درباره والنسیا

اطلاعات عمومی - شهر والنسیا -Valencia- در کشور زیبای اسپانیا، مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری است. این شهر که سومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود، مکان های دیدنی و گردشگری متعددی دارد و سالانه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری برای دیدن جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری به آنجا مسافرت می کنند.
شهر والنسیا در شرقی ترین قسمت کشور اسپانیا واقع شده است. این شهر از نظر تعداد گردشگران نیز جزو شهرهای پربازدید اسپانیاست. شهر والنسیا جزو آن دسته از شهرهایی است که به هر گوشه و قسمت آن بروید، حتما چیزی دارد که نظر بازدیدکننده ها را جلب کند. در کنار زیبایی های طبیعی، سازه های معماری و ساختمان های تاریخی این شهر، تقریبا هر قشر و سلیقه ای را به خود جذب می کنند.
والنسیا نمونه بارز زیبایی طبیعی و زندگی شهری مدرن است. همین تلفیق جالب، سالانه هزاران نفر را به سمت این شهر روانه می کند. با اینکه اسپانیا شهرهای گردشگری و زیبای دیگری نیز دارد، اما بسیاری از مسافران ترجیح می دهند ابتدا از والنسیا دیدن کنند.
اطلاعات گردشگری - همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، والنسیا مملو از جاذبه های گردشگری طبیعی و سازه های معماری و تاریخی است. ساختمان ها و موزه های شهر والنسیا در همه دنیا شهرت بسیاری دارند. در این شهر انواع پارک ها، باغ ها، موزه ها، بناهای معماری فوق العاده زیبا و مناظر طبیعی حیرت آوری می توان دید. از جمله بناهای معماری و تفریح گاه های این شهر زیبا، «شهر هنر و علم» است. این شهر، در واقع یک مجتمع فرهنگی بزرگ است . معماری مدرن و بسیار زیبایی دارد.
این شهر یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری شهر والنسیا در اسپانیا به شمار می رود. «شهر هنر و علم» در امتداد رودخانه قدیمی «توریا» قرار دارد. تاریخ اتمام ساخت این ساختمان به 9 اکتبر سال 2005 میلادی بر می گردد.
مجتمع «شهر هنر و علم»، یک سری ساختمان های در هم با معماری پیچیده و مدرن دارد. از جمله آنها می توان به سینمای IMAX اشاره کرد. این سینما ویژگی های تصویری و صوتی فوق العاده ای دارد. بخش دیگر این مجتمع به سالن های نمایش، تئاتر، اپرا و موسیقی اختصاص دارد. ارتفاع این مجتمع حدود 70 متر است. البته برج های والنسیا نیز بخش های دیگر این مجتمع فوق العاده زیبا و جذاب و در عین حال عجیب هستند. این برج ها در سه ارتفاع 308، 266 و 220 متر هستند.
پارک گالیور نیز یک یدیگر از جاذبه های شهر والنسیاست. این پارک ، محبوب ترین پارک اسپانیا به شمار می رود. پارک گالیور، همان طور که از نامش می توان حدس زد، بر اساس کارتون زیبای گالیور و شهر لی لی پوت ها ساخته شده است. این پارک نیز در نزدیکی رودخانه توریا واقع شده است. در این پارک می توانید مجسمه ای از گالیور را ببینید که در حالیکه که روی زمین دراز کشیده بود، توسط کوتوله های شهر لی لی پوت با طناب به زمین بسته شده است.
والنسیا همچنین مملو از موزه های تاریخی جذاب است. یکی دیگر از دلایل مسافرت به این شهر، اقامت آسان در آن است. در این شهر انواع اقامت گاه ها با قیمت ها و امکانات مختلف وجود دارند که گردشگر می تواند با توجه به بودجه خود یکی را انتخاب کند.

