درباره - برزیل

اطلاعات عمومی
برزیل -Brazil- یکی از معروفترین کشورهای آمریکای جنوبی به شمار می رود که توسط اقیانوس اطلس احاطه شده است. این کشور، بزرگترین کشور آمریکای جنوبی بوده و از نظر جمعیت نیز پنجمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می شود.
درباره تاریخچه برزیل
برزیل از جمله کشورهای معروف آمریکای جنوبی است که برده های آفریقایی و مهاجران اروپایی برای قرن ها در این کشور ساکن بوده اند. برزیل دارای 26 ایالت با پیشینه ای بسیار غنی است. برزیل همواره جایگاه از مهمی در جهان برخوردار بوده و امروزه هم این کشور از نظر ورزش، قهوه و بسیاری از دلایل دیگر از کشورهای جذاب برای گردشگران محسوب می شود.


نخست اروپایی ها و بویژه هلندی ها برای ایجاد جوامع خود پا به برزیل گذاشتند. پس از آن، اسپانیایی ها و ژاپنی ها نیز وارد برزیل شدند. امپراطوری های متعددی در این کشور حکمرانی کرده اند. آشنایی و شناخت کافی از تاریخ غنی و جذاب برزیل مدت زمان زیادی را به خود اختصاص خواهد داد.

اطلاعات گردشگری
شناخت کشورها و بدست آوردن اطلاعات گردشگری آنها دیگر کار چندان دشواری محسوب نمی شود. امروزه با حضور اینترنت، چنانچه به دنبال وب سایت ها و پورتال های مرتبط با اطلاعات گردشگری بگردید، یقیناً با انبوهی از پورتال های مربوط به گردشگری در برزیل روبرو خواهید شد.
نژاد-قومیت مردم برزیل
پرتغالی ها و مردم آفریقای جنوبی، نخستین گروهی بودند که جوامع خود را در برزیل ایجاد کردند. روند برده داری نیز تا چند دهه گذشته در برزیل رواج داشت که بعدها متوقف شد. برده داری به لحاظ اقتصادی سودآور نبود و همچنین مانع خوشنامی و شهرت برزیل در جهان می شد و به همین دلیل انگلیسی ها تصمیم گرفتند که جلوی برده داری را در برزیل بگیرند. سپس ژاپنی ها نیز به این سرزمین وارد شدند. اما مردم هنوز هم گهگاه در برزیل دچار خشونت های ناشی از تفاوت رنگ پوستشان می شوند چراکه نژادپرستی هرچند به صورت بسیار خفیف، هنوز در برزیل وجود دارد.
زبان های رایج در برزیل
برزیل بزرگترین کشور آمریکای جنوبی بوده و مردم آن به زبان های متعددی صحبت می کنند. انگلیسی، فرانسوی، هلندی، گوارانی، کوریپاکو، تیکونا و یامیناهوآ از جمله رایج ترین زبان های این کشور به شمار می روند. اگرچه همه این زبان ها، زبان های معروفی نیستند اما از جمله زبان های رایج در قسمت های مختلف برزیل محسوب می شوند. در زبان نوشتاری نیز بیشتر با پرتغالی برزیلی، انگلیسی و اسپانیایی برخورد می کنید.
واحد پول برزیل

متداولترین واحد پول کشور برزیل، رئال نام دارد. در حقیقت پرتغالی ها در قرن پانزدهم میلادی، مستعمره ای به نام برزیل را ایجاد کردند. آنها از آن زمان، رئال را به عنوان واحد پولی کشور برزیل معرفی نمودند. اما بعدها واحد پول برزیل بارها دچار تغییراتی شد. برای مثال، واحد پول این کشور برای مدتی کروزِروس نام داشت و پس از آن، کروزیروس ریاس جایگزین آن گردید. چنانچه قصد سفر به برزیل را دارید، بخاطر داشته باشید که در این کشور قادر نخواهید بود که از ارزهای خارجی استفاده کنید.

مذهب در برزیل
زمانیکه صحبت از مذهب و باورهای دینی در برزیل به میان می آید، با تنوع زیادی در این موضوع روبرو خواهید شد. قبلاً کلیساهای کاتولیک زیادی در برزیل دیده می شد که امروزه به علت ظهور کلیساهای نئو پِنتِکوستال، تعداد آنها در حال کاهش است. مذهب آفریقایی برزیلی نیز در گذشته به شدت در این کشور رواج داشت. اما این مذهب هم بواسطه ظهور کلیساهای نئو پنتکوستال کاهش یافته است. بیشتر مردم برزیل علیرغم گوناگونی مذاهب در این کشور، کاملاً پایبند به اعتقادات مذهبی شان هستند.
آب و هوای برزیل

شش منطقه آب و هوایی در برزیل دیده می شود. این مناطق عبارتند از: نیمه گرمسیری مرطوب، نیمه گرمسیری کوهستانی، نسبتاً خشک، گرمسیری موسمی، گرمسیری مرطوب و خشک و جنگل های بارانی گرمسیری. میانگین دمای هوا در برزیل 25 درجه سانتیگراد است.

مساحت برزیل
مساحت این کشور بالغ بر 3286470 مایل مربع (معادل 8511918 کیلومتر مربع) می باشد.
نوع حکومت در برزیل
جمهوری فدرال
تعطیلات در برزیل
کارناوال معروفترین جشنواره برزیل محسوب می شود. این جشنواره قبل از عید پاک آغاز شده و برزیلی ها با شوق و ذوق فراوان در آن شرکت می کنند. علاوه بر روز سال نو، روز کریسمس، روز استقلال و روز ارواح نیز در لیست روزهای تعطیل در برزیل قرار دارند.
جمعیت برزیل

برزیل پنجمین کشور پرجمعیت جهان بوده و جمعیت آن بیش از 191 میلیون نفر است.

روز استقلال برزیل
برزیل در سال 1822 میلادی استقلال خود را از پرتغال به دست آورد.
تعداد سالانه گردشگران
هرساله در حدود 5-4 میلیون گردشگر به برزیل سفر می کنند و در چند سال اخیر تغییر چندانی در این آمار مشاهده نشده است. جاذبه های گردشگری برزیل همواره گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط جهان به سوی خود جلب می کنند. بخصوص در زمان برگزاری کارناوال های گوناگون در این کشور، صرفنظر کردن از زیبایی های آنها بسیار دشوار است.
 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور