درباره برلین

اطلاعات عمومی - چنانچه برای گذارندن تعطیلات خود در تدارک سفری به آلمان می باشید، دیدار از برلین -Berlin- را نیز بدون شک در برنامه سفرتان بگنجانید. برلین پایتخت آلمان و بزرگترین شهر این کشور به شمار می رود. مساحت برلین بیش از 889 کیلومتر مربع است. این شهر از زیرساخت های بسیاری برخوردار بوده و ساز و کار بی نظیری در برلین برای راحتی و آسایش شهروندان آن و همچنین گردشگران این شهر، وجود دارد. برلین بگونه ای طراحی و ساخته شده که در همان نگاه نخست، توجه بیننده را جلب می کند. این شهر بی اندازه زیبا و شیک می باشد. برلین مملو از ساختمان هایی با معماری زیبا و چشمگیر و مجسمه هایی است که تمام چشم ها را مجذوب خود می سازند. چشم انداز برلین بگونه ای است که هر کس با نگاه کردن به آن، شیفته این شهر می شود. دریاچه زیبایی که بیشتر اطراف شهر را دربرگرفته، زیبایی برلین را دوچندان ساخته است.

اطلاعات گردشگری - زمانی که حرف هنر، مد و زیبایی در میان باشد یقیناً برلین حرف اول را در این زمینه می زند. پس از تولد دوباره شهر به دنبال فرو ریختن دیوار برلین، این شهر توانست در حوزه های مختلفی به موفقیت های بزرگی دست یابد. این شهر ترکیبی از ثبات و زرق و برق می باشد. برلین گالری های هنری متعدد و موزه های معروفی دارد. اگرچه ممکن است برلین گذشته سنگین و ناآرامی را تجربه کرده باشد اما این شهر همواره در پی رسیدن به فرداهایی روشن تر و درخشان تر بوده تا گردشگران بیشتری را به سوی خود بکشد. خیابان های برلین نه تنها پهن و آرام هستند بلکه نوعی احساس ابدی ناتمام را در انسان القاء می کنند. برلین با سرعت گیج کننده ای در حال حرکت و پیشرفت است اما در عین حال خود را با سرعت حرکت مردم شهر نیز وفق می دهد. ترافیک در برلین معمولاً سنگین اما روان است. خیابان های شهر ایمن بوده و اجناس و کالاهای موجود در مغازه ها و فروشگاه ها ارزان می باشند. زندگی شبانه در برلین بی نظیر بوده و جو فوق العاده ای دارد. مجسمه ها و بناهای متعدد زیبایی در برلین وجود دارد. برخی از آنها نظیر دروازه براندنبورگ، ساختمان پارلمان آلمان (رایشستاگ) و میدان پوتسدامر بدون شک آثار بی نظیری هستند. نه تنها این آثار بگونه ای طراحی و ساخته شده اند که زیبا بنظر می رسند بلکه از چنان ویژگی هایی برخوردارند که آنها را شایسته تقدیر و تمجید می سازد.

تعداد سالانه گردشگران - برلین شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی ، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. سالانه بیش از 6 میلیون گردشگر از برلین دیدن می کنند. این رقم چنان چشمگیر است که شهر می کوشد امکانات آسایش و راحتی بازدیدکنندگان را از جنبه های مختلف فراهم کند.

درباره برلین - برلین از پیشینه و سابقه عظیم و مستحکمی برخوردار است. نام این شهر با برخی از مهمترین رویدادهای تاریخی گره خورده و اهمیت و معروفیت این شهر از دوران باستان ادامه دارد.
تاریخچه برلین - نام برلین در تاریخ به صورت مکتوب نخستین بار در اسناد مربوط به سکونت انسان در دهکده اسپانداو در سال 1197 میلادی، به چشم می خورد. پس از این تاریخ نیز بارها نام برلین در اسناد تاریخی مختلف دیده می شود. فردریک اول در سال 1435 میلادی به عنوان حاکم منطقه براندنبورگ انتخاب شد. جانشین وی، فردریک دوم با موفقیت راه فردریک اول را ادامه داد تا اینکه این خاندان به تدریج به پادشاهان پروس و سپس امپراطوری آلمان تبدیل شدند. طی قرن های شانزدهم و هفدهم میلادی نیز وقایع تاریخی زیادی در برلین بوقوع پیوستند. در سی ام ژانویه سال 1933 میلادی، آدولف هیتلر فرمانده نازی ها به قدرت رسید.
او آلمان را به چنان درجه رفیعی رساند که هرگز تصور نمی شد. جنگ جهانی دوم، آسیب ها و خرابی های بسیاری را با خود برای آلمان و شهر برلین به همراه آورد. نیمی از شهر در این جنگ از بین رفت.

