درباره - فرانسه

اطلاعات عمومی

فرانسه -France- یکی از مشهورترین کشورهای قاره اروپاست. این کشور علاوه را بیشتر به دلیل مد، فرهنگ و هنر آن می شناسند. اما همه شهرت آن به همین دلایل نیست. شهرهای دیدنی و منظره ها، بناها و ساختمان های مختلفی نیز در مکانهای مختلف این کشور وجود دارند که سالانه افراد بسیار را از جاهای مختلف دنیا به سمت خود می کشاند.

مرکز کشور فرانسه، شهر پاریس است. پاریس یکی از پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهرهای اروپاست. این شهر را مهد فرهنگ و هنر می دانند و هرساله میلیون ها نفر برای بازدید از پاریس به فرانسه مسافرت می کنند. شاید به طور متوسط گفت حدود 80 میلیون نفر در سال از این کشور بزرگ و زیبا بازدید می کنند.

البته همه این مسافران به قصد گردش به فرانسه نمی روند. فرانسه فقط برای تفریح و سپری کردن تعطیلات شهرت ندارد. این کشور که در خلال جنگ های جهانی اول و دوم بخش زیادی از ثروت و قدرت خود را از دست داد، یکی از بزرگ ترین کشورهای صنعتی در سراسر دنیاست. می توان گفت فرانسه دقیقا رتبه ششم را میان کشورهای صنعتی برتر دنیا از آن خود کرده است.

فرانسه حدود 550 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. به همین دلیل لقب پهناورترین شهر اروپایی را به آن داده اند. از کشورهای هم مرز با فرانسه می توان به بلژیک، سوییس، لوکزامبورگ، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، موناکو و آندورا اشاره کرد.

کد نام این کشور FRA و پایتخت آن پاریس است.

حکومت این کشور جمهوری و ملیت مردم فرانسوی است.

درباره فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای قدیمی، مهم و پرجمعیت اروپاست. پایتخت آن - پاریس - پرجمعیت ترین شهر اروپاست. در فرانسه انواع آثار تاریخی، برندهای مختلف مد، هنر، تئاتر، موسیقی و ... را می توان به وضوح دید. این کشور از معدود نقاط توریستی جهان است که برای هر قشر و نسل و سلیقه ای جذاب و دوست داشتنی است. این کشور پیشینه غنی دارد.

تاریخچه
فرانسه تاریخ و پیشینه بسیار غنی دارد. تاریخ این کشور به زمانی بر می گردد که جولیوس سزار در رم قانون گذاری می کرد. پس از سقوط روم در قرون وسطی، این پادشاهی به سمت قبایل ژرمن آمد. به تدریج، این پادشاهی به سمت اطراف پاریس کشیده شد.

فرانک ها، ساکنان Francia نخستین فاتحان ژرمن در اروپا بعد از سقوط امپراطوری رم بودند. آنها دین مذهب کاتالویک را در این منطقه رواج دادند. به همین دلیل به Francia «پیرترین دختر کلیسا» می گویند.

بعد از معاهده Verdun در سال 843 پیش از میلاد، پادشاهی Francia به بخش های مختلفی همچون امپراطوری Carolingian، فرانسیای شرقی، غربی و فرانسیای میانه تقسیم شد. میان این بخش ها، Francia غربی بهتر رشد کرد و تا جایی پیش رفت که فرانسه مدرن و امروزی از دل آن بیرون آمد. در واقع فرانسه ای که امروز شاهد آن هستیم، در نتیجه پیشرفت بخش غربی Francia به وجود آمده است.

اطلاعات گردشگری
فرانسه در همه نقاط دنیا شهرت دارد. این کشور مملو از برندهای مختلف مد است و انواع هنرها از این کشور هنرپرور سرچشمه گرفته اند. یا دست کم، هنرمندان بسیاری از جاهای مختلف به فرانسه رفته اند و در همان جا به فعالیت خود ادامه داده اند. این کشور علاوه بر جاذبه های گردشگری فراوان، در زمینه های صنعت و تجارت نیز بسیار شهرت دارد. فرانسه ششمین کشور صنعتی جهان است. پایتخت آن یعنی پاریس، پرجمعیت ترین شهر اروپاست.

