درباره - ایتالیا

اطلاعات عمومی

کشور ایتالیا -Italy-، یکی از کشورهای جنوب اروپاست. این کشور از یک شبه جزیره به نام ایتالیا و دو جزیره به نام های سیسیل و ساردنیا در دریای مدیترانه تشکیل شده است.

کشور ایتالیا بخشی از اتحادیه اروپا و یکی از مدرن ترین و توسعه یافته ترین کشورهای سراسر دنیا به شمار می رود. این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است. ایتالیا جزو هشت کشور صنعتی جهان به شمار می رود. شاید جالب باشد بدانید نقشه این کشور شبیه چکمه است.

اطلاعات گردشگری
 • کد کشور: ITA
 • مرکز: رم
 • ملیت: ایتالیایی
 • نوع حکومت: جمهوری

ساده ترین راه ارتباطی با ایتالیا، خط هوایی آن به نام Alitalia  است که همیشه برای دیگر کشورهای اروپایی پرواز دارد. در مراکز اصلی کشور ایتالیا، فرودگاه های بین المللی متعددی وجود دارد. برخی از آنها در شهرهایی همچون میلان، رم، ناپل، بولوگنا، ونیز، پیزا، تورین، باری، کاتانیا و جئونا قرار دارند. خطوط پروازهای داخلی این کشور نیز بسیار کامل هستند و برای مسافرت بین شهرهای مختلف ایتالیا می توان از هواپیما استفاده کرد.

علاوه بر هواپیما، می توان از وسایل نقلیه زمینی همچون قطار، اتوبوس و تاکسی استفاده کرد. این کشور از طریق ریل های راه آهن با کشورهای مجاور در ارتباط است. خطوط راه آهن بین ایتالیا و کشورهایی همچون فرانسه، کرواتیا،آلمان، اتریش، لهستان، اسپانیا، اسلوانی، سرویا و جمهوری چک کشیده شده اند.  مسافرت با قطار این مزیت را دارد که از مناظر زیبای مسیر می توان لذت برد.

ایتالیا از شما با کشورهای سوئیس، اتریش، فرانسه و اسلوانی هم مرز است. به همین دلیل می توان از ماشین های شخصی و تاکسی نیز برای مسافرت بین این کشورها کمک گرفت.

از آنجا که کشور ایتالیا راه دریایی نیز دارد، می توان با کشتی از کشورهای آلبانی، یونان، کروتیا و مونتنگرو به ایتالیا رفت. بندرهای مشهور کشور ایتالیا، آنکونا، بری، ونیز و بریندیزی نام دارند.

مسافرت های داخل شهری در کشور ایتالیا نیز بسیار آسان و بی دردسر است. هر نوع وسیله نقلیه ای که نیاز باشد از خطوط زیرزمینی مترو گرفته تا اتوبوس، تاکسی و قطار در بیشتر شهرهای این کشور وجود دارد.

درباره کشور ایتالیا

حکومت کشور ایتالی، جمهوری است. بیشتر شهرت این کشور برای میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و هنری آن است. بر اساس محاسبات یونسکو، کشور کوچک ایتالیا نیمی از میراث فرهنگی دنیا را در خود جای داده است. این کشور بیشترین تعداد سالانه مسافر و گردشگر را در اروپا و دنیا از آن خود کرده است. شاید بتوان گفت بیشتر درآمد این کشور از همین تعداد زیاد گردشگرانش تامین می شود. ایتالیا در زمینه های مختلف همچون، مد، تفریح و گردشگری، صنعت، هنر و ادبیات شهرت دارد.

معماری ایتالیایی نیز زیبایی و جاذبه فراوانی دارد. در این کشور، زیباترین بناهای تاریخی، معماری و فرهنگی را می توان پیدا کرد. ونیز و پیزا از جمله شهرهای بسیار مشهور کشور ایتالیا هستند و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا را به طرف ایتالیا می کشانند.

ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه واقع شده است. به همین دلیل تبادلات فرهنگی بسیاری با ملل مختلف همچون فنیقی ها، یونانی ها، اعراب و نورمن ها داشته است. بنابراین این کشور از نظر معماری و هنر بسیار غنی و کامل است.

در کنار معماری های فرهنگی و معماری زیبا، طبیعت این شبه جزیره نیز بسیار زیباست. غذاها و نوشیدنی های متنوع ایتالیا نیز در جذب گردشگر تاثیر بسیاری دارند.

