آنچه باید بدانید - تایلند

گول زدن توریستها
گول ظاهر آنها را نخورید، زیرا تایلندی ها سعی میکنند شما را گول بزنند .این امر مختص به دستفروشان خیابانی و یا رانندگان تاک تاک نمیشود، بلکه رزرویشن هتل ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

رفتار محترمانه
هنگامی که در مکانهای عمومی بانکوک هستید، باید این نکته را بدانید که در حال انجام هرکاری که هستید راس ساعت 6 صبح و 8 شب باید آن کار را متوقف کنید. این کار را برای احترام به پخش سرود ملی در این دو زمان انجام میدهید. هیچ حرکتی نکنید تا پخش سرود ملی تمام شود، همچنین با غیبت کردن پشت سر خانواده سلطنتی به آنها بی احترامی نکنید
نوع پوشش
شما در تایلند همیشه محتاطانه لباس بپوشید، مخصوصا اگر چهره ی بلوند غربی دارید. نمیتوانید آزادانه با شلوارک کوتاه و تاپ بندی در خیابان قدم بزنید. شانه ها و زانو هایتان در تمام اوقات میبایست پوشیده باشد، خصوصا هنگامی که قصد دارید از معابد مقدس دیدن کنید. این نوع پوشش را حتی زمانی که هوا بسیار گرم هست میبایست رعایت کنید.

نکات ایمنی
هنگامی که در تایلند هستید، بهتر است همیشه کپی پاسپورت خود را بهمراه داشته باشید (حتی اصل آن را بهمراه داشته باشید).
چنانچه توسط افسر پلیس دستگیر شوید و حد اقل یک کپی از پاسپورت بهمراه نداشته باشید برای شما دردسر ساز خوهد شد.
سرویس های بهداشتی
در اکثر توالت های عمومی تایلند کاغذ های توالت در جایگاهی مشترک نزدیک دستشویی رها میشوند. همیشه یک رول دستمال توالت در کیف دستی خود به همراه داشته باشید تا اگر فراموش کردید که مقداری از دستمال ها را از آن جایگاه بردارید با مشکلی مواجه نشوید. همچنین توصیه میشود همیشه مایع ضدعفونی دست به همراه داشته باشید.
گردش دور شهر سوار بر تاک تاک
همیشه قبل از سوار شدن به تاک تاک یا تاکسی با راننده آن چانه بزنید. هر قیمتی که آنها گفتند قبول نکنید زیرا منظور آنها سر کیسه کردن توریست هاست. خیلی مهم است که هنگام سوار شدن به تاکسی یا تاک تاک روی کرایه با راننده به توافق برسید و گرنه حتما مغبون خواهید شد .همچنین اکثر رانندگان تاک تاک میخواهند شما را هر چه سریعتر سوار کنند تا هرچه زود تر به دور بعدی خود برسند، نه اینکه واقعا بخواهند شما را به مقصد برسانند، بنا براین اگر چنین موردی مشاهده کردید سریع از تاک تاک بیرون بپرید و ادب و نزاکت را فراموش کنید.
سلامتی
آب آشامیدنی تایلند اصلا خوب نیست. هرگز از شیر آب ننوشید، همچنین از شستشوی لباسهای خود چشم پوشی کنید، زیرا پس از مدتی لباس ها بوی بدی می گیرند.
مقررات برگشت از خرید
مغازه ها معمولا اجناس فروخته شده را پس نمیگیرند. بنابر این قبل از خرید مطمئن شوید که میخواهید آن کالا را 100 درصد بخرید.
غذا
سعی کنید خود را به آشپزخانه های محلی هر جایی که قصد سفر به آن را دارید، عادت دهید. برای همین منظور قبل از سفر به تایلند برخی از غذا های تایلندی را امتحان کنید. غذا های تایلندی معمولا پر ادویه هستند. مقدار کمی از نوشیدنی الکلی را که انتخاب میکنید ابتدا امتحان کنید. زیرا اکثر فروشگاه ها نوشیدنی های الکلی قوی را میفروشند که ممکن است برای شما بسیار سنگین باشد.
زبان
تایلندی ها زیاد خوب انگلیسی صحبت نمیکنند. البته بعنوان یک منطقه پر ترافیک توریستی ملاحظه خواهید کرد که اکثرا برای رفع امور تجارت توریستی، کمی انگلیسی صحبت میکنند، اما از سوی دیگر نمیتوان انتظار داشت از پس یک مکالمه تمام و کمال به زبان انگلیسی بر آیند. بنا بر این توقع زیادی نداشته باشید.
زمانی که نباید به تایلند سفر کنید
از سفر به تایلند در فصل باران خودداری کنید، زیرا در این فصل بسیاری از فعالیت های توریستی را نمیتوان انجام داد. بسیاری از تفریحات و سفر های با قایق در این جزیره را حداقل به دو نفره ارائه میدهند. اگر قصددارید در فصل باران غواصی کنید، از وجود تجهیزات نزدیک ساحل مطمئن شوید، غواصی کردن هنگام بارش باران کلا ممنوع است.

رانندگی
رانندگی در تایلند زیاد سخت نیست زیرا مقررات پیچیده ای برای رانندگی وجود ندارد. مراقب تصادفات جاده ای که اغلب اتفاق میافتد باشید. اگر اتومبیل یا موتور سیکلت کرایه کردید، حتما کلاه ایمنی و سایر پوشش های ایمنی را بهمراه داشته باشید و از آنها استفاده کنید و حتما به ترافیک و عابرین پیاده توجه داشته باشید.
آداب معاشرت
هرگز سر یک تایلندی را لمس نکنید زیرا سر برای آنها یکی از اعضای مقدس است. پاها بی ارزش ترین قسمت بدن هستند، بنابر این هرگز با کفش یا بدون کفش پا های خود را روی میز نگذارید و یا پا هایتان را جلوی کسی دراز نکنید، مخصوصا اگر کسی مقابل شما نشسته باشد. قبل از ورود به خانه کسی یا به یک معبد، کفش های خود را درآورید. تایلندی ها بسیار به عقاید مذهبی خود پایبند هستند بنابر این در معابد آنها از پوشیدن مایو خودداری کنید و کار های عجیب و غریب در مقابل مجسمه های مقدس آنها برای عکس گرفتن، انجام ندهید. برای ادای احترام به دیگران باید دو دست خود را به هم چسبانده و تا نزدیک چانه بیاوری و بگوئید Wai. جوانها همیشه اول به مسن ترها Wai میگویند، و افرادی که مقامشان از دیگران پائین تر است به آنها که مقامشان بالاتر است زود تر Wai میگویند. عشق بازی در ملاء عام چه همجنسگرا باشید و یا با جنس مخالف نکوهیده شمرده میشود. تایلندی ها ممکن است سوالاتی بپرسند که از نظر خیای ها سوالات نامتناسبی هستند، مانند سوالاتی راجع به سن، حقوق و یا وضعیت تاهل. زیاد در این مورد سخت نگیرید زیرا این بخاطر تناقض در فرهنگ هاست.
 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور