درباره مونیخ

اطلاعات عمومی - آلمان یکی از کشورهای مهم قاره اروپا و از اعضای اصلی اتحادیه اروپا محسوب می شود. کشور آلمان یکی از توسعه یافته ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان است که تقریباً در همه زمینه ها به تراز بالایی دست پیدا کرده است. به همین دلیل هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند تا کشوری را از نزدیک ببینند که نه تنها از جنبه فن آوری ممتاز است بلکه به لحاظ دارا بودن ارزش های فرهنگی و ابنیه تاریخی نیز در جایگاه ویژه ای قرار دارد. شهرهای دیدنی بسیاری در آلمان وجود دارند که در میان آنها مونیخ از جایگاه خاصی برخوردار است.
مونیخ -Munich- سومین شهر بزرگ آلمان به شمار می رود. این شهر که در ایالت باواریا واقع شده، مرکز این ایالت نیز می باشد. جمعیت شهر مونیخ بیش از 5/1 میلیون نفر است. مونیخ از جمله شهرهای آلمان است که دیدن آن را نباید از دست داد.

اطلاعات گردشگری - مونیخ جاذبه های گردشگری زیبا و برجسته بسیاری دارد. در واقع مونیخ هم مانند سایر شهرهای آلمان مملو از دیدنی هایی است که افراد زیادی را از گوشه و کنار دنیا به سوی خود جلب می کند. مونیخ از مراکز اصلی آموزش، فیلم و رسانه های آلمان محسوب می شود. صنعت بانکداری نیز در مونیخ از رونق بالایی برخوردار است. همچنین مونیخ مهد تولید بعضی از معروفترین انواع آب جو در جهان به شمار می رود. مونیخ یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است که جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی فراوان آن هر ساله گردشگران بیشتری را برای بازدید از دیدنی های مونیخ به این شهر می کشاند. موزه ها و گالری های هنری بسیاری در مونیخ وجود دارد. برخی از معروفترین موزه های هنری مونیخ عبارتند از: آلته پیناکوتک (پیناکوتک قدیمی)، نویه پیناکوتک (پیناکوتک جدید)، پیناکوتک مدرن. از دیگر جاذبه های گردشگری مونیخ می توان به موزه آلمان، باغ انگلیسی و کلیسای زنان اشاره کرد.
در مونیخ لازم نیست نگران چیزی باشید. اماکن اقامتی و رستوران های گوناگونی در این شهر وجود دارند که هرکس برحسب سلیقه شخصی می تواند به انتخاب از میان آنها بپردازد. مونیخ به خوبی با سایر نقاط دنیا در ارتباط است بنابراین سفر به این شهر اصلاً کار دشواری نیست. انواع وسایل حمل و نقل برای سفر به مونیخ در دسترس است و شما به سادگی می توانید خود را به این شهر برسانید.

تعداد سالیانه گردشگران - هر ساله بیش از 3 میلیون نفر گردشگر به مونیخ سفر می کنند.

درباره مونیخ - مونیخ سابقه بسیار درخشانی دارد. تاریخ شهر مونیخ با برخی از مشهورترین وقایع جهانی گره خورده و بنابراین شهر از پیشینه برجسته ای برخوردار است.
تاریخچه مونیخ - پیدایش شهر مونیخ را به حدود سال 1158 میلادی نسبت می دهند چراکه با نام این شهر نخستین بار در اسناد و مدارک تاریخی مربوط به این زمان روبرو شده اند. پس از اتحاد مجدد باواریا در سال 1506 میلادی، مونیخ به عنوان مرکز این ایالت محسوب شد. از این زمان به بعد، شهر مونیخ به عنوان مرکز اصلاحات و هنر رنسانس کشور آلمان شناخته شد. مونیخ به شدت تحت تأثیر جنگ های جهانی اول و دوم قرار گرفت. در حقیقت جنگ جهانی اول به میزان زیادی شهر و جریان زندگی در آن را تحت تأثیر قرار داد. مجدداً مونیخ در سال 1933، تحت لوای نازی ها به دوران قدرت خود بازگشت. هرچند جنگ جهانی دوم خرابی های وسیعی را برای این شهر به ارمغان آورد. سراسر آلمان و از جمله مونیخ در اثر جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دیده و تخریب شد. اما، امروزه مونیخ یکی از زیباترین و بهترین شهرهای آلمان به شمار می رود. اکثر مردم این شهر از سطح بالای استاندارد زندگی برخوردارند.

