شهرها - ترکیه

آنتالیا -Antalya- که از نظر تاریخی به نام های آناتولی باستانی یا آتالیا نیز نامیده می شود، یکی از زیباترین شهرهای ترکیه به شمار می رود. مکان های پربیننده این شهر در لیست پربیننده ترین و جذاب ترین اماکن توریستی جهان در مرتبه چهارم قرار دارند. به غیر از این مکانها شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

آنکارا -Ankara-، پایتخت ترکیه، در مرکز این کشور و در جنوب شرقی استانبول قرار دارد. این شهر دومین شهر بزرگ ترکیه به شمار می رود. این شهر بواسطه موقعیت مرکزی اش، شهری صنعتی و تجاری محسوب می شود و دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

استانبول -Istanbul- یکی از شهرهای ترکیه است که 18% از جمعیت ترکیه در آن ساکنند. این شهر بر روی دو قاره قرار گرفته است و توجه تمام توریست هایی را که به ترکیه می آیند به سوی خود جلب می کند. در این شهر مکان های تاریخی و فرهنگی بسیاری که نشان دهنده فرهنگ این شهر هستند، وجود دارد. به غیر از مکانهای تاریخی، جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان در ای شهر دیده می شود.

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور