درباره کورفو

اطلاعات عمومی - اگر بخواهیم زیباترین شهر یونان را معرفی کنیم، بدون شک نام کورفو -Corfu- نیز به گوش خواهد خورد. این شهر به دو بخش قدیمی و جدید تقسیم می شود. کورفو حاوی شواهد تاریخی بسیاری است و کسی که از این شهر دیدن کند تا پایان عمر افسون و دلربایی آن را فراموش نخواهد کرد.
اطلاعات گردشگری - شهر کورفو با نام کرکیرا نیز شناخته می شود. این شهر پس از کفالونیا، دومین جزیره بزرگ دریای ایونی در یونان می باشد. کورفو به جزیره تعطیلات نیز شهرت دارد. این جزیره که از نظر جغرافیایی در قسمت غربی یونان واقع شده، دارای طبیعتی سرسبز و باشکوه شامل جنگل، دشت های بی پایان گل های وحشی، باغ های پربار زیتون و تاکستان های بسیاری، می باشد. همچنین انبوهی از درختان سرو ناز در این جزیره به چشم می خورد که ذاتاً درختانی کاملاً بلند بوده و در بسیاری از سواحل رویایی وجود دارند. این جزیره یکی از زیباترین مکان ها در یونان است که بواسطه جذابیت های غیرقابل انکارش، از جمله مقاصد گردشگری این کشور نیز محسوب می شود.
کورفو بیشتر از آنکه یک شهر مرکزی شلوغ و درهم پیچیده باشد، یک جزیره محسوب می شود. این شهر در زبان محلی به نام کاستروپولیس خوانده می شود چراکه در میان دو قلعه عظیم قرارگرفته که در دو سمت شهر دیده می شوند. مهترین جاذبه گردشگری کورفو، گردشگاه لیستون نام دارد. منابع اطلاع رسانی رسمی محدودی در زمینه گردشگری در کورفو وجود دارد اما هنوز هم بویژه در ماه های تابستان دفاتر مخصوص اطلاع رسانی به گردشگران ایجاد می شوند. همچنین اطلاعات لازم در زمینه گردشگری در تمامی جایگاه های ویژه گردشگری که در پلاتیا سان روکو واقع شده اند، در دسترس قرار دارد.

تعداد سالانه گردشگران - همه ساله خیل عظیمی از گردشگران از این جزیره دیدن می کنند.
درباره کورفو - شهر کورفو واقع در کشور یونان از بیشینه فرهنگی بسیار غنی و مترقی ای برخوردار است. این رشد و توسعه یافتگی فرهنگی در طول سالیان دراز شکل گرفته است. همچنین این شهر شاهد اختلاط های بین نژادی بسیاری بوده است.
تاریخچه کورفو - به واقع کورفو تاریخچه چشمگیر و درخشانی در گذشته داشته که شاهد حضور یونانی ها، فرانسویان و رومی ها در این جزیره بوده و دو قلعه نظامی برجای مانده از جمله آثار مربوط به گذشته کورفو محسوب می شوند. بسیاری از اسطوره های عرفانی یونان نظیر هرکول و ادیسه هومر، ریشه در خاک این شهر دارند. همچنین قرار گرفتن این شهر در لیست میراث فرهنگی یونسکو، بر مقام و مرتبه آن افزوده است. از طرف دیگر، شهرت کورفو بواسطه سبک های معماری موجود در آن است و آثار تاریخی این شهر بخوبی نگهداری شده و تحت محافظت قرار دارند.
آب و هوای کورفو - آب و هوای کورفو از ماه مارس تا نوامبر بسیار خوب و ایده آل می باشد. دمای هوا گرم بوده اما اثری از داغی و سوزانندگی آفتاب وجود ندارد. دمای هوا در تابستان در حدود 31 درجه سانتیگراد و در بهار و پاییز در حدود 20 درجه سانتیگراد می باشد. سردترین ماه های سال در کورفو ژانویه و فوریه هستند که در این هنگام دمای هوا در روز به 16 و در شب به 9 درجه سانتیگراد می رسد.
جمعیت - جمعیت کل شهر در حدود 116000 نفر برآورد می شود.
تعطیلات محلی - تعطیلات مختلفی در این شهر وجود دارد که عبارتند از:
 • اول ژانویه: روز سال نو
 • ششم ژانویه: شب دوازدهم یا اپیفانی
 • پانزدهم فوریه: دوشنبه قبل از چهارشنبه توبه
 • بیست و پنجم مارس: روز استقلال
 • دوم آوریل: جمعه قبل از عید پاک اورتودوکس ها
 • پنجم آوریل: دوشنبه عید پاک اورتودوکس ها
 • اول می: روز کارگر
 • بیست و چهارم می: دوشنبه بعد از عید پنجاهه اورتودوکس ها
 • پانزدهم آگوست: روز عروج جسم مریم مقدس به بهشت
 • بیست و هشتم اکتبر: روز اوکی (روز گفتن نَه)
 • بیست و پنجم دسامبر: روز کریسمس
 • بیست و ششم دسامبر: روز باکسینگ

مکان های دیدنی کورفو

ساحل کالیکوناس

ساحل کالیکوناس -Chalikounas beach- واقع در کاسیوپی، یکی از عجیب و غریب ترین سواحل منطقه بوده که بواسطه آب های شفاف و نیلگون و ساحل شنی و پوشیده از سنگریزه اش شهرت دارد. رستوران و کافه های مختلفی نیز در این ساحل وجود دارد تا گردشگران علاوه بر چشم انداز دلنشین و چشم نواز این ساحل از غذاها و نوشیدنی های مطبوعی نیز لذت ببرند.

پارک آبی آکوالند

آکوالند -Aqualand- از جمله پارک های آبی هیجان انگیز واقع در شهر کورفوی یونان به شمار می رود. این پارک که یکی از بزرگترین پارک آبی اروپا نیز محسوب می شود، امکان انجام سرگرمی های آبی فراموش نشدنی ای را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. آب این پارک، مستقیماً از دریای ایونی به واحه مرکزی پارک منتقل می شود.

شهرهای یونان

آتن

گذراندن تعطیلات در اروپا بدون دیدن یونان ممکن نبوده و دیدن یونان نیز بدون دیدار از آتن -Athens-، تکمیل نخواهد شد. آتن یکی از زیباترین شهرهای جهان است. آتن، پایتخت یونان یکی از پرجاذبه ترین شهرهای جهان شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

میکونوس

شهر میکونوس -Mykonos- به عنوان یکی از زیباترین و چشم نوازترین شهرهای یونان محسوب می شود. همه چیز در این شهر از زیبایی های طبیعی گرفته تا زیبایی های زندگی شبانه آن، حیرت آور است. این شهر از بعضی ویژگی های استثنایی برخوردار است که دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

رودس

رودس -Rhodes- در بین تمام مقاصد گردشگری موجود در یونان، یکی از مهمترین آنها محسوب می شود. این مکان منحصر به فرد جاذبه های متعددی از مناظر بدیع و شگفت انگیز گرفته تا نقاط بی نظیری برای سپری کردن تعطیلات را در خود جای داده است.

سانتورینی

سانتورینی -Santorini- یکی از مقاصد گردشگری بسیار معروف و پرطرفدار در جهان محسوب می شود. دیدنی های متعدد موجود مانند مکانهای مذهبی، تاریخی و طبیعی در این جزیره، گردشگران بسیاری را به سمت آن جلب می کند.

شهرهای دیگر یونان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

ویدیو ها ی یونان