درباره آنتالیا

اطلاعات عمومی - آنتالیا -Antalya- که از نظر تاریخی به نام های آناتولی باستانی یا آتالیا نیز نامیده می شود، یکی از زیباترین شهرهای ترکیه به شمار می رود. یکی از علل شهرت این شهر، ساحل زیبا مدیترانه ای است که درست کنار شهر واقع شده و نام شهر مدیترانه ای را نیز به آنتالیا بخشیده است. مکان های پربیننده این شهر در لیست پربیننده ترین و جذاب ترین اماکن توریستی جهان در مرتبه چهارم قرار دارند. تاریخ این شهر که از قدمتی طولاتی برخوردار است به دوران رومیان و یونانی ها بازمی گردد. سبک قدیمی ساختمان ها و ظاهر نفیس و زیبای طراحی داخلی و خارجی آنها، نه تنها این شهر را به شهری منحصربه فرد تبدیل کرده بلکه آن را به مکانی جذاب برای گردشگران نیز مبدل ساخته است. در آنتالیا ترکیب موزون و متعادلی از چشم اندازهای قدیمی و جدید درکنار هم به چشم می خورد. در حقیقت آنتالیا یکی از ایده آل ترین مقاصد گردشگری محسوب می شود. مکان های زیادی در این شهر وجود دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست. زیرساخت های مطلوب شهری، خانه هایی که به زیبایی ساخته شده اند، کوچه ها و خیابان های آن همگی تاریخ شهر را به تصویر کشیده و آنتالیا را به مکانی دیدنی تبدیل می کنند.
ظاهر و ترکیب این شهر ترکیبی از سبک های غربی و شرقی بوده و هر دو قسمت شهر چشم انداز فوق العاده ای را در پیش چشم بازدیدکنندگان قرار می دهند. همچنین یکی از جاذبه های مهم گردشگری آنتالیا یعنی سواحل آن، امکان انجام فعالیت ها و سرگرمی های آبی و غیر آبی زیادی را برای گردشگران فراهم می کند. بویژه گردشگرانی که علاقمند به تفریحات آبی هستند می  بایست فصل سفر خود را بگونه ای تنظیم کنند تا عوامل فصلی مانع تفریحات و لذت بردن آنها از سفر نشود. به همین دلیل توصیه می شود که گردشگران ماه می را برای سفر خود به این شهر انتخاب کنند زیرا در این ماه، شهر پر از شور و نشاط و لذت می باشد.
پنج مکان دیدنی آنتالیا - مکان هایی که نامشان در ذیل آورده شده، از معروفترین نقاط و مقاصد گردشگری در آنتالیا محسوب می شوند. شهری که خود به واسطه وجود اماکن باستانی زیبا، از شهرت بسیاری برخوردار است. این اماکن روح و گوهره پنهان در پشت فلسفه وجودی شهر را به تصویر می کشند.
آسپندوس

