درباره چیانگ مای

اطلاعات عمومی - چیانگ مای -Chiang Mai- یکی از بزرگ ترین و مهم ترین شهرهای شمال تایلند است. این شهر پیشینه تاریخی غنی دارد و به عنوان مرکز فرهنگی، گردشگری و اقتصادی منطقه شناخته می شود. به همین دلیل میان گردشگران اهمیت و ارزش فراوانی دارد. چیانگ مای در فاصله هفتصد کیلومتری مرکز تایلند، یعنی بانکوک قرار دارد. چیانگ مای در محدوده رودخانه پینگ واقع شده است.
چیانگ مای مملو از جنگل ها و پارک های زیباست. گردشگران می تواند در پارک های ملی این شهر آرامش دلنشینی را احساس کنند و از آن لذت ببرند.
آب و هوا - چیانگ مای، آب و هوای معتدل دارد. هوای آن ترکیبی از هوای گرم و بارانی است. از آن جا که این شهر در منطقه کوهستانی قرار گرفته است، بیشتر اوقات هوای خنکی دارد. به طوری که برخی ها حتی لقب پایتخت خنک تایلند را به آن داده اند. بهترین زمان برای مسافرت به این شهر بین ماه های دسامبر تا مارس است. در تابستان هوای این شهر گرم است. البته در اواخر تابستان بارش باران شروع می شود.
تعطیلات رسمی - صرف نظر از تعطیلات رسمی روز و شب سال نو در 31 دسامبر و اول ژانویه، تعطیلات دیگر چیانگ مای شامل، تولد ملکه، تولد پادشاه، روز کار، روز قانون اساسی، روزهای Songkran که از 13 تا 15 آوریل است و روزهای ملی دیگری است. این تعطیلات علاوه بر محلی ها، برای مسافران، گردشگران و توریست ها نیز روزهای بسیار خوبی به شمار می روند.
درباره چیانگ مای - چیانگ مای یکی از جاذبه های گردشگری کشور تایلند است که در همه دنیا شهرت دارد. این شهر 310 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و کوه های بلندی اطراف آن را فراگرفته اند. در چیانگ مای امکانات تفریحی فراوانی وجود دارد به طوریکه هر نوع سلیقه ای از هر جای دنیا که باشد از گردش در چیانگ مای لذت خواهد برد. در این شهر علاوه بر امکانات مدرن، می توانید تاریخ و سنت قدیمی تایلند را نیز به خوبی لمس کنید. رودخانه ای که در این شهر قرار دارد، زیبایی آن را دو برابر کرده است.
اطلاعات گردشگری - چیانگ مای در فاصله 700 کیلومتری از بانکوک قرار دارد. برای رسیدن به این شهر می توان از انواع وسایل نقلیه همچون هوایی، دریایی و زمینی استفاده کرد. چیانگ مای مملو از جاذبه های توریستی است. این شهر را می توان ترکیب کاملی از ستوران های خوب، هتل های شیک، استراحتگاه های ارزان قیمت، پارک و معبد و ... دانست. گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند می توانند از مکان های مختلفی برای بازدید و سرگرم شدن دیدن کنند. با اینکه چیانگ مای شهر بزرگی است، اما دغدغه ها و فشار روحی کلان شهرها را به گردشگران منتقل نمی کند.
در این شهر می توان علاوه بر تفریح، از غذاهای محلی تایلند نیز لذت برد.

