درباره هامبورگ

اطلاعات عمومی - هامبورگ -Hamburg- که یکی از مراکز اصلی حمل و نقل، رسانه و صنعت در شمال آلمان به شمار می رود، دومین شهر بزرگ این کشور و هفتمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا می باشد. بندر هامبورگ سومین بندر بزرگ اروپا و نهمین بندر بزرگ جهان محسوب می شود. این شهر هر ساله میلیون ها گردشگر را به سوی خود جذب می کند و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروف و مکانهای تفریحی، طبیعی، تاریخی را به بازدید کنندگان و گردشگران نشان می دهد.
اطلاعات گردشگری - هامبورگ شهری بین المللی است که از جایگاه ممتازی در تجارت جهانی برخوردار است. این شهر در عرصه های سیاسی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. به همین دلیل هر ساله میلیون ها نفر گردشگر به این شهر سفر می کنند. رفتن به هامبورگ در عمل کاری بسیار ساده است زیرا فرودگاه بین المللی این شهر، پنجمین فرودگاه بزرگ آلمان محسوب می شود. از این فرودگاه پروازهای متعددی به کشورهای مختلف اروپا و همچنین تعدادی پرواز مستقیم به سایر قاره ها، برقرار است. سفر با قطار نیز گزینه مناسبی برای رفتن به هامبورگ است چراکه این شهر دارای پنج ایستگاه بزرگ راه آهن به نام های راه آهن مرکزی هامبورگ، آلتونا، دامتور، هاربورگ و برگدورف می باشد. خدمات رسانی قطارهای مختلف نظیر قطار اکسپرس بین شهری (ICE) و وجود مسیرهای مستقیم میان مقاصد گوناگونی چون هامبورگ به کپنهاگ و بالعکس، به راحتی هر بیشتر سفر با قطار کمک می کند.
پس از رسیدن به شهر نیز دسترسی به مکان های دیدنی هامبورگ بوسیله سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته آن، به سهولت انجام می گیرد. خطوط اتوبوسرانی شهر به تمام مناطق رفت و آمد دارند و وجود خطوط شبانه نیز بر سهولت آن افزوده اند. قطارهای بین شهری در تمام ساعات روز در طول هفته فعالیت می کنند. علاوه بر این در تعطیلات آخر هفته، سرویس های شبانه نیز وجود دارند. در دسترس بودن و استفاده از خدمات تاکسیرانی نیز بسیار کمک کننده است بویژه با توجه به اینکه مسافر می تواند کرایه تاکسی را توسط کارت اعتباری پرداخت کند.
دیدار از هامبورگ می بایست شامل دیدن نقاطی نظیر مرکز شهر، دیدنی های اطراف شهرداری و اماکن واقع در اطراف کلیسای نیکلای مقدس، بندر هامبورگ و غیره باشد. سایر نقاط دیدنی که در اطراف شهر وجود دارند، عبارتند از: سنت پائولی، محله شانزن، سنت جورج، اوتن سن، محله کارولینن، بلانکن اسه، کلیسای کاترینن مقدس و بسیاری از نقاط دیدنی دیگر.

تعداد سالانه گردشگران - همه ساله در حدود 7/7 میلیون نفر از هامبورگ دیدن می کنند.
درباره هامبورگ - بندر هامبورگ به عنوان یکی از مهمترین بنادر اروپا، از پیشینه ای تجاری برخوردار است و بواسطه وجود جنبه تجاری این بندر بوده که منابع مالی و ثروت زیادی در قرون گذشته نصیب هامبورگ شده است.
تاریخچه هامبورگ - نام این هامبورگ از روی نام نخستین ساختمان دائمی که در واقع قلعه ای بوده که به دستور امپراطور شارلمانی (کارلوس بزرگ) ساخته شد، اقتباس شده است. این قلعه که بر روی زمینی سنگلاخ در مرداب و در میان دو رود آلستر و البه بنا شده بود، به نام هامابورگ نامگذاری شد. این شهر در سال 834 میلادی به عنوان یکی از محل های استقرار اسقف های کاتولیک رومی تعیین شد. هامبورگ در طول تاریخ خود بارها اشغال و تخریب شده است. این شهر به دستور شاه میسزکو و شاه والدمار دوم به آتش کشیده شد. سرانجام هامبورگ در سال 1189 میلادی به دستور فردریک اول به مقام شهر آزاد پادشاهی، دست یافت. نخستین قانون اساسی هامبورگ در روز 10 آگوست سال 1410 میلادی وضع شد. در طی جنگ جهانی دوم، این شهر بدون کوچکترین مقاومتی تسلیم نیروهای انگلیسی شده و جزء مناطق تحت اشغال آنها درآمد. بندر هامبورگ مجدداً در سال 1990 میلادی موقعیت سابق خود را به عنوان بزرگترین بندر دریای آزاد در منطقه، بدست آورد.
آب و هوای هامبورگ - هامبورگ از آب و هوایی اقیانوسی برخوردار است. ماه های ژوئن، جولای و آگوست (خرداد تا مرداد) گرمترین ماه های سال در هامبورگ با متوسط دمای 2/22 درجه سانتیگراد، محسوب می شوند. همچنین سردترین ماه های سال در این شهر دسامبر، ژانویه و فوریه (آذر تا اسفند) با میانگین دمای منهای 4/1 درجه سانتیگراد می باشند.
جمعیت هامبورگ - جمعیت این شهر بر اساس آمار منتشر شده در تاریخ 31 اکتبر سال 2007 میلادی، در حدود 1769117 نفر بوده است.
تعطیلات محلی - در سال حدود 19 روزِ تعطیل در هامبورگ وجود دارد.