این مکان، یک تئاتر رومی است که توسط مارکوس اورِلیوس ساخته شده و برای اجرای مراسم هنری کاربرد دارد. حضور در این سالن بهترین روش برای آشنایی با ارزش های فرهنگی این کشور از طریق اجراهای زیبا و فوق العاده بازیگران بومی و محلی می باشد.
کِکووا/ سیمِنا
بخش هایی از این بنای زیبا که در قسمت باستانی شهر واقع شده، در آب فرو رفته است. این ویژگی یعنی بودن بخشی از ساختمان درون آب، چشم انداز و نمای زیبایی را در نظر بازدیدکنندگان ایجاد می کند. دلیل فرو رفتن بخشی از ساختمان در آب، بروز زلزله بوده است. چشم انداز شهر غرق شده نیز جذابیت زیادی برای بازدیدکنندگان دارد.
شهر باستانی ترمِسوس
کوه های زیبای اطراف آنتالیا، این مکان شگفت انگیز را در خود جای داده اند. از فراز این شهر چشم اندازهایی دیده می شود که نفس را در سینه بیننده حبس می کند. شاید مهمترین دلیلی که چرا اسکندر کبیر نتوانست بر این شهر غلبه کند، عدم توانایی وی و لشگریانش برای عبور از این کوه ها بوده است.
شهر باستانی پِرگه
مکانی باستانی که در شرق آنتالیا واقع شده و به واسطه طبیعت زیبا، طراحی فوق العاده بناهایش و نیز معابد تاریخی ای که در آن وجود دارد، از شهرت بسیاری برخوردار است.
فاسِلیس
این مقصد گردشگری در واقع شهر کوچکی در دل شهر آنتالیاست. از جمله فعالیت های جذاب و سرگرم کننده در این این شهر، وجود تورهای گردشگری با قایق از بندر فاسلیس همراه با دیگر فعالیت های لذت بخش در دریا ساحل شنی این منطقه می باشد.
در باره - بطورکلی آنتالیا یکی از مقاصد گردشگری جذاب در ترکیه محسوب می شود. در گوشه و کنار این شهر، میراث فرهنگی متعدد به چشم می خورد و این شهر آمیزه ای از سنت گرایی و مدرنیسم می باشد. دیدنی های این شهر همگی سرشار از هیجان و زیبایی بوده و بازدید از آنها بسیار ارزشمند خواهد بود. علاوه بر تلفیق فرهنگ ها در این شهر، اقلیم شهر نیز اقلیمی مرکب و متغیری است که تحت عنوان اقلیم مدیترانه ای شناخته می شود. محبوبیت آنتالیا در نظر گردشگران و حفظ فرهنگ تاریخی شهر همراه با جاذبه های گردشگری مدرن همگی باعث شدند تا این شهر موفق به کسب جایزه گردشگری سیب طلایی شود که خود گواهی بر این ادعاست که آنتالیا یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای سفر و سپری کردن تعطیلات می باشد.

مکان های دیدنی آنتالیا

 

پارک کارا علی اوغلو

مکان های بسیار زیبایی در شهر آنتالیا وجود دارد. یکی از این مکان ها، پارک کارا علی اوغلو -Karaalioglu Park- واقع در جنوب شهر آنتالیا است که دسترسی بسیار راحتی برای گردشگران دارد. گردشگران به راحتی می توانند پیاده یا با استفاده از تراموای محلی خود را به پارک برسانند.

غار کاراین

غار کاراین -Karain Cave- یکی از قدیمی ترین غارهایی است که از حفاری های انجام شده در آن آثاری چون دندان حیوانات، سرنیزه و برخی اشیاء دیگر بدست آمده است. شواهد موجود نشان می دهند که انسان ها از 25000 سال قبل در این غار زندگی می کرده اند.

ساحل کُنیاآلتی - ساحل لارا

سواحل کنیاآلتی و لارا -Konyaalti Beach - Lara Beach-، دو ساحل زیبای آنتالیا هستند که از ایمنی و پاکیزگی بسیار مطلوبی برای شنا برخوردارند. وجود امکانات بسیار خوب در این دو برای سرگرمی و تفریح، بر جذابیت هرچه بیشتر آنها برای گردشگران می افزاید.

آبشار ماناوگات - آبشار دودِن

آبشارهای ماناوگات و دودن -Manavgat Waterfall - Duden Waterfalls- از زیباترین مکان های طبیعی در شرق آنتالیا هستند که با داشتن محیطی سرسبز همانند قطعه ای از بهشت بر روی زمین می باشند.

کِمِر

کمر -kemer-، شهر جدیدی است که اساس طراحی آن را پاسخگویی به نیازهای گردشگران تشکیل می دهد. این شهر زیبا دارای آخرین امکانات موجود برای تسهیل اقامت گردشگرانی است که به کمر سفر می کنند. در کنار تمام امکانات مدرن، وجود ساحل زیبا، جنگل و نیز دسترسی آسان به مکان های تاریخی بر جذابیت هرچه بیشتر کمر در نظر گردشگران افزوده است.

