درباره - تایلند

اطلاعات عمومی

تایلند -Thailand- یکی از کشورهای مستقل جنوب شرقی آسیاست. تایلند، حکومت پادشاهی دارد. تایلند در گذشته سیام نام داشته است اما در سال 1949 میلادی به طور رسمی نام تایلند روی آن نهاده شد. نام تایلند از قوم تای به معنی آزادی گرفته شده است.  پایتخت این کشور، بانکوک نام دارد. بانکوک برای فرهنگ، رشد وجاذبه های گردشگری اش شهرت بسیاری دارد.

شهر بانکوک با اینکه چهره مدرن و امروزی دارد و جلوه های غربی و شرقی بسیار در آن مشاهده می شوند اما مردمان این شهر همچنان سنت های قدیمی خود را که در سال های بسیار دور شکل گرفته اند را حفظ کرده اند.

اطلاعات گردشگری
بیشتر شهرهای اصلی تایلند در ارتباط دریایی با دیگر شهرهای دنیاست. شهرهای مهم این کشور را می توان بانکوک، چیانگ مای، پاتایا، پوکت و ... دانست که ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و مسافرت بین آنها با هر نوع وسیله نقلیه ای ممکن است.
درباره تایلند
تایلند یکی از کشورهای مستقل جنوب شرق آسیاست. این کشور جزو پرجمعیت ترین و پر بازدیدکننده ترین کشورهای جهان به شمار می رود. این کشور، با مناظر طبیعی بی نظیر و بناهای تاریخی و معماری مختلف در سراسر جهان شهرت بسیاری دارد و سالانه میلیون ها نفر به منظور گردش و تفریح به شهرهای مختلف آن مسافرت می کنند.

نام محلی
: Prathnet Thai

کد نام کشور:  THA

پایتخت: بانکوک

نوع حکومت: پادشاهی مشروطه

مختصات جغرافیایی: 514 هزار کیلومتر مربع

تاریخچه
کشور تایلند بیشتر برای تاریخ و فرهنگ خود شهرت دارد. این کشور از دوران Palaeolithic بسیار مشهور است و به شدت تحت تاثیر فرهنگ و تمدن هندی ها قرار دارد. این تاثیر پذیری را در جهات مختلف فرهنگ و تمون تایلند می توان به خوبی درک کرد. مذهب تایلندی ها نیز همچون هندی ها، بوداست. در بیشتر شهرهای این کشور انواع مختلف صومعه های بودایی وجود دارند و در جاهای مختلف کشور انواع مجسمه های کوتاه و بلند بودا به چشم می خورند. بوداییسم توسط فردی به نام Asoka’ که میان هندی ها و کشورهای آسیای جنوب شرقی بسیار مشهور است، در این منطقه گسترده شده است.
تعداد سالانه گردشگران
تعداد گردشگران تایلند از 336 هزار نفر در سال 1967 میلادی به 15 میلون نفر در سال 2009 میلادی رسید و در حال حاضر یکی از کشورهای گردشگری مهم در همه دنیا به شمار می رود. تایلند در فهرست 20 کشور پربازدید جهان قرار دارد.
زبان مردم تایلند
زبان رسمی کشور تایلند «تای» است. البته از آنجا که بیشتر جمعیت این کشور را مالایی ها، هونان و یونانی ها تشکیل می دهند، زبان های آنها نیز در این کشور صحبت می شود. از دیگر زبان های رایج در تایلند باید به زبان Tinglish اشاره کرد. این زبان ترکیب زبان تایلندی با زبان انگلیسی است.
مذهب مردم تایلند
دین و مذهب اصلی مردم تایلند، بودایی است. در بیشتر مناطق این کشور صومعه های بودایی را می توان دید. البته باید اشاره کرد، ادیان دیگری نیز به صورت اقلیت در این کشور وجود دارند. اما اصلی ترین دین، بودایی است.
نژاد و قوم های مردم تایلند
بیشترین جمعیت مردم تایلند را نژاد تایلندی (تای) تشکیل می دهد. بعد از نژاد تای، چینی ها و مالایی ها بیشترین جمعیت این کشور را تشکیل داده اند و به غیر از نژادهای ذکر شده، قومیت های دیگری همچون  Mons، Khmers  و ... نیز در این کشور زندگی می کنند.
جمعیت
تایلند بیست و یکمین کشور پرجمعیت دنیا به شمار می رود. این کشور بیش از 64 میلیون نفر جمعیت دارد. سه چهارم جمعیت آن را نیز تایلندی ها و یک چهارم باقی مانده را مالایی ها و چینی ها تشکیل داده اند. نژادهای دیگر نیز با جمعیت های محدود در این کشور زندگی می کنند.
واحد پول تایلند

واحد اصلی پول کشور تایلند «بات» نام دارد.

آب و هوا
آب و هوای تایلند، از نوع خشک و گرمسیری است. بخش های جنوب و شرق آن بیشتر آب و هوای موسمی گرمسیری دارند. اگر بخواهیم به طور کلی در مورد آب و هوای این کشور بگوییم، دلپذیر و دلچسب است.
تعطیلات رسمی

در تایلند تعطیلات رسمی متعددی وجود دارد. برخی از آنها تعطیلات ملی هستند و تعدادی دیگر محلی هستند.

در میان تعطیلات ملی، باید به رسمی روز و شب سال نو در 31 دسامبر و اول ژانویه اشاره کرد. تعطیلات محلی تایلند نیز شامل:

  • تولد ملکه
  • تولد پادشاه
  • روز کار
  • روز قانون اساسی
  • روزهای Songkran از 13 تا 15 آوریل

و روزهای ملی دیگری است. این تعطیلات علاوه بر محلی ها، برای مسافران، گردشگران و توریست ها نیز روزهای بسیار خوبی به شمار می روند.

 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور