آنچه باید بدانید - یونان

نوع پوشش
اگر چه اسقف مرحوم یونانی کریستولوس ورود همگان را به کلیسای ارتدوکس خوشامد گفته بود ( نقل قول دقیق از وی، همانگونه که هستی بیا ) با این حال مردم هنگام ورود به کلیسا نباید بدن خود را زیاد نمایان کنند. زنان باید شانه ها ی خود را بپوشانند و دامن بلند به تن کنند و شلوار مردان نیز میبایست بلند باشد. البته کمی نامانوس و زشت بنظر میرسد، توریستی که از یونان دیدن میکند، درحالیکه قدم میزند و مایو بتن دارد شانه های خود را بپوشاند و به کلیسا وارد شود. پوشش مردم یونان معمولا عالی است. بنا بر این قبل از این که به خیابان بروید از نحوه پوشش مناسب خود برای دیدار از اماکن مذهبی مطمئن شوید. چنانچه فردی مذهبی هستید یا به غیر از این، در هر حال شایسته تر این است که از ورود به کلیساها با بدنی نیمه عریان خودداری کنید. مهم نیست که هوا چگونه است، مهم محجوب بودن آدم هاست. یونانی ها معتقدند که مایو و لباس شنا را فقط باید در ساحل به تن داشت نه در خیابانها. حتی در زمان استراحت و تعطیلات و با وجود اینکه کشورشان توریستی است، پوشش مناسب به تن میکنند زیرا همه جا دوستان، آشنایان، همکاران و افراد فامیلشان حضور دارند. با وجود تمامی این تفاسیر و از آنجا که ما توریست هستیم، یونانی ها با ما مدارا میکنند و اینکه برای آفتاب گرفتن برای لحظاتی روی شن ها دراز بکشیم و ریلکس کنیم را تحمل میکنند، اما به هرحال ما را کمی بی نزاکت تلقی میکنند. ولی به هر حال چون خارجی هستیم عذرمان موجه است.

در کلیسا
چنانچه قصد دارید از یک کلیسای یونانی ارتودکس دیدن کنید، هنگام ورود به کلیسا روشن کردن شمع را فراموش نکنید، میتوانید هنگام ورود به ساختمان شمع خود را برداشته و پول خرد را برای بهای آن شمع را در سوراخی که معمولا در کنار شعمها هست بیندازید. معمولا باید مبلغی معادل 50 تا 10 دراخما بپردازید. مردم معمولا در طول موعظه می ایستند، اما افراد مسن یا کسانی که مشکلات جسمانی دارند میتوانند بنشینند. بسیاری از مردم هنگام موعظه وارد و یا خارج میشوند، چنانچه این حرکت آنها با آرامش و سکوت باشد مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
در رستورانها و کافی شاپ ها
هنگامی که به یک بار یا کافی شاپ میروید، ممکن است کسانی که آنجا هستند به شما شیرینی و یا نوشیدنی تعارف کنند. تنها کاری که باید در این رابطه انجام دهید این است که تشکر کنید و یا بگوید بسلامتی ( به زبان یونانی ی Yamas). لزومی ندارد هر آنچه را که به شما تعارف میشود لمس کنید، اگر چه برخی از توریستها فکر میکنند باید هر آنچه را که به آنها تعارف میشود بنوشند یا بخورند، زیرا در کشور آنها عدم انجام این کار بی ادبی شمرده میشود. اصولا تنها کاری که باید انجام دهید این است که از شخص تشکر کرده و کمی از آن را مزه کنید.
رستینا، یک نوشیدنی عالی یونانیست وقتی که با سودا آن را مخلوط کنید.

سیگار کشیدن
سیگار کشیدن در همه مکانها مجاز نیست، و زنانی که در مکانهای عمومی سیگار میکشند، بعنوان خطا کار و دارای اخلاقیات بد شمرده میشوند (البته این مورد بیشتر در روستاها و شهر های کوچک برای افراد مسن بیشتر شمرده میشود)
اکثر مردم یونان سیگاری هستند، هنگامی که کنار شما در ایستگاه اتوبوس هستند، اگر با سرفه کردن به آنها بفهمانید که سیگارشان را دور بیاندازند، با اخم شما را نگاه میکنند و با اینکار نشان میدهند که قصد دور انداختن سیگارشان را ندارند.
رفتار و حرکات
توهین آمیز ترین رفتار از نظر یونانی های اینست که کف دست خود را جلویی صورت آنها بگیرید. هیچگاه اینکار را انجام ندهید زیرا بسیار بی ادبانه محسوب میشود. در برخی از مناطق کشور، توصیه میشود به هیچکس بیش از 2 ثانیه خیره نشوید، خصوصا به بچه ها زیرا با انجام این کار شیطان از چشمان شما به آنها نفوذ میکند. اگر چه ممکن است این عقاید خرافی تا حدودی در یونان کمرنگ شده باشند.
 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور