درباره مالاگا

اطلاعات عمومی - مالاگا  -Malaga- یکی از مشهورترین و بزرگ ترین شهرهای کشور اسپانیاست. این شهر در جنوبی ترین بخش اسپانیا و در سواحل دریای مدیترانه واقع شده است. مالاگا ششمین شهر بزرگ اسپانیاست و شهری ساحلی به شمار می رود. مکان های دیدنی متعددی در این شهر وجود دارند. سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان به آنجا سفر می کنند.
ساحل های بسیاری زیبا و باغ ها و فضاهای سبز فوق العاده از جمله جاذبه های گردشگری این شهر ساحلی هستند. تقریبا هر موردی که بتواند برای یک گردشگر جالب باشد در این شهر وجود دارد. مالاگا، شهری تقریبا تاریخی به شمار می رود و در آن بناهای تاریخی جالب توجهی وجود دارند که هر بیننده ای را جذب می کنند.
می توان گفت، مالاگا - شهر نیمه تاریخی و ساحلی اسپانیا - زیباترین شهر این کشور زیبای اروپایی است.
بناهای معماری و تاریخی که از تمدن های تاریخی مختلف بر جای مانده اند، این شهر را به یک موزه بقایای تاریخی بزرگ تبدیل کرده اند. این شهر، به خصوص برای دوستداران آثار تاریخی و قدیمی، مکانی ایده آل برای سپری کردن تعطیلات و لذت بردن از جاذبه های آن است.

اطلاعات گردشگری - همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، مالاگا جزو شهرهای ایده آل برای تفریح و گردش است. در این شهر انواع بناهای معماری، تاریخی و هنری زیبا را می توان دید که تعدادی از آنها قرن ها قدمت دارند. سواحل زیبا و آب و هوای مناسب به همراه رستوران ها و کافه های زیبا از دیگر جاذبه های این شهر ساحلی به شمار می روند. سالانه میلیون ها نفر برای بازدید از مالاگا به کشور اسپانیا سفر می کنند.
بناها و مجسمه های تاریخی و و یادبود، موزه ها و آثار هنری متنوعی در سرتاسر این شهر وجود دارند که آن را به یک موزه عظیم بدل کرده اند. در همه جای این شهر می توان عطر و بوی تاریخ و زمان های گذشته را به خوبی حس کرد. هر جای مالاگا که بروید، مکان زیبایی برای بازدید و لذت بردن دارد. شهر پر از مکان های شگفت انگیز و جذاب است.
عصاره تاریخ اسپانیا را می توان در مالاگا پیدا کرد. معماری جوامع دیگر را نیز در این شهر اسپانیایی می توان دید. از جمله آنها می توان به بناهای به جا مانده از اعراب، مسلمانان، رومی ها و مردم شمال آفریقا اشاره کرد.  صرف نظر از همه این موارد، اقامت در این شهر نیز بسیار آسان و بی دردسر است. مسافران به محض رسیدن می توانند در هتل ها یا مسافرخانه های موجود استراحت و اقامت کنند. هزینه مکان های اقامتی متغیر است و هر مسافری با هر بودجه ای که دارد می تواند یکی از آنها را انتخاب کند.
در ضمن اینکه مالاگا فرودگاه بین المللی نیز دارد و می توان به طور مستقیم به این شهر مسافرت کرد.

تعداد سالانه گردشگران - سالانه بیش از 14 میلیون نفر به عنوان گردشگر وارد این شهر می شوند.
درباره مالاگا - مالاگا، شهری بسیار زیبا، ساحلی و تاریخی است. تمدن های مختلفی در این شهر حکومت می کردند از این رو بناهای معماری و تاریخی متنوعی با سبک های مختلف را می توان به طور گسترده در سطح شهر دید. چند ملیتی بودن این شهر در همه جای آن به خوبی دیده می شود.
پابلو پیکاسو متولد شهر مالاگاست و خانه ای که در آن زندگی می کرده، اکنون به موزه تبدیل شده است.

تاریخچه - شهر مالاگا توسط فنیقی ها بنا نهاده شده است. قدمت آن به 770 سال پیش از میلاد مسیح می رسد. مالاگا در آن زمان جزوی از امپراطوری عظیم روم باستان بوده است. بعد از آن، مالاگا به عنوان یکی از شهرهای بسیار مهم پادشاهی مردم شمال آفریقا شناخته شد. این شهر باعث رونق گرفتن وضعیت اقتصادی شهر مالاگا شد. بعد از «موریش»ها، مسلمانان بر این شهر حکومت می کردند. در ادامه تمدن ها و قبایل مختلفی که بر این شهر حکومت می کردند، حتی بعد از اینکه تحت سلطه خود اسپانیا درآمد نیز شاهد جنگ های داخلی مختلفی بود. به دلیل همین روندهای مداوم و متنوع است که شهر مالاگا را باید موزه بزرگ تاریخی دانست. در هر گوشه این شهر، یک اثر تاریخی وجود دارد. بیشتر گردشگران برای بناهای تاریخی، هنری و معماری متنوع و ساحل زیبا به شهر قدیمی مالاگا مسافرت می کنند.

