درباره سویل

اطلاعات عمومی - سویل -Sevvile- یکی از جاذبه های گردشگری بسیار مشهور در کشور اسپانیاست. خود کشور اسپانیا نیز از جمله کشورهای بسیار مشهور دنیا از نظر گردشگری است. شهرهای مختلف این کشور جاذبه های متنوعی دارند. شاید بیشتر مردم، اسپانیا را با شهرهای شلوغ مادرید و بارسلونا بشناسند اما آرامشی که شهر ساحلی سویل دارد سالانه گردشگران فراوانی را به سمت این کشور جذب می کند. سویل نیز همچون مالاگا و ماربلا در جنوب کشور اسپانیا و در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. این شهر آب و هوای خوبی دارد و مسافران از تابستان های نیمه گرم و زمستان های معتدل آن لذت می برند. در بهار نیز میانگین دما  27 درجه سانتی گراد است.

اطلاعات گردشگری - گفته می شود سویل یکی از محبوب ترین مکان ها برای همه بازدید کننده ها و گردشگران از سراسر جهان هستند. این شهر انواع ویژگی های جذب توریسم و گردشگر را در خود جمع کرده است. انواع کلیساهای بزرگ و جامع که قدمت های طولانی دارند تا مقبره کریستوف کلمب - کاشف قاره آمریکا -، برج های بلند، کاخ پادشاهی الکرز که یک از بهترین بناهای معماری مودخار است، پارک بزرگ ایسلا مجیکل (جزیره جادو و ماجراجویی)  و فروشگاه های شیک و زیبا همه از جمله جاذبه های این شهر هستند. از آن جا که سویل بسیار پر بازدید است و گردشگران فراوانی به آنجا مسافرت می کنند، دولت اسپانیا نیز اهمیت بسیاری به آن می دهد و در بخش گردشگری این شهر سرمایه گذاری عظیمی کرده است.
سویل یکی از شهرهای باستانی و قدیمی کشور اسپانیا به شمار می رود. به همین دلیل منبع تماشایی خوبی در زمینه هنر و معماری است. سویل مملو از جاذبه های طبیعی زیبا، موزه ها و بناهای هنری و معماری است. در سرتاسر شهر، موزه های قدیمی متعددی را می توان پیدا کرد. از نظر تعداد پارک و باغ این شهر همانندی در کشور اسپانیا ندارد. بناها و مکان های مختلفی از این شهر تحت حمایت میراث جهانی یونسکو قرار دارند.
در سویل نیز همچون دیگر شهرهای زیبا اسپانیا می توان آثار حکومت رومی ها و مسلمانان را دید. بناهای باقی مانده از زمان های دور در این شهر، ارزش تاریخی فراوانی دارند. همین بناها سالانه هزاران نفر را از نقاط مختلف جهان به سمت این شهر می کشانند.
از نظر مناظر طبیعی، سویل پارک ها و باغ های بسیار زیبایی دارد. راه ‌های متعددی برای رسیدن به شهر سویل وجود دارند. از جمله آنها هواپیما است. سویل، فرودگاه بین‌المللی دارد و می توان مستقیما از کشورهای دیگر به این شهر پرواز  کرد. از دیگر گزینه های حمل و نقل می توان به اتوبوس، قطار و تاکسی اشاره کرد. گردشگران می توانند با توجه به بودجه خود، از هرکدام از این وسایل نقلیه که مایل هستند استفاده کنند.  از نظر اقامت نیز، این شهر همچون دیگر شهرهای اسپانیا انواع هتل ها و مسافرخانه ها با قیمت ها و امکانات متفاوت دارد. هر مسافری با توجه به هزینه های موردنظرش می تواند یک ی از آنها را انتخاب و در آنها اقامت کند.
سویل شب های بسیار زیبایی دارد و گویا شب ها تازه زندگی در این شهر آغاز می شود. این شهر را باید شهر میدان های گاوبازی و شب زنده داری دانست.

تعداد سالانه گردشگران - سالانه افراد بسیاری به شهر سویل مسافرت می کنند. این شهر مرکز اصلی برپایی مراسم سمانا سانتا (هفته پاک) است. این مراسم افراد بسیار از جاهای مختلف اسپانیا و دنیا به سمت سویل می کشاند. سمانا سانتا مراسم مخصوص مسیحی ها است و یک هفته پیش از عید پاک برگزار می شود. این مراسم برای بزرگداشت حضرت مسیح است و گفته می شود این دوران زمان به معراج رفتن حضرت مسیح است و دوباره به زمین باز خواهد گشت.
درباره سویل - سویل یکی از شهرهای بسیار قدیمی کشور اسپانیاست و پیشینه غنی ای دارد. این شهر شاهد تمدن ها و حکمرانی حکومت های مختلفی در طول تاریخ بوده است. اگر به بناهای تاریخی علاقه دارید، شهر سویل مملو از بقایای باقی مانده از حکومت های رومی و اسلامی از قرن ها پیش است. در این شهر می توان نمادهای مختلفی از تمدن های متفاوت را پیدا کرد.
تاریخچه - سویل قدمت بسیار طولانی در تاریخ دارد. گفته می شود عمر سویل به دوهزار سال پیش بر می گردد. این شهر از نظر فرهنگ و تمدن بسیار غنی و کامل است. دلیل آن نیز این است که در طول تاریخ شاهد حکومت های مختلفی بوده که بر آن حکمرانی کرده اند. این شهر به تدریج فرم اولیه خود را از دست داده است و به شکل امروزی درآمده است.
شهر سویل در زمان رومی های باستان با نام «هیسپالیس» شناخته می شده است. بعدها، هنگامیکه مسلمانان حکومت این شهر را به دست گرفتند، به نام «ایزبیلیا» تغییر نام داد. این شهر شاهد تغییرات بسیاری در خود و منطقه ای که در آن قرار دارد، بوده است. این تغییرات از استعمار آمریکایی ها آغاز شده اند و تا زمانی که شهر به شکل امروزی خود درآمده است، ادامه داشته اند.
آب و هوای شهر سویل - شهر سویل یکی از  گرم ترین شهرهای ساحلی جنوب اسپانیا است. از آنجا که در کنار مدیترانه قرار دارد و آب و هوای مدیترانه ای به خود گرفته است تابستان های تقریبا گرم و زمستان های معتدل دارد.

