درباره مارسی

اطلاعات عمومی - مارسی -Marseilles-، همان طور که در بالا نیز گفتیم از جمله شهرهای ساحلی بزرگ و مهم کشور فرانسه است. این شهر را می توان مهد هنر، ورزش و علم پزشکی دانست. مارسی در واقع یک بندر تجاری است. در این بندر، چندین ملیت مختلف همچون یونانی، روسی، ایتالیایی و اسپانیایی زندگی می کنند.
این شهر بندری ، علاوه بر ساحل بسیار زیبا رستوران ها و بناهای زیبا و تاریخی نیز دارد. سالانه افراد بسیاری به کشور فرانسه و به ویژه شهر ساحلی مارسی مسافرت و از مناطق مختلف آن دیدن می کنند.
بندر مارسی در نزدیکی پایتخت کشور فرانسه، پاریس قرار دارد. این شهر بیشتر به دلیل بندر تجاری خود که شهرت دارد که در اقتصاد کشور فرانسه نقش پررنگی ایفا می کند.
اطلاعات گردشگری - بندر مارسی، از طریق دریا با دیگر نقاط دنیا در ارتباط است. البته تنها راه اتصال این شهر به دیگر شهرهای جهان، دریا نیست و از طریق هواپیما نیز می توان به این بندرزیبا مسافرت کرد. فرودگاه مالزی چندان از شهر دور نیست. همان طور که گفتیم، مارسی یکی از قدیمی ترین شهر های فرانسه و مرکز اقتصادی آن است. این شهر با ارتباط تنگاتنگ و مداوم خود با دیگر شهرهای دنیا، نقش بسیار مهم و کلیدی در اقتصاد کشور فرانسه دارد. مسافران می توانند مطمئن باشند با مسافرت به این بندر، هرگز با مشکل پیدا کردن جا مواجه نخواهند بود. هتل ها و مسافرخانه های مختلفی با امکانات متفاوت در این شهر وجود دارند. هر مسافری با توجه به بودجه و علاقه خود می تواند یکی از آنها را انتخاب و در طول سفر در آنجا اقامت کند.

تعداد سالانه گردشگران - بیش از یک میلون نفر در سال از شهر بندری مارسی دیدن می کنند. این تعداد فقط به گردشگران مارسی مربوط است.
درباره بندر مارسی - بندر مارسی، دومین شهر بزرگ فرانسه است و در امتداد یکی از کرانه های دریای مدیترانه واقع شده است. شاید جالب باشد بدانید، مارسی بزرگ ترین بندر دریای مدیترانه است.
مارسی یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای فرانسه، سومین ناحیه اقتصادی و نخستین قطب صنعتی و تجاری جنوب فرانسه است. باید گفت مارسی، بزرگ ترین بندر اقتصادی دریای مدیترانه است.
این شهر از نظر پزشکی، هنر و ورزش نیز اهمینت بسیاری دارد. امروزه مارسی از نظر بهداشت و سلامت میان رتبه های اول جهان قرار دارد. باید بدانید این بندر، دومین قطب پژوهشی دولت فرانسه به شمار می رود و بیش از 3 هزار پژوهشگر در آن زندگی، تحقیق و تدریس می کنند.
از نظر هنری نیز ارزش و بهای مارسی زیاد است. وجود بیش از 20 سالن تئاتر، کنسرت، اپرا، مدرسه رقص و ... این شهر ساحلی را به یک مرکز فرهنگی و هنری تبدیل کرده است.
ورزش نیز در مارسی مهم است. از جمله ورزش ها و تفریحات بندر مارسی، غواصی و ورزش های آبی همچون شناست.
این بندر ابتدا محلی برای ماهی گیری بود و بعدها بزرگ شد. رشته کوه هایی همچون Saint Baume نیز در این شهر واقع شده اند و ارتفاع آن حدود 1147 متر است. این کوه ها پر از درختان سرسبز هستند و نمای جنگلی به کوه بخشیده اند. همچنین در نزدیکی بندر مارسی رشته کوه های Garlaban و Etoile نیز قرار دارند.
فرودگاه شهر ساحلی مارسی در شمال غربی آن واقع شده است و Mariqnane نام دارد.

تاریخچه - پیشینه و قدمت مارسی رامی توان از موزه تاریخی آن متوجه شد. در این موزه، انواع آثار تاریخی یافت شده از فراسنه را می توانمشاهده کرد. آثار موجود در موزه نشان می دهند که مارسی ابتدا فقط محلی برای تجارت های کوچک و رفت و آمد دریایی بوده است. ورودی این موزه نیز به اندازه خود آن جالب توجه است. در ابتدای ورودی آن باغی قرار دارد که در آن می توان آثار باستانی، گورها و ... را دید.
آب و هوا - آب و هوای مارسی مدیترانه ای است. تابستان های گرمی دارد و همیشه بادهای خشک می وزند. زمستان های این شهر معتدل و مرطوب است. سردترین ماه ها نیز ژانویه و فوریه با متوسط دمای 7 تا 9 درجه هستند. اواسط ماه جولای و آگوست بسیار گرم و خشک و دمای هوا حدود 29 درجه سانتی گراد است. در ماه های سرد، زمستان و بهار، این شهر شاهد وزش بادهای بسیاری است. یکی از بادهای بسیار تند که سرعت زیادی نیز دارد از دره Rhone منشا می گیرد. بعد از این باد، شهر مارسی را  Mistral نامیدند. از دیگر بادهای تند که سرعت کمتری دارد، بادهای گرم و خشکی است که از بیابان های ساهارا در آفریقا می وزند و گرد و خاک نیز با خود به همراه دارند.
جمعیت - مارسی یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کشور فرانسه است. جمعیت این شهر ساحلی حدود 1,420,000 نفر است.
تعطیلات رسمی -
  • 15 آگوست، day of accession
  • روز سال نو میلادی
  • روز کریسمس
  • روز پیروزی

مکان های دیدنی مارسی

آبی سنت ویکتور

آبی سنت ویکتور -Abbey Saint Victor- یا کلیسای ویکتور باسیلیک، یکی از جاذبه های گردشگری شهر مارسی در کشور فرانسه است. این اثر تاریخی در واقع کلیسایی قدیمی به شکل قلعه است و برای سبک معماری و هنرهای زیبای به کار رفته در طراحی و ساخت آن شهرت دارد.

کلیسای جامع نوولا ماژور

کلیسای La Cathedrale de la Nouvelle Major که به عنوان کلیسای جامع شهر مارسی نیز شناخته می شود، در شهر مارسی در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا، برای کاتولیک های مسیحی است. کلیسای جامع مارسی، جزو آثار باستانی ملی کشور فرانسه نیز طبقه بندی می شود. معماری این کلیسا واقعا چشمگیر و فوق العاده است.

کلیسای جامع نتردام دولاگارد

کلیسای جامع نتردام دولاگارد Notre-Dame de la Garde، کلیسایی زیباست که در شهر مارسی واقع شده است. بندر مارسی جاذبه های زیبایی دارد. اگر از سواحل و سالن های تئاتر آن صرف نظر کنیم، می توان کلیساهای قدیمی که معماری زیبایی دارند را نیز به فهرست مناطق گردشگری این شهر اضافه کرد.

موزه لانگ چامپ

موزه لانگ چامپ -Palais Longchamp- در شهر مارسی کشور فرانسه قرار دارد. این اثر تاریخی زیبا، امروز مجموعه ای از دو موزه است. یکی از این موزه ها در رابطه با هنرهای زیباست و موضوع موزه در رابطه با طبیعت است. سالانه مسافران زیادی که به کشور فرانسه و شهر مارسی مسافرت می کنند، از این کاخ- موزه نیز دیدن می کنند.

قلعه شاتو

قلعه شاتو -If-Castle- در جزیره If واقع شده و قلعه ای کوچک است. در حال حاضر این قلعه به زندان تبدیل شده است. جذابیت این قلعه این است که در وسط آب و در جزیره ای بسیار کوچک، شاید کوچک ترین جزیره و در نزدیکی بندر مارسی قرار دارد.

شهرهای فرانسه

پاریس

پاریس -Paris-، مرکز کشور فرانسه و یکی از زیباترین شهرهای دنیاست. شهر پاریس را می توان یکی از پرجمعیت ترین شهرهای اروپا به شمار آورد. انواع فرهنگ ها و مردم از نژادهای مختلف در این شهر اقامت دارند. پاریس از جمله شهرهایی است که دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

نیس

نیس -Nice- یکی از بزرگ ترین شهرهای کشور فرانسه است. این شهر ساحلی از نظر مساحت در ردیف پنجمین شهر بزرگ فرانسه قرار گرفته است. این شهر همچنین از جمله شهرهای پربازدید فرانسه است که گردشگران و مسافران از جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره دیدن می کنن.

بوردو

در جنوب غربی فرانسه شهری ساحلی قرار دارد که بوردو -Bordeaux- نام دارد که دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. بوردئو، اصلی ترین بخش Gironde است. بوردو همچنین پایتخت منطقه Aquitaine نیز هست. اهالی بوردو را بوردئالایس می نامند.

تولوز

تولوز -Toulouse- یکی از شهرهای کشور فرانسه است که در ساحل رود گارون قرار دارد. این شهر در حدفاصل بین دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار گرفته است. این شهر شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد

شهرهای دیگر فرانسه

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.