نزدیک به 30 درصد مساحت فرانسه را پوشش جنگلی تشکیل داده است. بعد از سوئد و فنلاند، سومین کشور سرسبز اتحادیه اروپا به شمار می رود. از منابع طبیعی این کشور می توان به ماهی، زغال سنگ، آهن، بوکسیت، روی، پتاس و الوار اشاره کرد.

کشور فرانسه در حوزه صنعت بسیار فعال است. از مهم‌ترین صنایع فرانسه می ‌توان به هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، جنگ ‌افزار، ماشین‌آلات و وسایل نقلیه اشاره کرد.

شاید جالب باشد بدانید کشور فرانسه در سال 1998 میلادی با 70 میلیون گردشگر، مقام نخست کشورهای توریستی جهان را از آن خود کرد. این کشور از نظر تعداد سالانه گردشگران در مقامی بالاتر از اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، انگستان و چین قرار دارد.

فرانسه آب و هوای معتدل و مدیترانه ای دارد. این کشور برای مناظر طبیعی و سازه های بسیار مشهورش همچون برج ایفل یا خیابان هایی همچون شانزه‌لیزه شهرت دارد.

بزرگ ترین کانال دنیا در این کشور واقع شده است. این کانال علاوه بر اینکه دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس را به هم ارتباط می دهد، منظره بسیار زیبایی دارد. دو طرف آن را درختان بلند و سرسبزی پوشانده اند.

زیبایی کشور فرانسه در همه شهرهای آن قابل لمس است. اینگونه نیست که همه چیز در مرکز کشور یا فقط یکی دوشهر آن جمع شده اند. به هر شهر این کشور زیبا که سفر کنید، موردی برای شگفت زده و هیجان زده شدن جود دارد. معماری آثار تاریخی و قدیمی از جمله جاذبه های این کشور هستند.

فرانسه همه چیز برای هر نوع سلیقه ای دارد. به همین دلیل سالانه میلون ها نفر از همه جای دنیا به این کشور پهناور اروپایی مسافرت می کنند.

آب و هوا
فرانسه آب و هوای معتدل و مدیترانه ای دارد. بخش های مختلف آن آب و هواهای متفاوتی دارند. اقیانوسی، مدیترانه ‌ای، اقیانوسی مرطوب، سرد و زمستانی ... از جمله آب و هواهای متنوع این کشور هستند که در موقعیت های مختلف جغرافیایی وجود دارند.
واحد پول

همچون دیگر کشورهای اروپایی، واحد اصلی پول فرانسه نیز یورو است. البته فرانسه واحد پول خود را نیز در کنار واحد پول ملی دارد و آن فرانک است.

زبان رایج در فرانسه

از آنجا که این کشور مهد هنر و فرهنگ های مختلف است، مردم با زبان های مختلف در آنجا صحبت می کنند. اما زبان اصلی این کشور فرانسوی است. در کنار زبان فرانسه، زبان های دیگری همچون آلساتین، باسک، Catalan و Corsican نیز در این کشور صحبت می شوند.

نژادهای مختلف در فرانسه

نژادهای که در کشور فرانسه زندگی می کنند، فرانسوی هستند. البته نژادها و قومیت های دیگری نیز در این کشور زندگی می کنند.

مذهب

در کشور فرانسه دین یک مساله کاملا فردی است. مردم ادیان مختلفی دارند. اما بیشتر آنها به دین مسیحی اعتقاد دارند از این رو کلیساهای زیادی در سطح شهرهای مختلف این کشور به چشم می خورند. در کنار مسیحیت، ادیانی همچون اسلام، پروتستان، بودایی و یهودی نیز در این کشور رواج دارند. اما همان طور که گفتیم دین اصلی آنها مسیحی است.

جمعیت

جمعیت کشور فرانسه حدود 65,447,374 نفر است.

تعطیلات رسمی
  • در کشور فرانسه 11 روز به صورت رسمی تعطیل است.
  • به استثنای این 11 روز، مردم به مدت 5 هفته در کل سال نیز می توانند از تعطیلات لذت ببرند.
تعداد سالانه گردشگران

تعداد گردشگران فرانسه در طول یک سال حدود 90 میلیون نفر است. این تعداد، آمار بسیار زیادی است و باید به جرات گفت یکی از پربازدید کننده ترین کشورهای جهان است.

 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور