درباره رودس

اطلاعات عمومی - یونان یکی از عمده مقاصد گردشگران در تمام جهان به شمار می رود. یونان این قابلیت را دارد که گردشگران زیادی را همه ساله به طرف خود جلب کند. روح جادویی موجود در زیبایی های این کشور، همه ساله گردشگران بسیاری را جلب می کند. شهرهای بزرگ و کوچک یونان، بر جذابیت آن افزوده و بنابراین فرصت بی نظیری را برای گردشگران فراهم می کنند. رودس -Rhodes- یکی از درخشان ترین مقاصد گردشگری در یونان بشمار می رود.
رودس از جمله جزایر یونان است که در دریای اژه واقع شده است. این جزیره در همه جهان بواسطه شگفتی ها و گیرایی هایش از شهرت زیادی برخوردار است. رودس در جهان به نام کلوسوس ِ رودس شهرت دارد. این جزیره در فهرست عجایب هفتگانه جهان نیز جای داشته است. در این جزیره جذابیت های بسیاری در انتظار گردشگران قرار دارد.
اطلاعات گردشگری - اگرچه ممکن است رودس به خوش آب و رنگی و فریبندگی سایر شهرهای یونان نباشد، اما از قابلیت های زیادی برای جلب نظر گردشگرانی که از این شهر دیدن می کنند برخوردار است. فصل تابستان در این جزیره بیش از سایر شهرهای یونان بطول می انجامد. فصل سفر به این جزیره از ماه آوریل آغاز شده و تا نوامبر ادامه می یابد.
مقاصد گردشگری بسیاری در رودس وجود دارد. همچنین امکانات متعددی برای لذت بردن از شب های این جزیره نیز در اختیار گردشگران قرار دارد. همچنین سایت های باستان شناسی متعدد و نیز سواحل  باشکوه و شگفت انگیزی در این جزیره دیده می شوند. سایت های باستان شناسی واقع در جزیره حقیقتاً منعکس کننده وضعیت جوامع مردمی در یونان باستان می باشند. طرح ها و سبک معماری آثار تاریخی این جزیره تصویر برجسته ای از تمدن دوران باستان در یونان را به نمایش می گذارد. سواحل زیبا و شگفت انگیز این جزیره نیز گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشند. این سواحل از چشم اندازی زیبا و بی نظیر، شن های نرم و محیطی آرام برخوردار بوده و گردشگران لذت زیادی از بودن در این سواحل می برند.
شب های زنده و پرهیاهو رودس در رستوران ها، کافه ها و کلوب های متعدد این شهر، خود عامل مهمی در جلب گردشگران به این جزیره محسوب می شوند. براحتی از چهار گوشه جهان می توان به رودس سفر کرد. این جزیره توسط مسیرهای هوایی و دریایی متعدد با مهمترین شهرهای جهان در ارتباط است. امکانات حمل و نقل در جزیره نیز از وضعیت بسیار مناسب و خوبی برخوردارند. وجود سیستم حمل و نقل مؤثر و کارآمد در جزیره که در خدمت ساکنین آن و نیز گردشگران قرار دارد، همه قسمت های رودس را به یکدیگر پیوند داده است. اقامت در رودس موضوع بسیار ساده و راحتی است زیرا اماکن اقامتی متعددی در رودس وجود دارد.