تعداد سالانه گردشگران - والنسیا سالانه به طور متوسط پذیرای 52 میلیون نفر گردشگر در سال است.
درباره شهر والنسیا - شهر والنسیا در اسپانیا، پیشینه قوی در  زمینه علم و هنر دارد. بسیاری از نویسندگان و علمای بزرگ و مشهور در این شهر متولد شده و رشد کرده اند. این شهر علاوه بر زیبایی، جشن های جالب توجهی نیز دارد. از جمله جشن های زیبای والنسیا مربوط به روزهای پایانی زمستان است. در این جشن، مردم با سوزاندن چوب و فشفشه بازی جشن می گیرند. تقریبا می توان گفت، شبیه چهارشنبه سوری ماست که مردم از روی آتش می پرند و شادی می کنند. تاریخچه این جشن نیز به قرون وسطی بر می گردد که کارگاه های صنعتی اضافات خود همچون چوب و کاغذ را دور می ریختند و عده ای آنها را جمع آوری می کردند و در پایان زمستان به مناسبت فرا رسیدن بهار می سوزاندند. بعدها این به شکل یک سنت درآمد و مردم چوب ها رنگ می کنند یا شکل های خاصی به آنها می بخشند و در آخر می سوزانند و رقص و پایکوبی می کنند.
تاریخچه - والنسیا نیز همچون دیگر شهرهای کشور اسپانیا تاریخچه جالب و پر فراز و نشیبی دارد. در حال حاضر، والنسیا سومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور اسپانیا به شمار می رود. در زمان روم باستان نیز یکی از شهرهای بزرگ امپراطوری روم باستان به شمار می رفت. بسیاری از علمای علم و هنر در این شهر زاده شده و رشد کرده اند. این شهر، نام آوران بسیاری در عرصه های مختلف علمی و هنری دارد. این مساله از افتخارات شهروالنسیا است.
والنسیا نیز همچون دیگر شهرهای کشور اسپانیا، تحت سلطه و حکومت رومی ها و مسلمانان بوده است. این شهر مهد انواع تمدن ها و فرهنگ هاست و از نظر تاریخی بسیار ارزش و بها دارد.

آب و هوا - والنسیا، تابستان های گرمی دارد. با اینکه تابستان ها بسیار داغ و خشک است اما زمستان های معتدلی دارد.
جمعیت - جمعیت شهر والنسیا حدود دو میلیون و 300 هزار نفر است.
تعطیلات محلی - به غیر از تعطیلات رسمی کشور اسپانیا، والنسیا به طور محلی دو روز دیگر نیز تعطیل است. تعطیلات محلی والنسیا 9 اکتبر و 5 آوریل هستند.

مکان های دیدنی والنسیا

پلازا دل مارکادو

پلازا دل مارکادو -Plaza Del Mercado-، یکی از قصرها و بناهای تاریخی شهر والنسیاست. این قصر سالانه افراد بسیاری را به سمت والنسیا می کشاند و متشکل از سه بخش مجزا به نام های «لونجا د لا سدا»، «سانتوس خوآنس» و «مرکادو سنترال» است. این بخش ها شامل بازار ابریشم «اونجا د لا سدا»، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی تازه در سراسر اروپاست.

قلعه سرانوس

تورِ د سِرانوس -Torres de Serranos- به معنای قلعه سرانوس یکی از زیباترین قلعه های ساخته شده به سبک معماری گوتیک است. این قلعه در شهر والنسیا واقع شده است. این قلعه در حال حاضر برای اهداف مختلف استفاده می شود. یکی از آنها موزه تجهیزات دریایی است.

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم -Museo de Bellas Artes San Pio V-، مجموعه زیبایی از هنرهای زیبای اسپانیایی است. این موزه در نزدیکی باغ سلطنتی واقع شده است. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این موزه برایتان نوشته ایم. هنگام مسافرت به اسپانیا و بازدید از والنسیا، حتما باید از این موزه نیز دیدن کنید.

شهر علوم و هنر

از جمله بناهای معماری و تفریح گاه های بسیار زیبا و شگفت انگیز والنسیا، «شهر علوم و هنر» است. شهر علوم و هنر، در واقع یک مجتمع فرهنگی بزرگ با معماری مدرن و خیره کننده است. این مجتمع یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری شهر والنسیا در کشور اسپانیا به شمار می رود. شهر علوم و هنر در امتداد رودخانه قدیمی «توریا» قرار دارد و طراح آن نیز فردی به نام سانتياگو کالاتراوا است.

میدان ویرجن

شهر والنسیا یکی از جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا و سومین شهر پرجمعیت و بزرگ این کشور است. در این شهر بناهای تاریخی و معماری متنوعی می توان دید. در کنار مناظر طبیعی، سازه های بشری قدیمی از جمله مواردی هستند که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت شهر والنسیا می کشاند. از جمله آنها باید به میدان ویرجن -Plaza De La Virgen- اشاره کرد. این میدان در حال حاضر محلی برای برگزاری رویدادها و جشن های رسمی و دولتی است.

