درباره مادرید

اطلاعات عمومی - بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور اسپانیا، شهر مادرید-Madrid- است. این شهر نام خود را از یک قصر کوچک گرفته است. این قصر ابتدا «آل-موداینا» نام داشت. به تدریج اعراب آن را «ال-ماجرید» می نامیدند و در آخر به نام «مادرید» تغییر نام داد و در حال حاضر نیز با همین نام در سراسر دنیا شناخته می شود.
اطلاعات گردشگری - همان طور که بالا نیز اشاره کردیم، مادرید پایتخت کشور اسپانیا و بزرگ ترین شهر آن است. این شهر مملو از جاذبه های گردشگری است و امکانات بسیاری خوبی دارد. هتل ها و رستوران های متنوعی این شهر وجود دارند و گردشگران می توانند با توجه به بودجه خود، یکی از آنها را انتخاب کند. در  مادرید همچنین وسایل نقلیه مختلفی وجود دارد. همه این امکانات، گردش و تفریح در این شهر را بسیار آسان کرده است. هر مسافری با هر بودجه و علاقه ای در این شهر می تواند از امکانات اقامتی و رفت و آمدی به بهترین نحو استفاده کنند. از جمله هتل های بسیار مشهور شهر مادرید می توان به «اینتور پالاسیو سن مارتین» اشاره کرد.
فرودگاه، راه آهن، مترو و خطوط اتوبوس و تاکسی از جمله وسایل حمل و نقل شهری هستند.
تعداد سالانه گردشگران - شهر مادرید که پایتخت کشور اسپانیاست سالانه 45 میلیون نفر گردشگر دارد.

درباره مادرید - در مادرید 12 مکان دیدنی بسیار زیبا وجود دارد. این مکان های جذاب، دلیل اصلی جذب حدود 45 میلیون نفر در سال هستند و ارزش گردشگری برای کشور اسپانیا دارند. تعدادی از این مکان ها شامل، ماجاداهوندا، کوسالدا، لگانس، آلکورکن، آلکوبنداس و ... هستند. همه این مکان ها جذابیت های خاص خود را دارند و سلیقه های مختلفی را تحت پوشش خود می گیرند. فرودگاه مادرید، باخارس نام دارد و همه پروازهای داخلی و بین المللی در آنجا صورت می گیرند. در کل باید گفت شهر مادرید از نظر حمل و نقل یکی از بهترین و کامل ترین سیستم های حمل و نقل دنیا را دارد. قطار، تراموا، مترو، مونوریل، اتوبوس، تاکسی و هواپیما اصلی ترین بخش حمل و نقل عمومی شهر مادرید را تشکیل می دهند.
از جمله مکان های بسیار زیبای این شهر، پورتا دل سول مادرید و کلیسای جامع آلمودنا هستند. کاخ سلطنتی نیز از دیگر جاذبه ها و یک بنای تاریخی بسیار زیباست که از سال های دور در این شهر قرار دارد. موزه ها، سالن های تئاتر، بناهای معماری و تاریخی و مناظر طبیعی، جاذبه های مادرید را تشکیل داده اند.

تاریخچه - قلمرو مادرید به اسقف اعظم در زمان امپراطوری روم باستان تعلق داشته است. اما مادرید امروزی که ما آن را به نام شهر مادرید و پایتخت کشور اسپانیا می شناسیم، از زمان های بسیار دورتر وجود دارد. این شهر از قرن 9 میلادی تقریبا به شکل امروزی خود درآمده است. در مادرید قصر کوچکی وجود دارد که در زمان حکومت المحمد اول ساخته شده است. ارگی - شهرک قدیمی - در اطراف این قصر ساخته شده است و «ال-مودانیا» نام دارد. Manzanares در نزدیکی این قصر بود و اعراب آن را «ال- ماجرید» صدا می کردند. بعدها به نام «ماجِریت» شناخته شد و در آخر نیز نام «مادرید»کنونی را به خود گرفت. آلفانسو ششم، هنگامی که به سمت «تولدو»در سال 1085 میلادی ارگ ساخته شده اطراف قصر را اشغال کرد. کلیسا و مساجد موجود در این منطقه توسط آلفانسو ساخته شده اند.
نخستین مجلس مادرید در سال 1329 میلادی به دستور آلفانسو ششم تاسیس و راه اندازی شد. در قرن 15 میلادی، پیش از انفجار و سوختن شهر، یهودی ها و Moors های بسیاری در این منطقه ساکن بودند و زندگی می کردند. هنری سوم، از جمله پادشاهان اسپانیا، شهر مادردید را بعد از آتش سوزی دوباره بازسازی کرد. در ضمن، مادرید را به انواع سلاح و تجهیزات نیز مجهز کرد تا دوباره در معرض حمله و آتش سوزی قرار نگیرد.

آب و هوا - شهر مادرید نیز همچون دیگر شهرهای اسپانیا، به علت نزدیکی به دریای مدیترانه، آب و هوای مدیترانه ای دارد. زمستان های مادرید بسیار سرد است و دما به زیر صفر نیز می رسد. این شهر همیشه در طول زمستان بارش پراکنده برف را شاهد است. در تابستان دمای هوا ممکن است به 40 درجه نیز افزایش پیدا کند. البته این مساله چندان رایج نیست و متوسط دمای مادرید در اواخر تابستان حدود 30 درجه است. از آنجا که مادرید در بلندی واقع شده است، تابستان های خشکی دارد و در طول پاییز به طور مداوم، باران می بارد.
به طور کلی، بارش باران در این شهر زیاد نیست. بنابراین آب و هوای نیمه خشک دارد.

