درباره ایبیزا

اطلاعات عمومی - اسپانیا شهرهای متعددی دارد و فقط تعداد کمی از آنها واقعا زیبا هستند. ایبیزا یکی از شهرهای فوق العاده زیبای این کشور به شمار می رود.
ایبیزا -Ibiza- را یابسه یا ایویزا نیز می نامند. این شهر در واقع یک جزیره است که در جزایر بالئارس اسپانیا واقع شده است. همه این جزیره ها روی دریای مدیترانه قرار دارند.
ایبیزا جزو مکان هایی است که سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. اسپانیا دومین کشور جهان بعد از آمریکاست که بیشترین درآمد را از صنعت توریسم دارد.
ایبیزا یکی از شهرهایی است که در کمک به این درآمد نقش بسیار پررنگی دارد.
ایبیزا یکی از بهترین شهرهای اسپانیا است. این شهر یا در واقع این جزیره پر از زیبایی های طبیعی و فضای فوق العاده برای جذب گردشگر است. بیشتر افرادی که به اسپانیا سفر می کنند، نخستین اولویتشان رفتن به این جزیره و لذت بردن از فضا و مناظر طبیعی آن است.
شهر ایبیزا، همان طور که در بالا نیز ذکر کردیم، یک جزیره واقع در دریای مدیترانه است. این جزیره در نزدیکی شهر والنسیای اسپانیا قرار دارد. برای رفتن به ایبیزا باید ابتدا به والنسیا بروید. این شهر به دلیل موسیقی و جشن هایی که در ساحل آن همیشه برپاست، شهرت فراوانی دارد. در این جزیره همیشه جشن های تابستانی برگزار می شود که فضایی شاد و فرح بخش برای مسافران و گردشگران مهیا می کند. به همین دلیل همیشه پر از مسافر و بازدیدکننده است.

اطلاعات کردشگری - همان طور که در بالا اشاره کردیم، جزیره ایبیزا به دلیل جشن های تابستانی و برنامه های شادی که در ساحل دارد، سالانه افراد بسیاری به سمت خود می کشاند. این جزیره واقعا زیباست و امکانات و جاذبه های مختلفی برای  جذب گردشگر دارد. جزیره ایبیزا علاوه بر ساحل زیبا، بناهای تاریخی و جاذبه های دیگری نیز دارد. مسافرانی که از نقاط مختلف دنیا به این منطقه مسافرت می کنند، در کنار خوشگذرانی در کنار دریا، می توانند از بناهای یادبود، تاریخی و معماری زیبای ایبیزا نیز لذت ببرند.
در ایبیزا انواع هتل ها و مسافرخانه ها برا بودجه های مختلف وجود دارد. هر مسافری با هر بودجه ای که داشته باشد می تواند از وسایل نقلیه مختلف و هتل های متنوع با امکانات مختلف برای اقامت و رفت و آمد بهره ببرد.
تعداد سالانه گردشگران - ایبیزا سالانه بیش از 1.5 میلیون گردشگر را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود جذب می کند.
درباره جزیره ایبیزا - جزیره ایبیزا در طول تاریخ همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. این جزیره که به نام های یابسه یا ایویزا نیز شهرت دارد. جزیره ایبیزا، در کنار شن های طلایی و دریای آبی، موسیقی و جشن های موسیقیایی بسیار جذابی نیز دارد که باعث شده افراد بسیاری از سراسر دنیا آن رابه عنوان یکی از بهترین مکان های گردشی انتخاب و به آن سفر کنند.
تاریخچه - شهر ایبیزا از حدود سال های 600 قبل از میلاد مسیح وجود دارد. در آن زمان فنیقی ها به آنجا رفته بودند. یونانی ها نیز در زمان سلطنت فنیقی ها وارد این جزیره شدند.
در این شهر آثار فراوانی از تمدن فنیقی وجود دارد. پس از حکومت فنیقی ها و آسورس ها، کارتاج ها حکومت ایبیز را به دست گرفتند.
گفته می شود ایبیزا بخش از امپراطوری روم باستان بوده است و در طول تاریخ تغییرات بسیار در آن به وجود آمده است. این شهر همچنین مدتی هم تحت حکومت و سلطنت مسلمانان بوده است.

