درباره کلانتان

اطلاعات عمومی - کلانتان-Klantan- را «مهد فرهنگ مالزی» می دانند. این ایالت به خوبی همه فرهنگ و تاریخ اصیل مالزی را حفظ کرده است. این ایالت مملو از فرهنگ های مختلف به خصوص فرهنگ مالایی، طبیعت و سواحل بسیار زیبا  سنت های نگارنگ است.
اطلاعات گردشگری - سترسی به ایالت کلانتان بسیار آسان است. گردشگران می توانند با کمک قطار، اتوبوس، ماشین یا خط هوایی به این شهر بروند. کلانتان از کوالالامپور حدود 3 ساعت فاصه دارد. اتوبوس های کولر دار و مجهز هر روز در مسیر بین کوالالامپور و کلانتان در رفت و آمد هستند. یعنی گردشگر می تواند به راحتی با کمک این اتوبوس ها از مرکز مالزی به این ایالت زیبا سفر کند. البته اگر مایل به استفاده از قطار باشید، از کوالالامپور تا Tumpat و Wakaf Bharu را می توانید با قطار و باقی راه را با تاکسی یا اتوبوس تا ایالت کلانتان سفر کنید. پرواز هوایی نیز هر روز از کوالالامپور تا پنانگ و کلانتان و برعکس وجود دارد. در کل برای رسیدن به این شهر می توانید با توجه به بودجه و زمانتان، از هر راهی که می خواهید کمک بگیرید.
مکان های تفریحی کلانتان شامل موارد زیر هستند:
Gelanggang Seni (مرکز فرهنگی) - مرکز فرهنگی و  نمایشگاه میراث فرهنگی غنی کلانتان استو در آنجا می توانید برنامه های فرهنگی و سنتی مختلف همچون هنرهای رزمی مالایی، خیمه شب بازی سایه ها، برنامه های زنده موسیقی و پرواز بادبادک های بزرگ را ببینید و لذت ببرید.
موزه و دهکده صنایع دستی - محیطی زیبا از یک روستاست. در این موزه می توان فروشگاه های صنایع دستی، رستوران ها و دستاوردهای ماندگار هنر و صنعت را از نزدیک دید و لذت برد. بسیاری از جشن های هنری و فرهنگی در این موزه برگزار می شوند.
بازارچه خدیجه - در این بازار انواع مختلف کالاها، سبزیجات و میوه جات را می توان خریداری کرد. در این بازارچه محلی، بیشتر فروشنده ها زن هستند. زن هایی که محصولات زمین یا دام خود را برای فروش گذاشته اند.
Gunung Stong - یکی از جاذبه های زیباست که حدود 1433 متر ارتفاع دارد.
پارک ملی کوالاکوه - در این پارک، مجموعه ای از پرندگان، حیوانات و گیاهان را در این پارک می توان دید. از دیگر جاذبه های کلانتان می توان به هموزه ایالتی، موزه جنگ، موزه مسلمانان و موزه سنته های سلطنتی اشاره کرد.

درباره ایالت کلانتان - کلانتان، یکی از ایالت های شرق مالزیبا سنت های متفاوت، طبیعت زیبا و جاذبه های گردشگری فراوان است.  طراحی روی پارچه در این ایالت بسیار  شهرت دارد. جو این شهر همچون قدیم های آن بسیار صمیمی و دوستانه است و مردم ین منطقه مهمان نواز هستند. مرکز ایالت کلانتان، Kota Bharu است. این شهر آداب و رسوم و سنت ها به خوبی حفظ شده اند. یکی از دلایل جذب توریست ها به این منطقه را می توان مهمان نوازی مردمان آن و البته صنایع دستیشان نیز دانست.
تاریخچه - کلانتان، پادشاهی قدرتمنی داشته است. همچنین با امپراطوری چین نیز روابط تجاری بسیاری خوبی داشته است. سوابق این شهر نشان می دهد این ایالت از 41 طریق با چین در تجارت بوده است. این ایالت نیز همراه با دیگر مناطق کشور مالزی در 31 آگوست سال 1957 به ایالت فدرال مستقل مالزی تبدیل شد.
آب و هوا - کلانتان آب و هوای گرمسیری دارد. دمای هوا در این ایالت بین 21 تا 32 درجه سانتی گراد متغیر است. باران نیز به طور متناوب و پراکنده در این منطقه می بارد.
جمعیت - جمعیت ایالت کلانتان حدود 1.5 نفر است. بیشتر جمعیت این منطقه را مالایی ها تشکیل می دهند. چینی ها، هندی ها و تایلندی ها نیز حدود 7 درصد جمعیت کلانتان را تشکیل داده اند.
تعطیلات رسمی - تعطیلات رسمی کلانتان شامل موارد زیر هستند:
 • روز سال نو - اول ژانویه
 • روز قلمرو فدرال– اول فوریه
 • سال نوی چینی
 • Mawlid al-Nabi
 • روز Wesak
 • روز کار – اول می
 • تولد پادشاه
 • روز Merdeka – 31 آگوست
 • Hari Raya Puasa 
 • Deepavali
 • Hari Raya Qurban
 • اول محرم
 • کریسمس در 25 دسامبر

مکان های دیدنی کلانتان

پارک ایالتی جیونانگ استانگ

مالزی مملو از جاذبه های توریستی بسیار زیبا و هیجان انگیز است. در این کشور آسیایی، انواع تفریح گاه های مختلف از سازه های دست ساز بشر تا جنگل های بکر و ساحل و دریا وجود دارند و هر ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر به سمت خود جذب می کند. یکی از این جاذبه ها را می توان پارک ایالتی جیونانگ استانگ (Gunung Stong) معرفی کرد. برای آشنایی بیشتر با این پارک و جاذبه هایش مطلب زیر را به خوبی مطالعه کنید. پارک ایالتی جیونانگ استانگ، در ایالت کلانتان در مالزی قرار دارد.

ساحل مهتاب و ساحل ملودی

مالزی یکی از زیبا ترین کشور های جنوب آسیا است . این کشور مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی است. در این کشور علاوه بر فرهنگ های مختلف و جنگل های بکر، سواحل زیبایی نیز دارد. از جمله آنها باید به دو ساحل مهتاب و ملودی اشاره کرد. در این مطلب سعی کرده ایم شما را با جذابیت ها و اطلاعات لازم در مورد این سواحل آشنا کنیم.

کروز رودخانه کوالا کرای دابونگ

رودخانه کوالا کرای دابونگ-Kuala Krai Dabong River-، یکی از جاذبه های گردشگری مالزی است که دیدنی های بسیاری دارد. جاذبه های فراوان این منطقه، گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کنند. در مورد این رودخانه در پایین بیشتر توضیح داده ایم تا بیشتر با آن آشنا شوید و اطلاعات کردشگری خوبی از آن داشته باشید.

شهرهای مالزی

پنانگ

ایالت پنانگ -Penang-، یکی از زیباترین ایالت های مالزی است. پنانگ شهری ساحلی با شن های طلایی و دریای تمیز و آبی است. جزیره فوق العاده آن با یک نوار باریک به طول سه کیلومتر که به پل پنانگ مشهور است، متصل است. این مکان مکانهای تاریخی و مذهبی نیز برای بازدید کنندگان و گردشگران دارد. ایالت پنانگ، زیبا با سواحل ماسه های طلایی و آرام دریاها آبی عمیق است.

کوالالامپور

شهر زیبای کوالالامپور-Kuala Lumpur- در ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است.این شهر تلفیقی از فرهنگ و سنت قدیمی و بافت مدرن شهری است. از جمله جذابیت های شهر کوالالامپور، بلندترین برج های دوقلوی جهان و برج پتروناس هستند که سالیانه گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می کنند.

مالاکا

مالاکا-Malaca- یکی از شهرهای کشور مالزی و در واقع مرکز تجاری این کشور است. البته مالاکا را یکی از شهرهای بسیار زیبای مالزی نیز می دانند. زیبایی آن رامی توان در بناهای مذهبی،تاریخی و معماری ساختمان هایش دانست. در مالاکا موز ه ها و بناهای تاریخی فراوانی که توسط هلندی ها بنا شده است، وجود دارد. آب و هوای مالاکا نیز بسیار دلچسب و معتدل است و مسافران از بدن در آنجا لذت خواهند برد.

پرلیس

کشور مالزی مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری، مذهبی، تاریخی فراوان برای بازدید کنندگان و گردشگران است. برخی از این جاذبه ها مناطق کوچکی هستند که دولت به آنها حسابی رسیدگی کرده و آنها را به تفریح گاه های زیبا تبدیل کرده است. از جمله شهرهای کوچکی که سالانه توریست های فراوانی به سمت خود جذب می کنند، پرلیس -Perlis- است.

صباح

ایالت صباح -Sabah- در کشور مالزی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری است. این شهر مناظر طبیعی سیار زیبایی دارد که گردشگران فراوانی را هر ساله از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می کند. همچنین این شهر شامل مناطق معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران نیز می باشد. این ایالت بسیار بزرگ است و انواع فرهنگ های مختلف در آن ساکن هستند.

ساراواک

ساراواک -Sarawak- یکی از زیبایی های بورنئو و در واقع بهشت بورنئو برای دوستداران طبیعت است. این ایالت با جنگل های انبوه و پارک های ملی مختلف پوشیده شده است. رودخانه های زیبایی میان این جنگل های جریان دارند. آب و هوای آن بسیار دلپذیر است و سرسبزی شگفت انگیزی دارد. به طوری که باید گردشگران آن را ببینند و از زیبایی های طبیعی نهایت لذت را ببرند.

ترنگانو

ترنگانو -Tereangganu- یکی از ایالت های کشور مالزی است که طبیعت بسیار زیبایی دارد. این ایالت به دلیل داشتن مناظر طبیعی فوق العاده و جزایر بسیار دیدنی و جذاب، مکانهای تفریحی، تاریخی و مذهبی برای بازدید کنندگان یکی از جاذبه های گردشگری کشور مالزی به شمار می رود. این ایالت از شلوغی و ازدحام شهرهای بزرگ و پر ترافیک بسیار دور است.

شهرهای دیگر مالزی

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره کلانتان

 

پرسش ها در باره مالزی