درباره آتن

اطلاعات عمومی - یونان تنها به این دلیل که یکی از کهن ترین کشورهای جهان می باشد، مورد تحسین همگان قرار ندارد بلکه تنوع و گوناگونی زیباهای آن نیز در شهرت و آوازه این کشور دخالت دارد. انبوهی از گردشگران از کشورهای مختلف برای بهره مندی از جنبه های گوناگون این کشور به آن سفر می کنند. در هریک از این جنبه ها، یونان یکی از کهن ترین و باسابقه ترین کشورهای جهان به شمار می رود. همین امر، دلیل اصلی جهت گیری و مدیریت صحیح این کشور می باشد.
زیبایی ذاتی شهر آتن، منحصربفرد و بی نظیر است اگرچه هریک از شهرهای یونان از خصوصیات و ویژگی های خاص خودش برخوردار است. آتن -Athens-، پایتخت یونان و بزرگترین شهر این کشور می باشد. این شهر بخوبی مملو از ویژگی ها و امتیازاتی است که سبب جذب گردشگران از اقصی نقاط جهان می گردد. شکوه غیرقابل باور این شهر، دلیل عمده سفر حجم انبوه گردشگران به آن می باشد.
اطلاعات گردشگری - آتن حیرت آورترین و منظم ترین شهر یونان است. این نکته دلیل جذب انبوه گردشگران به این شهر محسوب می شود. آتن با قدمت بسیار دیرینه خود، شاهد بروز تغییرات زیادی در جهان بوده و بخوبی از این عامل برای رفاه ساکنانش استفاده کرده است. آتن مملو از مکان هایی است که هر بیننده ای را مجذوب و غرق در شکوه و زیبایی آن می سازد. همچنین آتن در سراسر جهان به عنوان مرکز تحقیقات باستان شناسی شناخته می شود. در این شهر آثار تاریخی زیاد و ساختمان های شاخصی از نظر معماری وجود دارد. در آتن مجموعه کاملی از تلفیق معماری مدرن و آثار تاریخی به چشم می خورد. بهمین دلیل، محققان علم باستان شناسی کاوش ها و بررسی های خود را در این شهر به انجام می رسانند. آداب و سنن یونانی ها از کهن ترین و در عین حال، به روزترین سنت هایی بوده که در فرهنگ های دوران باستان وجود داشته اند. به همین دلیل، آتن بواسطه انعکاس قدرتمند فرهنگ تمدن یونانی از اهمیت خاصی برخوردار است.
علاوه بر این، آتن درکنار آثار تاریخی به خوبی از امکانات و تجهیزات مدرن نیز برخوردار است. شبکه حمل و نقل و ارتباطات آتن، شبکه ای بسیار منظم و مدیریت شده است که وسایل مختلف حمل و نقل در آن براحتی در دسترس مردم قرار دارند. آب و هوای شهر آتن بواسطه وجود تعداد زیاد پارک ها و فضاهای سبز شهری، بسیار تمیز و پاک می باشد. وجود شبکه حمل و نقل درون شهری و برون شهری منظم و حیرت آور آتن، سبب شده که رفت و آمد در شهر و نیز دسترسی به آتن به سهولت ممکن شود. یافتن محل اقامت هم در آتن، مسأله پیچیده ای نیست چراکه اماکن اقامتی بسیاری برای سلیقه ها و بودجه های مختلف در آتن وجود دارد.

تعداد سالانه گردشگران - همه ساله بیش از 6 میلیون گردشگر از آتن دیدن می کنند.
درباره آتن - آتن که یکی از کهن ترین شهرهای جهان به شمار می رود، سرشار از فرهنگ و سنت می باشد. آتن از پیشینه ای بسیار استوار و قوی که حاصل ارتباط آن با بزرگترین امپراطوری های جهان بوده، برخوردار است. این شهر به لحاظ اقتصادی از موقعیت مناسبی برخودار بوده و همه امکانات رفاهی را در اختیار ساکنان خود قرار می دهد.
تاریخچه آتن - تاریخ بسیار کهنی آتن را همراهی می کند. با توجه به اسناد و مدارک موجود، شهر آتن 3400 سال پیش بوجود آمده است. ردپای زندگی بشر در این منطقه به قرن یازدهم تا هفتم پیش از میلاد باز می گردد. در اوایل قرن نوزدهم میلادی، آتن به عنوان پایتخت کشور مستقل یونان شناخته شد. از آن زمان تا کنون، آتن همواره به عنوان یکی از بزرگترین و قابل تحسین ترین شهرهای یونان مطرح بوده است.
آب و هوای آتن - آب و هوای آتن از نوع بسیار گرم تابستانی مدیترانه ای می باشد. بارش باران در این شهر عمدتاً از اواسط اکتبر تا اواسط آوریل دیده می شود. از آنجاییکه آتن در منطقه سایه باران قرار گرفته، آب و هوای خشکی بر این شهر حاکم است.
جمعیت آتن - جمعیت آتن در حدود 3686371 نفر می باشد.
تعطیلات محلی - ساکنان آتن مجموعاً 26 جشنواره در طول سال برگزار کرده و بنابراین 26 روز تعطیل در این شهر وجود دارد.

مکان های دیدنی آتن

دماغه سونیون و معبد پوزیدون

دماغه سونیون و معبد پوزیدون -Cape Sounion and the Temple of Poseidon- از معروفترین جاذبه های گردشگری یونان محسوب می شوند. اما این مکان به لحاظ اسطوره شناسی نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. وقتی به این منطقه می رسید، مسحور زیبایی دماغه ای می شوید که شکوه و زیبایی طبیعی آن و سواحل اطرافش، نفس را در سینه هر بیننده ای حبس خواهد کرد.

موزه ملی باستان شناسی

موزه ملی باستان شناسی -National Archeological Museum- آتن که بزرگترین موزه باستان شناسی در تمام یونان محسوب می شود، به هنر یونان باستان اختصاص داده شده است. این موزه که تأسیس آن به قرن نوزدهم میلادی بازمی گردد، محل نگهداری آثار تاریخی، فرهنگی و هنری یونان می باشد.

معبد آکروپولیس-پارتِنون

معبد آکروپولیس- پارتنون -Acropolis - Parthenon- یکی از نمادهای تاریخی و معماری مشهور در یونان می باشد. در تمام طول سال جمعیت گردشگران در این مکان موج می زند. این معبد نمونه بسیار خوبی از سبک معماری دریک (سبک معماری قدیم یونان) به شمار می رود. در زمان برگزاری جشنواره در فاصله ماه های آوریل تا اکتبر در این معبد، نورپردازی ها و موسیقی های خاصی برای بازدیدکنندگان به نمایش در می آید.

آگورای باستانی

اثر تاریخی و زیبای بازار باستانی برای چندین قرن به عنوان بازار اصلی و شلوغ آتن محسوب می شده که در آن صنعتگران و تجار به داد و ستد می پرداختند. در همان زمان این بازار محلی برای جمع شدن روشنفکران و سیاستمداران نیز به شمار می رفته است.

صومعه دافنی

صومعه دافنی -Dafni Monastery- یک کلیسای معروف بیزانتینی (وابسته به روم شرقی) است که در منطقه آتیکا واقع در خارج شهر آتن قرار دارد. این صومعه که اکنون چندین سال است تحت عملیات مرمت و بازسازی قرار دارد، دید عمیقی از تاریخ یونان و یافته های هنرمندانه مربوط به آن دوران را برای بازدیدکنندگان ایجاد می کند.

معبد اِرِکتیون

معبد ارکتیون -Erechtheion- از جمله معابد باستانی یونان در شهر آتن است که بار تاریخی، معماری و اساطیری بسیار قابل توجهی دارد. طرح و معماری معبد ارکتیون کاملاً منحصربفرد بوده و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

معبد زئوس آسمانی

معبد زئوس آسمانی -Erechtheion- که وقف یکی از خدایان روم باستان به نام زئوس شده، بنایی بسیار زیباست که امروزه بیشتر قسمت های آن تخریب شده است. این معبد از جنس سنگ مرمر مرغوب ساخته شده است. معبد زئوس یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری آتن محسوب می شود.

شهرهای یونان

میکونوس

شهر میکونوس -Mykonos- به عنوان یکی از زیباترین و چشم نوازترین شهرهای یونان محسوب می شود. همه چیز در این شهر از زیبایی های طبیعی گرفته تا زیبایی های زندگی شبانه آن، حیرت آور است. این شهر از بعضی ویژگی های استثنایی برخوردار است که دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کورفو

این مقاله به بررسی مهمترین نکات مربوط به شهر کورفو -Corfu- و تعریف زیبایی ها، جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی آن می پردازد. یقیناً با خواندن آن، نه تنها شیفته کورفو می شوید بلکه از این تجریه فوق العاده غرق در لذت و شادی نیز خواهید شد.

رودس

رودس -Rhodes- در بین تمام مقاصد گردشگری موجود در یونان، یکی از مهمترین آنها محسوب می شود. این مکان منحصر به فرد جاذبه های متعددی از مناظر بدیع و شگفت انگیز گرفته تا نقاط بی نظیری برای سپری کردن تعطیلات را در خود جای داده است.

سانتورینی

سانتورینی -Santorini- یکی از مقاصد گردشگری بسیار معروف و پرطرفدار در جهان محسوب می شود. دیدنی های متعدد موجود مانند مکانهای مذهبی، تاریخی و طبیعی در این جزیره، گردشگران بسیاری را به سمت آن جلب می کند.

شهرهای دیگر یونان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

ویدیو ها ی یونان