درباره پاتایا

اطلاعات عمومی - پاتایا -Pattaya- در سواحل شرقی خلیخ تایلند در ایالت کانبوری قرار دارد و یکی از شهرهای خودگردان این کشور است. پاتایا، علاه بر اینکه یکی از مهم ترین شهرهای تایلند است، یکی از زیباترین جاذبه های جهانی نیز هست. این شهر مناظر طبیعی فوق العاده زیبا و مردمان بسیار مهمان نوازی دارد. به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی بازدید کننده از سراسر دنیا به شهر مسافرت می کنند. این شهر تقریبا هر چیزی که یک توریست انتظار دارد را برآورده می کند.
اطلاعات گردشگری - پاتایا در فاصله 165 کیلومتری بانکوک قرار دارد. این شهر هر نوع وسیله حمل و نقلی را پشتیبانی می کند. یعنی از هر سه طریق دریا، هوا و زمین می توان به این شهر رسید. مکان های توریستی این شهر زیاد است و توریست ها گزینه های مختلفی برای بازدید دارند. پاتایا، علاوه بر سواحل شنی بسیار تمیز و زیبا، رستوران های عجیب و عالی و مراکز خرید زیادی دارد که به خصوص هنگام شب جذابیت فراوانی دارند.
تفریحاتی همچون شنا، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی در سواحل پاتایا از جمله دلایل جذب توریست هستند.

آب و هوا - پاتایا، آب و هوای گرمسیری دارد و ترکیبی از هوای خشک و بارانی است. این منطقه تقریبا در همه ماه های سال شاهد تنوع شرایط آب و هوایی، از گرمای داغ به گرمای قابل تحمل، شرجی، هوای خشک و گاهی بارانی است. به این معنا که مسافرت به تایلند نیازمند زمان و فصل خاصی نیست. هر توریستی در هر موقع از سال می تواند به تایلند مسافرت کند. اما باید بداند که موج هوای گرم در همه فصل های سال جزو جدانشدنی این شهر زیباست.
تعداد گردشگران - سال های زیادی است که پاتایا، اصلی ترین جاذبه توریستی کشور تایلند است و هرساله تعداد بسیاری بازدیدکننده را به خود جذب می کند. جالب اینجاست که شهرداری مستقل این شهر، هر سال امکانات بیشتری برای آسایش گردشگران و بازدیدکننده ها به آن اضافه می کند و این مساله افراد بیشتری را به سمت آن شهر می کشاند. تقریبا همه افرادی که به قصد بازدید از بانکوک به آنجا می روند، از پاتایا نیز بازدید می کنند. این دو شهر بسیار به هم نزدیک هستند.
اگر بخواهیم تعداد گردشگرانی که هرساله از پاتایا دیدن می کنند را به طور میانگین ذکر کنیم، چیزی حدود پنج میلیون نفر است که هر ساله نیز بر تعدادشان افزوده می شود.
جمعیت - مساحت کلی پاتایا حدود 22.2 کیلومتر مربع است. جمعیت کلی پاتایا بر اساس جدیدترین آمار نزدیک به1, 04,318 نفر است.
تعطیلات رسمی - چند روز در سال در تایلند جزو تعطیلات رسمی هستند. این تعطیلات شامل روزهای Makha Bucha، چاکری، Songkran، Visakha Bucha، Arsaraha Bucha، H.M. روز تولد ملکه، Chulongkorn Memorial، H.M. روز تولد پادشاه، شب سال نو و روز سال نو هستند.
تاریخچه - پاتایا فرمانروایان فراوانی داشته که هر کدام تاثیر بسیاری بر فرهنگ و سنن مردم این شهر گذاشته اند. به این ترتیب فرهنگی که در حال حاضر در این شهر حاکم است حاصل تغییراتی است که فرمانروایان مختلف بر آن داشته اند. مشهور و تبدیل شدن به یکی از جاذبه های توریستی جهان پاتایا نیز داستان خودش را دارد.
گفته می شود در سال هایی که  ویتنام درگیر جنگ بود، تعدادی از سربازان آمریکایی برای استراحت و دوری از فضای جنگ، به پاتایا و سواحل پاتایا رفته بودند و به این ترتیب این شهر خیلی زود به عنوان یکی از شهرهای زیبای دنیا معرفی شد و توریست های فراوانی روانه آنجا شدند.  کلبه های کوچک کنار دریا به مراکز خرید و هتل های شیک تبدیل شدند و هرساله گردشگران بسیاری را به سمت خود به پاتایا کشاندند.

