درباره - اسپانیا

اطلاعات عمومی

کشور اسپانیا -Spain- در جنوب غربی قاره اروپا و در نزدیکی کشورهایی همچون فرانسه و پرتغال قرار دارد. این کشور جزو اتحادیه اروپا است و جزو زیباترین و پربازدیدکننده ترین  کشورهای این قاره به شمار می رود. اسپانیا سالانه افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. این کشور از شرق با دریای مدیترانه و از غرب با اقیانوس اطلس در تماس است.

بعد از کشور بزرگ فرانسه، اسپانیا دومین کشور بزرگ اروپا به شمار می رود. شهرت کشور اسپانیا برای آثار باستانی، بناهای تاریخی و زیبایی های طبیعی آن است.

همین موارد، سالانه میلیون ها گردشگر را از نقاط مختلف دنا به سمت اسپانیا جذب می کنند.

اطلاعات گردشگری

کشور اسپانیا یکی از بهترین مقاصد گردشگری است. این کشور علاوه بر جاذبه های طبیعی بسیار زیبا، بناهای تاریخی و معماری فوق العاده نیز دارد. سالانه افراد بسیاری به اسپانیا مسافرت می کنند و دیدنی های آن را از نزدیک بازدید می کنند.

اسپانیا یکی از کشورهای جنوب غربی اروپاست و می توان گفت بعداز فرانسه بزرگ ترین کشور این منطقه به شمار می رود. شاید جالب باشد بدانید اسپانیا در شبه جزیره ای به نام ایبری واقع شده است. اسپانیا بزرگ ترین قسمت این شبه جزیره را تشکیل داده است. در این شبه جزیره، جزایر دیگری نیز همچون بالئارس، جزایر قناری و شهرهای سبته و ملیله نیز  قرار دارند. کشور اسپانیا از جنوب و شرق به دریای مدیترانه، از جنوب غربی به اقیانوس اطلس، از غرب به پرتغال، و از شمال به دریای کانتابریا و کشور فرانسه متصل است.

زبان رایج کشور اسپانیا
زبان های مختلفی در کشور اسپانیا صحبت می شود. اما رایج ترین زبان در این کشور، زبان اسپانیایی است که بیشتر مردم آن در همه شهرها و روستاها به این زبان صحبت می کنند. اما در کنار زبان اسپانیایی، زبان های دیگری نیز همچون والنسی، باسک، گالاسیا نیز جزو زبان های رسمی این کشور به شمار می روند. البته زبان های دیگری نیز همچون فالا، اتریشی و لئونز و ... در این کشور صحبت می شوند. انواع زبان های مختلف را در کشور اسپانیا می توان یافت.
نژاد و قوم های مختلف اسپانیا
در اسپانیا علاوه بر زبان های مختلف، نژادهای مختلفی نیز وجود دارند. نژاد و قوم اصلی آن نژاد اسپانیایی است. اما اقوام دیگری نیز همچون موروکان، برتیانیایی و ادوریان نیز به این کشور مهاجرت کرده اند و در آنجا زندگی می کنند. اما همان طور که گفتیم، نژاد اصلی کشور اسپانیا، نژاد اسپانیایی است.
درباره تاریخچه کشور اسپانیا

اسپانیا، در میان دیگر کشورهای اروپایی قدمت و پیشینه خوبی دارد. کشورهای قدیمی متعددی در اروپا قرار دارند که عمر طولانی در تاریخ کشوری دارند اما اسپانیا از همه آنها یک قدم جلوتر است. اسپانیا همیشه در طول تاریخ تحت سلطنت و حکومت پادشاهان مختلف آفریقایی، اعراب و اروپایی های قرار داشته است. حكومت اسپانيا، حکومت سلطنت مشروطه است. پارلمان این کشور از مجلس سنا ومجلس وكلا تشکیل شده است.