آب و هوا - از آنجا که مالاگا شهر ساحلی است و در کنار دریای مدیترانه قرار دارد، آب و هوای آن نیز مدیترانه ای است. یعنی تابستان های گرم و زمستان معتدل دارد. این شهر تقریبا در همه ماه های سال شاهد آفتاب گرم و دلچسب است.
جمعیت - جمعیت شهر مالاگا حدود 1,091,228 نفر است.
تعطیلات محلی - مردم مالاگا 14 تعطیلات رسمی دارند که 11 تای آن تعطیلات دولتی است و سه تای دیگر آن به صورت محلی برگزار می شود.

مکان های دیدنی مالاگا

سواحل مالاگا

مالاگا از جمله شهرهای بسیار زیبای کشور اسپانیاست. این شهر در جنوب اسپانیا و کنار دریای مدیترانه قرار دارد. مالاگا، یکی از بنادر تجاری مهم اسپانیا به شمار می رود. این شهر در کنار جاذبه های تاریخی، آب و هوای خوب و سواحل زیبایی نیز دارد و تابستان ها رطوبت چندانی ندارد. به همین دلایل، سالانه مسافران بی شماری به سمت این شهر روانه می شوند. از جمله جاذبه های شهر مالاگا می توان به آلکازبا، سواحل زیبا و مراسم و رویدادهای سمانا سانتا (هفته مقدس مسیحی ها) اشاره کرد.

سمانا سانتا

سمانا سانتا -Semana Santa-، واژه ای اسپانیایی به معنای هفته مقدس مسیحی هاست. در این هفته مراسم و جشن های مذهبی در همه دنیا توسط مسیحی انجام می شود. این مراسم یک هفته پیش از عیدپاک برگزار می شود. البته جشن اصلی در سویل برپا می شود. تماشای این جشن های مذهبی، جذابیت های خاص خود را دارند و بسته به اعتقادات گردشگران، می تواند برایشان جالب باشد.

آلکازابا

شهر مالاگا در جنوب اسپانیا و کنار دریای مدیترانه قرار دارد. این شهر ساحلی زیبا، یکی از بنادر تجاری مهم اسپانیا به شمار می رود. آب و هوای این شهر خوب است و تابستان ها رطوبت چندانی ندارد. در ضمن اینکه مملو از بناهای تاریخی و معماری زیبایی است. از این رو، سالانه مسافران بی شماری به سمت این شهر روانه می شوند. از جمله بناهای تاریخی آن باید به آلکازابا -Alcazaba- اشاره کرد. آلکازابا، یکی از استحکامات نظامی به جا مانده از دوران مسلمانان است. این دژ روی تپه ای در مرکز شهر مالاگا قرار دارد.

شهرهای اسپانیا

بارسلون

مقاله ای در ادامه مطالعه می کنید، حاوی اطلاعات گردشگری در مورد مرکز کشور اسپانیا یعنی شهر بارسلون -Barcelona- ست. بارسلون یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایالت کاتالونیای اسپانیاست. تاریخچه این شهر به دوهزار سال پیش بر می گردد. این شهر مملو از جاذبه های دیدنی و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کوردوبا

در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد شهر کوردوبا -Cordoba- در کشور اسپانیا در اختیار شما قرار خواهیم داد. از جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا آن گرفته است تا جفرافیا و آب و هوای این منطقه صحبت خواهیم کرد. این شهر نیز از دیگر شهرهای زیبای کشور اسپانیاست و یکی از گزینه های خوب برای مسافرت به شمار می رود.

ایبیزا

این مقاله حاوی اطلاعات مربوط به تور و گردشگری در شهر ایبیزا -Ibiza- در کشور اسپانیاست. ایبیزا یک جزیره در اسپانیایت و در این مقاله همه جزئیات لازم در مورد آن به خوبی توضیح داده شده اند. در ادامه این مطلب می توانید اطلاعات لازم در مورد نحوه رفتن به، اقامت و گشت و گذار در این شهر را به طور کامل مطالعه کنید.

گرانادا

گرانادا -Granada- از جمله مناطق گردشگری زیبای کشور اسپانیاست و سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این مقاله، انواع اطلاعات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره را برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم کرده است.

مادرید

مادرید -Madrid- یکی از بزرگ ترین شهرها و همچنین پایتخت کشور اسپانیاست. این شهر مملو از جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی می باشد و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از اماکن معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره به این شهر سفر می کنند.

ماربلا

این مقاله حاوی اطلاعات گردشگری در مورد شهر زیبای ماربلا -Marbella- در بخش جنوبی کشور اسپانیاست. در این مقاله، همه جزییات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی، تاریخچه و نحوه مسافرت و غیره را برای شما بازدید کنندگان و گردشگران عزیز توضیح داده ایم.

سویل

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مشهور و تاریخی سویل -Sevvile- است. در این مقاله گردشگران و بازدید کنندگان می توانند در خصوص مکان ها و جاذبه های مهم گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی، اطلاعات بسیاری از شهر سویل کسب کنند.

والنسیا

والنسیا -Valencia-، سومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود. این شهر، مکان های دیدنی متعددی دارد و سالانه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری برای دیدن جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری به آنجا مسافرت می کنند.

شهرهای دیگر اسپانیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره مالاگا

 

پرسش ها در باره اسپانیا