مکان های دیدنی هامبورگ

باغ وحش هاگن بکس

باغ وحش هاگن بکس -Hagenbecks- با قدمتی بیش از 100 سال، دیدنی ترین باغ وحش شهر هامبورگ می باشد. بدون شک وقتی در هامبورگ باشید، دیدن این مکان را که پر از جذابیت های متنوع و گوناگون است از دست نخواهید داد.

نگارخانه هنر

نگارخانه هنر -Art Gallery- یکی از موزه های معروف هامبورگ است که در آن آثار نقاشی متعلق به سده های مختلف به نمایش درآمده اند. وجود برخی آثار نقاشی فوق العاده مربوط به فرانسه و آلمان سبب شده که این موزه به یکی از پربیننده ترین مکان های گردشگری که از شهرت جهانی برخوردار است، تبدیل شود.

کلیسای مایکل مقدس

کلیسای مایکل مقدس -St Michael`s Church- یکی از بناهای کهن و دیدنی واقع در منطقه هیلدس هایم آلمان (شهری در 30 کیلومتری جنوب هانوفر) است. این کلیسا در ردیف میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار دارد. بنای سبک رومی کلیسای مایکل مقدس یکی از دیدنی ترین مکان های گردشگری آامان محسوب می شود.

شهرهای آلمان

فرانکفورت

فرانکفورت-Frankfurt- دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. وجود گذرگاه های قدیمی در اطراف قسمت های دیدنی فرانکفورت به زیبایی و عظمت این مکان افزوده است.

مونیخ

یقیناً سفر به آلمان بدون دیدن شهر معروف مونیخ، سفر کاملی نخواهد بود. مونیخ -Munich- یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است که جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی فراوان آن هر ساله مردم بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

دِرِسدِن

مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی درسدن برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد. جایگاه شهر دیدنی Dresden هرساله در جدول مقاصد بین المللی گردشگری در حال ارتقاء است.

کلن

کلن -Cologne-، چهارمین شهر بزرگ آلمان و یکی از مراکز فرهنگی اصلی در منطقه راین لند است که در کنار رود راین قرار دارد که می تواند مکانهای معروف و دیدنی زیادی مانند اماکن گردشگری، تاریخی، تفریحی، طبیعی و غیره را به گردشگران و بازدید کنندگان معرفی کند.

هایدِلبرگ

این واقعیت که شهر هایدلبرگ -Heidelberg- یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان می باشد را نمی توان نادیده گرفت. هایدلبرگ شهر کوچکی است اما این شهر از تاریخ غنی و تنوع فرهنگی بسیاری برخوردار است که داری مکانهای معروف و دیدنی از جمله اماگن گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

پوتسدام

پوتسدام -Postdam- شهری است که بواسطه دارا بودن قلعه های گوناگون و چشم اندازی بی نظیر، در ردیف میراث جهانی قرار دارد. این شهر که مرکز ایالت براندبورگ به شمار می رود شامل مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

برلین

شاید بتوان گفت که سفر به آلمان هرگز بدون دیدار از برلین -Berlin- کامل نخواهد شد. اگرچه شهرها و دهکده های دیدنی زیادی در آلمان وجود دارند اما برلین شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی ، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

شهرهای دیگر آلمان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره هامبورگ

 

پرسش ها در باره آلمان

 

ویدیو ها ی آلمان