درباره نیس

اطلاعات عمومی - شهر نیس  -Nice- در کشور فرانسه قرار دارد و یکی از شهرهای بزرگ آن است. در ضمن، پنجمین شهر بزرگ فرانسه نیز به شمار می رود. این شهر ساحلی از جمله  شهرهایی است که سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان برای بازدید از آن به فرانسه مسافرت می کنند.
اطلاعات گردشگری - نیس یکی از شهرهای ساحلی زیبای مدیترانه است. این شهر را برای منظره های زیبا، آفتاب زیبا و ساحل شلوغش می شناسند. این شهر، از جمله مقاصد گردشگری مهم جنوب کشور فرانسه است. رستوران ها و هتل های زیبا و لوکسی در نیس وجود دارند. شهر نیس را شهر شنا و آفتاب می دانند. هتل های ماسه ای این ساحل یکی از رویایی ترین مکان های دنیا هستند.
در فرانسه برای گردشگران، بعد از پاریس شهر ساحلی نیس بسیار جذاب و جالب توجه است. فرودگاه نیس دومین فرودگاه بزرگ کشور فرانسه است. داشتن چنین فرودگاه بزرگی به منظور سهولت دسترسی به این شهر  بزرگ لازم و ضروری به نظر می رسد زیرا در اطراف نیس کوه های آلپ قرار دارند و رفت و آمد به آن تا حدی مشکل است. بنابراین، می توان گفت بهترین وسیله برای رفتن به نیس، هواپیماست.  البته خط راه آهن TGV  نیز دوشهر بزرگ پاریس و نیس را به هم وصل می کند. در شهرهای اطراف همچون مارسی نیز ایستگاه دارد.

تعداد سالیانه گردشگران - شهر نیس هر ساله پذیرای حدود 1.5 میلیون مسافر در طول سال است.
درباره نیس - بندر نیس به نام بندر Lympia معروف است. این بندر از سال 1745 میلادی راه اندازی شده و آغاز به کار کرده است. در حال حاضر این اسکله مهم ترین اسکله شهر نیس است. بندر کوچک دیگری نیز در ناحیه Carras شهر نیس قرار دارد. این بندرگاه، نخستین دروازه بارگیری شهر است.
این روزها دیگر ماهیگیری رونق چندانی ندارد. یعنی همچون قبل نمی توان ماهی گیری را جزو شغل های فعال در شهر ساحلی نیز به شمار آورد. در حال حاضر، تعداد ماهیگیرهای حرفه ای این شهر به 10 نفر هم نمی رسند. نیس، نزدیک ترین منطقه به Corsia   فرانسه است. در این جزیره بیشتر به ساخت قایق مشغول هستند. مراکز خرید فراوانی در شهر نیس وجود دارند. از جمله آنها می توان به Nicetoile، Nice TNL، Nice Lingostière، Northern Forum، St-Isidore و Trinity اشاره کرد که مردم می توانند لحظات خوبی را در آنجا سپری کنند. یک پارک فناوری به نام سوفیا آنتی پولیس در شمال غربی ترین جای Antibes   وجود دارد که زیبا و متفاوت است.

