درباره فلورانس

اطلاعات عمومی - فلورانس -Florence- در سواحل رودخانه آرنو واقع شده است. این شهر از جمله تاریخی ترین و زیباترین شهرهای کشور ایتالیا به شمار می رود و مهد هنرهای بسیاری از جمله معماری و مجسمه سازی است. فلورانس از نظر هنری جایگاه بسیار خوبی در سراسر اروپا دارد. با اینکه سال های طولانی در تاریخ مرکز پادشاهی ایتالیا به شمار می رفته است. اما امروز مرکز هنرهای متعدد است. این شهر علاوه بر هنر، برای فرهنگ، معماری، سیاست، اقتصاد، مذهبش نیز شهرت دارد.
شهر فلورانس زادگاه دوران رنسانس و تحول هنری در دنیاست. بیشتر شهرت این شهر در قرون وسطی برای هنر معماری بوده است. این شهر نیز همچون میلان، از جمله شهرهای تجاری مهم ایتالیا به شمار می رود که در اقتصاد این کشور نقش مهمی دارد. این شهر با داشتن جاذبه های هنری، تاریخی و معماری متعدد، سالانه افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند.
اطلاعات گردشگری - فرودگاه بین المللی شهر فلورانس آمرجیو وسپوچی نام دارد. از فرودگاه تا مرکز شهر کمتر از 15 دقیقه زمان نیاز است. فرودگاه کاملا به شهر نزدیک است. برای رفتن به داخل شهر می توان از اتوبوس یا تاکسی استفاده کرد. سرویس های اتوبوسی در فرودگاه وجود دارند که «پرواز با اتوبوس» نام دارند. این اتوبوس ها هر 30 دقیقه یک حرکت به مرکز شهر فلورانس دارند. ارتباط فلورانس با دیگر شهرهای ایتالیا با کمک خطوط راه آهن است. در اروپا بیشتر از خطوط راه آهن و قطارهای تندرو برای مسافرت های بین شهری استفاده می شود. شهر فلورانس و شهرهای کشور آلمان نیز با خطوط راه آهن با هم ارتباط دارند و می توان با قطار بین دو کشور سفر کرد. البته برای مسافرت های بین شهری از تاکسی و اتوبوس نیز می توان استفاده کرد.
پیاده روی در مسیرهای کوتاه و مناظر زیبا، از جمله فعالیت هایی است که بیشتر گردشگران در فلورانس آن را دوست دارند. البته در کنار همه سرویس های حمل و نقلی که در فلورانس وجود دارند، گردشگر می تواند از دوچرخه های کرایه ای نیز بریا گردش در شهر استفاده کند.
بیشتر شهرت شهر فلورانس برای موزه های متعددی است که دارد. این شهر بیش از چهل موزه و نگارخانه هنری دارد. به همین دلیل تعدادی از آنها در پایین نام برده ایم.

تعداد سالانه گردشگران - سالانه حدود 2 میلیون نفر از شهر فلورانس دیدن می کنند.
درباره شهر فلورانس - فلورانس به آخرین شهر بازمانده از رنسانس شهرت دارد. این شهر مرکز منطقه توسکانی است. فلورانس را پدر جهان نوین و نخستین شهری که جهان مدرن را به وجود آورده است می شناسند. این شهر از دوره رنسانس تا به امرزو تغییر چندانی نکرده است. در این شهر می توان آثار هنرمندان معروف تاریخ را دید. این شهر از سال 1865 تا 1870 میلادی به عنوان مرکز پادشاهی ایتالیا شناخته می شده است.
خانواده مدیچی در قرون وسطی در شهر فلورانس حکمرانی می کردند و در آن زمان این شهر مرکز تجارت و امور مالی اروپا بوده است. این شهر به دلیل آثار معماری بسیاری که از دوران رنسانس در آن بر جای مانده است شهرت دارد.
در سال 1982 میلادی، یونسکو شهر فلورانس را جزو میراث جهانی معرفی کرد. بر اساس آماری که وجود دارد، در سال 2007 میلای این شهر محبوب ترین شهر گردشگری دنیا معرفی شده است.

تاریخچه - جولیوس سزار در قرن 59 پیش از میلاد مسیح، شهر فلورانس را برای اقامتگاهی برای سربازها تاسیس کرد. ابتدا به این شهر، فلورنتینو می‌ گفتند زیرا آن را به سبک اردوگاه‌های نظامی با خیابان‌های اصلی ساختند. فلورانس در مسیر اصلی رم و در دره حاصلخیز آرنو واقع شده است. به همین دلیل که موقعیت اتراتژیک بسیار خوبی دارد، به مرور به یک مرکز مهم بازرگانی تبدیل شد. نخستین شهردار این شهر، مینیاس نام داشت که در سال 250 میلادی انتخاب شده بود. باید بدانید که نخستین مجلس کشور ایتالیا در شهر فلورانس شکل گرفته است.
در سال 1865 میلادی، فلورانس به عنوان مرکز ایتالیا انتخاب شد. اما 6 سال بعد، رم به جای فلورانس مرکز ایتالیا شد.
آب و هوا - فلورانس آب و هوای مدیترانه ای دارد. زمستان های مرطوب و سرد و تابستان های گرم و شرجی دارد. البته در تابستان نیز تا حدی بارندگی وجود دارد.
جمعیت - بر اساس آماری که یوروستات منتشر کرده است، حدود 0.7  میلیون نفر در شهر فلورانس زندگی می کنند. بیش از 90 درصد جمعیت این شهر را ایتالیایی ها تشکیل می دهند. بقیه جمعیت این شهر را مهاجران آسیای شرقی و دیگر کشورهای اروپایی همچون آلبانی و رومانی ها تشکیل داده اند.
تعطیلات محلی -
 • روز اول ژانویه – سال نو
 • 6 ژانویه -  ظهور و تجلی عیسی مسیح
 • عید پاک
 • دوشنبه عید پاک
 • 25 آوریل – سال‌روز آزادی
 • اول می – روز کار و کارگر
 • دوم ژوئن – روز جمهوری
 • 15 آگوست - Ferragosto/Assumption Day F
 • اول نوامبر – روز مقدس مسیحی ها
 • 8 دسامبر – Immaculate Conception
 • 25 دسامبر – روز کریسمس
 • 26 دسامبر – روز اسقف استفان

جاذبه ها - گالری دگلی یوفیزی – یکی از معروف ترین و زیباترین موزه های هنری جهان، گالری یوفیزی در شهر فلورانس است. این موزه شامل آثار هنری ارزشمندی از دوران رنسانس است. بارجلو – از دیگر موزه های شهر فلورانس است. این موزه مملو از آثار مجسمه سازی زیباست. در این موزه می توان آثار زیبایی از مجسمه سازهای مشهور دنیا همچون  دوناتلو، میکل آنژ، باندنلی، آندره و آماناتی را پیدا کرد.
آکادمیا گالری – این موزه شامل یکی از آثار هنری برجسته میکل آنژ به نام «دیوید» است.
کاخ پیتی – یکی از کاخ های رسمی خانواده مدیچی بوده است و در حال حاضر، مجموعه هنری بزرگی از گنجینه و آثار این خانواده در آنجا وجود دارد.
انستیتو و موزه تاریخ علم – برخی از لوازم، ابزار کار و نقاشی های او از مدل های گالیله را در خود جای داده است. این موزه برای گرفتن انگشت وسط دست راست گالیله شهرت دارد.
از دیگر مکان های دیدنی این شهر می توان به سانتا ماریا دل فیوره، برج جیوتو، تعمیدگاه، پونته وچیو، سانتا کروکه، سانتا ماریا نوولا و سان لورنزو اشاره کرد.

