درباره سانتورینی

اطلاعات عمومی - بیشتر مردم یونان بر این موضوع تأکید دارند که سانتورینی -Santorini- یکی از زیباترین و باشکوه ترین جزایر یونان است. گردشگران بسیاری برای بازدید از دیدنی های متنوع این جزیره به آن سفر می کنند. دیدن این مکان به گردشگرانی که می خواهند طعم واقعی یونان را حس کنند، توصیه می شود. تنها راه فرار از شلوغی و جمعیت زیادی که در بیشتر مواقع در این جزیره به چشم می خورد، سفر به سانتورینی در ایامی از سال است که مسافرت های کمتری انجام می شود.
اطلاعات گردشگری - یکی از اعجاب انگیزترین جزایر یونان، سانتورینی می باشد. دیدنی های متعدد موجود در این جزیره، گردشگران بسیاری را به سمت آن جلب می کند. شهر مرکزی این جزیره، فیرا نام دارد که در اواخر قرن هجدهم میلادی ساخته شده است. داستان ایجاد این شهر مربوط به زلزله نسبتاً شدیدی است که به تخریب کامل قلعه اسکاروس انجامید و این موضوع نیاز به داشتن یک شهر مرکزی را ایجاب نمود. مهمترین جاذبه این مکان شواهد باستان شناسی شهر و البته موزه آن است که تاریخچه سالیان متمادی شهر را حفظ کرده است. دیگر مکانی که می توان از آن بازدید کرد، اویا نام دارد که در آن می توان از جذابیت و گیرایی شفق در آسمان لذت برد. دیدن این پدیده، تجربه بسیار گرانبها و زیبایی خواهد بود. در فاصله کوتاهی از این ناحیه، ایمروویگلی نام دارد که وجود معابد و کلیساهای بسیار قدیمی و کهن، آن را به یکی از دیدنی ترین شهرهای سانتورینی مبدل ساخته است. سپس باید سری به آکروتیری زد تا بتوان هرچه بهتر با تاریخچه سانتورینی آشنا شد. این شهر از قدمتی 3500 ساله برخوردار بوده تا اینکه فوران آتشفشان شهر را در خود می بلعد. هنوز هم باستان شناسان در تلاشند تا قسمت های بیشتری از آن را از زیر خاک خارج نموده و رازهای تاریخی آن را کشف کنند. این مکان از اهمیت فوق العاده ای در نزد باستان شناسان برخوردار است چراکه با استفاده از حفاری ها و کاوش های انجام شده در حال بازسازی مجدد تاریخچه آن می باشند.
تعداد سالانه گردشگران - هیچ تردیدی وجود ندارد که سانتورینی همه ساله شاهد ورود گردشگران بسیاری است که برای کشف بخش های متعدد و بی نظیر این جزیره و آشنایی هرچه بیشتر با آن، به این منطقه سفر می کنند.
درباره سانتورینی - جزیره سانتورینی در حاشیه یونان قرار گرفته که محیط اطراف آن در طی سالیان دراز رشد و توسعه بسیار زیادی پیدا کرده است. این نکته، رشد فرهنگی این منطقه را نیز نشان می دهد. وجود اختلاط های فرهنگی و نژادی نیز به عنوان یکی از خصایص این جزیره مطرح است. این جزیره با تغییرات فراوانی چه در دوران باستان و چه در دوره معاصر، روبرو بوده است.
تاریخچه سانتورینی - تاریخچه سانتورینی شباهتی به تاریخچه دیگر قسمت های جزیره ندارد. این جزیره در ابتدا شکل نسبتاً مدوری داشته اما در طی زمان و در اثر تغییرات ایجاد شده بواسطه بروز آتشفشان و زلزله، شکل آن نیز تغییراتی پیدا کرده است. این جزیره نخست محلی برای تبعید افرادی بوده که توسط رومی ها تبعید می شدند اما بعدها این ساکنان اولیه جزیره، بنای ساخت سانتورینی را گذاشتند. روزگاری این جزیره در سال 1204 میلادی مورد حمله و تجاوز دزدان دریایی قرار گرفت. ترک ها نیز در تاریخ این منطقه سهیم اند که تا سال 1956 میلادی بر این جزیره حکمرانی کردند.
آب و هوای سانتورینی - تقریباً شبیه سایر جزایر دریای اژه، آب و هوای سانتورینی نیز آب و هوایی بسیار لذت بخش است. آب و  هوای جزیره در تابستان معمولاً خشک بوده دمای هوا بین 35 تا 37 درجه سانتیگراد باقی می ماند. اثرات ناشی از وزش بادهای شمالی در تابستان (مِلِتمیا) نقش مهمی در کاهش دمای هوا ایفا می کند. وزش بادهای شدید در قسمت های شمال شرقی دیده شده اما از طرفی، در بخش های غربی اثری از این بادها دیده نمی شود. در زمستان دمای هوا هرگز به کمتر از صفر نمی رسد.
جمعیت - جمعیت این جزیره در حدود 13402 نفر است.
تعطیلات محلی - تعطیلات متعدد این جزیره عبارتند از:
 • یکم ژانویه: روز سال نو
 • ششم ژانویه: اپیفانی
 • پانزدهم فوریه: دوشنبه قبل از چهارشنبه توبه
 • بیست و پنجم مارس: روز استقلال
 • دوم آوریل: جمعه قبل از عید پاک
 • پنجم آوریل: دوشنبه عید پاک
 • اول می: روز کارگر
 • بیست چهارم می: دوشنبه بعد از عید پنجاهه اورتودوکس ها
 • پانزدهم آگوست: روز عروج پیکر مریم مقدس
 • بیست و هشتم اکتبر: روز اوکی (روز گفتن نه)
 • بیست و پنجم دسامبر: روز کریسمس
 • بیست و ششم دسامبر: روز باکسینگ