تاریخچه - نخستین باری که انسان ها در شهر نیس اقامت گزیدند به حدود 400 هزار سال پیش بر می گردد. تحقیقات باستان شناسی Terra Amata از روی ساختار خانه ها و استفاده از آتش در زندگی انسان های قدیمی این منطقه، نشان از وجود زندگی در حدود 230 هزار سال پیش دارد. نیس توسط یونانیان و حدود 350 سال قبل از میلاد مسیح کشف شد. خیلی زود شهر نیس به دلیل ساحلی بودنش به مکانی برای تجارت و رفت و آمد تبدیل شد.
آب و هوا - آب و هوای نیس بسیار خوب و دلچسب است. آب و هوای خنک مدیترانه ای  که در طول سال دمای متعادلی دارد. هوای نیس بین ماه های سپتامبر تا مارچ بارانی است. البته باران های پراکنده در همه طول سال می بارند اما عمده بارش ها در ماه های ذکر شده صورت می گیرد. البته باید توجه داشته باشید که تابستان ها این شهر ساحلی تا حدی گرم و خشک است و باران کمی می بارد. دمای هوای نیس در اول آگوست سال 2006 میلادی حدود 37.7  درجه سانتی گراد اعلام شده است. این دما بسیار بالا است و نشان از گرم بودن تابستان نیس دارد. هوا در پاییز نیز تا اواخر سپتامبر آفتابی است اما از اکتبر حال و هوای پاییز می آید و هوا ابری می شود. در نوامبر دمای هوا تا 17 درجه نیز کاهش می یابد. زمستان های نیس معتدل و خنک است. ساکنان این منطقه خیلی کم برف می بینند. یمیانگین دما در طول سال حدود یک درجه سانتی گراد است و بهار از ماه مارس آغاز می شود. اواسط ماه ژوئن، وضعیت هوا آفتابی و گرم است.
جمعیت - نیس پنجمین شهر بزرگ کشور فرانسه است. جمعیت این شهر ساحلی که هرساله تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود می کشاند حدود 348 هزار و 721 نفر است.
تعطیلات رسمی - نیس سه تعطیلات رسمی به شکل کارنیوال دارد. در هفته دوم فوریه، جشنواره Cougourdons به منظور بزرگداشت ورود بهار است. جشن بهار نیز در ماه می و تعطیلات سنت جان پاترون و سنت پیتر در ماه ژوئن هستند. جشنواره جاز نیز در ماه جولای برگزار می شود.

مکان های دیدنی نیس

پرومناد دزانگله

همه دنیا نیس را به دلیل منظره های زیبا، آفتاب بی نظیر و ساحل زیبایش می شناسند و گردشگران از سراسر دنیا برای لذت بردن از این زیبایی ها به فرانسه و شهر نیس مسافرت می کنند. از جمله جاذبه های این شهر ساحلی، گردشگاه انگلیسی آن است. پرومناد دزانگله -Promenade des Anglais- به معنای گردشگاه انگلیسی، خیابانی پهن در امتداد ساحل نیس است. عرض این خیابان 2 متر است و منظره بسیار زیبایی از دریا دارد.

تئاتر ملی نیس

تئاتر ملی نیس -Theatre National de Nice-، مرکز هنرهای معاصر و دراماتیک است. این مکان یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر نیس به شمار می رود. ظرفیت این سالن تئاتر بسیار است و محل اجرای معروف ترین نمایشنامه هاست.

شهر قدیمی نیس

شهر قدیمی نیس یکی از قدیمی ترن شهرهای فرانسه است. نیس، مرکز استان Cote d’Azur است و برای خیابان ها باریک و ساختمان های بلند خود در همه دنیا شهرت دارد.

کولین دو شاتو

قلعه تپه -Colline Du Chateau- یکی از بقایای باستانی شهر نیس است و همان طور که از نامش پیداست، برای قلعه و تپه اش شهرت دارد. این قلعه نمای بسیار زیبایی دارد و از بالای آن می توان شهر و دریا را به خوبی تماشا کرد.

شهرهای فرانسه

پاریس

پاریس -Paris-، مرکز کشور فرانسه و یکی از زیباترین شهرهای دنیاست. شهر پاریس را می توان یکی از پرجمعیت ترین شهرهای اروپا به شمار آورد. انواع فرهنگ ها و مردم از نژادهای مختلف در این شهر اقامت دارند. پاریس از جمله شهرهایی است که دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

بوردو

در جنوب غربی فرانسه شهری ساحلی قرار دارد که بوردو -Bordeaux- نام دارد که دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. بوردئو، اصلی ترین بخش Gironde است. بوردو همچنین پایتخت منطقه Aquitaine نیز هست. اهالی بوردو را بوردئالایس می نامند.

مارسی

مارسی -Marseilles- قدیمی ترین و همچنین یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کشور فرانسه است. این شهر یکی از بنادر تجاری این کشور به شمار می رود. از نظر گردشگری نیز دارای جاذبه ها و مکانهای دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

تولوز

تولوز -Toulouse- یکی از شهرهای کشور فرانسه است که در ساحل رود گارون قرار دارد. این شهر در حدفاصل بین دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار گرفته است. این شهر شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد

شهرهای دیگر فرانسه

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.