درباره پنانگ

اطلاعات عمومی - پنانگ -Penang- با نام «مروارید شرق» مشهور است. این شهر طبیعت بسیار زیبایی دارد. این شهر در شمال غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است. دولت در این شهر و آبهایش جزیره ای به مساحت 285 کیلومتر مربع ساخته است که زیبایی چشمگیری دارد.
مناظر و دیدنی های پنانگ زیاد هستند. افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از این شهر زیبا، به مالزی مسافرت می کنند.
برای آشنایی با همه بخش ها و دیدنی های منحصربه فرد پنانگ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشد.
اطلاعات گردشگری - مسافران برای رفتن به پنانگ مشکل حمل و نقل نخواهند داشت. همه انواع وسایل نقلیه برای رسیدن در این شهر وجود دارد. از خطوط هوایی داخلی گرفته که هر روز بین کوالالامپور و این شهر پرواز دارد تا خطوط هوایی بین المللی که از این شهر به طور مستقیم به بانکوک، سنگاپور، Nagoyra، Chennai و چین پرواز دارد. همه این پروازها نیز با خط هوایی مالزی انجام می شوند.
گردشگران همچنین می توانند زمینی نیز به پنانگ سفر کنند. حتی قایق نیز به طور 24 ساعته  در دسترس گردشگران برای رفتن به پنانگ وجود دارد. مسیر دیگر مسافرت از کوالالامپور به این شهر زیبای ساحلی، اتوبوس است و حدود 6 ساعت طول می کشد. می توان قایق های همیشه آماده آنجا را نیز برای رفتن به جزیره کرایه کرد.
برای مسافت های داخل شهری نیز تاکسی و اتوبوس وجود دارند. حتی می توان موتورهای سه چرخه را نیز برای گردش در داخل شهر کرایه کرد.
پنانگ جاذبه های گردشگری فراوانی در خود دارد. افراد با مسافرت به این شهر علاوه بر لذت بردن از طبیعت زیبا، شن های طلایی و دریای تمیز، می توانند از موزه ها، نگارخانه ها، معابد، مساجد، کلیساها و بناهای دیدنی دیگر نیز دیدن کنند. تالار شهر، محله چینی ها، برج ساعت، معبد مار، مجسمه خدای رحمت،مسجد ایالتی، پنانگ هیل و ... نیز از دیگر جاهای تماشایی شهر پنانگ هستند.

درباره پنانگ - ایالت پنانگ شامل جزیره ای به مساحت 285 کیلومتر است. این شهر همچنین مسیری بسیار باریک به مساحت 760 کیلومتر مربع دارد که در سرزمین اصلی قرار دارد و Seberang Perai نامیده می شود. این بخش کوچک با کانالی به طول سه کیلومتر  از آن جدا شده است. هر دو بخش پنانپ با قایق هایی که 24 ساعته کار می کنند و در دسترس هستند به هم در ارتباط هستند. ایالت پنانگ در واقع بهشت مالزی است. این شهر و جزیره زیبا با طبیعت فوق العاده زیبا و محیطی آرام، هر انسانی را به سمت خود جذب می کند. سالانه مسافران بسیاری از سراسر جهان به این منطقه مسافرت می کنند و از زیبایی هایش لذت می برند.

تاریخچه - پیشینه پنانگ به سال ها پیش بر می گردد. به زمانی که تحت سلطه خارجی ها بود. هندی های نخستین تمدن هایی بودند که به این ایالت راه پیدا کردند و بر آن حکومت داشتند. بعد از آن مالایی ها، پرتغالی ها، هلندی ها و بریتانیایی ها که به جست‌وجوی ادویه جات و پیدا کردن راهی برای تجارت سودآور بودند، وارد این منطقه شده بودند. هر کدام از این تمدن ها تاثیر خاصی روی پنانگ گذاشتند تا ابن شهر به شکل امروزی خود در آمد. پنانگ مدرن در سال 1768 میلادی پایه گذاری شد. در سال 1832 میلادی، پنانگ به بخشی از تنگه متصل به سنگاپور و مالاکا تبدیل شد. بعدها، مستقل شد و جزوی از ایالت فدرال مالایا بود که بعدها به مالزی تبدیل شد.

