درباره ماربلا

اطلاعات عمومی - ماربلا -Marbella- یکی دیگر از شهرهای کشور زیبای اسپانیاست. این شهر یکی از نمادهای زیبایی و جاذبه های کشور اسپانیا به شمار می رود. ماربلا نیز در جنوب کشور و در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. از این رو آب و هوای مدیترانه ای و نسبتا خوبی دارد. این شهر ساحلی با طبیعت فوق العاده زیبای خود، سالانه افراد بسیاری را به کشور اسپانیا می کشاند. سواحل فوق العاده زیبا، مناظر خیره کننده و قانون‌مندی ماربلا مواردی هستند که همه مسافران را هیجان زده می کنند.
سواحل بسیار تمیز و کاریزما و جاذبه رنگ سبز لجنی آب دریا چیزهایی هستند که نمی توان به راحتی از کنار آنها رد شد. این سواحل به قدری زیبا و جذاب هستند که گردشگران دوست دارند ساعت ها روی شن ها پیاده روی یا درون آب های تمیز آب تنی و شنا کنند.
مدیریت عالی این شهر نیز بر جاذبه های آن افزوده است. درخشش آفتاب گرم و هوای تقریبا خنک و کم بودن میزان رطوبت و شرجی هوا، در کنار دیگر موارد ذکر شده در بالا، از جمله مشخصه هایی هستند که مسافران بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به سمت این شهر ساحلی می کشانند. جاذبه اصلی شهر ماربلا، سواحل زیبا و آفتاب درخشان آن است.
اطلاعات گردشگری - ماربلا از جمله شهرهای زیبای دنیا و کشور اسپانیاست که انواع قابلیت های تفریحی و گردشگری را در خود جمع کرده است. همان طور که در بالا اشاره کردیم، این شهر در بخش جنوبی کشور اسپانیا و در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. با سفر به این شهر، علاوه بر لذت بردن از هوای تقریبا خنک در کنار  دریای تمیز و خوش رنگ، می توانید انواع غذاهای محلی و بین المللی را در سواحل زیبای این شهر امتحان کنید. بدون شک قدم زدن روی شن های تمیز ساحل زیر تابش مستقیم آفتاب و نسیم خنک دریا چیزی نیست که بخواهید به راحتی آن را از دست بدهید.
البته ماربلا فقط به سواحل و مناظر طبیعی زیبا محدود نمی شود و بناهای تاریخی و معماری زیبایی نیز در این شهر وجود دارند. میراث باقی مانده از تمدن های گذشتگان و قصرها و قلعه های پادشاهان قدیمی نیز از دیگر جاذبه های شهر ساحلی ماربلا به شمار می روند. در نقاط مختلف این شهر می توان انواع آثار باستانی را مشاهده کرد و به عمق تاریخ اسپانیا پی برد.
مسافرت به ماربلا به هیچ وجه دشوار نیست. این شهر از راه های مختلف با شهرهای اصلی اسپانیا در ارتباط است. همین مسیرهای مختلف حمل و نقل، مسافرت به این شهر را آسان کرده اند. اتخاب اینکه با چه نوع وسیله نقلیه ای بخواهید به این شهر سفر کنید، به بودجه و زمان شما بستگی دارد. راحت ترین و سریع ترین مسیر، استفاده از هواپیماست. اما اتوبوس، قطار و ماشین نیز از دیگر گزینه های موجود برای رفتن به شهر ماربلا هستند.
داخل شهر نیز هتل، مسافرخانه و سوئیت های مختلف با امکانات و قیمت های متنوع وجود دارند و مسافرها با توجه به بودجه خود یک یاز آنها را انتخاب می کنند.
در ماربلا از طلوع تا غروب خورشید می توان خوش گذراند و از همه لحظه های شبانه روز خود بهره برد.

تعداد سالانه گردشگران - ماربلا، سالانه بیش از 200 هزار نفر مسافر دارد که از جاهای مختلف جهان به این شهر سفر می کنند.
درباره ماربلا - زمانی بود که ماربلا فقط یک روستای کوچک مملو از یاسمن های زیبا به شمار می رفت. اما امروزه به یکی از پربازدیدکننده ترین شهرهای ساحلی کشور اسپانیا تبدیل شده است. ماربلا، یکی از محبوب ترین شهرهای کشور اسپانیاست و پیشینه جالبی دارد. این شهر را فنیقی ها و رومی ها رونق داده اند.

تاریخچه - اگر بخواهیم در مورد قدمت و تاریخچه شهر ماربلا صحبت بکنیم، باید  بگوییم در یکی از روزهای تاریخ، روستای کوچک و زیبایی وجود داشت که مملو از یاسمن و یاس های سفید بود. این روستا فقط 900 نفر جمعیت داشت و تحت حکومت مسلمانان قرار داشت. البته بخشی از شهر نیز جزو امپراطوری بزرگ روم بود. به همین دلیل آثار باستانی متعددی از مسلمانان، فنیقی ها و تمدن رومی در این شهر بر جای مانده است. این شهر به تدریج از سلطه مسلمانان بیرون آمد و تا جایی پیش رفت که به شکل امروزی خود درآمده است. در حال حاضر شهر ماربلا یکی از زیباترین و پربازدیدکننده ترین شهرهای کشور اسپانیاست.

آب و هوا - از آنجا که شهر ماربلا در نزدیکی دریای مدیترانه قرار دارد، آب و هوای آن نیز مدیترانه ای است. زمستان های آن معتدل و تابستان های خنک و خوبی دارد و رطوبت هوا بسیار کم است.
جمعیت - جمعیت شهر ماربلا در حدود 124,332 نفر است.
تعطیلات محلی - صرف نظر از 11 روز تعطیلی رسمی کشور اسپانیا، ماربلا دو روز بیش از دیگر شهرها تعطیل است که به صورت محلی تعیین و مشخص شده اند.

مکان های دیدنی ماربلا

پارک کروکودیل

پارک کروکودیل -Crocodile Park- در شهر «تورموایونز» قرار دارد. شهر ساحلی تورموایونز در جنوب کشور اسپانیا و در نزدیکی مالاگا واقع شده است. در پارک کروکودیل این شهر، می توانید از فاصله 2 متری تمساح ها و کروکودیل های پرابهت و بزرگ را تماشا کنید. این پارک، مکانی برای نگهدای این هیولاهای زیباست. کروکودیل ها را شاید بتوان به نسل دایناسورها نسبت داد. دایناسورهایی که حدود 200 میلیون سال پیش روی کره زمین زندگی می کردند و حالا منقرض شده اند.

مسیر پیاده روی ساحلی ماربلا

ماربلا که از زیباترین شهرهای ساحلی کشور اسپانیاست، جاذبه های توریستی جالب توجهی دارد. از جمله آنها باید به مسیر پیاده روی ساحلی -City Boardwalk- اشاره کرد. این مسیر، راهی در حدود 6 کیلومتر است و درست در خط ساحلی دریا ساخته شده است. مردم با رفتن به این مسیر خیابان مانند، علاوه بر اینکه به طبیعت و دریا نزدیک هستند، از ساخت و سازهای مدرن نیز بهره می برند. قدم زدن در این مسیر برای پایان دادن به سفر و تعطیلات انتخاب بسیار مناسبی است.

بندر خوزه بانوس

ماربلا، یکی از شهرهای زیبا و جاذبه های گردشگری کشور اسپانیاست. این شهر مملو از مکان های دیدنی و جذاب است. از جمله آنها باید به طبیعت و سواحل زیبای آن اشاره کرد. یکی از خطوط ساحلی زیبا که مناظر جذابی نیز دارد در «کاستا دل سول» واقع شده است. بندر خوش منظره و زیبای خوزه بانوس -José Banús Port - نیز در شهر ماربلا قرار دارد. در این مقاله بیشتر در مورد این بندر صحبت خواهیم کرد.

شهرهای اسپانیا

بارسلون

مقاله ای در ادامه مطالعه می کنید، حاوی اطلاعات گردشگری در مورد مرکز کشور اسپانیا یعنی شهر بارسلون -Barcelona- ست. بارسلون یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایالت کاتالونیای اسپانیاست. تاریخچه این شهر به دوهزار سال پیش بر می گردد. این شهر مملو از جاذبه های دیدنی و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کوردوبا

در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد شهر کوردوبا -Cordoba- در کشور اسپانیا در اختیار شما قرار خواهیم داد. از جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا آن گرفته است تا جفرافیا و آب و هوای این منطقه صحبت خواهیم کرد. این شهر نیز از دیگر شهرهای زیبای کشور اسپانیاست و یکی از گزینه های خوب برای مسافرت به شمار می رود.

ایبیزا

این مقاله حاوی اطلاعات مربوط به تور و گردشگری در شهر ایبیزا -Ibiza- در کشور اسپانیاست. ایبیزا یک جزیره در اسپانیایت و در این مقاله همه جزئیات لازم در مورد آن به خوبی توضیح داده شده اند. در ادامه این مطلب می توانید اطلاعات لازم در مورد نحوه رفتن به، اقامت و گشت و گذار در این شهر را به طور کامل مطالعه کنید.

گرانادا

گرانادا -Granada- از جمله مناطق گردشگری زیبای کشور اسپانیاست و سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این مقاله، انواع اطلاعات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره را برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم کرده است.

مادرید

مادرید -Madrid- یکی از بزرگ ترین شهرها و همچنین پایتخت کشور اسپانیاست. این شهر مملو از جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی می باشد و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از اماکن معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره به این شهر سفر می کنند.

مالاگا

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مالاگا -Malaga- برای بازدید کنندگان و گردشگران در اسپانیاست. در این مقاله علاوه بر تاریخچه شهر مالاگا و نام بردن جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی این شهر، اطلاعات لازم گردشگری آن را نیز برایتان ذکر کرده ایم تا پیش از سفر به اسپانیا برای مسافرت به مالاگا تصمیم گیری درستی داشته باشید.

سویل

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مشهور و تاریخی سویل -Sevvile- است. در این مقاله گردشگران و بازدید کنندگان می توانند در خصوص مکان ها و جاذبه های مهم گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی، اطلاعات بسیاری از شهر سویل کسب کنند.

والنسیا

والنسیا -Valencia-، سومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود. این شهر، مکان های دیدنی متعددی دارد و سالانه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری برای دیدن جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری به آنجا مسافرت می کنند.

شهرهای دیگر اسپانیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره ماربلا

 

پرسش ها در باره اسپانیا