تعداد سالانه گردشگران - این جزیره همه ساله پذیرای بیش از 5/1 میلیون گردشگر است.
درباره رودس - این جزیره از بیشینه بسیار محکمی برخوردار است. همانند خود کشور یونان، جزیره رودس نیز بسیار قدیمی و کهن بوده که با وقایع و رخدادهای تاریخی بسیاری در ارتباط بوده است. این شهر دارای آثار و شواهد تاریخی بسیاری است که منعکس کننده بیشینه غنی رودس می باشند. یکی از مشهورترین آثار تاریخی رودس، کلوسوسِ رودس می باشد.
تاریخچه رودس - در اوایل قرن شانزدهم پیش از میلاد، این شهر تحت حاکمیت می توان ها قرار داشته است. پس از آن در قرن پانزدهم پیش از میلاد، این شهر به تصرف مایسنین های یونانی درآمد. در سال 478 پیش از میلاد حتی ایرانی ها هم بر این جزیره غلبه یافتند اما پس از آنکه توسط ارتش یونان شکست خوردند، مجبور به ترک جزیره شدند بدون آنکه کوچکترین دستاوردی داشته باشند. پس از این ماجرا بود که جزیره به اتحادیه آتنی ها پیوست. علیرغم اینکه این جزیره عضوی از اتحادیه آتنی ها بود، اما رودس همواره خود را از شرکت در جنگ ها و درگیری ها دور نگه داشت. سپس امپراطوری بیزانس در سال 395 بعد از میلاد، کنترل این جزیره را در دست گرفت. این جزیره تا سال 1309 میلادی تحت حاکمیت امپراطوری بیزانس بود تا اینکه به دست امپراطوری اوتومان افتاد. سرانجام پس از جنگ و درگیری های بسیار بر سر جزیره، رودس در سال 1948 میلادی مجدداً به یونان پیوست.
آب و هوای رودس - رودس از آب و هوایی معتدل همراه با بارش مقادیر مناسب باران برخوردار است. این بارندگی ها دلیل اصلی وضعیت بسیار مناسب پوشش گیاهی و کشاورزی در رودس محسوب می شود.

مکان های دیدنی رودس

تپه فیلریموس

تپه فیلریموس -Filerimos Hill- یکی از دیدنی ترین تپه های رودس محسوب می شود. این تپه که خارج از شهر قرار گرفته، از پوشش گیاهی متراکم و منحصر به فرد درختان کاج برخوردار بوده و ساختمان های بسیاری نیز در بر روی این تپه وجود دارند.

قلعه کریتینیا

قلعه کریتینیا -Castle of Kritinia- در جزیره رودس در یونان قرار دارد. تنها هدف از ساخت این قلعه که به سبک ونیزی بنا شده، محافظت از روستای کریتینیا بوده است. هرچند امروزه، تنها خرابه های آن برجای مانده است. قلعه کریتینیا، مکانی بسیار رمانتیک و رؤیایی است. بویژه دیدن غروب آفتاب از این قلعه از شکوه و زیبایی خاصی برخوردار است.

معبد آکروپولیس رودِس

معبد آکروپولیس -Acropolis of Rhodes- شهر رودس یکی از قدیمی ترین معابد به شمار می رود. این معبد که در نزدیکی جزیره قرار گرفته، از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار است. آکروپولیس رودس از جمله میراث فرهنگی این منطقه محسوب می شود.

شهر قدیمی رودس

شهر قدیمی رودس یکی از قدیمی ترین شهرهای رودس محسوب می شود. در واقع این شهر جزء میراث فرهنگی رودس می باشد. مردم زیادی در شهر قدیمی رودس سکونت دارند.

شهرهای یونان

آتن

گذراندن تعطیلات در اروپا بدون دیدن یونان ممکن نبوده و دیدن یونان نیز بدون دیدار از آتن -Athens-، تکمیل نخواهد شد. آتن یکی از زیباترین شهرهای جهان است. آتن، پایتخت یونان یکی از پرجاذبه ترین شهرهای جهان شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

میکونوس

شهر میکونوس -Mykonos- به عنوان یکی از زیباترین و چشم نوازترین شهرهای یونان محسوب می شود. همه چیز در این شهر از زیبایی های طبیعی گرفته تا زیبایی های زندگی شبانه آن، حیرت آور است. این شهر از بعضی ویژگی های استثنایی برخوردار است که دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کورفو

این مقاله به بررسی مهمترین نکات مربوط به شهر کورفو -Corfu- و تعریف زیبایی ها، جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی آن می پردازد. یقیناً با خواندن آن، نه تنها شیفته کورفو می شوید بلکه از این تجریه فوق العاده غرق در لذت و شادی نیز خواهید شد.

سانتورینی

سانتورینی -Santorini- یکی از مقاصد گردشگری بسیار معروف و پرطرفدار در جهان محسوب می شود. دیدنی های متعدد موجود مانند مکانهای مذهبی، تاریخی و طبیعی در این جزیره، گردشگران بسیاری را به سمت آن جلب می کند.

شهرهای دیگر یونان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

ویدیو ها ی یونان