درباره پوتسدام

اطلاعات عمومی - پوتسدام -Postdam- شهری با عظمتِ تاریخی و جاذبه های گردشگری بی شمار می باشد. بسیاری از بناها و ساختمان هایی که امروزه در این شهر دیده می شوند، حاصل بازسازی های انجام گرفته بعد از جنگ جهانی دوم و مراقبت های شدید حکومت آلمان شرقی هستند. نمای امروزی شهر حاصل تلاش طاقت فرسای پنج آرشیتکت برجسته به نام های جوزف لنه، گئورگ ونزس لاوس فون کنوبلزدورف، کارل فیلیپ، کارل فریدریش لودویگ و شاه فردریک می باشد.
اطلاعات گردشگری پوتسدام - پوتسدام بواسطه دارا بودن جاذبه های گردشگری مهمی که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند، قادر است سالانه گردشگران بسیار زیادی را به طرف خود جذب کند. برخی از این آثار عبارتند از: پارک سانسوسی، املاک تاج در منطقه بورن اِشدِت، باغ جدید، پارک بابلزبرگ و پارک ساکرو.
در مورد چگونگی رفتن به پوتسدام جای هیچگونه نگرانی نیست چراکه گردشگران می توانند با استفاده از وسایل مختلف حمل و نقل نظیر هواپیما، ماشین یا قطار خود را به این شهر برسانند. دو فرودگاه در شهر برلین وجود دارد که فاصله چندانی با پوتسدام ندارند. علاوه بر این در خود شهر نیز سیستم های اتوبوسرانی و ترموا برای رفت و آمد به گوشه و کنار شهر در اختیار عموم قرار دارد. علاوه بر اماکن دیدنی ای که نامشان قبلاً ذکر شد، جاذبه های دیدنی دیگری نظیر بناهای یادبود متعدد، محله هلندی ها، بازار قدیمی، روستای کِرون گوت و دیدنی های بسیار دیگری در پوتسدام وجود دارند. درکنار تمام این مکان ها، موزه های مختلفی نیز در این شهر وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از: موزه فیلم، موزه پوتسدام، سالن قدیمی شهر.
تعداد سالانه گردشگران - همه ساله گردشگران بسیاری از پوتسدام و مکان های اطراف آن دیدن می کنند. همگی این افراد تجربه بی نظیری از دیدن شهری با روح تاریخی و فرهنگی حاکم بر آن، به دست می آورند.
درباره پوتسدام - پوتسدام شامل مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. پیشینه پوتسدام و آنچه که امروزه از این شهر در پیش چشم بازدیدکنندگان قرار دارد، بر این حقیقت استوار است که شهر حاصل زحمات و تلاش های پنج تن از بزرگترین معماران قدیم است.
تاریخچه پوتسدام - پوتسدام بعد از قرن هفتم میلادی، محل اقامت قومی به نام هِوِلِر ها بوده که درون قلعه ای جمع شده بودند. این مکان در سال 1345 میلادی به صورت دهکده کوچکی بود و تا سال 1573 میلادی در حدود 2000 نفر جمعیت داشت. جمعیت این دهکده پس از پایان جنگ های سی ساله به نصف این میزان کاهش یافت. به دنبال انتشار بیانیه پوتسدام در سال 1685 میلادی، این شهر به یکی از مراکز مهاجرت در اروپا تبدیل شد. آزادی مذهبی در این شهر، مردم بسیاری را از نقاط مختلف به سمت آن جذب کرد که در نتیجه به افزایش جمعیت و بهبود وضعیت اقتصادی پوتسدام انجامید. پوتسدام دومین پایتخت پروس به شمار می رفت اما با پایان جنگ جهانی اول و کناره گیری ویلهلم دوم از قدرت، جایگاه خود را از دست داد. در جنگ جهانی دوم این شهر در اثر بمباران های انجام شده، به شدت آسیب دید. پوتسدام تا سال 1990 میلادی مرکز ناحیه بزیرک پوتسدام بود. مسئولان و مردم شهر پوتسدام همواره تلاش کرده اند که ظاهر واقعی شهر را بازسازی کنند.

