درباره شهرهای دیگر ترکیه

مکان های دیدنی شهرهای دیگر ترکیه

عید قربان

عید قربان طی چهار روز در ترکیه جشن گرفته شده و این ایام به عنوان تعطیلات عمومی در این کشور مطرح اند. این عید مربوط به دین اسلام بوده و در آن حیوانی در راه خدا قربانی می شود.

جشن شِکر ترکیه

جشن شکر طی سه روز متوالی پس از پایان ماه رمضان که یکی از ماه های اسلامی محسوب می شود، برگزار می گردد. ایام برگزاری جشن شکر در ترکیه تعطیل عمومی بوده اما مراکز خرید و وسایل حمل و نقل عمومی کماکان به کار خود ادامه می دهند.

شهر زیرزمینی درینکوی

کاپادوسیه در ترکیه ی مرکزی، توریستی ترین شهر ترکیه کنونی است. درینکویو -Derinkuyu- اعجاب آورترین بخش این سرزمین، یک شهر زیرزمینی می باشد که در تحقیقات انجام شده آشکار گشت که از ساخته های ایرانیان زرتشت بوده است.این اثر تاریخی قدمت طولانی دارد. ترکیه در حال حاضر بالاترین درآمد را از صنعت گردشگری درمیان کشورهای منطقه دارد.

شهرهای ترکیه

استانبول

استانبول -Istanbul- یکی از شهرهای ترکیه است که 18% از جمعیت ترکیه در آن ساکنند. این شهر بر روی دو قاره قرار گرفته است و توجه تمام توریست هایی را که به ترکیه می آیند به سوی خود جلب می کند. در این شهر مکان های تاریخی و فرهنگی بسیاری که نشان دهنده فرهنگ این شهر هستند، وجود دارد. به غیر از مکانهای تاریخی، جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان در ای شهر دیده می شود.

آنتالیا

آنتالیا -Antalya- که از نظر تاریخی به نام های آناتولی باستانی یا آتالیا نیز نامیده می شود، یکی از زیباترین شهرهای ترکیه به شمار می رود. مکان های پربیننده این شهر در لیست پربیننده ترین و جذاب ترین اماکن توریستی جهان در مرتبه چهارم قرار دارند. به غیر از این مکانها شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

آنکارا

آنکارا -Ankara-، پایتخت ترکیه، در مرکز این کشور و در جنوب شرقی استانبول قرار دارد. این شهر دومین شهر بزرگ ترکیه به شمار می رود. این شهر بواسطه موقعیت مرکزی اش، شهری صنعتی و تجاری محسوب می شود و دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

پرسش ها در باره ترکیه