درباره ریو دو ژانیرو

اطلاعات عمومی - ریو دو ژانیرو -Rio de Janeiro- یکی از معروفترین ایالت ها و در اصل دومین ایالت بزرگ برزیل محسوب می شود. از طرفی این ایالت، سومین ایالت بزرگ در آمریکای جنوبی نیز به شمار می رود. وجود سواحل بی نظیر، جشنواره های گوناگون، رقص سامبا و سبک جالب زندگی مردم همواره از عوامل جذب گردشگران از سراسر جهان به این شهر به شمار رفته اند. بطورکلی ریو دو ژانیرو یکی از زیباترین شهرهای جهان می باشد.
اطلاعات گردشگری - اگر امسال قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، سعی کنید تا تمامی اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری نمایید. از این طریق قادر خواهید بود که به اطلاعاتی درباره مکان های دیدنی، وضعیت حمل و نقل و هزینه های مختلف دست پیدا کنید. گاهی اوقات در کشورهای مختلف راهنمایان سعی می کنند به علت عدم آگاهی کافی، هزینه های بیشتری را به گردشگران متحمل کنند. اما چنانچه از قبل سایت ها و پورتال های گوناگون راجع به ریو دوژانیرو را بررسی کرده باشید، آنگاه از کوچکترین جزئیاتی که لازم است گردشگران از آنها مطلع باشند، آگاهی خواهید داشت. همچنین بهتر است از وضعیت آب و هوای شهر هم مطلع باشید تا بهترین زمان سفر به ریو را انتخاب نمایید. بنابراین جستجو در سایت های مرتبط پیش از سفر کمک شایانی به شما خواهد کرد.
تعداد سالانه گردشگران - همه ساله میلیون ها نفر گردشگر به ریو دو ژانیرو سفر می کنند تا تعطیلات خود را در این شهر سپری کرده یا از جشنواره های معروف ریو دو ژانیرو لذت ببرند. تعداد گردشگران بویژه در زمان برگزاری جشنواره ها به بالاترین تعداد خود می رسد.
درباره ریو دو ژانیرو - برای شناخت بهتر یک مکان، لازم است که اطلاعاتی راجع به چیزهای مختلف بدست آورید. در این میان دین همواره یکی از نکات جالب توجه بوده است. بیشتر افراد جامعه در ریو دو ژانیرو پیروان مسیحی کاتولیک هستند. سایر مردم نیز جزء پروتستان ها، یهودیان و برخی نیز بدون مذهب هستند. کلیساهای زیبای زیادی در ریو دو ژانیرو وجود دارد که قلب شما را به شوق خواهد آورد. اگر صحبت از صنایع تولیدی نیز به میان آید، ریو دو ژانیرو یکی از برترین شهرها و ایالت های برزیل محسوب می شود که در مقام دوم در این کشور قرار دارد. زبان اصلی در بیشتر مدارس و نیز در کل ریو دو ژانیرو، زبان پرتغالی می باشد.
تاریخچه - ریو دو ژانیرو یقیناً از پیشینه تاریخی جالبی برخوردار است که می تواند افراد بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود جلب کند. این شهر نخستین بار توسط پرتغالی ها کشف شد. پس از آن، معادن طلا و الماس از رونق بسیاری در این منطقه برخوردار شدند. بعدها مزارع قهوه و تولید آن تبدیل به یکی از موفق ترین داد و ستدهای ریو دو ژانیرو شد. ریو دو ژانیرو در سال 1889 میلادی به عنوان پایتخت برزیل انتخاب گردید.
آب و هوا - ریو دو ژانیرو از آب و هوای کاملاً گرمسیری برخوردار است. کمترین زمان سال از ماه دسامبر تا مارس می باشد. در این هنگام دمای هوا گاهی اوقات به 40 درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد. در سایر فصول سال، میانگین دمای هوا در ریو بین 20 تا 30 درجه سانتیگراد بالای صفر متغیر است.
جمعیت - ریو دو ژانیرو یکی از متراکم ترین مناطق شهری در جهان محسوب می شود. جمعیت ریو در حدود 10 میلیون نفر است که بزودی از این میزان هم فراتر خواهد رفت.
تعطیلات محلی - آگاهی از تعطیلات محلی پیش از سفر به هر شهر یا کشور، امری لازم و مفید است. برخی از تعطیلات محلی در ریو دو ژانیرو عبارتند از: روز استقلال، روز کریسمس، عید پاک و شب سال نو. جشنواره های این شهر معمولاً چند روز قبل از عید پاک آغاز می شوند.