مکان های دیدنی سانتورینی

چشمه های آب گرم و آتشفشان های سانتورینی

چشمه های آب گرم و آتشفشان های سانتورینی -Hot springs - Santorini Volcano- بواسطه منظرشان از شهرت بسیاری برخوردارند. سوار شدن بر قایق برای رفتن به هر دو نقطه، انتخاب بسیار مناسبی برای گردشگران می باشد. همچنین برحسب تقاضا، سفرهای انفرادی و شخصی نیز به این مکان ها قابل انجام است.

تله کابین سانتورینی

سانتورینی بواسطه زیبایی های طبیعی سواحلش، آتشفشان های عظیمش، دریای خروشان درخشانش، مناظر بدیع غروب آفتاب، موزه هایش، تله کابین، حفاری های آکروتیری و نیز اهمیت و نقش ویژه شهر قدیمی آن در زمینه کشاورزی، یکی از مهمترین جادبه های گردشگری یونان محسوب می شود.

تیرا

تیرای باستانی -Ancient Thira- بواسطه خرابه های باستانی برجای مانده و چشم اندازهای طبیعی اش، از شهرت زیادی برخوردار است. این شهر که دارای تاریخی از چند دوره هلینیستیکی می باشد، به علت برخورداری از جزئیات اعجاب انگیز شهرهای باستانی یکی از جاذبه های مهم گردشگری به شمار می رود. پیاده روی تا بالای تپه بویژه برای افرادی که از نظر بدنی سالم هستند، کار بسیار لذت بخشی خواهد بود.

آکروتیری

آکروتیری -Akrotiri- به دلیل میراث فرهنگی و تاریخی متمایزش از آسیب ها و گزندهای زمانه در امان بوده است. روند طولانی برخی کاوش ها و حفاری های باستان شناسی تنها توانست بخشی از شگفتی های باستان شناسی این منطقه را آشکار سازد. این مکان که اکنون به علت انجام عملیات مرمت بسته است، برای همیشه به عنوان نقطه روشنی در تاریخ یونان باقی خواهد ماند.

شهرهای یونان

آتن

گذراندن تعطیلات در اروپا بدون دیدن یونان ممکن نبوده و دیدن یونان نیز بدون دیدار از آتن -Athens-، تکمیل نخواهد شد. آتن یکی از زیباترین شهرهای جهان است. آتن، پایتخت یونان یکی از پرجاذبه ترین شهرهای جهان شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

میکونوس

شهر میکونوس -Mykonos- به عنوان یکی از زیباترین و چشم نوازترین شهرهای یونان محسوب می شود. همه چیز در این شهر از زیبایی های طبیعی گرفته تا زیبایی های زندگی شبانه آن، حیرت آور است. این شهر از بعضی ویژگی های استثنایی برخوردار است که دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کورفو

این مقاله به بررسی مهمترین نکات مربوط به شهر کورفو -Corfu- و تعریف زیبایی ها، جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی آن می پردازد. یقیناً با خواندن آن، نه تنها شیفته کورفو می شوید بلکه از این تجریه فوق العاده غرق در لذت و شادی نیز خواهید شد.

رودس

رودس -Rhodes- در بین تمام مقاصد گردشگری موجود در یونان، یکی از مهمترین آنها محسوب می شود. این مکان منحصر به فرد جاذبه های متعددی از مناظر بدیع و شگفت انگیز گرفته تا نقاط بی نظیری برای سپری کردن تعطیلات را در خود جای داده است.

شهرهای دیگر یونان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

ویدیو ها ی سانتورینی