جمعیت - جمعیت شهر مادرید به طور متوسط و با توجه به آماری که در سال 2009 میلادی ارائه شده است، 3.3 میلیون نفر است.
تعطیلات محلی - در مادرید، علاوه بر تعطیلات عمومی کشور اسپانیا، روزهایی نیز وجود دارند که فقط در خود مادرید تعطیل است. از جمله تعطیلات شهر مادرید:
 •  روز سال نو
 • 5 ژانویه - بزرگداشت سه پادشاه
 • 3 فوریه - جشنواره سان بلاس
 • 3 و 4 فوریه - کارناوال
 • تعطیلات عید پاک
 • داس د مایو
 • سان ایسیدرو
 • سان خوآن
 • روز فرهنگ
 • 6 دسامبر - روز قانون اساسی
 • روز کریسمس

مکان های دیدنی مادرید

پارک رتیرو

پارک رتیرو، یکی از بزرگ ترین پارک های شهر مادرید – پایتخت اسپانیا – است. این پارک را با نام های Jardines del Buen Retiro و Buen Retiro نیز می شناسند. این پارک از قرن 19 میلادی در این مکان وجود دارد و یک پارک عمومی به شمار می رود.

میدان شهرداری

میدان شهرداری -Plaza Mayor-، در شهر مادرید در کشور اسپانیا قرار دارد. این میدان در مرکز شهر واقع شده است و سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا از آن دیدن می کنند. این میدان بزرگ ترین میدان شهر مادرید است.

موزه پرادو

موزه پرادو با نام موزه دل پرادو -Prado Museum- نیز شناخته می شود. پرادو یکی از معروف ترین موزه های مادرید در کشور اسپانیاست. این موزه یکی از پر جاذبه ترین مکان های دیدنی شهر مادرید است و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا از آن دیدن می کنند.

صومعه سلطنتی مادرید

عبادت‌گاه سلطنتی مادرید در واقع یک صومعه و موزه است. کاخ و موزه و صومعه بودن مشخصه این بنای زیبا و قدیمی است. این بنا در شهر مادرید، مرکز کشور اسپانیا قرار دارد و از جمله زیباترین و پربازدیدکننده ترین بناهای کشور اسپانیا به شمار می رود. این صومعه سلطنتی -Real de las Descalzas Reales- سالانه افراد بسیاری را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می کند.

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید -Royal Palace- که در مرکز کشور اسپانیا واقع شده است، از جمله جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می رود. این کاخ در واقع محل زندگی پادشاه اسپانیا است و سالانه افراد بسیاری برای بازدید از این کاخ به شهر مادرید مسافرت می کنند.

شهرهای اسپانیا

بارسلون

مقاله ای در ادامه مطالعه می کنید، حاوی اطلاعات گردشگری در مورد مرکز کشور اسپانیا یعنی شهر بارسلون -Barcelona- ست. بارسلون یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایالت کاتالونیای اسپانیاست. تاریخچه این شهر به دوهزار سال پیش بر می گردد. این شهر مملو از جاذبه های دیدنی و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کوردوبا

در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد شهر کوردوبا -Cordoba- در کشور اسپانیا در اختیار شما قرار خواهیم داد. از جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا آن گرفته است تا جفرافیا و آب و هوای این منطقه صحبت خواهیم کرد. این شهر نیز از دیگر شهرهای زیبای کشور اسپانیاست و یکی از گزینه های خوب برای مسافرت به شمار می رود.

ایبیزا

این مقاله حاوی اطلاعات مربوط به تور و گردشگری در شهر ایبیزا -Ibiza- در کشور اسپانیاست. ایبیزا یک جزیره در اسپانیایت و در این مقاله همه جزئیات لازم در مورد آن به خوبی توضیح داده شده اند. در ادامه این مطلب می توانید اطلاعات لازم در مورد نحوه رفتن به، اقامت و گشت و گذار در این شهر را به طور کامل مطالعه کنید.

گرانادا

گرانادا -Granada- از جمله مناطق گردشگری زیبای کشور اسپانیاست و سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این مقاله، انواع اطلاعات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره را برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم کرده است.

مالاگا

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مالاگا -Malaga- برای بازدید کنندگان و گردشگران در اسپانیاست. در این مقاله علاوه بر تاریخچه شهر مالاگا و نام بردن جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی این شهر، اطلاعات لازم گردشگری آن را نیز برایتان ذکر کرده ایم تا پیش از سفر به اسپانیا برای مسافرت به مالاگا تصمیم گیری درستی داشته باشید.

ماربلا

این مقاله حاوی اطلاعات گردشگری در مورد شهر زیبای ماربلا -Marbella- در بخش جنوبی کشور اسپانیاست. در این مقاله، همه جزییات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی، تاریخچه و نحوه مسافرت و غیره را برای شما بازدید کنندگان و گردشگران عزیز توضیح داده ایم.

سویل

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مشهور و تاریخی سویل -Sevvile- است. در این مقاله گردشگران و بازدید کنندگان می توانند در خصوص مکان ها و جاذبه های مهم گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی، اطلاعات بسیاری از شهر سویل کسب کنند.

والنسیا

والنسیا -Valencia-، سومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود. این شهر، مکان های دیدنی متعددی دارد و سالانه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری برای دیدن جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری به آنجا مسافرت می کنند.

شهرهای دیگر اسپانیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره مادرید

 

پرسش ها در باره اسپانیا