ساکلیکِنت

شهر آنتالیا در ترکیه به دلیل داشتن دیدنی های مختلف بسیار زیبا و اماکن تاریخی متعدد، از شهرت بسیاری برخوردار است. یکی از جاذبه های طبیعی این شهر، تفرجگاه زمستانی ساکلیکنت -Saklikent- است. ساکلیکِنت نام منطقه ای کوهستانی است که در 45 کیلومتری شهر آنتالیا و 60 کیلومتری فرودگاه آنتالیا واقع شده است. این تفریحگاه بسیار زیبا از نوامبر تا ماه می باز است. این منطقه بسیار به شهر آنتالیا نزدیک است. گردشگران می توانند یک ساعت پس از تفریح و وزش مفرح اسکی به دریای مدیترانه بروند و از شنا کردن لذت ببرند.

پاموک کاله

بازدید از پاموک کاله -Pamukkale- آنتالیا بویژه برای دوستداران طبیعت و افرادی که تشنه ماجراجویی هستند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. ذخایر آهکی عظیم و حوضچه های بزرگ آب چیزی است که هیچ گردشگری دوست ندارد، دیدن آن را از دست بدهد.

پِرگه

پرگه -Perge- یکی از شهرهای باستانی و معروف ترکیه است. این شهر در سال 1500 قبل از میلاد و زمانی بوجود آمد که سواحل مدیترانه به سوی شمال مهاجرت کردند. تمدن های گوناگونی در این شهر ظهور کرده و وجود ویرانه های برجای مانده از آنها گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند.

مراکز خرید در آنتالیا

در مراکز خرید آنتالیا -Shopping centers- امکانات زیادی وجود دارد که افراد محلی و گردشگران برای گشت و گذار و خرید به آنها مراجعه می کنند. در این بازارها و مراکز خرید تقریباً هر محصولی را می توان یافت.

حمام ترکی

حمام ترکی -Turkish Bath- مفهومی کاملاً رایج و متداول در میان مردم ترکیه و گردشگران می باشد. این حمام، یک شیوه آرام سازی و تمدد اعصاب است که چهره و ظاهر جدیدی به بدن داده و به دنبال آن، فرد احساس آرامش و سلامت می کند.

دیدنی های جذاب در ترکیه

رقص عربی از جمله رقص های بسیار پرطرفدار در ترکیه می باشد. علاوه بر این، سرگرمی های جذاب دیگری نیز در این کشور وجود دارد که می توانند توجه شما را کاملاً به خود معطوف سازند.

خوردنی ها و نوشیدنی های معروف در ترکیه

غذاها و نوشیدنی های زیادی در ترکیه برای امتحان کردن و لذت بردن وجود دارد. معمولاً گردشگران در سفر به ترکیه، طعم های مختلفی را تجربه می کنند که آنها را از یاد نخواهند برد.

شب های آنتالیا

آنتالیا به دلیل داشتن شب هایی زنده و پر جنب و جوش و نیز آثار تاریخی متعدد دومین شهر ترکیه از نظر تعداد گردشگر محسوب می شود. ترکیب موزون فرهنگ های سنتی و مدرن، این شهر را به یکی از مقاصد اصلی گردشگری تبدیل نموده است. از جمله کلوب های معروف آنتالیا می توان به کلوب 29، الیمپوس و آلی اشاره کرد.

جشنواره اپرا و باله آسپندوس

جشنواره اپرا و باله آسپندوس -Aspendos Opera and Ballet Festival- یکی از جشنواره های مهم و معروف آنتالیاست که در ماه ژوئن آغاز شده و در روز اول جولای به پایان می رسد. اجراهای متفاوتی در این جشنواره برای تماشاگران به نمایش درمی آید.

جشنواره فیلم پرتقال طلایی آنتالیا

جشنواره فیلم پرتقال طلایی آنتالیا -Antalya Golden Orange Film Festival- یکی از مهم ترین و معتبرترین جشنواره هایی است که در فصل پاییز در کشور ترکیه برگزار می گردد. همزمان با برگزاری این جشنواره، فعالیت های جنبی گوناگونی نیز برگزار می شود.