جمعیت پوتسدام - جمعیت پوتسدام بر اساس آمار اعلام شده در تاریخ 31 دسامبر سال 2008 میلادی، 152966 نفر برآورد شده است.
آب و هوای پوتسدام - آب و هوای این شهر معمولاً معتدل و دریایی می باشد. با این وجود گرم شدن کره زمین و تغییرات دمایی ناشی از آن، اثرات شگرفی بر وضعیت آب و هوای پوتسدام به جای گذاشته اند.
تعطیلات عمومی - در پوتسدام همراه با روز ملی اتحاد دو آلمان، مجموعاً 10 روز تعطیل وجود دارد.
اطلاعات عمومی - درسدن -Dresden -، مرکز ایالت ساکسونی در حاشیه رود البِ در نزدیکی مرز جمهوری چک قرار گرفته است. این شهر از ابتدا همواره دارای جذابیت های فرهنگی و هنری باشکوهی بوده است. درسدن در اثر جنگ جهانی کاملاً نابود شد اما کوشش و تلاش بسیار در جهت بازسازی دوباره آن به احیای شهری با جوهره فرهنگی غنی انجامید.
اهمیت فرهنگی درسدن را از روی این واقعیت می توان سنجید که دره البِ از سوی کمیته میراث جهانی یونسکو برای مدت پنج سال به رسمیت شناخته شد. حتی این شهر در سال 2006 میلادی در زمره مکان های میراث جهانی در معرض خطر قرار گرفت. چهره غمناک و تیره شهر که از وجود بناهای تخریب شده و سوخته حاصل از جنگ ناشی می شود، یکی از دلایل عمده جلب توجه گردشگران به شمار می رود چراکه در هیچ نقطه دیگری از اروپا نمی توان آثار و شواهد برجای مانده از جنگ جهانی دوم را بدین شکل از نزدیک مشاهده و لمس کرد.
اطلاعات گردشگری - وجهه گردشگری اصلی شهر درسدن در روح تاریخی این شهر نهفته است. این شهر زمانی خانه بسیاری از پرنس ها و شاهان ساکسونی نظیر آگوستوس دوم، بوده است. اگرچه، مراکز تاریخی این شهر از جمله گنجینه های هنری و بناهای حائز اهمیت به لحاظ تاریخی در جریان جنگ جهانی از بین رفتند اما شکوه تاریخی درسدن در اثر بازسازی های انجام شده که هنوز هم در برخی قسمت های شهر جریان دارد، مجدداً در حال بازگشت است.
دیدار از درسدن با وجود ابزارها و روش های متنوع و گوناگون برای این منظور، دیگر کار چندان دشواری برای گردشگران نمی باشد. از فرودگاه معروف درسدن (کلوتزِش) پروازهای متعددی تقریباً به تمامی شهرهای مهم آلمان برقرار است. همچنین وجود دو ایستگاه بزرگ قطار از جمله ایستگاه راه آهن مرکزی درسدن نیز در ارائه خدمات به مسافران این شهر نقش مهمی دارد. درون شهر نیز وجود وسایل متنوع حمل و نقل نظیر اتوبوس، مترو، اتوموبیل یا حتی دوچرخه و سیستم تاکسیرانی، گشت و گذار در درسدن را تسهیل می کند.

تعداد سالیانه گردشگران - هر ساله در حدود 4/7 میلیون نفر گردشگر از درسدن دیدن می کنند. مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی درسدن برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد.