آب و هوای برلین - آب و هوای برلین، اقیانوسی می باشد. اما بطور کلی آب و هوای معتدلی بر برلین حاکم است.
جمعیت برلین - جمعیت برلین در حدود 3443570 نفر برآورد می شود.
تعطیلات عمومی - در برلین همراه با روز ملی اتحاد دو آلمان، 9 روز تعطیل وجود دارد.

مکان های دیدنی برلین

باغ وحش برلین

یکی از زیباترین مکان های دیدنی برلین، باغ جانورشناسی -ZoologicalGarden- این شهر می باشد. این مکان یکی از بهترین و قدیمی ترین باغ وحش های آلمان محسوب می شود.

موزه جزیره

موزه جزیره -Museum Island- نمونه ای باشکوه از هنر معماری در آلمان به شمار می رود. این موزه که در شهر برلین واقع شده در حقیقت تماشا خانه ای است که مراحل مختلف تاریخ و هنر آلمان را به تصویر می کشد.

دروازه براندنبورگ

یکی از مهمترین نمادهای کشور آلمان و شهر برلین، دروازه براندنبورگ -The Brandenburg Gate- است که آلمانی ها آن را براندنبورگر تُر می نامند. این بنا که در تقاطع دو خیابان اِبِرت و اونتر دِن لیندن قرار گرفته، نمادی از صلح و وحدت می باشد.

دیوار برلین

دیوار معروف برلین -Berlin Wall- واقع در برلین آلمان یکی از دیوارهایی است که پاسدار حفظ کشور از تهاجم بیگانگان است و به عنوان مرزی برای کشور آلمان بکار می رود . در حال حاضر این دیوار به یکی از نقاط داغ تورسیتی برلین تبدیل شده است .

قصر شارلوتن بورگ

قصر شارلوتن بورگ -Charlottenburg Palace- یکی از بارزترین نمونه های شکوه و عظمت برلین به شمار می رود. این قصر از جمله نمونه های درخشان و زیبای سبک معماری باروک می باشد.

میدان گِندارمن مارکت برلین

میدان گندارمن مارکت -Gendarmenmarkt- برلین از جمله مکان هایی است که گردشگران مشتاق دیدن آن هستند. چندین موزه و یک بازار عجیب و غریب در اینجا وجود دارند.

کلیسای یادبود قیصر ویلیام

کلیسای یادبود قیصر ویلیام -Kaiser William Memorial Church- صلح آمیزترین نمادهای برلین محسوب می شود. دیدن این کلیسا که یک اثر تاریخی مذهبی به شمار می رود به همه گردشگران توصیه می شود.

شهرهای آلمان

فرانکفورت

فرانکفورت-Frankfurt- دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. وجود گذرگاه های قدیمی در اطراف قسمت های دیدنی فرانکفورت به زیبایی و عظمت این مکان افزوده است.

مونیخ

یقیناً سفر به آلمان بدون دیدن شهر معروف مونیخ، سفر کاملی نخواهد بود. مونیخ -Munich- یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است که جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی فراوان آن هر ساله مردم بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

هامبورگ

لقب شهر هامبورگ -Hamburg-، دروازه جهان است. بنابراین شما حتماً باید از این شهر که ثروتمندترین شهر اتحادیه اروپا محسوب می شود، دیدن کنید. چرا که این شهر شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروف و مکانهای تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. علاوه بر این، هامبورگ مرکز رسانه ای و مقر اصلی صنایع هوافضای جهان به شمار می رود.

دِرِسدِن

مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی درسدن برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد. جایگاه شهر دیدنی Dresden هرساله در جدول مقاصد بین المللی گردشگری در حال ارتقاء است.

کلن

کلن -Cologne-، چهارمین شهر بزرگ آلمان و یکی از مراکز فرهنگی اصلی در منطقه راین لند است که در کنار رود راین قرار دارد که می تواند مکانهای معروف و دیدنی زیادی مانند اماکن گردشگری، تاریخی، تفریحی، طبیعی و غیره را به گردشگران و بازدید کنندگان معرفی کند.

هایدِلبرگ

این واقعیت که شهر هایدلبرگ -Heidelberg- یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان می باشد را نمی توان نادیده گرفت. هایدلبرگ شهر کوچکی است اما این شهر از تاریخ غنی و تنوع فرهنگی بسیاری برخوردار است که داری مکانهای معروف و دیدنی از جمله اماگن گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

پوتسدام

پوتسدام -Postdam- شهری است که بواسطه دارا بودن قلعه های گوناگون و چشم اندازی بی نظیر، در ردیف میراث جهانی قرار دارد. این شهر که مرکز ایالت براندبورگ به شمار می رود شامل مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

شهرهای دیگر آلمان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره برلین

 

پرسش ها در باره آلمان

 

ویدیو ها ی برلین