درباره سائو پائولو

اطلاعات عمومی - سائو پائولو -Sao Paulo- بزرگترین ایالت در آمریکای جنوبی بوده که در جهان نیز از این نظر در رتبه سوم قرار دارد. در طول چند قرن گذشته، تغییرات قابل ملاحظه و پیشرفت های چشمگیری در زمینه های مختلف در سائو پائولو اتفاق افتاده است. بنابراین اگر دوست دارید امسال تعطیلات متفاوتی را سپری کنید، سفر به سائو پائولو را در برنامه خود قرار دهید.
اطلاعات گردشگری - سائو پائولو یکی از بزرگترین مناطق شهری در جهان و در عین حال یکی از ثروتمندترین ها نیز به شمار می رود. تمام نقاط این شهر غرق در شادی و رنگ می باشد.
دو مکان اصلی برای بازدید گردشگران در این شهر وجود دارد. یکی، مرکز شهر سائو پائولو و دیگری خیابان پاولیستا می باشد. این دو جاذبه گردشگری هر دو در مرکز شهر واقع شده اند. در قسمت مرکزی شهر دیدنی های بسیاری از جمله مراکز خرید، کلیساها، آسمانخراش ها و خیابان هایی مملو از مغازه در انتظار گردشگران هستند. از سوی دیگر، عمده دیدنی های خیابان پاولیستا عبارتند از: رستوران ها، شرکت های بزرگ، دفاتر مرکزی کارخانجات و شرکت ها، بناهای تاریخی، مؤسسات و پارک ها. با مراجعه به سایت های گوناگون در اینترنت می توان اطلاعات زیادی راجع به قیمت ها، سیستم حمل و نقل و سایر جزئیات مورد نیاز بدست آورد. حتی از این طریق می توان برنامه سفر را پیش از رسیدن به سائو پائولو تنظیم نمود که یقیناً حسن بسیار بزرگی محسوب می شود.
تعداد سالیانه گردشگران - سائو پائولو از جمله شهرهایی است که گردشگران به سختی می توانند از شکوه و زیبایی آن چشم بپوشند. گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا، اروپا و استرالیا هر ساله با این شهر سفر می کنند. هر سال در حدود 5/1 میلیون نفر گردشگر به این شهر می آیند. بدون تردید این آمار، آمار بسیار چشمگیری است و بسیاری از این افراد بازهم برای لذت بردن از زیبایی های سائو پائولو، عطر و طعم قهوه و جشنواره های متعدد این شهر به اینجا باز می گردند.
درباره سائو پائولو - سائو پائولو یکی از پرجنب و جوش ترین شهرهای آمریکای جنوبی و همچنین جهان به شمار می رود. همچنین ایالت سائو پائولو، پایتخت فرهنگی برزیل محسوب می شود. این شهر مملو از جاذبه های گردشگری بوده و گردشگران بدون تردید علاقمند و مشتاق کشف تمام قسمت های شهر دست کم یکبار در زندگی خود هستند. بخش های خدماتی و صنعتی، بزرگترین بخش های اقتصادی سائو پائولو هستند که اقتصاد این ایالت و شهر در درجه اول به آنها وابسته است. همچنین صنایع کشاورزی، تولید قهوه و کارخانجات پارچه بافی این منطقه نیز بسیار مشهورند. تا پیش از دهه 1990 میلادی نرخ جرم و جنایت در این منطقه بسیار بالا بود اما از این زمان به بعد این آمار بطور چشمگیری کاهش یافته که یقیناً نکته بسیار مثبتی است.
تاریخچه - نخستین مدارک تاریخی دال بر پیدایش سائو پائولو به سال 1554 میلادی باز می گردد. پس از کش و قوس های فراوان سرانجام سائو پائولو بوجود آمد که از آن زمان تابحال پیشرفت های بسیاری کرده و جای خود را بر روی نقشه جهان پررنگ کرده است. این شهر همواره چشم های بینندگان را مجذوب بزرگی خود ساخته و اکنون نیز پیشرفت ها و تغییرات ایجاد شده در این شهر نظر گردشگران را جلب می کند. داد و ستد دانه های قهوه یکی از قدیمی ترین و معروفترین امور اقتصادی است که در سائو پائولو از قدمتی دیرینه برخوردار است. مردم گهگاه در سائو پائولو از برخی مزایای مالیاتی برخودار می شوند که در سایر شهرهای برزیل خبری از چنین مزایایی نیست.
در سال 1824 میلادی در زمان وقوع انقلاب در شهر، سائوپائولو مورد بمباران قرار گرفت. اما این شهر تمام این پستی ها و بلندی را از سر گذراند و روزهای شکوفایی شهر آغاز شد.
آب و هوا - این شهر از آب و هوای نیمه استوایی مشخصی برخوردار بوده که تا حدی تحت تأثیر جریانات موسمی نیز قرار دارد. به همین دلیل بهتر است پیش از سفر به سائو پائولو از جزئیات مربوطه باخبر باشید.
جمعیت - این شهر جمعیت بسیار زیادی دارد بطوریکه در کلان شهر سائو پائولو جمعیت در حدود 19616060 نفر و در سایر نواحی آن در حدود 10886519 نفر است.
تعطیلات محلی - برخی از مهمترین تعطیلات محلی در سائو پائولو عبارتند از: روز ایالت سائو پائولو، جشن سالگرد سائو پائولو، روز سنت جان، روز عروج مریم مقدس. پیش از سفر به سائو پائولو از آگاهی از روزهای تعطیل رسمی غافل نشوید.

