آنچه باید بدانید - امارات متحده عربی

قوانین و آداب و رسوم
قوانین و آداب و رسوم امارات متحده عربی با دیگر کشورها تفاوت‌های بسیاری دارد. باید مراقب حرکات‌تان حین سفر به این کشور باشید چرا که بسیاری عاداتی که در کشورهای دیگر جرم نیست در این‌جا جرم حساب است و مجازات به دنبال دارد. به خصوص در ماه مبارک رمضان و یا زمانی که به مسجد و اماکن مقدسه‌ی دیگر می‌روید بسیار مراقب رفتارتان باشید.
کالاهای ورودی
امارات متحده عربی یک کشور مسلمان است که از جهاتی مدرن شده است اما هم‌چنان سنت‌ها بر آن حکمرانی می‌کنند. ورود گوشت خوک و یا کالاهای تهیه شده با خوک و یا مصادیق فساد اخلاقی از جمله فیلم‌های غیراخلاقی به کشور ممنوع است. تمامی مجلات، فیلم‌ها، سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌ها ممکن است مورد سانسور قرار بگیرند.
مواد مخدر و اعتیادآور
مالکیت، داد و ستد و قاچاق مواد مخدر، حتی در مقادیر ناچیز، جرم حساب می‌شود و مجازات به همراه دارد. اغلب در صورت تخطی از این قوانین حداقل 4 سال زندان و حداکثر مجازات اعدام برای افراد خاطی در نظر گرفته می‌شود. مقامات امارات متحده عربی وجود مواد مخدر در خون را مالکیت مواد مخدر به حساب می‌آورند. هنگام سفر به امارات متحده و یا ترانزیت از طریق فرودگاه‌های این کشور مراقب باشید که هیچ نوع ماده‌ی مخدری با خود به همراه نداشته باشید و چند ساعت و یا چند روز قبل از سفر نیز مواد مخدر مصرف نکرده باشید. حتی داروهای مسکن مرسوم در داروخانه‌ها هم‌چون آسپیرین، بروفن و استامینوفن نیز مخدر شمرده می‌شوند و ورودشان به کشور ممنوع است. شاهدانه و یا حشیش مصنوعی (که در برخی کشورها با برند Spice  و یا Space فروخته می‌شود) نیز شامل این قوانین می‌شود و مجازات به همراه دارد. همان‌طور که ذکر شد حین ترانزیت از طریق این کشور باید هم‌چنان قوانین آن را رعایت کنید و از حمل هر گونه ماده‌ی مخدر جدا خودداری کنید.
الکل
غیرمسلمانان ساکن امارات متحده عربی می‌توانند با دریافت مجوز مصرف الکل به نوشیدن در منزل و یا در مکان‌های مختص نوشیدن هم‌چون بارها و کلاب‌ها مبادرت ورزند. هر امارت مجوز جداگانه‌ی مخصوص به خود را ارائه می‌دهد که قابل استفاده در دیگر امارات نیست. دیگر ساکنان امارات نیز می‌توانند این مجوز را دریافت کنند و در مکان‌های مخصوص هم‌چون بارها بدون زیر پا گذاشتن قانون نوشیدنی الکلی بنوشند.
هتل‌ها و کلاب‌ها الکل سرو می‌کنند اما هرگز نباید در مکان‌های عمومی آثار مصرف الکل یا مستی از خود بروز دهید چرا که در این صورت مجازات خواهید شد. در امارت ابوظبی، سن قانونی نوشیدن الکل 18 سالگی است اما وزارت گردشگری آئین‌نامه‌ای صادر کرده است که به هتل‌ها و بارها اجازه‌ی فروش و یا سرو الکل به افراد زیر 21 سال را نمی‌دهد. در دوبی و امارات دیگر نیز سن قانونی مصرف الکل 21 سال است. در شارجه مصرف الکل ممنوع است.
یکی از مواردی که باید به آن دقت کنید این است که حتی اگر تنها قصد ترانزیت از طریق فرودگاه‌های امارات متحده را دارید، نباید آثار مصرف الکل و مستی از خود نشان دهید.
آداب لباس پوشیدن
لباس شما در مکان‌های عمومی اعم از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و خیابان باید باحیا باشد. زنان نباید قسمت‌های فوقانی بازو، ران پا و لباس زیر خود را در معرض دید قرار دهند. تنها در ساحل یا استخر اجازه‌ی پوشیدن مایو دارید.
هتل و اسکان موقت
بسیاری از هتل‌ها حین ورود از شما تقاضا می‌کنند یک کپی از پاسپورت یا دیگر مدرک شناسایی معتبر خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید. بچه‌های زیر 18 سال اجازه‌ی کرایه‌ی اتاق در هتل به تنهایی و بدون همراهی والدین و یا بزرگ‌ترشان را ندارند.
رفتار اهانت‌آور
حرکات فیزیکی اهانت‌آور و یا فحش دادن در معرض عموم مصداق اهانت است و مجازات زندان و یا حتی تبعید به دنبال دارد. در برخورد با پلیس مودب باشید. در محیط‌های عمومی همسر و یا پارتنر خود را نبوسید و اعمال ناشایست انجام ندهید. برخی افراد در گذشته به خاطر بوسیدن همسرشان در معرض عموم دستگیر شده‌اند. لباس مبدل (لباس جنس مخالف) نپوشید زیرا این کار نیز مجازات به همراه دارد.
روابط خارج از ازدواج
رابطه‌ی جنسی خارج از ازدواج در امارات متحده عربی ممنوع است و مجرمین به پرداخت جریمه، رفتن به زندان و یا تبعید محکوم می‌شوند. در امارات متحده عربی ازدواج با جنس موافق به رسمیت شناخته نمی‌شود.
اگر زن مجردی در امارات متحده عربی فرزندی به دنیا بیاورد، گرفتن شناسنامه برای فرزند او بسیار دشوار و در برخی موارد ناممکن می‌شود. برخی اوقات نیز زن محکوم به زندان می‌شود. در امارات متحده، پدر و مادر برای گرفتن شناسنامه برای فرزند خود باید گواهی ازدواج خود را نشان دهند. برخی مسئولین تاریخ ازدواج و تاریخ تولد فرزند را با یکدیگر مقایسه می‌کنند و اگر فاصله‌ی بین این دو تاریخ کمتر از حد متناسب بود از صدور شناسنامه خودداری می‌کنند و یا این که پدر و مادر را مجازات می‌کنند.
زن و مرد خارج از چارچوب ازدواج حق زندگی با یکدیگر زیر یک سقف و هم‌چنین حق کرایه کردن یک اتاق مشترک در هتل را ندارند. هم‌جنس‌گرایی ممنوع است و مجازات به دنبال دارد.
خرید ملک
در امارات متحده عربی خرید ملک و املاک با مشاوره‌ی بنگاه‌های معاملات املاک امکان‌پذیر است.
جرائم مالی
مرتکب شدن جرائم مالی در امارات متحده عربی مجازات بسیاری را به دنبال دارد. مصادیق این جرائم شامل کلاه‌برداری، برگشت خوردن چک (هم چک‌های ضمانتی و هم چک‌های پیش‌تاریخ‌شده) و خودداری از پرداخت قبوض می‌شود. مجازات مجرمین می‌تواند زندان، جریمه و یا بسته شدن حساب بانکی باشد.
افراد غیرشهروندی که جرائم مالی مرتکب شده‌اند نمی‌توانند با گذاشتن وثیقه از زندان بیرون بیایند. آن‌ها باید تمام مبلغ حکم خود را به فرد شاکی پس بدهند و یا رضایت او را جلب کنند، اما حتی پس از آن نیز امکان دارد در برخی موارد تا مدتی در زندان باقی نگه داشته شوند تا زمان حکم آن‌ها پر شود.
عکاسی
در امارات متحده عربی شما اجازه ندارید از زنان در ساحل بدون اجازه‌ی آن‌ها عکس‌برداری و یا فیلم‌برداری کنید. هم‌چنین از برخی ساختمان‌های دولتی و یا پادگان‌ها و تأسیسات نظامی نیز اجازه‌ی عکس‌برداری و یا فیلم‌برداری ندارید. در اطراف این مکان‌ها از هواپیمایابی و یا تماشا کردن پرنده‌ها با دوربین اجتناب کنید زیرا ممکن است منظور شما بد برداشت شود و مجازات به همراه داشته باشد.
اسلحه و وسایل مربوطه
از به همراه آوردن اسلحه، باروت، وسایل بادی‌‎گاردی هم‌چون کمربند گلوله و دیگر وسایل شبیه به این موارد خودداری کنید. حتی اگر تنها قصد ترانزیت از طریق امارات متحده عربی را دارید به این قوانین احترام بگذارید. البته با دریافت مجوزهای لازم از مقامات اماراتی می‌توانید تفنگ شکاری و یا دیگر ابزار مشابه را به همراه آورید.
ابزار فنّی
برای همراه آوردن برخی ابزار فنی هم‌چون تلفن ماهواره‌ای، ابزار شنود و یا ضبط، فرستنده‌های رادیویی، دوربین‌های فیلم‌برداری قدرتمند و دوربین‌های دوچشمی، باید از قبل از مقامات مربوطه‌ی اماراتی مجوزهای لازم را کسب کنید.
توصیه‌های مهم
وقوع حملات تروریستی بر ضد امارات متحده عربی چندان خارج از تصور نیست. احتمال وقوع این حملات در مکان‌های توریستی بالاتر است. پس هنگام سفر همواره مراقب هشدارهایی که در رادیو و تلویزیون اعلام می‌شود باشید.
 
درباره این کشور
اطلاعات عمومی در مورد این کشور
شهرها
نام شهرها در این کشور
آنچه باید بدانید
دانستنی هایی که لازم است قبل از سفر از آن مطلع شوید
سفارتخانه ها
لیست سفارتخانه ها در این کشور
فرودگاه ها
لیست فرودگاه ها در این کشور