درباره گرانادا

اطلاعات عمومی - گرانادا -Granada- مرکز استان گرانادا در کشور اسپانیاست. این شهر کوچک، مملو از آثار تاریخی، فرهنگی و دانشگاه ها و مراکز فرهنگی است و در جنوب اسپانیا و در منطقه آندلس واقع شده است.
در گرانادا بناها و مناظر دیدنی بسیار زیبایی وجود دارد. از جمله آنها می توان به قصر الحمرا اشاره کرد که بر فراز تپه قرار دارد و در طول تاریخ پادشاهان زیادی را به خود دیده است. این قصر را مسلمانان در آنجا بنا کرده اند و معماری آن تلفیقی از معماری اسلام و مسیحیت است.
اطلاعات گردشگری - گرانادا، یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای کشور اسپانیاست. این شهر میراث های تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد. به طور مثال، می توان به کلیسای جامع این شهر اشاره کرد. گرانادا، از نظر زمانی حدود یک ساعت  با دریا فاصله دارد. افراد بسیاری از سراسر جهان به شهر سفر می کنند و از آب و هوای دلچسب آن لذت می برند. بهترین فصل برای سفر به گرانادا، پاییز و بهار است. در این فصول هنوز هوا چندان گرم یا سرد نشده است و می توان ساحل دریا رفت و از آرامش آن بهره برد. هر روز پروازهای مستقیمی از همه شهرهای اسپانیا به گرانادا وجود دارد. فرودگاه گرانادا حدود 12 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. مسافران می توانند این مسیر را با تاکسی یا اتوبوس طی کنند. البته قیمت کرایه تاکسی تا حدی گران است و اتوبوس ها مقرون به صرفه تر هستند.
داخل شهر می توان پیاده به مکان های دیدنی رفت و از آنها بازدید کرد. همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، مکان های دیدنی گرانادا شامل بناهای تاریخی و فرهنگی همچون کلیسای جامع، قصر الحمرا، موزه هنرهای زیبا و ... هستند.
گرانادا و جاذبه هایش در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. فرش های دستباف، ظروف سرامیکی و زیورآلات از جمله صنایع دستی گرانادا هستند.

تعداد سالانه گردشگران - شهر گرانادا با جاذبه های زیبایی که دارد، سالانه میلیون ها نفر را به سمت خود می کشاند. مردم از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند و از نزدیک شاهد میراث های به جا مانده از تاریخ کشور اسپانیا هستند. آب و هوای بسیار خوب این هر نیز از جمله دلایلی است که مردم از سراسر دنیا به آن مسافرت می کنند.
درباره شهر گرانادا - شهر گرانادا پیشینه تاریخی غنی و ارزش وجودی زیادی برای کشور اسپانیا دارد. دیگر شهرهای اسپانیا نیز در از نظر تاریخی به این شهر وابسته هستند. سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا به این شهر سفر می کنند. گرانادا حدود یک ساعت با دریای مدیترانه فاصله دارد و در دامنه کوه های سیرا نوادا که حدود 738 متر از سطح دریا ارتفاع دارند، واقع شده است. از جاذبه های آن باید به موزه هنرهای زیبا، قصر الحمرا و کلیسای جامع اشاره کرد. هر کدام از این بناها به نوع خود بسیار ارزشمند هستند و حتی نام آنها در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. به طور مثال، قصر الحمرا، یکی از شاهکارهای معماری اسلامی در اسپانیاست.

تاریخچه - هنگامی که زمان به صحبت در مورد تاریخ گرانادا می رسد، باید پیش از همه به اسکان و اقامت ایبرو سلتیک (Ibero Celtic)اشاره کرد. این اقامت برای در ارتباط بودن با فنیقی ها، Carthagenians و یونان باستان دانست. Elibyrge یا Elybirge نام مستملکات یونانی هاست که در قرن 5 پیش از میلاد مسیح تاسیس شده است. ابتدا هیسبینا نام داشته است و بعدها به Liberies تغییر نام داده است. این شهر به عنوان مرکز دولت کلیسایی و مدنی همیشه تحت کنترل حاکمان خود بوده است. Visigothsها نیز در ساخت گرانادا به عنوان یک مرکز نظامی قوی کمک بسیاری کرده اند . امپراتور روم شرقی به مدت یک قرن بر این شهر حکومت می کرد.

آب و هوا - گرانادا آب و هوای بسیار خوبی دارد. هوای معتدل در بیشتر روزهای سال، آن را به محلی مناسب برای سفر و تفریح تبدیل کرده است. آب و هوای گرانادا در طول 12 ماه سال، تغییرات بسیار را شاهد است. زمستان های گرانادا بسیار سرد است و دمای آن دست کم 2 تا 3 درجه سلسیوس است. تابستان های آن نیز بسیار گرم است و دمای هوا به 32 درجه سلسیوس نیز می رسد. دمای معتدل این منطقه نیز به طور میانگین  16 درجه سلیسیوس است.

جمعیت - جمعیت شهر گرانادا حدود 240 هزار نفر برآورد شده است. این شهر تا سال 1492 میلادی به دست مسلمانان آندلس بوده است.
تعطیلات رسمی - گرانادا در طول سال 13 تعطیلات رسمی دارد. 2 تا از این تعطیلی ها محلی هستند و فقط مردم گرانادا آن را دارند. اما 11 تعطیلی دیگر توسط دولت و حکومت تعییت شده است و در سرتاسر اسپانیا تعطیل هستند.

