درباره - آلمان

اطلاعات عمومی

اگر در حال برنامه ریزی برای گذارندن تعطیلاتتان در کشوری اروپایی هستید و دوست دارید به جایی سفر کنید که همه چیز برایتان مهیا باشد، در اینصورت کشور آلمان -Germany- بهترین پیشنهاد ممکن برای شماست. آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان محسوب شده و در ردیف کشورهای پیشرفته جایگاه بالاتری از انگلستان و آمریکا به خود اختصاص داده است. در بین تمامی کشورهای قاره اروپا و نیز کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورها به شمار می رود.

گذشته از این، کشور آلمان یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان است که سالانه گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان به سوی خود جذب می کند.

  • نام محلی: دویچلند
  • کد کشور: DEU
  • پایتخت: برلین
  • شکل حکومت: جمهوری فدرال
  • روز استقلال: اعلام استقلال از امپراطوری عثمانی در سال 1821 میلادی. شروع جنگ استقلال یونان.
  • واحد پول:واحد پول کشور آلمان، یورو نام دارد. این کشور نیز همانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از این واحد پولی بهره می گیرد.
  • زبان های مورد استفاده در آلمان:زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی است. با این وجود، ردپای زبان های مختلف دیگری نیز در این کشور دیده می شود. از آنجاییکه آلمان یکی از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود، دو زبان رایج دیگری که در این کشور مورد استفاده قرار می گیرند شامل انگلیسی و فرانسوی می باشد. علاوه بر این، زبان های دیگری نظیر دانمارکی، صربی، رومانیایی و فریزین هم به ندرت در این کشور کاربرد دارند. انگلیسی زبانی کاملاً رایج در آلمان است و بنابراین کسی برای مکالمه به این زبان با مشکلی مواجه نخواهد شد.
  • نژاد مردم آلمان:اکثریت مردم آلمان یعنی بیش از 91% جمعیت این کشور از نژاد ژرمن هستند. سایر نژادهای ساکن در آلمان عبارتند از: ترک ها با جمعیتی معادل 6% کل جمعیت و سایر نژادها که 2% باقیمانده را تشکیل می دهند.
  • دین مردم آلمان:مردم آلمان پیرو ادیان مختلفی می باشند. مسیحیت محبوب ترین و غالب ترین دین در آلمان محسوب می شود که بیشتر مردم این کشور از پیروان آن به شمار می روند. پس از مسیحیت، اسلام دومین دین پرطرفدار در آلمان است. همچنین پیروان ادیانی نظیر هندو و سیک نیز در آلمان دیده می شوند. ادیان کوچک دیگری نیز در آلمان وجود دارند که به طور رسمی ثبت نشده اند.
تاریخچه آلمان

کشور آلمان بواسطه گذشته خود که سرشار از نام ها و اتفاقات بزرگ و مشهور است، کشوری مطرح در جهان به شمار می رود. از آنجاییکه آلمان یکی از کشورهایی است که صاحب برخی از مهمترین عناوین و رکوردهای ثبت شده در جهان می باشد، به همین دلیل به یکی از محبوب ترین کشورهای نیز تبدیل شده است.


آلمان از تاریخچه ای بسیار جالب که با تغییرات و دگرگونی های بسیاری نیز همراه بوده، برخوردار است. از آنجاییکه نام این کشور توسط جولیوس سزار انتخاب شده، بنابراین آلمان کشوری کهن به شمار می رود.

تصور می شود که سلت ها نخستین ساکنان آلمان بوده باشند. پس از سلت ها، قوم ژرمن در این کشور ساکن شد. حمله ژرمن ها سبب سقوط امپراطوری روم و شکل گیری امپراطوری مقدس روم گردید که فرمانروایان آن، پادشاهان آلمان بودند.

بعدها با روی کار آمدن هیتلر، آلمان از نظر قدرت و محبوبیت به پیشرفت چشمگیری دست یافت. آلمان تحت امر هیتلر به یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان تبدیل شد. با این حال قدرت و اعتبار این کشور پس از جنگ جهانی دوم به شدت تنزل پیدا کرد. اما آلمان ها هرگز امیدشان را از دست نداده و مجدداً به یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان تبدیل شدند.

اطلاعات گردشگری
در آلمان مکان های متعدد و زیبایی وجود دارد که قابلیت جذب کردن و سرگرم ساختن بازدیدکنندگان کثیری را دارد. این کشور در کنار دارا بودن دیدنی های بی شمار، از پیشرفته ترین کشورهای جهان نیز به شمار می رود. ابزارها و فن آوری های پیشرفته بسیاری در آلمان برای استفاده توسط گردشگران در دسترس است. شهرهایی نظیر برلین و فرانکفورت از زیرساخت های بی نظیر و بناهای معروف زیادی در سطح جهان، برخوردارند.

آلمان از طریق راه های مختلف زمینی، هوایی و دریایی به خوبی با دیگر کشورهای جهان در ارتباط است. جامعه و علوم پیشرفته این کشور، هر ساله گردشگران زیادی را به طرف آلمان می کشانند.
تعداد گردشگران در سال
تعداد گردشگرانی که هر ساله از آلمان دیدن می کنند از مرز 24 میلیون نفر فراتر می باشد. این آمار خود دلیل تلاش زیاد آلمان درجهت فراهم کردن هرچه بیشتر امکانات لازم برای پذیرایی از گردشگران را نشان می دهد.
جمعیت آلمان
جمعیت آلمان 81757600 نفر است
تعطیلات ملی در آلمان

به جز روز وحدت دو آلمان که به عنوان تعطیل ملی در این کشور محسوب می شود، سایر روزهای تعطیل در آلمان به صورت فدرال جشن گرفته می شوند. تعداد کل روزهای تعطیلی که در آلمان جشن گرفته می شوند، 16 روز است.

 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور