درباره هایدِلبرگ

اطلاعات عمومی - هایدلبرگ -Heidelberg- داری مکانهای معروف و دیدنی از جمله اماگن گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. این شهردر حاشیه رود نکار قرار گرفته و شهرت این شهر بواسطه روشنفکران و نیز تنوع تاریخی و فرهنگی آن می باشد. یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مؤسسات آموزشی آلمان در شهر هایدلبرگ قرار دارد. دانشکده های پزشکی، حقوق و علوم طبیعی این دانشگاه شهرت و اعتبار خاصی بدان بخشیده اند. هایدلبرگ شکوه و زیبایی خود را پس از جنگ جهانی دوم حفظ کرد چراکه این شهر از گزند بمباران نیروهای متفقین در امان ماند. ورود هزاران گردشگر در سال به این شهر دال بر جذابیت بین المللی هایدلبرگ است.
اطلاعات گردشگری - وجود میراث تاریخی، روح روشنفکری و گوناگونی فرهنگی در هایدلبرگ از جمله عواملی هستند که قادر به جذب گردشگران بسیاری در طول سال می باشند. گردشگران برای سفر به این شهر به هیچ وجه دچار سرگردانی نخواهند شد زیرا راه های گوناگونی از جمله راه های هوایی یا مسیرهای ریلی مختلفی برای سفر به هایدلبرگ وجود دارد.
فرودگاه بین المللی فرانکفورت، نزدیکترین فرودگاه بین قاره ای برای مسافران بین المللی و فرودگاه اشتوتگارت مناسب ترین گزینه برای مسافران داخلی اتحادیه اروپا برای دستیابی به هایدلبرگ محسوب می شوند. ایستگاه راه آهن اصلی این شهر، ایستگاه مرکزی آن می باشد و تارنمای شرکت راه آهن آلمان بهترین منبع برای کسب اطلاع از برنامه حرکت قطارهای مسافربری در سراسر اروپا، به شمار می رود.
امکان دسترسی مستقیم با قطار از هایدلبرگ به مقاصد گردشگری نزدیکی چون فرانکفورت، کارلسروهه، وین و غیره، کار گردشگران را بیش از پیش تسهیل کرده است.
اصلی ترین جاذبه های گردشگری هایدلبرگ عبارتند از: بخش قدیمی شهر، قلعه هایدلبرگ، کوه هایدلبرگ و دانشگاه شهر واقع در میدان دانشگاه.

تعداد سالانه گردشگران -
همه ساله بیش از یک میلیون گردشگر از هایدلبرگ دیدن می کنند.

درباره هایدلبرگ - پیشینه تاریخی شهر از روی یافته های باستان شناسی مشخص می شود که نشان از زندگی اقوام گوناگون نظیر سلتیک ها، رومیان و قبایل آلمانی در این منطقه دارد.
تاریخچه هایدلبرگ - در قرن پنجم پیش از میلاد، گروهی از مهاجران و فراریان سلتیک اقدام به ساخت یک قلعه نظامی و محلی برای عبادت بر فراز کوه مقدسی که هایلیگن برگ (کوه مقدس) نامیده می شود، کردند. این قلعه بعدها توسط قبایل آلمانی به تصرف در آمد. پس از آن بود که هایدلبرگ جدید بوجود آمد که ردپای تاریخی آن به قرن پنجم باز می گردد. در طی این زمان بود که عموم مردم به دین مسیحیت گرویدند. در سال 1386 میلادی با تأسیس دانشگاه هایدلبرگ، موفقیت عظیمی در حیطه روشنفکری این شهر پدیدار شد. در سال 1848 میلادی این شهر مقر و ستاد یک ارتش انقلابی محسوب می شد. هایدلبرگ در طول جنگ جهانی دوم از گزند آسیب بمب ها در امان ماند چراکه نیروهای ارتش آمریکا قصد داشتند بعد از جنگ از این شهر به عنوان محل استقرار خود استفاده کنند. ارتش آمریکا بعد از پایان جنگ جهانی دوم از هایدلبرگ برای مقاصد فرهنگی و برگزاری مراسم مذهبی استفاده کرد. آوازه این مراسم در سراسر منطقه پیچید که کماکان هم از شهرت خاصی برخوردار است.
آب و هوای هایدلبرگ - هایدلبرگ از آب و هوای اقیانوسی برخوردار است. میانگین حداکثر دما در این شهر به 9/19 درجه سانتیگراد و حداقل آن به 8/4 می رسد.
جمعیت - بر اساس آمار اعلام شده در تاریخ 31 دسامبر 2008، جمعیت هایدلبرگ در حدود 145642 نفر برآورده شده است.
تعطیلات عمومی - در هایدلبرگ مجموعاً در کنار روز ملی اتحاد دو آلمان، 12 روز تعطیل وجود دارد.

