درباره میکونوس

اطلاعات عمومی - میکونوس -Mykonos- که در قلب مجمع الجزایر سیکلادس قرار گرفته، به دلیل زندگی شبانه پر جنب و جوش و ویژگی های جهانی اش از شهرت بسیاری برخوردار است. همچنین میکونوس بواسطه وجود کوهستان هایی که در پس زمینه جزیره قرار دارند، آب های کریستالی و شفاف دریا و سواحل شنی متشکل از دانه های شن نرم و سفید نیز از شهرت خاصی برخوردار است. اصلی ترین ترکیب سازنده جزیره، گرانیت است. برخی از بهترین ویژگی های متمایزکننده میکونوس عبارتند از: خیابان های سفیدکاری شده، خانه های مکعبی شکل که همگی در محدوده وسیعی در پایین پای آسیاب های بادی پراکنده شده اند.
اطلاعات گردشگری - شهر میکونوس برای همه گردشگرانی که از آن دیدن می کنند، چیزی برای عرضه دارد و گردشگران می توانند از بودن در این شهر لذت زیادی ببرند. منتخبی از بهترین رستوران ها و کافه ها در میکونوس وجود داشته و اماکن اقامتی متعددی با توجه به بودجه و سلیقه گردشگران در اختیار آنان قرار دارد. بهترین سواحل موجود در دریای اژه و نیز زندگی شبانه پرجنب و جوش از دیگر ویژگی های میکونوس به شمار می روند. همچنین امکان پرداختن به انواع رشته ای ورزشی آبی نیز در این جزیره وجود دارد. همچنین ارائه خدمات متعدد در هتل ها، امکان اجاره اتوموبیل یا موتورسیکلت، اینترنت بی سیم، سینما و امکانات بسیار دیگری در میکونوس آماده پذیرایی از گردشگران می باشد. رستوران و کلوب ها در همه جای جزیره وجود داشته و بیشتر خانه ها و اماکن اقامتی در اطراف دامنه تپه ها واقع شده اند. سیستم حمل و نقل جزیره بسیار منظم و فعال است و بویژه اتوبوسرانی جزیره تمامی قسمت های آن را تحت پوشش قرار می دهد.
تعداد سالانه گردشگران - در طی ماه های تابستان در حدود هفتاد هزار گردشگر به میکونوس سفر می کنند. بدترین زمان برای سفر به این جزیره نیز همین فصل می باشد چراکه تنها 25 دستگاه تاکسی در تمام جزیره وجود دارد و بنابراین رفت و آمد با تاکسی در این ایام کاری است که صبر و تحمل زیادی را می طلبد.
درباره میکونوس - نام جزیره میکونوس به احترام میکونوس نوه آپولو، از خدایان یونان باستان، انتخاب شده که مردم جزیره به عبادت و پرستش او می پرداختند. مردم اعتقاد دارند که میکونوس محلی است که در آن جنگ میان زئوس و تیتان اتفاق افتاده است.
تاریخچه میکونوس - میکونوس در سال 1207 میلادی توسط ونیزی ها و در سال 1537 میلادی توسط ترک ها تصرف شد. این جزیره که تنها 2 کیلومتر از جزیره دلوس فاصله دارد، به مدخلی برای انتقال تجهیزات و امکانات به ساکنین دلیان تبدیل شد. براساس افسانه های محلی یونانی، ایراکلیس غول هایی را که در زیر این جزیره مخفی شده بودند پیدا کرده و از بین برد. این جزیره در ابتدا محل سکونت کارین ها و فونسین ها بود. در طی قرن هفتم میلادی، دزدان دریایی عرب برای حفاظت از میکونوس در برابر تهاجمات، اقدام به ساخت باروهای دفاعی در جزیره کردند. جزیره در سال 1204 میلادی متعاقب جنگ های صلیبی چهارم تسلیم نیروهای آندریاس و ایرمیاس گیزیس شد. در اوایل قرن یازدهم پیش از میلاد، ایونین ها در این جزیره ساکن شدند.