آب و هوای مونیخ - مونیخ آب و هوایی قاره ای داشته و به شدت نیز تحت تأثیر وجود کوه های آلپ قرار دارد. قرار گرفتن شهر در ارتفاع بالا و تأثیر وجود کوه های آلپ سبب افزایش میزان بارش سالانه در مونیخ شده است.
جمعیت - جمعیت شهر در حدود 3/1 تا 5/1 میلیون نفر است.
تعطیلات محلی در مونیخ - درکنار روز وحدت دو آلمان که در سراسر کشور تعطیل عمومی محسوب می شود، در مونیخ 13 روز تعطیل عمومی وجود دارد.

مکان های دیدنی مونیخ

کلیسای جامع بانوی ما

کلیسای جامع بانوی ما -Cathedral Church of our Lady- که در زبان محلی با نام کلیسای زنان شناخته می شود، مشهورترین کلیسای جامع مونیخ به شمار می رود. مهمترین جاذبه بصری این کلیسا، وجود برج های دوقلوی آن است که بلندی هریک از آنها 99 متر است.

کاخ نیمفنبورگ

کاخ نیمفنبورگ -Nymphenburg Palace- در حقیقت اقامتگاه تابستانی پادشاهان باواریا بوده است. این کاخ با داشتن زیبایی های طبیعی، پارک ها و فواره های دیدنی هرساله در حدود 300000 نفر بازدید کننده دارد.

کاخ رزیدنس مونیخ

کاخ رزیدنس -Residence Palace- بزرگترین و پهناورترین کاخ شهر مونیخ محسوب می شود. این کاخ دارای مجموعه ای ارزشمند از آثار متعلق به چهار دوره تاریخی است که آن را به یکی از دیدنی ترین مکان های مونیخ تبدیل کرده است.

کاخ و پارک اشلایس هایم

کاخ و پارک اشلایس هایم -Scheielium Palace and Park- از دیدنی ترین کاخ ها و پارک های مونیخ به شمار می روند. این مجموعه بواسطه زیبایی بی نظیرش از شهرت بسیاری برخوردار است و تصویر آن در عکس های مختلفی دیده می شود.

شهرهای آلمان

فرانکفورت

فرانکفورت-Frankfurt- دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. وجود گذرگاه های قدیمی در اطراف قسمت های دیدنی فرانکفورت به زیبایی و عظمت این مکان افزوده است.

هامبورگ

لقب شهر هامبورگ -Hamburg-، دروازه جهان است. بنابراین شما حتماً باید از این شهر که ثروتمندترین شهر اتحادیه اروپا محسوب می شود، دیدن کنید. چرا که این شهر شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروف و مکانهای تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. علاوه بر این، هامبورگ مرکز رسانه ای و مقر اصلی صنایع هوافضای جهان به شمار می رود.

دِرِسدِن

مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی درسدن برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد. جایگاه شهر دیدنی Dresden هرساله در جدول مقاصد بین المللی گردشگری در حال ارتقاء است.

کلن

کلن -Cologne-، چهارمین شهر بزرگ آلمان و یکی از مراکز فرهنگی اصلی در منطقه راین لند است که در کنار رود راین قرار دارد که می تواند مکانهای معروف و دیدنی زیادی مانند اماکن گردشگری، تاریخی، تفریحی، طبیعی و غیره را به گردشگران و بازدید کنندگان معرفی کند.

هایدِلبرگ

این واقعیت که شهر هایدلبرگ -Heidelberg- یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان می باشد را نمی توان نادیده گرفت. هایدلبرگ شهر کوچکی است اما این شهر از تاریخ غنی و تنوع فرهنگی بسیاری برخوردار است که داری مکانهای معروف و دیدنی از جمله اماگن گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

پوتسدام

پوتسدام -Postdam- شهری است که بواسطه دارا بودن قلعه های گوناگون و چشم اندازی بی نظیر، در ردیف میراث جهانی قرار دارد. این شهر که مرکز ایالت براندبورگ به شمار می رود شامل مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

برلین

شاید بتوان گفت که سفر به آلمان هرگز بدون دیدار از برلین -Berlin- کامل نخواهد شد. اگرچه شهرها و دهکده های دیدنی زیادی در آلمان وجود دارند اما برلین شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی ، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

شهرهای دیگر آلمان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره مونیخ

 

پرسش ها در باره آلمان

 

ویدیو ها ی آلمان