مکان های دیدنی ریو دو ژانیرو

باغ گیاه شناسی

بطورکلی باغ گیاه شناسی ریودوژانیرو -Jardim Botanico- از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. در هیچ جای دیگری نمی توان آرامش و زیبایی های طبیعی را در کنار هم مشاهده کرد.

جنگل تیجوکا

چنانچه در حال برنامه ریزی برای سفر به ریودوژانیرو هستید، حتماً برنامه ای برای رفتن به جنگل تیجوکا -Tijuaca Rainforest- به همراه خانواده را نیز ترتیب دهید. بدون شک از سپری کردن یک روز آرام در این جنگل لذت وافری خواهید برد.

کوه کله قندی

فرقی ندارد که شما این کوه را به چه نامی بخوانید. اما بدون تردید کوه کله قندی -Sugarloaf Mountain-، از جمله مکان هایی است که پس از سفر به برزیل باید از آن دیدن کرد.

سواحل ریو دو ژانیرو

سفر به ریو دو ژانیرو بدون رفتن به این سواحل کامل نخواهد شد. به همین دلیل است که شما باید پیش از سفر به ریو تمام اطلاعات لازم را جمع آوری نموده تا بدین شکل هیچیک از دیدنی های آن از جمله این سواحل را از دست ندهید.

استادیوم فوتبال ماراکانا

چه مسابقه ای در این استادیوم در حال برگزاری باشد یا نه، باید دست کم یکبار از این مکان دیدن کرد. دیدن این استادیوم عظیم بدون شک ارزشمند است. در غیراینصورت، شانس طلایی دیدن بزرگترین استادیوم فوتبال در جهان را از دست خواهید داد.

سانتا ترِزا

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، حتماً یک روز از برنامه سفرتان را برای رفتن به سانتا ترزا -Santa Tereza- و دیدن گوشه و کنار شهر با تاموا اختصاص دهید.

مجسمه تاریخی مسیح نجات بخش

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، دیدن مجسمه کریستو ردنتور - Cristo Redentor Statue- را ار دست ندهید. چراکه دیدن آن مترداف با گرفتن عکس های زیبا و کسب تجربه ای فوق العاده برای بازگو کردن در جمع دوستان و خانواده می باشد.

بارا دا تیجوکا

وقتی به ریودوژانیرو سفر می کنید، بدن شک باید از بارا -Barra DaTijuca- و زیبایی های آن نیز دیدن کرد.

شهرهای برزیل

اورو پِرِتو

اورو پرتو -Ouro Preto- مکان آرام و زیبایی، دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد که گرداگرد آن توسط طبیعت احاطه شده است. به محض اینکه وارد این شهر می شوید، ردپای تاریخ را در گوشه و کنار آن دیده و بدون شک از دیدن این شهر لذت خواهید برد.

سائو پائولو

اگر علاقمند به دیدن شهرهای جدید هستید، سائو پائولو -Sao Paulo- از جمله شهرهایی است که باید آن را از نزدیک دید. جاذبه های دیدنی رنگارنگ و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره این شهر بدون شک برای همیشه در ذهن بازدید کنندگان و گردشگران باقی می ماند.

شهرهای دیگر در برزیل

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

ویدیو ها ی ریو دو ژانیرو