پیشینه پاتایا - پاتایا در فاصله 165 کیلومتری بانکوک قرار دارد. این شهر یکی از شهرهای مهم تایلند است. آب و هوای گرم و مرطوب دارد. این شهر مناظر طبیعی فوق العاده زیبا و مردمان بسیار مهمان نوازی دارد. از جاذبه های توریستی پاتایا می توان به پارک سنگ های چند میلیون ساله، مزرعه کروکودیل ها، جزیره مرجانی، مینی سیام، باغ استوایی نانگ نوچ، باغ وحش ببرها، کوه بودا و ... اشاره کرد.

مکان های دیدنی پاتایا

ساحل جومتین

بیشتر شهرت پاتایا برای سواحل بسیار زیبای آن است. یکی از سواحل بسیار عالی آن، ساحل جومتین -Jomtien Beach- نام دارد. این ساحل برای خانواده ها و افرادی که علاقه مند به برپایی مهمانی و جشن هستند، مناسب است.

جزیره مرجانی کولان

Larn یا Koh Laan یکی از جزایر خاموش ساحل پاتایاست. این جزیره، آب بسیار شفاف و شن های سفید دارد و به جزیره مرجانی پاتایا مشهور است. بیشتر جذابیت این جزیره برای گردشگران انجام سرگرمی هایی همچون غواصی است. باید گفت جاذبه اصلی این جزیره، صخره های مرجانی موجود در آب دریای اطراف آن است که توریست های فراوانی را به سمت خود می کشاند.

پارک سنگ های چند میلیون ساله - مزرعه کروکودیل ها - دهکده فیل ها

برای معرفی جاذبه های اصلی پاتایا، می توان پارک سنگ های چند میلیون ساله -Million Years Stone Park- و مزرعه کروکودیل ها -Crocodile Farm- و همچنین دهکده فیل ها -Elephant Village- را نام برد. در پارک سنگ های چند میلیون ساله، حیوانات مختلف و کمیاب در طبیعت بسیار زیبای این پارک در کنار هم زندگی می کنند.

دنیای زیر آب

دنیای زیر آب -underwater world- پاتایا، بزرگ ترین و مدرن ترین آکواریوم آسیاست. این آکواریوم به شکل استوانه تونل مانندی است که در زیرآب قرار دارد و مملو از گونه های نادر و کمیاب جانواران و گیاهان دریایی است.

معبد باکروک لانگ

معبد باکروک لانگ -Wat Buakkhrok Luang- یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین معابد در چیانگ مای است. این معبد جزو جاذبه های گردشگری این شهر است که مسافران بسیاری از آن بازدید می کنند. اگر قصد مسافرت به تایلند و شهر چیانگ مای را دارید بد نیست به Wat Buakkhrok Luang هم سری بزنید.

شهرهای تایلند

چیانگ مای

چیانگ مای -Chiang Mai- یکی از شهرهای اصلی تایلند است. این شهر همچنین یکی از جاذبه های اصلی کشور تایلند برای گردشگران و بازدیدکنندگان نیز به شمار می رود. برای آشنایی بیشتر با جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره این شهر این مقاله را مطالعه کنید.

بانکوک

سال های بسیار دور، در سال 1768 میلادی بعد از سوختن شهر Ayutthaya، مرکز تجاری کوچکی در تایلند به عنوان پایتخت کشور شناخته شد. «شهر فرشته ها» که ما به عنوان بانکوک -Bangkok- آن را می شناسیم، یکی از بزرگ ترین مراکز تجاری و بازرگانی کشور تایلند است که شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

پوکت

پوکت -Phuket- یکی از شهرهای اصلی کشور تایلند است. همچنین این شهر که یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگردی این کشور نیز به شمار می رود، شامل مکانهای دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان می باشد.

شهرهای دیگر تایلند

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره پاتایا

 

پرسش ها در باره تایلند

 

سفر نامه ها ی تایلند