درباره مالاکا

اطلاعات عمومی - شهر مالاکا-Malaca- به دو بخش قدیمی و جدید تقسیم شده است. بخش قدیمی تر آن بسیار کوچک تر از بخش جدید و مدرن آن است. اما جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری در خود دارد. بیشتر گردشگرانی که از نقاط مختلف دنیا به کشور مالزی سفر می کنند و به شهر مالاکا نیز می روند، بیشتر به سمت بخش قدیمی این شهر کشش دارند.

اطلاعات گردشگری - برای بازدید و سفر به مالاکا از فرودگاه بین المللی کوالالامپور، تاکسی و اتوبوس به مقصد این شهر وجود دارند. فاصله زمانی بین مالاکا و کوالالامپور، حدود 2 ساعت است. بین دو شهر Dumai  و مالاکا نیز مسیر دریای وجود دارد و می توان از کشتی برای رسیده به مالاکا استفاده کرد. مالاکا یکی از بندرگاه های مشهور برای کشتی های کروز و تفریحی است.
مکان های دیدنی شهر مالاکا شامل موارد زیر هستند:
قلعه Porta de Santiag - یکی از جاذبه های شهر مالاکا و یکی از مکان های بسیار برجسته و محبوب برای گردشگران است. این قلعه در سال 1511 میلادی توسط پرتغالی های ساخته شده است.
قلعه Porta de Santiag - یکی از جاذبه های شهر مالاکا و یکی از مکان های بسیار برجسته و محبوب برای گردشگران است. این قلعه در سال 1511 میلادی توسط پرتغالی های ساخته شده است.
Stadthuys - در سال 1650 میلادی ساخته شده است. این بنا، محلی برای اقامت فرماندهان هلندی و افسران آنها بوده است. رنگ اصلی و ابتدایی این بنا، سفید بوده است. اما برای مطابقت با کلیسای مسیحی که در نزدیکی آن قرار دارد، به رنگ قرمز مایل به نارنجی تغییر داده شده است.
کلیسای مسیحی ها - در نزدیکی بنای Stadthuys قرار دارد. این کلیسا، به رنگ قرمز روشن و به سبک معماری هلندی است. این کلیسا جاذبه های دیدنی دارد. از جمله آنها می توان به کتاب مقدس برنجی، تیرک های سقف، نیمکت های دست ساز و «شام آخر» نقاشی و لعاب کاری شده روی سنگ اشاره کرد.
کلیسای سنت پاول - دیدی بسیار شگفت انگیز از شهر مالاکا دارد. سنت فرانسیس خاویر در این کلیسا در سال 1953 میلادی در گور باز به خاک سپرده شد. بعدها جسد او به Goa منتقل شد.
قلعه سنت جان - در مالاکا در خیابان جان هیل واقع شده است. داخل این قلعه سفیدرنگ توپ ها جنگی وجود دارند که جالب هستند. از دیگر مکان های گردشگری مالاکا باید به Bukit Cina، مقبره Hang Tuah، موزه Nyonya و بابا، موزه دریایی، تفریحگاه و قلعه A’Famosa، قصر پادشاه، میدان پرتغالی ها، مینی مالزی، خانه سنتی مالاکا، موزه فرهنگی Cheng Ho، باغ وحش مالاکا، جزایر، Tanjung Tuan و نمایش عتیقه جات اشاره کرد.

درباره مالاکا - شهر مالاکا یکی از شهرهای دیدنی مالزی است. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و هر ساله مسافرانی زیادی که به کشور مالزی سفر می کنند، از مالاکا نیز دیدن می کنند. دلیل اصلی شهرت این شهر میراث غنی تاریخی و معماری این شهر است. مالاکا تاریخچه فرهنگی غنی و معماری های زیبا دارد. در این شهر انواع فرهنگ های مختلف به چشم می خورند. هر کدام از مردمان این منطقه با فرهنگ های مختلف، غذاهای متنوع و مخصوص خود را نیز دارد. این مساله نیز به جذب توریست کمک بسیاری کرده است. در تمام طول شهر، موزه ها و بناهای تاریخی مختلف وجود دارند.
تاریخجه - مالاکا که با عنوان مرکز تجاری کشور مالزی نیز شهرت دارد، یکی از شهرهای ثروتمند این کشور است. بیشتر تجارت مالاکا با کشورهای چین، هند، تایلند و اندونزی است. مالاکا مرکز مالزی بود و هنوز هم آثاری از تاریخچه غنی آن بر جای مانده است. بعدها در سال 1990، مالاکا شاهد رونق ناگهانی اقتصادی شد. این شهر به دلیل تاریخچه غنی خود، یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در کشور مالزی است.
آب و هوا - مالاکا آب و هوای گرمسیری دارد. در تمام فصل های سال، آب و هوای گرم دارد و دمای آن بین 30 تا 35 درجه متغیر است.
جمعیت - شهر مالاکا حدود هفتصد و 59 هزار نفر جمعیت دارد. بیشتر جمعیت آن را مالایی ها تشکیل داده اند. اقوام چینی و هندی نیز در این  شهر زندگی می کنند.
تعطیلات رسمی - تعطیلات رسمی مالاکا شامل موارد زیر هستند:
 • روز سال نو - اول ژانویه
 • روز قلمرو فدرال- اول فوریه
 • سال نوی چینی
 • Mawlid al-Nabi
 • روز Wesak
 • روز کار - اول می
 • تولد پادشاه
 • روز Merdeka - 31 آگوست
 • Hari Raya Puasa
 • Deepavali
 • Hari Raya Qurban
 • اول محرم
 • کریسمس در 25 دسامبر

مکان های دیدنی مالاکا

کلیسای مسیح

کلیسای مسیح -Christ Church- در مالاکا یکی از شاهکارهای معماری هلندی ها در کشور مالزی است. این کلیسا با دیوارهای قرمز خود یکی از جاذبه های کشور مالزی است.

قلعه پورتا دسانتیاگو

جاذبه های کشور مالزی بسیار هستند. یکی از آنها خرابه های یکی از قدیمی ترین معماری های پرتغالی موجود در این کشور است. بناهای عظیم و معماری های شگفت انگیز گردشگر را به قلب تاریخ و چندین سال قبل می برد. در طول سفر به مالزی، بازدید از این بناهای نیمه ویرانه خالی از لطف نیست.

کلیسای سنت پیتر

کلیسای سنت پیتر -St. Peter`S Church- یک شاهکار معماری است. شاهکاری که در ساخت آن از هر دو معماری شرقی و غربی استفاده شده است. این کلیسا که قرن ها پیش ساخته شده است همچنان مورد استفاده مسیحی های کاتولیک مالزی است. طراحی و ساختار این کلیسا همچنان زیبا و چشمگیر است. به نوعی می توان گفت معماری آن از صدها سال پیش همچنان دست نخورده و سالم مانده است.

معبد چنگ هون تِنگ

معبد چنگ هون تِنگ -Cheng Hoon Teng Temple- در مالاکا در کشور مالزی قرار دارد. مالزی مناظر و مناطق زیبایی دارد و گردشگران فراوانی را در طول سال به سمت خود می کشاند. یکی از زیبایی های این کشور، معبد فرهنگی چنگ هون تِنگ است. معماری این معبد فوق العاده، زیبا و بی نقص است. این معبد تائوئیستی یکی از قدیمی ترین معبدهای مالزی به شمار می رود.

موزه فرهنگی

مالاکا مملو از موزه ها و معبدها و بناهای تاریخی مختلف است. این شهر که حکومت های متنوعی در طول عمر خود دیده است، دیدنی های تاریخی بسیار دارد. یکی از آنها موزه فرهنگی -Cultural Museum-است که نمونه مشابه کاخ سلطان در قرن 15 میلادی است. این موزه موارد متعددی برای آشنایی گردشگران و بازدیدکننده ها با فرهنگ غنی مالاکا و دیگر جاهای کشور مالزی دارد. می توان گفت موزه فرهنگی یکی از جاذبه های گردشگری شهر مالاکاست.

موزه نیونیا بابا

موزه نیونیا بابا -Baba Nyonya Heritage Museum- درایالت مالاکا در مالزی شامل مواردی است که فرهنگ غنی و نوع زندگی نسلی قدیمی از مردمان این منطقه را به خوبی به تصویر می کشد. در این موزه چیزهای بسیاری برای دیدن وجود دارند.

شهرهای مالزی

پنانگ

ایالت پنانگ -Penang-، یکی از زیباترین ایالت های مالزی است. پنانگ شهری ساحلی با شن های طلایی و دریای تمیز و آبی است. جزیره فوق العاده آن با یک نوار باریک به طول سه کیلومتر که به پل پنانگ مشهور است، متصل است. این مکان مکانهای تاریخی و مذهبی نیز برای بازدید کنندگان و گردشگران دارد. ایالت پنانگ، زیبا با سواحل ماسه های طلایی و آرام دریاها آبی عمیق است.

کوالالامپور

شهر زیبای کوالالامپور-Kuala Lumpur- در ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است.این شهر تلفیقی از فرهنگ و سنت قدیمی و بافت مدرن شهری است. از جمله جذابیت های شهر کوالالامپور، بلندترین برج های دوقلوی جهان و برج پتروناس هستند که سالیانه گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می کنند.

پرلیس

کشور مالزی مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری، مذهبی، تاریخی فراوان برای بازدید کنندگان و گردشگران است. برخی از این جاذبه ها مناطق کوچکی هستند که دولت به آنها حسابی رسیدگی کرده و آنها را به تفریح گاه های زیبا تبدیل کرده است. از جمله شهرهای کوچکی که سالانه توریست های فراوانی به سمت خود جذب می کنند، پرلیس -Perlis- است.

صباح

ایالت صباح -Sabah- در کشور مالزی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری است. این شهر مناظر طبیعی سیار زیبایی دارد که گردشگران فراوانی را هر ساله از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می کند. همچنین این شهر شامل مناطق معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران نیز می باشد. این ایالت بسیار بزرگ است و انواع فرهنگ های مختلف در آن ساکن هستند.

ساراواک

ساراواک -Sarawak- یکی از زیبایی های بورنئو و در واقع بهشت بورنئو برای دوستداران طبیعت است. این ایالت با جنگل های انبوه و پارک های ملی مختلف پوشیده شده است. رودخانه های زیبایی میان این جنگل های جریان دارند. آب و هوای آن بسیار دلپذیر است و سرسبزی شگفت انگیزی دارد. به طوری که باید گردشگران آن را ببینند و از زیبایی های طبیعی نهایت لذت را ببرند.

کلانتان

ایالت کلانتان-Klantan-، نمونه ای بارز از حفظ میراث فرهنگی و تاریخی کشور مالزی است. به همین دلیل، مردم آن را مرکز فرهنگی کشور مالزی یا مهد فرهنگ مالزی می دانند. بیشتر جمعیت این ایالت را مالایی ها تشکیل می دهند. این شهر به دلیل فرهنگ های متفاوت و طبیعت زیبا و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران، یکی از جاذبه های کشور مالزی است.

ترنگانو

ترنگانو -Tereangganu- یکی از ایالت های کشور مالزی است که طبیعت بسیار زیبایی دارد. این ایالت به دلیل داشتن مناظر طبیعی فوق العاده و جزایر بسیار دیدنی و جذاب، مکانهای تفریحی، تاریخی و مذهبی برای بازدید کنندگان یکی از جاذبه های گردشگری کشور مالزی به شمار می رود. این ایالت از شلوغی و ازدحام شهرهای بزرگ و پر ترافیک بسیار دور است.

شهرهای دیگر مالزی

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره مالاکا

 

پرسش ها در باره مالزی