برج ال میگولِت

شهر والنسیای کشور اسپانیا مملو از دیدنی های زیباست. از جمله آنها باید به برج ناقوسال میگولِت -El Miguelete- اشاره کرد. این برج به شکل هشت ضلعی در 4 طبقه ساخته شده است. از بالای این برج که حدود 50 متر ارتفاع دارد، نمای زیبایی از شهر والنسیا و دریا را می توان تماشا کرد.

کلیسای جامع

کلیسای جامع -La Catedral-، یکی از جاذبه های گردشگری زیبای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. کلیسای جامع، معماری جالب و ورودی متفاوتی دارد. شاید بتوان گفت جاذبه اصلی این کلیسا، سه طراحی متفاوت سه ورودی آن است که هر کدام به سبک معماری های متفاوتی ساخته شده‌اند.

صومعه سان میگوئل د لو رِیِز

قدمت صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز» -Monasterio de San Miguel de los Reyes- به قرن 16 میلادی بر می گردد. این صومعه که توسط دوک کالیبری کشف شده، به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. این صومعه در حاضر به کتابخانه تبدیل شده است. در این مقاله در مورد تاریخچه این بنا بیشتر برایتان توضیح می دهیم.

کلیسای ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال

«ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»، نام کلیسایی در شهر والنسیای کشور اسپانیا است. این بنای تاریخی از جمله جاذبه های تاریخی بسیار زیبا در این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. این کلیسای قدیمی به سبک معماری گوتیک ساخته شده است. جاذبه اصلی این کلیسا، محراب کوچک و زیبای «سنت باربارا» است.

شهرهای اسپانیا

بارسلون

مقاله ای در ادامه مطالعه می کنید، حاوی اطلاعات گردشگری در مورد مرکز کشور اسپانیا یعنی شهر بارسلون -Barcelona- ست. بارسلون یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایالت کاتالونیای اسپانیاست. تاریخچه این شهر به دوهزار سال پیش بر می گردد. این شهر مملو از جاذبه های دیدنی و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کوردوبا

در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد شهر کوردوبا -Cordoba- در کشور اسپانیا در اختیار شما قرار خواهیم داد. از جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا آن گرفته است تا جفرافیا و آب و هوای این منطقه صحبت خواهیم کرد. این شهر نیز از دیگر شهرهای زیبای کشور اسپانیاست و یکی از گزینه های خوب برای مسافرت به شمار می رود.

ایبیزا

این مقاله حاوی اطلاعات مربوط به تور و گردشگری در شهر ایبیزا -Ibiza- در کشور اسپانیاست. ایبیزا یک جزیره در اسپانیایت و در این مقاله همه جزئیات لازم در مورد آن به خوبی توضیح داده شده اند. در ادامه این مطلب می توانید اطلاعات لازم در مورد نحوه رفتن به، اقامت و گشت و گذار در این شهر را به طور کامل مطالعه کنید.

گرانادا

گرانادا -Granada- از جمله مناطق گردشگری زیبای کشور اسپانیاست و سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این مقاله، انواع اطلاعات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره را برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم کرده است.

مادرید

مادرید -Madrid- یکی از بزرگ ترین شهرها و همچنین پایتخت کشور اسپانیاست. این شهر مملو از جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی می باشد و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از اماکن معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره به این شهر سفر می کنند.

مالاگا

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مالاگا -Malaga- برای بازدید کنندگان و گردشگران در اسپانیاست. در این مقاله علاوه بر تاریخچه شهر مالاگا و نام بردن جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی این شهر، اطلاعات لازم گردشگری آن را نیز برایتان ذکر کرده ایم تا پیش از سفر به اسپانیا برای مسافرت به مالاگا تصمیم گیری درستی داشته باشید.

ماربلا

این مقاله حاوی اطلاعات گردشگری در مورد شهر زیبای ماربلا -Marbella- در بخش جنوبی کشور اسپانیاست. در این مقاله، همه جزییات لازم در مورد جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی، تاریخچه و نحوه مسافرت و غیره را برای شما بازدید کنندگان و گردشگران عزیز توضیح داده ایم.

سویل

این مقاله حاوی اطلاعات کاملی در مورد شهر مشهور و تاریخی سویل -Sevvile- است. در این مقاله گردشگران و بازدید کنندگان می توانند در خصوص مکان ها و جاذبه های مهم گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی، اطلاعات بسیاری از شهر سویل کسب کنند.

شهرهای دیگر اسپانیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره والنسیا

 

پرسش ها در باره اسپانیا