درباره درسدن - پیشینه درسدن در این واقعیت نهفته است که این شهر در ابتدا محل سکونت قبایل متعلق به تمدن سفالینه های خطی، بوده است. نام این شهر از واژه کهن صربی به معنای مردم ساکن در جنگل حاشیه رودخانه، گرفته شده است. این شهر پس از قرار گرفتن به عنوان مرکز ایالت ساکسونی، گسترش یافت.
تاریخچه درسدن - تاریخ درسدن نشان می دهد که این شهر در قرن دوازدهم میلادی مورد توجه و سکونت مردم آن زمان قرار گرفت. چهره درسدن در دوران جدید همانند شبحی از گذشته بوده است. این شهر در جریان جنگ جهانی دوم کاملاً از بین رفت که پس از جنگ مجدداً بازسازی شد. در همین دوران بود که درسدن یه عنوان یکی از مراکز صنعتی آلمان مطرح شد. بعدها درسدن هرچه بیشتر دچار وحدت و یکرنگی شد و به عنوان یکی از مراکز فرهنگی عمده در سابقه تاریخی آلمان، باقی ماند.
آب و هوای درسدن - درسدن از آب و هوای نسبتاً سرد تا اقیانوسی برخوردار است به نحویکه تابستان ها در این شهر بسیار گرم و زمستان های آن به شدت سرد می باشد. میانگین سالیانه دما در این شهر 2/10 درجه سانتیگراد است.
جمعیت درسدن - جمعیت این شهر بر اساس آمار اعلام شده در تاریخ 31 دسامبر 2008 میلادی برابر با 512234 نفر بوده است.
تعطیلات عمومی در درسدن - همراه با روز اتحاد دو آلمان، مجموعاً 11 روز تعطیل عمومی در درسدن وجود دارد. تعداد روزهای تعطیل عمومی در آلمان از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است و در درسدن مرکز ایالت ساکسونی، تنها 11 روز از سال تعطیل عمومی است.

مکان های دیدنی پوتسدام

پارک ساسوسی

پارک زیبایی به نام ساسوسی -Sanssouci Park- در شهر پوتسدام آلمان وجود دارد. این واژه در زبان فرانسه به معنای نبود هرگونه نگرانی است و این مکان نیز خلوتگاه فریدریش بزرگ بوده است.

قصر سانسوسی

قصر سانسوسی -Sanssouci Palace- واقع در شهر پوتسدام آلمان یکی از عالی ترین نمونه های سبک معماری غیرمتعارف به شمار می رود. این قصر محلی بی نظیر برای استراحت و لذت بردن از هنر معماری بکار رفته در آن، می باشد و بازدید از آن به همه گردشگران توصیه می شود.

شهرهای آلمان

فرانکفورت

فرانکفورت-Frankfurt- دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. وجود گذرگاه های قدیمی در اطراف قسمت های دیدنی فرانکفورت به زیبایی و عظمت این مکان افزوده است.

مونیخ

یقیناً سفر به آلمان بدون دیدن شهر معروف مونیخ، سفر کاملی نخواهد بود. مونیخ -Munich- یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است که جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی فراوان آن هر ساله مردم بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

هامبورگ

لقب شهر هامبورگ -Hamburg-، دروازه جهان است. بنابراین شما حتماً باید از این شهر که ثروتمندترین شهر اتحادیه اروپا محسوب می شود، دیدن کنید. چرا که این شهر شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروف و مکانهای تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. علاوه بر این، هامبورگ مرکز رسانه ای و مقر اصلی صنایع هوافضای جهان به شمار می رود.

دِرِسدِن

مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی درسدن برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد. جایگاه شهر دیدنی Dresden هرساله در جدول مقاصد بین المللی گردشگری در حال ارتقاء است.

کلن

کلن -Cologne-، چهارمین شهر بزرگ آلمان و یکی از مراکز فرهنگی اصلی در منطقه راین لند است که در کنار رود راین قرار دارد که می تواند مکانهای معروف و دیدنی زیادی مانند اماکن گردشگری، تاریخی، تفریحی، طبیعی و غیره را به گردشگران و بازدید کنندگان معرفی کند.

هایدِلبرگ

این واقعیت که شهر هایدلبرگ -Heidelberg- یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان می باشد را نمی توان نادیده گرفت. هایدلبرگ شهر کوچکی است اما این شهر از تاریخ غنی و تنوع فرهنگی بسیاری برخوردار است که داری مکانهای معروف و دیدنی از جمله اماگن گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

برلین

شاید بتوان گفت که سفر به آلمان هرگز بدون دیدار از برلین -Berlin- کامل نخواهد شد. اگرچه شهرها و دهکده های دیدنی زیادی در آلمان وجود دارند اما برلین شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی ، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

شهرهای دیگر آلمان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره آلمان

 

ویدیو ها ی آلمان