آب و هوا - پنانگ در همه طول سال آب و هوای بسیار خوب و دلچسبی دارد. دمای هوای این منطقه حدود 26 درجه سانتی گراد است. البته باید بدانید که در همه فصل های سال بارندگی نیز دارد.
جمعیت - پنانگ بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد. جمعیت آن را نیز 32 درصد مالایی، 59 درصد چینی و 7 درصد هنودی ها تشکیل می دهند.
تعطیلات رسمی - تعطیلات رسمی مالزی شامل موارد زیر هستند:
 • روز سال نو - اول ژانویه
 • روز قلمرو فدرال-اول فوریه
 • سال نوی چینی
 • Mawlid al-Nabi
 • روز Wesak
 • روز کار- اول می
 • تولد پادشاه
 • روز Merdeka - 31 آگوست
 • Hari Raya Puasa
 • Deepavali
 • Hari Raya Qurban
 • اول محرم
 • کریسمس در 25 دسامبر

مکان های دیدنی پنانگ

ساحل باتو فرینجی

باتو فرینجی -Batu Ferringhi- یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا در کشور مالزی و ایالت پنانگ است. Batu Ferringhi در واقع ساحلی زیبا و قابل سکونت در شهر پنانگ است که شن های طلایی و دریای تمیزی دارد. این منطقه هر ساله افراد فراوانی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. به همین دلیل، همه اطراف این ساحل زیبا به خوبی توسعه یافته و کاملا از آن محافظت و نگهداری می شود.

بلندی های پنانگ

بلندی های پنانگ -Penang Hill- ، یکی از جاذبه های اصلی کشور مالزی است. محلی که این گردشگاه زیبا در آن واقع شده، تپه ای بلند است که با کوه های اطرافش احاطه شده است. پیاده صعود کردن این تپه بسیار آسان است و حس خستگی به گردشگر نمی دهد. در ضمن، هوای خوبی نیز دارد و در همه فصول سال می توان از آنجا بازدید کرد. تپه های زیبا و خوش آب و هوای پنانگ، جزو دیدنی ترین مکان های این شهر و همچنین کشور مالزی است.

معبد کک لوک سی

معبد معبد کک لوک سی Kek Lok Si در پنانگ یکی از مقدس ترین معابد بودایی ها در سراسر دنیاست. این معبد برای همه گردشگرانی که به شهر زیبا و ساحلی پنانگ سفر می کنند، جالب است. تقریبا بیشتر گردشگران، وقتی نیز برای بازدید از این معبد بودایی اختصاص می دهد. این معبد زیبا، معماری منحصربه فرد و فوق العاده ای دارد. داخل آن نیز حسی از آرامش را به بازدیدکننده ها القا می کند.

معبد خوکونگسی

شهر پنانگ مملو از مکان های دیدنی است. این شهر ساحلی که در کشور مالزی قرار دارد، همیشه مورد توجه مسافران و گردشگران از همه نقاط جهان بوده است. یکی از جاذبه های این شهر، خانه یا معبد Khoo Kongsi است. Khoo Kongsi، خانه قبیله ای است که در سال 1906 ساخته شده است.

معبد چایامانژالرام

در مالزی و کشورهایی که مذهب بودایی دارند، معابد بسیاری وجود دارند. همچون کشورای مسلمان نشین که در همه شهرهای خود مسجدهای متعددی دارند، بودایی ها نیز معابدی برای عبادت و دعا دارند. تعداد این معبد ها در کشور مالزی کم نیست. اما برخی از آنها مشخصه های جالب دارند که علاوه بر محلی برای عبادت بودن، مکان گردشگری زیبایی نیز به شمار می روند. از جمله آنها می توان به معبد Chayamangkalram اشاره کرد. این معبد یکی از پربازدیدترین معابد کشور مالزی است. این معبد سیامی برای مجسمه خوابیده بودای خود مشهور است. البته جدا از مجسمه بسیار جالب توجه بودا، موارد دیدنی دیگری نیز در این معبد وجود دارند.

شهرهای مالزی

کوالالامپور

شهر زیبای کوالالامپور-Kuala Lumpur- در ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است.این شهر تلفیقی از فرهنگ و سنت قدیمی و بافت مدرن شهری است. از جمله جذابیت های شهر کوالالامپور، بلندترین برج های دوقلوی جهان و برج پتروناس هستند که سالیانه گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می کنند.

مالاکا

مالاکا-Malaca- یکی از شهرهای کشور مالزی و در واقع مرکز تجاری این کشور است. البته مالاکا را یکی از شهرهای بسیار زیبای مالزی نیز می دانند. زیبایی آن رامی توان در بناهای مذهبی،تاریخی و معماری ساختمان هایش دانست. در مالاکا موز ه ها و بناهای تاریخی فراوانی که توسط هلندی ها بنا شده است، وجود دارد. آب و هوای مالاکا نیز بسیار دلچسب و معتدل است و مسافران از بدن در آنجا لذت خواهند برد.

پرلیس

کشور مالزی مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری، مذهبی، تاریخی فراوان برای بازدید کنندگان و گردشگران است. برخی از این جاذبه ها مناطق کوچکی هستند که دولت به آنها حسابی رسیدگی کرده و آنها را به تفریح گاه های زیبا تبدیل کرده است. از جمله شهرهای کوچکی که سالانه توریست های فراوانی به سمت خود جذب می کنند، پرلیس -Perlis- است.

صباح

ایالت صباح -Sabah- در کشور مالزی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری است. این شهر مناظر طبیعی سیار زیبایی دارد که گردشگران فراوانی را هر ساله از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می کند. همچنین این شهر شامل مناطق معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران نیز می باشد. این ایالت بسیار بزرگ است و انواع فرهنگ های مختلف در آن ساکن هستند.

ساراواک

ساراواک -Sarawak- یکی از زیبایی های بورنئو و در واقع بهشت بورنئو برای دوستداران طبیعت است. این ایالت با جنگل های انبوه و پارک های ملی مختلف پوشیده شده است. رودخانه های زیبایی میان این جنگل های جریان دارند. آب و هوای آن بسیار دلپذیر است و سرسبزی شگفت انگیزی دارد. به طوری که باید گردشگران آن را ببینند و از زیبایی های طبیعی نهایت لذت را ببرند.

کلانتان

ایالت کلانتان-Klantan-، نمونه ای بارز از حفظ میراث فرهنگی و تاریخی کشور مالزی است. به همین دلیل، مردم آن را مرکز فرهنگی کشور مالزی یا مهد فرهنگ مالزی می دانند. بیشتر جمعیت این ایالت را مالایی ها تشکیل می دهند. این شهر به دلیل فرهنگ های متفاوت و طبیعت زیبا و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران، یکی از جاذبه های کشور مالزی است.

ترنگانو

ترنگانو -Tereangganu- یکی از ایالت های کشور مالزی است که طبیعت بسیار زیبایی دارد. این ایالت به دلیل داشتن مناظر طبیعی فوق العاده و جزایر بسیار دیدنی و جذاب، مکانهای تفریحی، تاریخی و مذهبی برای بازدید کنندگان یکی از جاذبه های گردشگری کشور مالزی به شمار می رود. این ایالت از شلوغی و ازدحام شهرهای بزرگ و پر ترافیک بسیار دور است.

شهرهای دیگر مالزی

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره پنانگ

 

پرسش ها در باره مالزی