مکان های دیدنی گرانادا

پارک الحمرا

پارک الحمرا -Alhambra Park-، یکی از زیباترین پارک های شهر گراناداست. این پارک نیز همچون دیگر جاذبه های کشور اسپانیا، سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این پارک همیشه شاهد مسافران زیادی است که از جاهای مختلف دنیا به آنجا رفته اند.

باغ معماری

باغ معماری -Architects Garden- یکی از باغ های زیبا در الحمرا است. این باغ را می توان یکی از بهترین باغ ها در سراسر دنیا دانست. بیشتر گردشگرانی که به اسپانیا و شهر گرانادا سفر می کنند حتما از این باغ نیز دیدن می کنند.

سان نیکولاس

سن نیکلاس -San Nicolas-، یک بلندی زیبا در شهر گراناداست. افراد می توانند از این تپه مناظر زیبایی همچون قصر الحمرا و سیرا نوادا را تماشا کنند و از آنها لذت ببرند. این منطقه یکی از زیباترین مناظر طبیعی این شهر به شمار می رود.

جزیره چارتر‌هاوس

چارتر‌هاوس -The charterhouse-، جزیره ای در نزدیکی رودخانه Guadalquivir در اسپانیاست که به بهشت اسپانیا نیز شهرت دارد.

قصر الحمرا

قصر الحمرا -Alhambra Palace- در شهر گرانادا در اسپانیا واقع شده است. این قصر یکی از زیباترین معماری ها را دارد و بیننده با رفتن به داخل آن، گویا به قرن 15 میلادی برگشته است. حس و حالی که این قصر به گردشگران می دهد بسیار جالب است. بیننده به سال ها و قرن ها پیش بر می گردد و می تواند حال و هوای آن زمان را به خوبی درک کند.

کلیسای جامع گرانادا

کلیسای جامع گرانادا -Cathedral of Granada-، ساختمان باستانی و قدیمی است و زیباترین بنای تاریخی این شهر به شمار می رود. گرانادا از شهرهای جنوبی کشور اسپانیاست و جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد. از جمله آنها باید به کلیسای جامع اشاره کرد که با شکوه و جلال خود، نمادی برای نمایش شکوه مسیح است.

قصر کارلوس پنجم

قصر کارلوس پنجم -Palacio de Carlos V- همان طوری که از نامش پیداست قصری است که به یکی از پادشاهان قدیم اسپانیا تعلق دارد. این قصر از جمله شاهکارهای معماری تاریخی است. سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا به اسپانیا سفر و از این کاخ دیدن می کنند.

شهرهای اسپانیا

بارسلون

مقاله ای در ادامه مطالعه می کنید، حاوی اطلاعات گردشگری در مورد مرکز کشور اسپانیا یعنی شهر بارسلون -Barcelona- ست. بارسلون یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایالت کاتالونیای اسپانیاست. تاریخچه این شهر به دوهزار سال پیش بر می گردد. این شهر مملو از جاذبه های دیدنی و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کوردوبا

در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد شهر کوردوبا -Cordoba- در کشور اسپانیا در اختیار شما قرار خواهیم داد. از جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا آن گرفته است تا جفرافیا و آب و هوای این منطقه صحبت خواهیم کرد. این شهر نیز از دیگر شهرهای زیبای کشور اسپانیاست و یکی از گزینه های خوب برای مسافرت به شمار می رود.

ایبیزا

این مقاله حاوی اطلاعات مربوط به تور و گردشگری در شهر ایبیزا -Ibiza- در کشور اسپانیاست. ایبیزا یک جزیره در اسپانیایت و در این مقاله همه جزئیات لازم در مورد آن به خوبی توضیح داده شده اند. در ادامه این مطلب می توانید اطلاعات لازم در مورد نحوه رفتن به، اقامت و گشت و گذار در این شهر را به طور کامل مطالعه کنید.

مادرید

مادرید -Madrid- یکی از بزرگ ترین شهرها و همچنین پایتخت کشور اسپانیاست. این شهر مملو از جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی می باشد و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از اماکن معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره به این شهر سفر می کنند.

مالاگا

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مالاگا -Malaga- برای بازدید کنندگان و گردشگران در اسپانیاست. در این مقاله علاوه بر تاریخچه شهر مالاگا و نام بردن جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی این شهر، اطلاعات لازم گردشگری آن را نیز برایتان ذکر کرده ایم تا پیش از سفر به اسپانیا برای مسافرت به مالاگا تصمیم گیری درستی داشته باشید.

ماربلا

این مقاله حاوی اطلاعات گردشگری در مورد شهر زیبای ماربلا -Marbella- در بخش جنوبی کشور اسپانیاست. در این مقاله، همه جزییات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی، تاریخچه و نحوه مسافرت و غیره را برای شما بازدید کنندگان و گردشگران عزیز توضیح داده ایم.

سویل

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مشهور و تاریخی سویل -Sevvile- است. در این مقاله گردشگران و بازدید کنندگان می توانند در خصوص مکان ها و جاذبه های مهم گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی، اطلاعات بسیاری از شهر سویل کسب کنند.

والنسیا

والنسیا -Valencia-، سومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود. این شهر، مکان های دیدنی متعددی دارد و سالانه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری برای دیدن جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری به آنجا مسافرت می کنند.

شهرهای دیگر اسپانیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره گرانادا

 

پرسش ها در باره اسپانیا