مکان های دیدنی هایدِلبرگ

پل قدیمی هایدلبرگ

پل قدیمی یا پل کارل تئودور -Alte Brucke-، یکی از جاذبه های گردشگری هایدلبرگ به شمار می رود. زیبایی خیره کننده و تلفیق دو سبک معماری رومی و آلمانی، این پل را به یکی از زیباترین آثار دیدنی در هایدلبرگ مبدل کرده است.

قلعه هایدلبرگ

قلعه هایدلبرگ -Heidelberger Schloss- که مشرف به شهر قدیمی هایدلبرگ است، نمونه تمام عیار و باشکوهی از آثار بجای مانده از دوران رنسانس در آلمان به شمار می رود. این جاذبه گردشگری هایدلبرگ، فراز و نشیب های زیادی را در طول تاریخ خود تجربه کرده است.

شهرهای آلمان

فرانکفورت

فرانکفورت-Frankfurt- دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. وجود گذرگاه های قدیمی در اطراف قسمت های دیدنی فرانکفورت به زیبایی و عظمت این مکان افزوده است.

مونیخ

یقیناً سفر به آلمان بدون دیدن شهر معروف مونیخ، سفر کاملی نخواهد بود. مونیخ -Munich- یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است که جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی فراوان آن هر ساله مردم بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

هامبورگ

لقب شهر هامبورگ -Hamburg-، دروازه جهان است. بنابراین شما حتماً باید از این شهر که ثروتمندترین شهر اتحادیه اروپا محسوب می شود، دیدن کنید. چرا که این شهر شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروف و مکانهای تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. علاوه بر این، هامبورگ مرکز رسانه ای و مقر اصلی صنایع هوافضای جهان به شمار می رود.

دِرِسدِن

مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی درسدن برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد. جایگاه شهر دیدنی Dresden هرساله در جدول مقاصد بین المللی گردشگری در حال ارتقاء است.

کلن

کلن -Cologne-، چهارمین شهر بزرگ آلمان و یکی از مراکز فرهنگی اصلی در منطقه راین لند است که در کنار رود راین قرار دارد که می تواند مکانهای معروف و دیدنی زیادی مانند اماکن گردشگری، تاریخی، تفریحی، طبیعی و غیره را به گردشگران و بازدید کنندگان معرفی کند.

پوتسدام

پوتسدام -Postdam- شهری است که بواسطه دارا بودن قلعه های گوناگون و چشم اندازی بی نظیر، در ردیف میراث جهانی قرار دارد. این شهر که مرکز ایالت براندبورگ به شمار می رود شامل مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

برلین

شاید بتوان گفت که سفر به آلمان هرگز بدون دیدار از برلین -Berlin- کامل نخواهد شد. اگرچه شهرها و دهکده های دیدنی زیادی در آلمان وجود دارند اما برلین شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی ، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

شهرهای دیگر آلمان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره هایدِلبرگ

 

پرسش ها در باره آلمان

 

ویدیو ها ی آلمان