مکان های دیدنی فلورانس

باغ بابالی

باغ بابالی -Baboli Gardens- در شهر فلورانس در کشور ایتالیا قرار دارند. این باغ زیباترین و مشهورترین باغ سراسر دنیا هستند. این باغ در قرن ها پیش به سبک معماری رومی ساخته شده است. در باغ های بابولی می توان از دیدن انواع مجسمه های رومی زیبا و انواع گل ها و گیاهان کمیاب لذت برد. هنگام سفر به شهر فلورانس نباید بازدید از این باغ را از دست بدهید.

پل قدیمی در فلورانس

در این که ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است و جاذبه های گردشگری متنوعی در خود دارد، شکی نیست. اما در میان همه دیدنی های این کشور، باید به پل قدیمی و باستانی آن که روی رودخانه آرنو ساخته شده است اشاره کرد. نام این پل زیبا که سالانه افراد بسیار از سراسر جهان از آن بازدید می کنند، پونته وچیو -Ponte Vecchio- به معنای پل قدیمی است.

قصر پلازو پیتی

پلازو پیتی -Pallazo Pitti- یکی از زیباترین مناطق گردشگری کشور ایتالیاست. این ساختمان در شهر فلورانس واقع شده است. در این مکان مملو از معماری های باقی مانده از سال ها و قرن ها پیش است. مردم از نقاط مختلف جهان به شهر فلورانس سفر می کنند تا از ساختمان پلازو پیتی دیدن کنند.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره -Cathedral of Santa Maria del Fiore- یکی از نمادهای یادآور دوره رنسانس در شهر فلورانس کشور ایتالیاست. این بنا در واقع نماد شهر فلورانس است. گنبد این کلیسا که گفته می شود از مسجد سلطانیه الهام گرفته است، بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا به شمار می رود. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است.

قصر و موزه ملی بارجلو

از جمله بهترین نمونه های معماری گوتیک در شهر فلورانس، قصر و موزه ملی بارجلوست -Bargello Palace and National Museum-. این مکان جزو پربازدیدکننده ترین جاذبه های این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از آن به ایتالیا سفر می کنند. موزه بارجلو برای سکه ها، جواهرات، عاج های قیمتی مجسمه ها و طراحی اش شهرت دارد.

تعمیدگاه سن جان

معماری، زیبایی محیط اطراف و اعتقادات قومی و اجدادی تعمیدگاه سن جان -Baptistry of St John- آن را به مکانی دیدنی در شهر فلورانس و کشور ایتالیا تبدیل کرده اند. این تعمیدگاه از جمله جاذبه های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند. معماری فوق العاده زیبای این تعمیدگاه با توجه به سال تاسیس آن، الهام بخش ساخت ساختمان های متعددی در سراسر اروپا در سال های بعد از آن شده است.

شهرهای ایتالیا

ونیز

ونیز -Venice- یکی از شهرهای زیبا ایتالیا و مرکز منطقه وِنتو –Veneto-است. این شهر یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کشور اسپانیاست. ونیز در بزرگداشت الهه رومی به عنوان یکی از رمانتیک ترین شهرهای جهان شناخته شده است که شامل جاذبه ها و مکانهای معروف و تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

رُم

رم -Rome- مرکز و بزرگ ترین شهر کشور ایتالیاست. رم در تمدن غربی ارزش و تاثیر فوق العاده ای دارد. تقریبا همه مردم دنیا این شهر تاریخی را می شناسند و آن را به عنوان مرکز هنر و معماری یاد می کنند. رم دارای جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران است.

پیزا

شهر پیزا -Pisa- در کشور ایتالیا واقع شده است و مرکز ایالت توسکانا در این کشور است. پیزا یکی از جاذبه های گردشگری کشور ایتالیاست و بیشترین دلیل معروفیت آن نیز وجود برج کج پیزاست. البته این شهر دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری نیز برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

میلان

شهر میلان -Milan- در شمال ایتالیا واقع شده و مرکز استان میلان و منطقه ای به نام لومباردی است. میلان، دومین شهر بزرگ کشور ایتالیا شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

شهرهای دیگر ایتالیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره فلورانس

 

پرسش ها در باره ایتالیا

 

سفر نامه ها ی ایتالیا