اسپانیا تاریخ طولانی و قدیمی دارد. اسپانیا تقریبا انواع حکومت ها را در طول تاریخ تجربه کرده است. تاریخ اسپانیا، دوره های پیش از تاریخ را نیز در برمیگیرد. کشور امروزی اسپانیا، زمانی تحت تصرف امپراطوری روم و از مهم ترین مناطق امپراطوری آن زمان بوده است. بعد از آن، در قرون وسطی بود که اسپانیا تحت تسلط ژرمن های قرار گرفت و چند قرن بعد از آن توسط مسلمان ها فتح شد. البته حکومت اعراب و مسلمان ها بر اسپانیا در سال 1492 میلادی به پایان رسید.

بعد از پایان یافتن حکومت مسلمان ها بر اسپانیا ، این کشور استقلال خود را به دست آورد و به یکی از قدرت مندترین کشورهای قاره اروپا تبدیل شد. این وضعیت در طول قرن های 16 و 17 میلادی ادامه داشت و همچنان اسپانیا قدرتمندترین کشور منطقه به شمار می رفت. اما به تدریج با وقوع جنگ های مکرر این کشور ضعیف شد.

کشور‌های آمریکای جنوبی که  تحت سلطه اسپانیا قرار داشتند، اوایل قرن 19 میلادی از سلطه این کشور خارج شدند. اواسط قرن بیستم میلادی و بعد از شکست جمهوری خواهان در جنگ‌ های داخلی اسپانیا، ژنرال فرانکو حکومت کشور اسپانیا را به دست گرفت و حدود سه دهه این کشور را اداره کرد. 11 سال بعد از مرگ فرانکو و در سال 1986 میلادی، اسپانیا به اتحادیه اروپا ملحق شد و دوران جدیدی از تاریخ این کشور آغاز شد.

واحد پول اسپانیا
از آنجا که کشور اسپانیا جزو اتحادیه اروپاست، واحد پول کشور آن نیز یورو است.
مذهب و ادیان اسپانیا

بیشتر جمعیت مردم اسپانیا به دین مسیحی اعتقاد دارند. باید گفت دین رسمی کشور اسپانیا دین مسیحیت است. مذهب اصلی آنها نیز کاتولیک است. البته به غیر از مسیحی های کاتولیک ادیان دیگری نیز در این کشور وجود دارند. البته بد نیست بدانید حدود 20 درصد از جمعیت اسپانیا به هیچ دین و مذهبی اعتقاد ندارند و لائیک هستند. اما ادیانی همچون اسلام نیز در اسپانیا به چشم می خورند که جمعیت بسیار کمی دارند.

تعداد سالانه گردشگران

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، کشور اسپانیا از جمله کشورهای زیبای قاره اروپاست و سالانه حدود 60 میلیون نفر از سراسر دنیا  به این کشور مسافرت می کنند.

آب و هوا
اسپانیا آب و هوای متغیری دارد. هر منطقه از این کشور آب و هوای خاص خود را دارند. برخی قسمت های از آب و هوای مدیترانه ای و قسمت های دیگر آب و هوای اقیانوسی یا کوهستانی دارند. جنوب شرق اسپانیا، تابستان های داغ و زمستان های معتدل مدیترانه ای دارد.  مناطق خشک مرکزی آن نیز تابستان های گرم و داغ و زمستان های سرد و خشک دارند. مناطق کوهستانی نیز تابستان های خنک دارند.
جمعیت اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای پرجمعیت است. ب اساس آمار سال 2010 میلادی، جمعیت مردم این کشور حدود 4598901 نفر تخمین زده شده است.

تعطیلات رسمی

در کشور اسپانیا، 14 تعطیلات رسمی وجود دارد. 9 تا از این تعطیلات دولتی هستند و خود حکومت تعطیل کرده است. 2 تا از آنها نیز محلی هستند و خود مردم در مناطق مختلف کشور اسپانیا این دو روز را به تعطیلات رسمی خود اضافه کرده اند.

 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور