درباره کلن

اطلاعات عمومی - با دیدار از شهر کلن -Cologne- می توانید، روح و جوهره فرهنگی منطقه راین لند را از نزدیک لمس کنید. بدون شک وجود مجموعه ای از موزه ها، نگارخانه ها، نمایشگاه هایی از آثار باستان شناسی مربوط به دوران روم باستان تا آثار گرافیکی و فرهنگی معاصر، نمایشگاه های تجاری و دیدنی های بسیار دیگر همگی، حس کنجکاوی شما را ارضا کرده و رضایت خاطرتان را به همراه خواهد داشت. این شهر  می تواند مکانهای معروف و دیدنی زیادی مانند اماکن گردشگری، تاریخی، تفریحی، طبیعی و غیره را به گردشگران و بازدید کنندگان معرفی کند.
همچنین وجود دانشگاه معروف کلن سبب شده تا این شهر به عنوان یک مرکز علمی و آموزشی نیز بر سر زبان ها باشد. برگزاری جشنواره های مختلفی نظیر کارناوال کلن، بیش از پیش به محبوبیت این شهر می افزایند.
اطلاعات گردشگری - عاملی که سالانه میلیون ها نفر گردشگر را از سراسر جهان به سوی کلن می کشد چیزی جز وجود گنجینه های فرهنگی و تاریخی، موزه های مشهور در سطح جهان و رویدادهای هنری دائمی در قدیمی ترین شهر آلمان، نمی باشد. تعدد و گوناگونی امور فرهنگی از جمله برگزاری نمایشگاه ها و سینماهای خانگی در کلن همگی سبب عرضه هنر و جنبه های فرهنگی آن می شوند. شما در کلن می توانید با انواع جشنواره های شاد و رنگارنگ نظیر کلن پراید روبرو شوید که بسیار دیدنی اند. وجود بیش از 30 موزه، صدها گالری و نمایشگاه های مجزا از جمله مکان های باستان شناسی مربوط به روم باستان و آثار نقاشی و مجمسه سازی معاصر همگی مهر تأییدی بر وجود دیدنی های بسیار در کلن برای گردشگران می باشند. گردشگران بدون شک باید از کلیسای جامع کلن که بنای عظیم سیاهرنگی در مرکز شهر می باشد و همچنین سایر کلیساهای کلن دیدن کنند.
برنامه سفرتان به کلن را به گونه ای تنظیم کنید که در ایام برگزاری جشن روزهای دیوانگی که طی آن مردم به رقص و پایکوبی در میادین و خیابان های شهر می پردازند، در کلن حضور داشته باشید. مردم در این جشن عمومی اقدام به خواندن آوازهای محلی کرده، لباس های شاد و رنگارنگ به تن می کنند و اوقات بسیار شاد و مفرحی را می گذرانند. شهر کلن با جذابیت های بی شمار آن، وعده گذراندن اوقات خوشی را به گردشگران این شهر می دهد.
تعداد سالانه گردشگران - همه ساله 3 تا 4 میلیون نفر گردشگر از کلن دیدن می کنند.
درباره کلن - بدون تردید شهر کنونی کلن در سال 38 پیش از میلاد توسط اوبی و در زمین هایی معروف به اوپیدوم اوبیروم، بنا شده است. اما از سال 50 بعد از میلاد بود که این مکان توسط رومی ها و از روی نام کلونیا کلودیا آرا آگری پاننزیوم، به نام کلن نامیده شد. پیشینه کلی شهر کلن را می توان در پنج مرحله مهم و مجزا تقسیم بندی نمود: کلن دروان رومی ها، دروان میانی کلن، کلن در قرن 19 و 20 میلادی، کلن در دوران جنگ جهانی دوم و سرانجام کلن دروان پس از جنگ.
تاریخچه کلن - زمانی که راجع به تاریخچه شهر کلن صحبت می شود، با توجه به دوران مختلف می توان به دیدگاهی کلی در این مورد دست پیدا کرد. رومی ها نخستین کسانی بودند که در این شهر ساکن شدند و آثار تاریخی و معماری فراوانی در آن بجای گذاشتند. در دوران میانی یعنی در دوره امپراطوری مقدس رومیان، کلن به عنوان شهری تجاری شروع به رشد و توسعه کرد و از لحاظ سیاسی و اقتصادی اهمیت یافت. در قرن های 19 و 20 میلادی، این شهر محل مناقشه میان رومی ها و پروسی ها بود. در جنگ جهانی دوم، کلن به عنوان یک مرکز نظامی شناخته شد و پس از جنگ، این شهر به بزرگترین شهر منطقه تبدیل شد و موفقیت های اقتصادی بسیاری به دست آورد.
آب و هوای کلن - کلن یکی از گرمترین شهرهای آلمان است که آب و هوای اقیانوسی دارد و میانگین سالانه دما در این شهر در طی روز به 10 درجه سانتیگراد و در شب ها به 5/5 درجه می رسد.
جمعیت کلن - جمعیت شهر کلن با توجه به آمار اعلام شده در تاریخ 31 دسامبر 2008، 995420 نفر بوده است.
تعطیلات عمومی در کلن - در کلن همراه با روز ملی اتحاد دو آلمان، مجموعاً 11 روز تعطیل عمومی وجود دارد.

مکان های دیدنی کلن

شهربازی فانتازیالند

شهربازی فانتازیالند -Phantasialand- یکی از بی نظیرترین پارک های بازی در جهان است که مکانی فوق العاده برای گذراندن تعطیلاتی سرگرم کننده به همراه کودکان، محسوب می شود. امکانات گوناگون این پارک نظیر وسایل بازی هیجان انگیز و همچنین قسمتی به نام غرب وحشی، این مکان را به مکانی بی نظیر برای تک تک اعضای خانواده مبدل ساخته است.

گشت و گذار بر روی رودخانه راین

گشت و گذار بر روی رودخانه عظیم راین -Cruising in Rhine River- یکی از هیجان انگیزترین راه های تفریح و سرگرمی در اوقات فراغت محسوب می شود. وجود زیبایی های فراوان و شهرک های متعدد در اطراف رودخانه راین امکان تجربه آرامش و زیبایی طبیعت را در کنار خانواده برای شما فراهم می سازد.

کلیسای جامع کلن

دُم یا کلیسای جامع شهر کلن -Kolner Dom-، یکی از معتبرترین کلیساهای رومی این شهر محسوب می شود. بر اساس گزارش های یونسکو این بنا، بنایی استثنایی و برآمده از نبوغ خلاق انسانی می باشد که دیدن آن به تمام گردشگران کلن توصیه می شود.

کلیسای گرئون مقدس

کلیسای گرئون مقدس -St Gereon`s Church- شهر کلن یکی از معروفترین بناهای تاریخی دوران کهن است که شامل برخی از نادرترین عناصر و نمادهای دوره باستان می باشد. دیدن این کلیسا به همه گردشگرانی که به کلن سفر می کنند، توصیه می شود.

شهرهای آلمان

فرانکفورت

فرانکفورت-Frankfurt- دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. وجود گذرگاه های قدیمی در اطراف قسمت های دیدنی فرانکفورت به زیبایی و عظمت این مکان افزوده است.

مونیخ

یقیناً سفر به آلمان بدون دیدن شهر معروف مونیخ، سفر کاملی نخواهد بود. مونیخ -Munich- یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است که جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی فراوان آن هر ساله مردم بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

هامبورگ

لقب شهر هامبورگ -Hamburg-، دروازه جهان است. بنابراین شما حتماً باید از این شهر که ثروتمندترین شهر اتحادیه اروپا محسوب می شود، دیدن کنید. چرا که این شهر شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروف و مکانهای تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. علاوه بر این، هامبورگ مرکز رسانه ای و مقر اصلی صنایع هوافضای جهان به شمار می رود.

دِرِسدِن

مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی درسدن برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد. جایگاه شهر دیدنی Dresden هرساله در جدول مقاصد بین المللی گردشگری در حال ارتقاء است.

هایدِلبرگ

این واقعیت که شهر هایدلبرگ -Heidelberg- یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان می باشد را نمی توان نادیده گرفت. هایدلبرگ شهر کوچکی است اما این شهر از تاریخ غنی و تنوع فرهنگی بسیاری برخوردار است که داری مکانهای معروف و دیدنی از جمله اماگن گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

پوتسدام

پوتسدام -Postdam- شهری است که بواسطه دارا بودن قلعه های گوناگون و چشم اندازی بی نظیر، در ردیف میراث جهانی قرار دارد. این شهر که مرکز ایالت براندبورگ به شمار می رود شامل مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

برلین

شاید بتوان گفت که سفر به آلمان هرگز بدون دیدار از برلین -Berlin- کامل نخواهد شد. اگرچه شهرها و دهکده های دیدنی زیادی در آلمان وجود دارند اما برلین شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی ، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

شهرهای دیگر آلمان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره کلن

 

پرسش ها در باره آلمان

 

ویدیو ها ی آلمان