آب و هوا - از آنجا که ایبیزا یک جزیره است و همه اطراف آن را آب فرا گرفته است، بیشتر اوقات آب و هوای مدیترانه ای دارد. نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است. آب و هوای معتدل مدیترانه ای خوبی دارد و به طور متوسط در بیشتر روزهای سال برای سفر مناسب است.
جمعیت - جمعیت کلی شهر ایبیزا حدود 113 هزار و 908 نفر است.
تعطیلات محلی - در ایبیزا، 11 روز بر اساس تعطیلات اسپانیا و سه روز تعطیلات خود شهر، تعطیل است.

مکان های دیدنی ایبیزا

سِس بالاندرس

سِس بالاندرس -Ses Balandres-، در ساحل غربی جزیره ایبیزا واقع شده است. این جزیره برای مناظر نفس گیر و بسیار زیبای خود شهرت بسیاری دارد. در این جزیره، با حفظ سنت و فرهنگ اسپانیا، آمیزه ای از مدرنیته را در خود دارد. سِس بالاندرس، ترکیبی از زندگی روستایی همراه با صخره های زیبا و مناظر چشمگیر است.

آتلانتیس

آتلانتیس -Atlantis-، یکی از مشهور ترین مکان های شهر ایبیزا در کشور اسپانیاست. اما هنوز آن را روی نقشه نیاورده اند و فقط به شکل یک بخش کوچکی از سطح زمین همراه با ساحل، مناطق صخره ای و تعدادی غار نمایش داده شده است .

آتالایا سن خوزه

آتالایا سن خوزه -Atalaia De San Jose-، رشته کوهی مرتفع در بخش غربی شهر ایبیزا در کشور اسپانیاست. آتالایا سن خوزه را به نوعی می توان یک شهرک به شمار آورد که تا امتداد خط ساحلی ادامه دارد. از این منطقه به خوبی می توان بخش های دیگر رشته های آتالایا سن خوزه را دید. این منطقه در انتهای جاده Cala d’Hort قرار دارد.

شهرهای اسپانیا

بارسلون

مقاله ای در ادامه مطالعه می کنید، حاوی اطلاعات گردشگری در مورد مرکز کشور اسپانیا یعنی شهر بارسلون -Barcelona- ست. بارسلون یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایالت کاتالونیای اسپانیاست. تاریخچه این شهر به دوهزار سال پیش بر می گردد. این شهر مملو از جاذبه های دیدنی و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کوردوبا

در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد شهر کوردوبا -Cordoba- در کشور اسپانیا در اختیار شما قرار خواهیم داد. از جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا آن گرفته است تا جفرافیا و آب و هوای این منطقه صحبت خواهیم کرد. این شهر نیز از دیگر شهرهای زیبای کشور اسپانیاست و یکی از گزینه های خوب برای مسافرت به شمار می رود.

گرانادا

گرانادا -Granada- از جمله مناطق گردشگری زیبای کشور اسپانیاست و سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این مقاله، انواع اطلاعات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره را برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم کرده است.

مادرید

مادرید -Madrid- یکی از بزرگ ترین شهرها و همچنین پایتخت کشور اسپانیاست. این شهر مملو از جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی می باشد و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از اماکن معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره به این شهر سفر می کنند.

مالاگا

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مالاگا -Malaga- برای بازدید کنندگان و گردشگران در اسپانیاست. در این مقاله علاوه بر تاریخچه شهر مالاگا و نام بردن جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی این شهر، اطلاعات لازم گردشگری آن را نیز برایتان ذکر کرده ایم تا پیش از سفر به اسپانیا برای مسافرت به مالاگا تصمیم گیری درستی داشته باشید.

ماربلا

این مقاله حاوی اطلاعات گردشگری در مورد شهر زیبای ماربلا -Marbella- در بخش جنوبی کشور اسپانیاست. در این مقاله، همه جزییات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی، تاریخچه و نحوه مسافرت و غیره را برای شما بازدید کنندگان و گردشگران عزیز توضیح داده ایم.

سویل

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مشهور و تاریخی سویل -Sevvile- است. در این مقاله گردشگران و بازدید کنندگان می توانند در خصوص مکان ها و جاذبه های مهم گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی، اطلاعات بسیاری از شهر سویل کسب کنند.

والنسیا

والنسیا -Valencia-، سومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود. این شهر، مکان های دیدنی متعددی دارد و سالانه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری برای دیدن جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری به آنجا مسافرت می کنند.

شهرهای دیگر اسپانیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره ایبیزا

 

پرسش ها در باره اسپانیا