درباره کوردوبا

اطلاعات عمومی - کوردوبا -Cordoba- که به قرطبه نیز شهرت دارد در کشور اسپانیا واقع شده است. این شهر در جنوب این کشور و در منطقه اندلس قرار دارد. این شهر را یکی از مراکز مهم تمدن و فرهنگ در کشور اسپانیا می دانند. مسلمانان در این شهر مسجدهای بزرگ و زیبایی بنا کرده اند.  کوردوبا از نظر اقتصادی نیز یکی از مراکز چرم سازی، کاغذ سازی، قند سازی و مواد شیمیایی است.
کوردوبا از جمله شهرهای معروف اسپانیاست که بیشتر گردشگران تمایل به سفر به آنجا را دارند. شاید جالب باشد بدانید که اسپانیا دومین کشور اروپایی است که بخشی از درآمد سالانه آن از گردشگران است. شهرهایی همچون قرطبه برای اسپانیا بسیار ارزشمند هستند. این شهر سالانه افراد بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود جذب می کند. آمدن توریست زیاد به کشور نیز منبعی برای در آمد آن کشور است. از این رو اسپانیا توجه خاصی به شهر کوردوبا دارد.
آثار باستانی و تاریخی فراوانی در این شهر وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.
اطلاعات گردشگری - همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، قرطبه یا کوردوبا از جمله شهرهای گردشگری و پر بازدید کشور اسپانیاست. این شهر آثار تاریخی و باستانی فراوانی دارد. اگر از زیبایی های طبیعی آن صرف نظر کنیم، هر چیز دیگری که تصور کنید در این شهر برای جذب توریست وجود دارد. از بناهای دست ساز بشر تا مناظر طبیعت همه باعث شده اند سالانه افراد بسیار از همه جای دنیا به این شهر فوق العاده سفر کنند.
بناهای تاریخی این شهر به خوبی نگهداری می شوند. بشر امکان سفر به گذشته را ندارد اما با دیدن این موزه ها، بناها و ساختمان های قدیمی می تواند تا حدی فضا و محیط و فرهنگ زمان های قدیم را درک کند. ساختمان هایی که در این شهر واقع شده اند، به خوبی حس سفر به گذشته را به بیننده القا می کنند.
در این شهر انواع هتل ها و مسافرخانه های متنوع وجود دارند و هر مسافری با هر بودجه ای که دارد می تواند در آنجا اقامت کند.

تعداد سالانه گردشگران - کوروبا مملو از بناهای معماری و باستانی زیباست. این شهر با جاذبه های تاریخی و طبیعی خود، سالانه حدود دو میلیون و 500 هزار گردشگر را به سمت کشور اسپانیا می کشاند. کوردوبا (قرطبه) از جمله شهرهای پول ساز برای کشور اسپانیا به شمار می رود.
درباره کوردوبا - همان طور که بارها در بالا نیز اشاره کردیم، کوردوبا یکی از شهر های تاریخی کشور اسپانیاست. بیشتر گردشگرانی که به اسپانیا سفر می کنند تمایل به بازدید و اقامت موقت در این شهر را دارند. کوردوبا از معروف ترین و محبوب ترین شهرهای اسپانیاست و از نظر اقتصادی نیز اهمیت بسیاری برای اسپانیا دارد.
تاریخچه - کوردوبا یکی از شهرهای قدیمی است و پیشینه تاریخی غنی دارد. بر اساس نوشته های تاریخی باید گفت این شهر بخش بسیار مهمی از امپراطوری بزرگ روم و جولیوس سزار بوده است. بیشتر شاعران و هنرمندان روم باستان در این شهر اقامت داشتند.
کوردوبا در اصل یکی از مهم ترین شهرهای امپراطوری روم و بیزانس به شمار می رفت. شاید به همین دلیل است که بیشتر آثار باستانی و جاذبه های اسپانیا در این شهر جمع هستند. حتی بعد از حکومت مسلمانان نیز این شهر در حال پیشرفت بود و رونق بسیاری یافت. اما متاسفانه بعد از دوران رنسانس، کوردوبا از رونق افتاد. در حال حاضر نیزاین شهر جزو میراث جهانی یونسکو است.

آب و هوا - شهر کوردوبا، آب و هوای مدیترانه ای دارد. زمستان های آن سرد و تابستان های خشک و گرم دارد. بالاترین درجه حرارت در این شهر 40 درجه سانتی گراد است. البته این دما برای کشورها و شهرهای اروپایی بسیار زیاد است.
جمعیت - شهر کوردوبا به طور کلی حدود 325,453 نفر جمعیت دارد.
تعطیلات رسمی - علاوه بر تعطیلات رسمی کشور اسپانیا، مردم کوردوبا روز 24 اکتبر را نیز تعطیل می کنند.