پارک آبی و پارک دلفین ها

مکان ها و مقاصد گردشگری متنوعی در شهر آنتالیا در کشور ترکیه وجود دارند. از جمله جالب توجه ترین دیدنی ها و سرگرمی های این شهر می توان به پارک آبی و پارک دلفین ها -Aqua land and Dolphin land- اشاره کرد. این دو مکان برای آن دسته از افرادی که از گذراندن اوقات فراغت خود در کنار دریا و ساحل و انجام ورزش ها و سرگرمی های آبی لذت می برند، مناسب است.

غواصی در دریای مدیترانه

غواصی در آب های مدیترانه -Diving in Mediterranean-، تجربه ای فوق العاده برای غواصان حرفه ای و نیز تازه کارها خواهد بود. گردشگران بسیاری هستند که تنها به نیت غواصی در مدیترانه به دلیل شرایط آب و هوایی و دمای آب این دریا، به ترکیه سفر می کنند.

سافاری با جیپ

گشت و گذار در طبیعت با جیپ در بسیاری از کشورهای جهان، امری متداول است. گردشگران ترجیح می دهند با استفاده از جیپ -Jeep Safari- به کوه ها و رودخانه ها و حتی مسیرهای صاف و هموار رفته چراکه لذت و سرگرمی بسیاری را برای آنها به همراه خواهد داشت.

کارست اسپرینگز

کارست اسپرینگز -Karst Springs- یک مسیر پیاده روی است که گردشگران و افراد محلی بسیاری برای این منظور به آنجا می روند. این مکان یکی از زیباترین مناطق ترکیه است و افراد می توانند به همراه خانواده به منظور پیاده روی و کوهنوردی کارست اسپرینگ را انتخاب کنند.

گلف بازی در آنتالیا

گلف -Golf- رشته ای بسیار جالب و سرگرم کننده برای دوستداران آن محسوب می شود. کشور ترکیه از جهات مختلفی در جهان شهرت دارد. شهر آنتالیا به دلیل داشتن مجموعه ای از بهترین زمین ها و باشگاه های گلف، از شهرت زیادی در این باره برخوردار بوده و بستر مناسبی را برای گلف بازان و علاقمندان به این رشته فراهم می سازد.

رافتینگ در پارک ملی دره کوپرولو

قایق سواری در آب های خروشان رودخانه (رافتینگ) تجربه یک قایق سواری منحصربفرد، زیبا و ایمن در رودخانه کوپرولو واقع در پارک ملی دره کوپرولو -White Water Rafting Koprulu Canyon National Park- واقع در استان آنتالیای ترکیه می باشد. این تجربه فوق العاده با دیدن مناظر و چشم اندازهای زیبای طبیعت اطراف رودخانه همراه است.

تِرمِسوس

ترمسوس -Termessos- یک شهر باستانی در استان آنتالیا می باشد که گردشگران نباید دیدن آن را از دست بدهند. در این شهر چندین ساختمان، معبد و تئاتر باستانی به چشم می خورد.

ساید

ساید -Side- یکی از شهرهای کوچک ترکیه است که در سمت ساحلی آن قرار دارد. در این شهر بازاری متشکل از مغازه ها و غرفه های متعدد و نیز بندرگاهی وجود دارد که گردشگران در آنجا به استراحت پرداخته و از دیدن مناظر و چشم اندازهای زیبای اطراف لذت می برند.

موزه آنتالیا

در موزه آنتالیا -Antalya Museum Final- می توان تصویر مختصر و مفیدی از شهر را به تماشا نشست. در این موزه می توان با تاریخ، پیشینه و جنبه های فرهنگی مهم آنتالیا آشنا شد.

مناره کشیک

آنتالیا از جمله جاذبه های جدید گردشگری در ترکیه است که شامل مجموعه ای غنی از ویژگی ها و خصوصیات سنتی، مدرن و تاریخی این کشور می باشد. مناره کشیک (مناره شکسته) -Kesik Minare- نیز یکی از جاذبه های گردشگری معروف در آنتالیا محسوب می شود.

موزه خانه آتاترک

موزه آتاترک -Ataturk house Museum- در واقع همان خانه ای است که آتاترک در آن متولد شده و دوران کودکی اش را در آنجا سپری کرده است. برای قدرانی و گرامیداشت یاد این رهبر بزرگ ترکیه، خانه او به موزه تبدیل شد. ایده این کار توسط کمیته مدیریت اتاق بازرگانی آنکارا پیشنهاد گردید. ویژگی منحصربه فرد این موزه، اتاق آتاترک است که با زیبایی هرچه تمام تر طراحی و توسط پانل های چوبی ساخته شده است.

کیمائرا و الیمپوس

کیمائرا و الیمپوس -Chimaera and Olympos- دو مکانی هستند که از جذابیت بسیاری برای بازدیدکنندگان برخوردارند. چیزهای دیدنی زیبایی در این دو نقطه وجود دارد نظیر کیمائرا با شعله های آتش در حال سوختن آن و الیمپوس که شهرت آن به داشتن یکی از بهترین سواحل منطقه می باشد.

مناره ئیولی

مناره ئیولی -Yilvi Minare- یکی از معروفترین نقاط شهر آنتالیاست که به نماد این شهر و یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری آن تبدیل شده است. سازه زیبای این مناره سبک بسیار منحصربفرد و زیبایی داشته که حال و هوایی باستانی و قدیمی را برای بازدیدکنندگان تداعی می کند.

دروازه تاریخی هادریان

دروازه هادریان -Hadrian`s Gate- یکی از آثار زیبای برجای مانده از دوران رومیان است که هنوز هم به خوبی در جای خود قرار دارد. قوس مرکزی، ستون ها و سه دروازه این بنا که ارتباط تاریخی مستحکمی با دوران بسیار قدیم دارند، آن را بدون تردید به یکی از جاذبه های گردشگری مهم آنتالیا تبدیل کرده است.

برج هیدیرلینک

مکان های دیدنی بسیاری در آنتالیا وجود دارد که هریک عامل مهمی در جذب هرچه بیشتر گردشگران به آن محسوب می شود تا تعطیلات خود را در آنتالیا سپری کنند. یکی از مکان های دیدنی آنتالیا، برج هیدیرلینک -Hidirlink Tower- نام دارد.

کالیچی

کالیچی -Kaleici- نمادی از آنتالیای قدیم است و دیدن آن به کسانیکه علاقمند به دریای مدیترانه، سواحل زیبا و فعالیت های آبی هستند، پیشنهاد می شود.

آسپندوس

شهر آسپندوس -Aspendos-، شهری باستانی و زیبایی بوده که سیستم ضرب سکه خاص خود را داشته است. سالن تئاتر و قنات های شهر از جمله آثار دیدنی آسپندوس محسوب می شوند.این شهر دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

بِلِک

بلک -Belek- منطقه ای فوق العاده با امکانات مدرن و جذابیت های فراوان برای گردشگرانی است که به ترکیه سفر می کنند.

شهرهای ترکیه

استانبول

استانبول -Istanbul- یکی از شهرهای ترکیه است که 18% از جمعیت ترکیه در آن ساکنند. این شهر بر روی دو قاره قرار گرفته است و توجه تمام توریست هایی را که به ترکیه می آیند به سوی خود جلب می کند. در این شهر مکان های تاریخی و فرهنگی بسیاری که نشان دهنده فرهنگ این شهر هستند، وجود دارد. به غیر از مکانهای تاریخی، جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان در ای شهر دیده می شود.

آنکارا

آنکارا -Ankara-، پایتخت ترکیه، در مرکز این کشور و در جنوب شرقی استانبول قرار دارد. این شهر دومین شهر بزرگ ترکیه به شمار می رود. این شهر بواسطه موقعیت مرکزی اش، شهری صنعتی و تجاری محسوب می شود و دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

شهرهای دیگر ترکیه

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره آنتالیا

 

پرسش ها در باره ترکیه