مکان های دیدنی سائو پائولو

پارک دو کارمو

پارک Parque Do Carmo یکی از بهترین تفریحگاه های شهر سائو پائولو بوده که در آن می توان از بودن در کنار طبیعت و محیط زیست لذت برد.

پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- یکی از زیباترین پارک های سائو پائولو می باشد که گردشگران برای شرکت در انواع فعالیت های تفریحی که در این پارک جریان دارند، از آن بازدید می کنند.

پارک هورتو فلورِستال

در پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal-، سرسبزی و پوشش گیاهی به بهترین شکل در معرض دید قرار گرفته اند. گردشگران می توانند در این مکان محیط زیستی عاری از هرگونه آلودگی را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین در این پارک می توان به تماشای زیبایی و شکوه گیاهان و گونه های حیوانی مختلف نشست.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.

پل ویادوتو دو چا

ویادوتو دو چا -The Viaduto do Chá- یکی از معروفترین پل های برزیل است که اتمام آن 15 سال بطول انجامید. درکنار این پل بازارهای خرید و سینما تئاتری وجود دارد که بر زیبایی هرچه بیشتر این مجموعه افزوده اند.

موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- یکی از زیباترین موزه هایی است که بخوبی توانسته از عهده نشان دادن شیوه زندگی پرتغالی ها برآید. همچنین جنبه ها و بخش های گوناگون موزه، بر ارزش آن افزوده اند.

آبِلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی Obelisco شهر سائو پائولو، یکی از آثار تاریخی اصلی این شهر است که در پارک ایبیراپوئرا قرار دارد. این اثر تاریخی، نماد بزرگی و عظمت قیام کنندگانی بود که زندگی خود را در راه تعالی انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی فدا کردند. این نماد، نماد غرور و سربلندی مردم برزیل محسوب می شود.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz-، نماد عفاف و تطهیر به شمار می رود. این کلیسا، یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو است که بازدید از آن ضمن تطهیر روح، تجربه ای بیاد ماندنی از آرامش در دامان پروردگار می باشد.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مربوط به مسیحیان تأثیر بسزایی در موقعیت و افزایش اهمیت هر شهر یا منطقه دارد. همچنین وجود امکانات اقامتی در اطراف این اماکن مذهبی، به رفاه و آسایش گردشگران کمک شایانی می نماید.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، محل قرارگیری نخستین منبع گاز شهری در سائو پائولو بوده که تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو برای عرضه روشنایی در شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. کاسا داس رتورتاس از جمله جاذبه های گردشگری سائو پائولو به شمار می رود.

شهرهای برزیل

اورو پِرِتو

اورو پرتو -Ouro Preto- مکان آرام و زیبایی، دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد که گرداگرد آن توسط طبیعت احاطه شده است. به محض اینکه وارد این شهر می شوید، ردپای تاریخ را در گوشه و کنار آن دیده و بدون شک از دیدن این شهر لذت خواهید برد.

ریو دو ژانیرو

ریو دو ژانیرو -Rio de Janeiro- بدون شک از جمله شهرهایی است که حتماً باید به آن سفر کرد. چنانچه در زمان عید پاک به این شهر سفر کنید، می توانید طعم فرهنگ و تمدن این شهر از نزدیک احساس نمایید. این شهر دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

شهرهای دیگر در برزیل

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

ویدیو ها ی برزیل