مکان های دیدنی کوردوبا

مدینه الزهرا

اگر مقاله شهر کوردوبا را مطالعه کرده باشید، حتما خوانده اید که این شهر مملو از آثار و بناهای تاریخی و باستانی است. این شهر جزو پربازدیدکننده ترین شهرهای اسپانیاست و سالانه افراد بسیار از نقاط مختلف دنیا برای دیدن جاذبه های آن از نزدیک به اسپانیا مسافرت می کنند. یکی از جاهای دیدنی این شهر، محلی به نام شهر گم شده مدینه الزهرا -Al Medina al-Zahra- است. مدینه الزهرا به معنای شهر زیباست. این شهرک در پنج کیلومتری کوردوبا واقع شده است.

آلکازار

آلکازار؛-Alcazar- قصر پادشاهان مسیحی، در واقع قلعه ای تاریخی است که در باغی زیبا واقع شده است. این بنا به سبک مردم شمال آفریقا ساخته شده است. هنگام سفر به اسپانیا، خوب است این قلعه را به عنوان یکی از زیباترین مکان های تاریخی برای بازدید به یاد بیاورید و حتما از آن دیدن کنید. قلعه آلکازار روی تپه ساخته شده است و دید بسیار زیبایی به اطراف دارد. این قلعه از اطراف به رودخانه های کلامورس و ارسما نزدیک است و همین مساله منجر به ساخت منظره بسیار زیبا شده است.

جودریا

جودریا -Juderia- یکی از محله های قدیمی یهودی نشین کشور اسپانیا در شهر کوردوباست. این محله به عنوان گتو - محل زندگی کلیمی ها - شناخته می شود. اصلی ترین جاذبه این محله، پرستشگاه آنهاست. به پرستشگاه های یهودی کنیسه، کنیسا یا کنشت می گویند.

مسجد جامع کوردوبا

مسجد جامع کوردوبا -Mosque Cathedral- که در حال حاضر به کلیسای جامع تبدیل شود، در ابتدا نیز یک کلیسا بوده است. یعنی از کلیسا به مسجد تغییر هویت داده و دوباره کلیسای جامع شده است. این مسجد در شهر اندلس در نزدیکی کوردوبا در اسپانیا واقع شده است. این مسجد که اکنون کلیساست، از جمله آثار تاریخی بسیار ارزشمند باقی مانده از خاندان اموی است.

پل رومی کوردوبا

پل رومی -Puente Romano- در کوردوبا یکی از پل های زیبا و قدیمی است که روی رودخانه گوادالیکور ساخته شده است و دومنطقه کوردوبا را به کامپو دولا ورداد وصل می کند. این پل، 16 آرک (قوس) دارد.

شهرهای اسپانیا

بارسلون

مقاله ای در ادامه مطالعه می کنید، حاوی اطلاعات گردشگری در مورد مرکز کشور اسپانیا یعنی شهر بارسلون -Barcelona- ست. بارسلون یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایالت کاتالونیای اسپانیاست. تاریخچه این شهر به دوهزار سال پیش بر می گردد. این شهر مملو از جاذبه های دیدنی و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

ایبیزا

این مقاله حاوی اطلاعات مربوط به تور و گردشگری در شهر ایبیزا -Ibiza- در کشور اسپانیاست. ایبیزا یک جزیره در اسپانیایت و در این مقاله همه جزئیات لازم در مورد آن به خوبی توضیح داده شده اند. در ادامه این مطلب می توانید اطلاعات لازم در مورد نحوه رفتن به، اقامت و گشت و گذار در این شهر را به طور کامل مطالعه کنید.

گرانادا

گرانادا -Granada- از جمله مناطق گردشگری زیبای کشور اسپانیاست و سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این مقاله، انواع اطلاعات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره را برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم کرده است.

مادرید

مادرید -Madrid- یکی از بزرگ ترین شهرها و همچنین پایتخت کشور اسپانیاست. این شهر مملو از جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی می باشد و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از اماکن معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره به این شهر سفر می کنند.

مالاگا

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مالاگا -Malaga- برای بازدید کنندگان و گردشگران در اسپانیاست. در این مقاله علاوه بر تاریخچه شهر مالاگا و نام بردن جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی این شهر، اطلاعات لازم گردشگری آن را نیز برایتان ذکر کرده ایم تا پیش از سفر به اسپانیا برای مسافرت به مالاگا تصمیم گیری درستی داشته باشید.

ماربلا

این مقاله حاوی اطلاعات گردشگری در مورد شهر زیبای ماربلا -Marbella- در بخش جنوبی کشور اسپانیاست. در این مقاله، همه جزییات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی، تاریخچه و نحوه مسافرت و غیره را برای شما بازدید کنندگان و گردشگران عزیز توضیح داده ایم.

سویل

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مشهور و تاریخی سویل -Sevvile- است. در این مقاله گردشگران و بازدید کنندگان می توانند در خصوص مکان ها و جاذبه های مهم گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی، اطلاعات بسیاری از شهر سویل کسب کنند.

والنسیا

والنسیا -Valencia-، سومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود. این شهر، مکان های دیدنی متعددی دارد و سالانه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری برای دیدن جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری به آنجا مسافرت می کنند.

شهرهای دیگر اسپانیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره کوردوبا

 

پرسش ها در باره اسپانیا