تعداد سالانه گردشگران - چیانگ مای یکی از شهرهای پربازدید کشور تایلند است. امکانات تفریحی و گردشگری شهر چیانگ مای عالیست. به همین دلیل سالانه گردشگران فراوانی از نقاط مختلف دنیا به این شهر سفر می کنند و از جاذبه هایش لذت می برند. در قلب چیانگ مای شهر قدیمی قرار دارد و جذابیت تاریخی به آن می بخشد. در این شهر گردشگران می توانند با دوچرخه، توک توک (موتورهای سه چرخه) یا پای پیاده به گردش و بازدید از جاهی مختلف آن بپردازند. به دلیل آرامش فراوانی که در این شهر حاکم است، سالانه تعداد زیادی مسافر به آن سفر می کنند. تعداد مسافرینی که به چیانگ مای سفر می کنند، حدود دو میلیون و 500 هزار نفر در سال است.
جمعیت - مساحت کلی چیانگ مای تایلند حدود 40.216 کیلومتر مربع است. جمعیت این شهر نیز حدود 1, 67,898 نفر و تراکم شهری آن 5879  کیلومتر مربع است.
تاریخچه - چیانگ مای همیشه جزو یکی از شهرهای بسیار قدیمی با پیشینه تاریخی کشور تایلند بوده و هست. این شهر پادشاهی به نام منگرای در سال 1296 میلادی ساخته است. چیانگ مای در واقع دشت های حاصلخیزی بود که در نزدیکی رود مائه پینگ قرار داشت. در سال 1774 میلادی، بعد از منحل شدن حکومت لاناتای، چیانگ مای در اختیار پادشاهی تایلند قرار گرفت. در حال حاضر، شهر چیانگ مای یکی از بزرگ ترین و فرهنگی ترین شهرهای شمال تایلند و یکی از سه شهر مهم آن کشور است. این شهر با قرار داشتن در کنار رودخانه پینگ، موقعیت استراتژیک خوبی دارد.

مکان های دیدنی چیانگ مای

موزه ملی چیانگ مای

موزه ملی چیانگ مای -Chiang Mai National Museum- در شهر چیانگ مای کشور تایلند قرار دارد. در این موزه ویژگی های مختلف فرهنگی و تاریخی این شهر را در خود جای داده است.

معبد جِت یُد

معبد جِت یُد((Wat Jed Yod یکی از معبدهای بودایی به سبک هندی است که در شهر چیانگ مای کشور تایلند قرار دارد. این معبد شبیه معبد Indian Bodh Gaya در هند است و در قرن 15 به منظور میزبانی شورای جهانی بودا ساخته شده است.

معبد دوی سوتیپ

phrathat Doi Suthep (معبد دوی سوتیپ)، یکی از معابد بودایی ها در شهر چیانگ مای کشور تایلند است. این معبد نیز یکی از معبدهای مهم در چیانگ مای است و افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از آن به این شهر و کشور تایلند مسافرت می کنند.

معبد پاه پونگ

معبد پاه پونگ -Wat Pah Pong- در شهر چیانگ مای کشور تایلند قرار دارد. این معبد یکی از معابد زیبای بودایی ها در چیانگ مای است. معماری زیبا و مجسمه های فراوانی که از بودا در حالت ها مختلف در این معبد قرار دارند، این معبد را تبدیل به یکی از جاذبه های این شهر کرده اند.

معبد پهارا سینگ

معبد پهارا سینگ -Wat Phra Sing- یکی از معابد بودایی در شهر چیانگ مای کشور تایلند است. این معبد نیز همچون دیگر معابد زیبای این شهر، جزو یکی از جاذبه های گردشگری محسوب می شود و سالانه میزبان گردشگران فراوانی از نقاط مختلف جهان است.

معبد سوآن داک

در کشور تایلند بیش از صدها معبد بودایی وجود دارد. این معابد که به زبان محلی Wat نامیده می شوند و هر کدام اهمیت خاص خود را دارند. تعدادی از آنها بیش از دیگر معابد شهرت دارند و هرساله بازدیدکننده های فراوانی به آنجا می روند. یکی از این معبدهای مشهور که در طول سال میزبان گردشگران فراوانی است، سوآن داک نام دارد و در شهر چیانگ مای واقع شده است.

شهرهای تایلند

پاتایا

پاتایا -Pattaya- یکی از مهم ترین شهرهای تایلند و یکی از مشهورترین مکان های توریستی این کشور است که دارای جاذبه ها و مکانهای دیدنی و گردشگری و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

بانکوک

سال های بسیار دور، در سال 1768 میلادی بعد از سوختن شهر Ayutthaya، مرکز تجاری کوچکی در تایلند به عنوان پایتخت کشور شناخته شد. «شهر فرشته ها» که ما به عنوان بانکوک -Bangkok- آن را می شناسیم، یکی از بزرگ ترین مراکز تجاری و بازرگانی کشور تایلند است که شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

پوکت

پوکت -Phuket- یکی از شهرهای اصلی کشور تایلند است. همچنین این شهر که یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگردی این کشور نیز به شمار می رود، شامل مکانهای دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان می باشد.

شهرهای دیگر تایلند

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

پرسش ها در باره چیانگ مای

 

پرسش ها در باره تایلند

 

سفر نامه ها ی تایلند