جمعیت - سویل چهارمین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود. جمعیت این شهر حدود  1,493,416 نفر است.
تعطیلات محلی - کشور اسپانیا 11 روز تعطیلات رسمی دارد. در کنار این 11 روز، 3 روز دیگر نیز به صورت محلی در شهر سویل تعطیل است. این روزها شامل موارد زیر هستند:
  • روز اول مارس
  • اول و بیست و یکم آوریل
  • سوم ژوئن

مکان های دیدنی سویل

قلعه آلکازار

قلعه آلکازار -Alcázar- در شهر سویل قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود. این قلعه بر اساس معماری مسلمانان شمال آفریقا و مودِجارها طراحی شده است. این قلعه به دستور پادشاه پدرو اول که یکی از پادشاهان قرن 14 میلادی است، ساخته شده است. بخش های مختلف این قلعه را انواع اتاق های عیش و نوش، باغ، استخر، حوضچه و حیاط تشکیل داده اند.

پلازا اسپانیا

میدان اسپانیا -Plaza De España- در سویل یکی از معروف ترین میدان ها و بناهای کشور اسپانیاست. قدمت این میدان و بنای آن به سال 1929 میلادی بر می گردد. این میدان زیبا و بنای فوق العاده زیبای اطراف آن در سال 1929 میلادی، به طور اختصاصی برای برپایی نمایشگاهی در آن سال طراحی و ساخته شده است. امروزه این ساختمان ها، به عنوان ادارات دولتی مورد استفاده قرار می گیرند. پلازا به پارک زیبای «ماریا لوئیزا» چسبیده است. این مساله باعث زیباتر دیده شدن این میدان شده است.

برج طلایی

برج طلایی -Torre De Oro-، یکی از قلعه های تاریخی به جا مانده از قرن 13 میلادی است. این قلعه برج مانند به این دلیل «برج طلایی» نامیده می شود که گویا بالای آن با طلا آراسته شده است. این برج در حال حاضر موزه دریایی است و گردشگران بسیاری از آن دیدن می کنند.

شهرهای اسپانیا

بارسلون

مقاله ای در ادامه مطالعه می کنید، حاوی اطلاعات گردشگری در مورد مرکز کشور اسپانیا یعنی شهر بارسلون -Barcelona- ست. بارسلون یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایالت کاتالونیای اسپانیاست. تاریخچه این شهر به دوهزار سال پیش بر می گردد. این شهر مملو از جاذبه های دیدنی و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کوردوبا

در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد شهر کوردوبا -Cordoba- در کشور اسپانیا در اختیار شما قرار خواهیم داد. از جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا آن گرفته است تا جفرافیا و آب و هوای این منطقه صحبت خواهیم کرد. این شهر نیز از دیگر شهرهای زیبای کشور اسپانیاست و یکی از گزینه های خوب برای مسافرت به شمار می رود.

ایبیزا

این مقاله حاوی اطلاعات مربوط به تور و گردشگری در شهر ایبیزا -Ibiza- در کشور اسپانیاست. ایبیزا یک جزیره در اسپانیایت و در این مقاله همه جزئیات لازم در مورد آن به خوبی توضیح داده شده اند. در ادامه این مطلب می توانید اطلاعات لازم در مورد نحوه رفتن به، اقامت و گشت و گذار در این شهر را به طور کامل مطالعه کنید.

گرانادا

گرانادا -Granada- از جمله مناطق گردشگری زیبای کشور اسپانیاست و سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این مقاله، انواع اطلاعات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره را برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم کرده است.

مادرید

مادرید -Madrid- یکی از بزرگ ترین شهرها و همچنین پایتخت کشور اسپانیاست. این شهر مملو از جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی می باشد و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از اماکن معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره به این شهر سفر می کنند.

مالاگا

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مالاگا -Malaga- برای بازدید کنندگان و گردشگران در اسپانیاست. در این مقاله علاوه بر تاریخچه شهر مالاگا و نام بردن جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی این شهر، اطلاعات لازم گردشگری آن را نیز برایتان ذکر کرده ایم تا پیش از سفر به اسپانیا برای مسافرت به مالاگا تصمیم گیری درستی داشته باشید.

ماربلا

این مقاله حاوی اطلاعات گردشگری در مورد شهر زیبای ماربلا -Marbella- در بخش جنوبی کشور اسپانیاست. در این مقاله، همه جزییات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی، تاریخچه و نحوه مسافرت و غیره را برای شما بازدید کنندگان و گردشگران عزیز توضیح داده ایم.

والنسیا

والنسیا -Valencia-، سومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود. این شهر، مکان های دیدنی متعددی دارد و سالانه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری برای دیدن جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری به آنجا مسافرت می کنند.

شهرهای دیگر اسپانیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره سویل

 

پرسش ها در باره اسپانیا