تاریخچه ایتالیا
روم باستان یک جامعه کشاورزی بود که در 800 سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده بود. این جامعه کوچک به تدریج به یک تمدن بزرگ تبدیل شد. روم آن زمان مملو از آثار تاریخی، باستانی و هنری بود. این تمدن عظیم در طول تاریخ به کشورهای کوچک تر تقسیم شد یکی از آنها کشور ایتالیاست. در سال 1861 میلادی بود که  پادشاهی ایتالیا به صورت یک شبه جزیره به وجود آمد.
زبان مردم ایتالیا
زبان اصلی مردم ایتالیا، ایتالیایی است. بیش از 55 میلیون نفر در این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. این زبان شباهت بسیاری به زبان های لاتین و رومی دارد و کمتر می توان آن را به دیگر زبان های اروپایی شباهت داد. البته باید گفت، ایتالیایی شاخه ای از زبان های رومی به شمار می رود. به غیر از زبان ایتالیایی، زبان های دیگری نیز همچون آلمانی، فرانسوی، لومباردی، لیگوری، توسکانی، ناپلی، ساساری و ... در این کشور رواج دارند.

تعداد سالانه گردشگران

کشور ایتالیا سالانه میزبان حدود 44 میلیون مسافر از سراسر دنیاست.

نژاد و قومیت های ایتالیا
قوم و نژاد ایتالیایی بخش اعظم این کشور و حدود 93 درصد از مردم این کشور را تشکیل می دهند. در کنار ایتالیایی ها، اقوام دیگری همچون رومی، آلبانیایی و آفریقای شمالی نیز زندگی می کنند. از همان ابتدا تشکیل کشور ایتالیا، این کشور محل زندگی نژادهای مختلفی همچون ژرمن، لومباردز، اوستروگوتس، نورمنز و بیزانس بوده است. ایتالیا در سال 1861 به یک پادشاهی متحد و شبه جزیره تبدیل شد. به همین دلیل این کشور، امروزه حدود چهار و نیم میلیون مهاجر را در خود جای داده است.

واحد پول ایتالیا
از آنجا که کشور ایتالیا جزو اتحادیه اروپاست، واحد پول آن نیز یورو است. یورو واحد پول رایج سراسر اروپاست.

مذهب مردم ایتالیا
مذهب اصلی مردم ایتالیا مسیحی کاتولیک است. با اینکه بیشتر مردم این کشور به این دین اعتقاد دارند، اما نمی توان آن را به عنوان یک کشور مذهبی به شمار آورد.

حدود 88 درصد از مردم ایتالیا، کاتولیک هستند اما فقط یک‌سوم آنها مناسک مذهبی را به جای می آورند و عضو فعال دینی هستند. به غیر از ماتولیک، مذاهب دیگری نیز همچون پروتستان ها، یهودی ها و مسلمانان نیز در ایتالیا زندگی می کنند و بیشتر آنها مهاجر هستند. کمتر از یک و نیم درصد از مردم ایتالیا را مسلمان ها تشکیل می دهند. یعنی باید گفت حدود یک میلیون نفر مسلمان و نیم میلیون نفر یهودی در ایتالیا وجود دارند.

ادیان و مذاهب دیگری همچون بودائیسم، سیکیسم و هندوئیسم نیز به ندرت و بسیار کم در این کشور وجود دارند.

آب و هوای ایتالیا
از آنجا که ایتالیا شبه جزیره ای در دریای مدیترانه است، آب و هوای مدیترانه ای نیز دارد. البته آب و هوای آن در مناطق مختلف کشور با هم فرق دارند. تابستان های ایتالیا گرم و خشک و زمستان های معتدل دارد. جزایر سیسیل و ساردنیا آب و هوای گرم تر و خشک تری نسبت به بخش اصلی کشور دارند. کوه های آلپ و دره پو نیز زمستان های سردتر و مرطوب تری دارند.
تعطیلات رسمی
 • روز اول ژانویه - سال نو
 • 6 ژانویه - ظهور و تجلی عیسی مسیح
 • عید پاک
 • دوشنبه عید پاک
 • 25 آوریل - سال‌روز آزادی
 • اول می - روز کار و کارگر
 • دوم ژوئن - روز جمهوری
 • 15 آگوست - Ferragosto/Assumption Day F
 • اول نوامبر - روز مقدس مسیحی ها
 • 8 دسامبر - Immaculate Conception
 • 25 دسامبر - روز کریسمس
 • 26 دسامبر - روز اسقف استفان
جمعیت ایتالیا

بر اساس آماری که در سال 2008 میلادی از جمعیت ایتالیا منتشر شده است، بیش از 60 میلیون نفر در این کشور کوچک زندگی می کنند. بیش از 94 درصد از جمعیت کشور ایتالیا را مردم بومی ایتالیا تشکیل می دهند. بقیه آن را نیز نژادهای شمال آفریقا، آلبانیایی ها و رومی ها تشکیل می دهند.

 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور