درباره فرانکفورت

اطلاعات عمومی - فرانکفورت-Frankfurt-، شهر تضادها یا دروازه ورود به کشور آلمان، همه ساله میلیون ها نفر گردشگر را به طرف خود جذب می کند. بهترین زمان سال برای سفر به فرانکفورت بدون شک از اواخر بهار تا اوایل پاییز است، دلیل این امر تابستان های گرم و آفتابی و زمستان های سرد و بارانی این شهر می باشد. چنانچه طی دیدارتان از فرانکفورت قصد اقامت در این شهر را دارید، بهتر است در فصل برپایی نمایشگاه های تجاری از این کار خودداری کنید چراکه در این زمان یافتن اقامتگاه های مناسب کاری بسیار دشوار است. هرگز نگران وجود وسایل حمل و نقل برای رسیدن به فرانکفورت نباشید زیرا این شهر یکی از مهمترین و پرمشغله ترین قطب های حمل و نقل در اروپا به شمار می رود. در فرانکفورت ارتباط بی نظیری میان خطوط راه آهن، فرودگاه ها و راه های زمینی برقرار است. شما براحتی قادرید توسط پروازهای متعددی که به فرانکفورت رفت و آمد می کنند به این شهر سفر کنید. فرودگاه فرانکفورت یکی از شلوغ ترین فرودگاه های اروپا به شمار می رود. برای رفتن به این شهر، قطار را هم می توان به لیست وسایل حمل و نقل افزود زیرا فرانکفورت دارای چندین ایستگاه بزرگ راه آهن است: ایستگاه اصلی راه آهن، ایستگاه جنوبی و ایستگاه فرودگاه.
فرانکفورت تقریباً با تمامی شهرهای آلمان و نیز تعدادی از مقاصد بین المللی ارتباط دارد. به دلیل وجود شبکه بزرگراهی بسیار منظم و گسترده، برای سفر به فرانکفورت می توان از وسایلی چون اتوموبیل و اتوبوس هم بهره گرفت. پس از رسیدن به فرانکفورت، شما باید تصور صحیحی از مکان های جذاب و دیدنی شهر در ذهن داشته باشید. در میان مکان های موجود در فرانکفورت، تمرکز اصلی را می توان بر روی رومبرگ قرار داد چراکه بسیاری از بناهای قدیمی و کلیساهای شهر در این قسمت واقع شده اند. دُم یا کلیسای اصلی فرانکفورت به سبک گوتیک بنا شده است. پل معروف آیزرنر اشتگ (پل پیاده روی آهنی) چشم انداز بسیار جذابی از آسمانخراش های معروف فرانکفورت در اختیار شما می گذارد. از سایر مکان های دیدنی این قسمت می توان به آلته اپر (اپرای قدیمی)، بورس فرانکفورت، کلیسای پاول و زاکسن هاوزن (خانه زاکسنی) اشاره کرد. تماشای موزه های معروف فرانکفورت را فراموش نکنید. اسامی برخی از این موزه ها عبارتند از: موزه معماری، موزه فیلم آلمان، موزه اشتادل، موزه گیرش، موزه لیبیگ هاوس و بسیاری از موزه های دیگر.
درباره فرانکفورت - فرانکفورت که تحت عنوان مرکز مالی آلمان نیز شناخته می شود، از سه رکن اقتصادی مستحکم یعنی سرمایه گذاری، حمل و نقل و نمایشگاه های تجاری برخوردار است. بورس فرانکفورت یکی از بزرگترین بورس های اروپا محسوب می شود. این شهر علاوه بر داشتن سیستم حمل و نقل فوق العاده، فرودگاه بین المللی فرانکفورت که یکی از اصلی ترین قطب های فرودگاهی در اروپا می باشد را نیز در خود جای داده است. علاوه بر این مؤسسات آموزشی بسیاری در این شهر قرار دارند. همچنین فرانکفورت دارای تعداد قابل توجهی آسمانخراش می باشد. فرانکفورت دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

تاریخچه فرانکفورت - نام فرانکفورت از قبیله آلمانی فرانکوفورد گرفته شده است. این شهر یکی از شهرهای موجود در زمان امپراطوری مقدس رومی ها بوده است. در سال 1372 میلادی بود که فرانکفورت به یک شهر باعظمت (رایش اشتات) مبدل شد. این شهر در طول جنگ های سی ساله، بی طرف ماند. این شهر در سال 1866 و به دنبال جنگ آسرو پروسین، استقلال خود را از دست داد. بعد از جنگ جهانی دوم بود که فرانکفورت به عنوان بخشی از ایالت تازه تأسیس هسه، محسوب شد. پس از دوران جنگ، فرانکفورت مجدداً رشد کرد و به مرکز مالی و حمل و نقل آلمان تبدیل شد.

آب و هوای فرانکفورت - این شهر یکی از گرمترین شهرهای آلمان با میانگین دمای سالیانه 10 درجه سانتیگراد محسوب می شود. فرانکفورت آب و هوای اقیانوسی معتدلی دارد.
تعداد گردشگران در سال - هر ساله میلیون ها نفر گردشگر با میل و علاقه فراوان از فرانکفورت دیدن می کنند.
جمعیت فرانکفورت - جمعیت این شهر در تاریخ 30 ژوئن سال 2009 میلادی برابر با 667330 نفر بوده است.

تعطیلات عمومی در فرانکفورت - تعداد روزهای تعطیل در فرانکفورت، 10 روز در سال می باشد. علاوه بر این، روز وحدت دو آلمان نیز در سراسر این کشور تعطیل است.

مکان های دیدنی فرانکفورت

اپرای قدیمی فرانکفورت

آلمان کشوری دوست داشتنی برای دوستداران فرهنگ و هنر است و سالن ها و تالارهای موسیقی زیادی نظیر اپرای قدیمی فرانکفورت در گوشه و کنار این کشور وجود دارد. اپرای قدیمی فرانکفورت -Alte Opre- یکی از معروفترین سالن های برگزاری کنسرت در آلمان به شمار می رود.

کلیسای جامع شاهنشاهی

برای کسی که قصد سفر به آلمان را دارد، کلیساهای بزرگ فرانکفورت از جذاب ترین مکان های دیدنی این شهر محسوب می شوند. علاوه بر این، کلیسای جامع شاهنشاهی -Imperial cathedral- فرانکفورت یکی از بناهای تاریخی برجسته و یکی از نشانه های شهر فرانکفورت است. این کلیسا از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد.

رومر

رومر -Romer- یکی از بناهای مربوط به قرون وسطا در شهر فرانکفورت و یکی از بزرگترین و برجسته ترین نشان های تاریخی این شهر به شمار می رود. این بنا با برخورداری از ویژگی های منحصربفرد، جایگاه خاصی در بین سایر بناهای تاریخی برای خود دارد.

کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس

کلیسای بارتولومئوس مقدس -St. bartholomeus cathedral- که عنوان شاهنشاهی را نیز از آن خود کرد، هرگز محل استقرار اسقف ها نبوده است. اما این کلسیا از سال 1356 میلادی به محبوبیت زیادی دست یافت. کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس یکی از مکان های معروف برای گردشگرانی است که از آلمان دیدار می کنند.

موزه های حاشیه رود ماین

موزه های حاشیه رود ماین -Museum Riverbank- به علت موقعیت مکانی، از مشهورترین نقاط توریستی در آلمان محسوب می شوند. بسیاری از موزه های شهر فرانکفورت که اتفاقاً از محبوبیت فوق العاده ای نیز برخوردارند، در این مکان قرار دارند.

شهرهای آلمان

مونیخ

یقیناً سفر به آلمان بدون دیدن شهر معروف مونیخ، سفر کاملی نخواهد بود. مونیخ -Munich- یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است که جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی فراوان آن هر ساله مردم بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

هامبورگ

لقب شهر هامبورگ -Hamburg-، دروازه جهان است. بنابراین شما حتماً باید از این شهر که ثروتمندترین شهر اتحادیه اروپا محسوب می شود، دیدن کنید. چرا که این شهر شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروف و مکانهای تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. علاوه بر این، هامبورگ مرکز رسانه ای و مقر اصلی صنایع هوافضای جهان به شمار می رود.

دِرِسدِن

مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی درسدن برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد. جایگاه شهر دیدنی Dresden هرساله در جدول مقاصد بین المللی گردشگری در حال ارتقاء است.

کلن

کلن -Cologne-، چهارمین شهر بزرگ آلمان و یکی از مراکز فرهنگی اصلی در منطقه راین لند است که در کنار رود راین قرار دارد که می تواند مکانهای معروف و دیدنی زیادی مانند اماکن گردشگری، تاریخی، تفریحی، طبیعی و غیره را به گردشگران و بازدید کنندگان معرفی کند.

هایدِلبرگ

این واقعیت که شهر هایدلبرگ -Heidelberg- یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان می باشد را نمی توان نادیده گرفت. هایدلبرگ شهر کوچکی است اما این شهر از تاریخ غنی و تنوع فرهنگی بسیاری برخوردار است که داری مکانهای معروف و دیدنی از جمله اماگن گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

پوتسدام

پوتسدام -Postdam- شهری است که بواسطه دارا بودن قلعه های گوناگون و چشم اندازی بی نظیر، در ردیف میراث جهانی قرار دارد. این شهر که مرکز ایالت براندبورگ به شمار می رود شامل مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

برلین

شاید بتوان گفت که سفر به آلمان هرگز بدون دیدار از برلین -Berlin- کامل نخواهد شد. اگرچه شهرها و دهکده های دیدنی زیادی در آلمان وجود دارند اما برلین شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی ، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

شهرهای دیگر آلمان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره فرانکفورت

 

پرسش ها در باره آلمان

 

ویدیو ها ی آلمان