آب و هوای میکونوس - میکونوس تابستان هایی گرم و داغ و زمستان هایی نسبتاً معتدل دارد. بسیار به ندرت ممکن است در جزیره کولاک رخ دهد و بارش باران نیز چندان در میکونوس طول نمی کشد. ماه جولای گرمترین ماه سال در میکونوس می باشد. ژانویه و فوریه ماه های یخبندان در جزیره محسوب می شوند. دمای هوا در این زمان به 3 درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد. از طرف دیگر تابستان ها در جزیره با گرمای زیاد و تابش پیوسته آفتاب همراه است.
جمعیت - میکونوس محل سکونت تقریباً یازده هزار سکنه می باشد که  بیشتر آنها در بزرگترین شهر جزیره یعنی هورا (کورا) واقع در ساحل غربی جزیره، زندگی می کنند.
تعطیلات محلی - در ایام تعطیلات در میکونوس، تفریحات و سرگرمی های زیادی برای انجام دادن وجود دارد. اما شاید بهترین مکان در تعطیلات، ونیز کوچک باشد که سرشار از نشاط و هیجان می شود.

مکان های دیدنی میکونوس

سواحل جزیره میکونوس

پیسارو و پلاتیس گیالوس از جمله سواحل زیبای جزیره میکونوس به شمار می روند. شن های طلایی ساحل و آب های کریستالی اطراف آن، این سواحل را به شگفت انگیز مکان های دیدنی میکونوس، تبدیل کرده است.

ونیز کوچک

ونیز کوچک -Little Venice- را می توان به عنوان خلاصه ای از معماری زیبای یونانی درنظر گرفت. گردشگران معمولاً شیفته این این مکان که دارای آب و هوایی بی نظیر و مناظری زیباست، می شوند.

پلیکان پطروس

پلیکان پطروس -Petros The Pelican- یکی از دوست داشتنی ترین و تحسین برانگیزترین موجودات جزیره میکونوس است. این پرنده موجود خوش یمنی برای جزیره محسوب می شود. اکنون پلیکان به سنت میکونوس تبدیل شده که برای همیشه نیز ادامه خواهد یافت.

آسیاب های بادی میکونوس

آسیاب های بادی -Windmills- از جمله ابداعات باشکوه و شگفت انگیز ساکنین میکونوس محسوب می شوند. قرن هاست که این آسیاب های بادی در جزیره وجود دارند.

کبوترخانه

کبوترخانه ها از مهمترین آثار برجای مانده از دوران حکومت جمهوری ونیز در جزیره تینوس به شمار می روند. حتی هنوز هم با گذشت قرن ها، مردم تینوس از این کبوترخانه ها برای پرورش و نگهداری کبوتر استفاده می کنند. طراحی این سازه ها کاملاً غیرقابل مقایسه و نامنطبق است.

کلیسای لیدی پاراپورتیانی

کلیسای لیدی پاراپورتیانی -Lady Paraportiani-، کلیسایی معروف در یونان است. این کلیسا یکی از پربیننده ترین مکان های گردشگری در جزیره میکونوس است که ظاهری منحصربفرد و ساختمانی سفیدکاری شده دارد.

موزه باستان شناسی

در موزه باستان شناسی -Archeological Museum- آثار زیبایی از دوران ماقبل تاریخ و باستانی یونان به چشم می خورد. این موزه بواسطه معماری بی نظیرش و نیز مجموعه های موجود در آن، از شهرت بسیاری برخوردار است.

شهرهای یونان

آتن

گذراندن تعطیلات در اروپا بدون دیدن یونان ممکن نبوده و دیدن یونان نیز بدون دیدار از آتن -Athens-، تکمیل نخواهد شد. آتن یکی از زیباترین شهرهای جهان است. آتن، پایتخت یونان یکی از پرجاذبه ترین شهرهای جهان شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

کورفو

این مقاله به بررسی مهمترین نکات مربوط به شهر کورفو -Corfu- و تعریف زیبایی ها، جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی آن می پردازد. یقیناً با خواندن آن، نه تنها شیفته کورفو می شوید بلکه از این تجریه فوق العاده غرق در لذت و شادی نیز خواهید شد.

رودس

رودس -Rhodes- در بین تمام مقاصد گردشگری موجود در یونان، یکی از مهمترین آنها محسوب می شود. این مکان منحصر به فرد جاذبه های متعددی از مناظر بدیع و شگفت انگیز گرفته تا نقاط بی نظیری برای سپری کردن تعطیلات را در خود جای داده است.

سانتورینی

سانتورینی -Santorini- یکی از مقاصد گردشگری بسیار معروف و پرطرفدار در جهان محسوب می شود. دیدنی های متعدد موجود مانند مکانهای مذهبی، تاریخی و طبیعی در این جزیره، گردشگران بسیاری را به سمت آن جلب می کند.

شهرهای دیگر یونان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

ویدیو ها ی یونان