درباره آلمان

اطلاعات عمومی - اگر در حال برنامه ریزی برای گذارندن تعطیلاتتان در کشوری اروپایی هستید و دوست دارید به جایی سفر کنید که همه چیز برایتان مهیا باشد، در اینصورت کشور آلمان -Germany- بهترین پیشنهاد ممکن برای شماست. آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان محسوب شده و در ردیف کشورهای پیشرفته جایگاه بالاتری از انگلستان و آمریکا به خود اختصاص داده است. در بین تمامی کشورهای قاره اروپا و نیز کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورها به شمار می رود.
گذشته از این، کشور آلمان یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان است که سالانه گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان به سوی خود جذب می کند.
  • نام محلی: دویچلند
  • کد کشور: DEU
  • پایتخت: برلین
  • شکل حکومت: جمهوری فدرال
  • روز استقلال: اعلام استقلال از امپراطوری عثمانی در سال 1821 میلادی. شروع جنگ استقلال یونان.
  • واحد پول:واحد پول کشور آلمان، یورو نام دارد. این کشور نیز همانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از این واحد پولی بهره می گیرد.
  • زبان های مورد استفاده در آلمان:زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی است. با این وجود، ردپای زبان های مختلف دیگری نیز در این کشور دیده می شود. از آنجاییکه آلمان یکی از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود، دو زبان رایج دیگری که در این کشور مورد استفاده قرار می گیرند شامل انگلیسی و فرانسوی می باشد. علاوه بر این، زبان های دیگری نظیر دانمارکی، صربی، رومانیایی و فریزین هم به ندرت در این کشور کاربرد دارند. انگلیسی زبانی کاملاً رایج در آلمان است و بنابراین کسی برای مکالمه به این زبان با مشکلی مواجه نخواهد شد.
  • نژاد مردم آلمان:اکثریت مردم آلمان یعنی بیش از 91% جمعیت این کشور از نژاد ژرمن هستند. سایر نژادهای ساکن در آلمان عبارتند از: ترک ها با جمعیتی معادل 6% کل جمعیت و سایر نژادها که 2% باقیمانده را تشکیل می دهند.
  • دین مردم آلمان:مردم آلمان پیرو ادیان مختلفی می باشند. مسیحیت محبوب ترین و غالب ترین دین در آلمان محسوب می شود که بیشتر مردم این کشور از پیروان آن به شمار می روند. پس از مسیحیت، اسلام دومین دین پرطرفدار در آلمان است. همچنین پیروان ادیانی نظیر هندو و سیک نیز در آلمان دیده می شوند. ادیان کوچک دیگری نیز در آلمان وجود دارند که به طور رسمی ثبت نشده اند.

اطلاعات گردشگری - در آلمان مکان های متعدد و زیبایی وجود دارد که قابلیت جذب کردن و سرگرم ساختن بازدیدکنندگان کثیری را دارد. این کشور در کنار دارا بودن دیدنی های بی شمار، از پیشرفته ترین کشورهای جهان نیز به شمار می رود. ابزارها و فن آوری های پیشرفته بسیاری در آلمان برای استفاده توسط گردشگران در دسترس است. شهرهایی نظیر برلین و فرانکفورت از زیرساخت های بی نظیر و بناهای معروف زیادی در سطح جهان، برخوردارند.
آلمان از طریق راه های مختلف زمینی، هوایی و دریایی به خوبی با دیگر کشورهای جهان در ارتباط است. جامعه و علوم پیشرفته این کشور، هر ساله گردشگران زیادی را به طرف آلمان می کشانند.
تعداد گردشگران در سال - تعداد گردشگرانی که هر ساله از آلمان دیدن می کنند از مرز 24 میلیون نفر فراتر می باشد. این آمار خود دلیل تلاش زیاد آلمان درجهت فراهم کردن هرچه بیشتر امکانات لازم برای پذیرایی از گردشگران را نشان می دهد.
تاریخچه آلمان - کشور آلمان بواسطه گذشته خود که سرشار از نام ها و اتفاقات بزرگ و مشهور است، کشوری مطرح در جهان به شمار می رود. از آنجاییکه آلمان یکی از کشورهایی است که صاحب برخی از مهمترین عناوین و رکوردهای ثبت شده در جهان می باشد، به همین دلیل به یکی از محبوب ترین کشورهای نیز تبدیل شده است.
آلمان از تاریخچه ای بسیار جالب که با تغییرات و دگرگونی های بسیاری نیز همراه بوده، برخوردار است. از آنجاییکه نام این کشور توسط جولیوس سزار انتخاب شده، بنابراین آلمان کشوری کهن به شمار می رود.
تصور می شود که سلت ها نخستین ساکنان آلمان بوده باشند. پس از سلت ها، قوم ژرمن در این کشور ساکن شد. حمله ژرمن ها سبب سقوط امپراطوری روم و شکل گیری امپراطوری مقدس روم گردید که فرمانروایان آن، پادشاهان آلمان بودند.
بعدها با روی کار آمدن هیتلر، آلمان از نظر قدرت و محبوبیت به پیشرفت چشمگیری دست یافت. آلمان تحت امر هیتلر به یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان تبدیل شد. با این حال قدرت و اعتبار این کشور پس از جنگ جهانی دوم به شدت تنزل پیدا کرد. اما آلمان ها هرگز امیدشان را از دست نداده و مجدداً به یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان تبدیل شدند.
جمعیت آلمان - جمعیت آلمان 81757600 نفر است
تعطیلات ملی در آلمان - به جز روز وحدت دو آلمان که به عنوان تعطیل ملی در این کشور محسوب می شود، سایر روزهای تعطیل در آلمان به صورت فدرال جشن گرفته می شوند. تعداد کل روزهای تعطیلی که در آلمان جشن گرفته می شوند، 16 روز است.
نکات ایمنی - چنانچه در طول سفر به آلمان به سرویس های فوریتی نیاز داشتید با 112 تماس بگیرید.
همیشه پاسپورت خود را به همراه داشته باشید، پلیس آلمان حق دارد تا از هر کسی بخواهد تا کارت شناسایی خود را نشان دهد.
برای احتیاط بیشتر و پیشگیری از دستگیر شدن بهمراه داشتن پول جعلی، تنها در بانکها یا صرافی های قانونی پول خود را تبدیل کنید.
قبل از سفر در نظر داشته باشید که خود را تحت پوشش بیمه معتبر و مناسبی قرار دهید.
آداب و رفتار مودبانه - آلمانی ها مردمان بسیار مودبی هستند. باید از القاب Herr برای خانم ها و Frau برای آقایان استفاده کنید، این القاب با نام خانوادگی آنها بکار برده میشود. این اصلی مردود است که کسی بخواهد شما را دعوت کند و شما را با اسم کوچکتان صدا کند.
خصیصه مهم و شناخته شده آلمانی ها وقت شناسی آنهاست. دیر رسیدن به هر جایی، بی ادبی و نوعی توهین محسوب میشود. اما هرجا که دعوت میشوید، خیلی هم زود نروید زیرا میزبان را در شرایط ناخوشایندی قرار میدهید. وقتی میگویند ساعت 6 همدیگر را ملاقات کنیم یعنی دقیقا راس ساعت 6 منتظرتان هستند.
این یک رفتار مودبانه از سوی آقایان شمرده میشود که ابتدا در راه رو قدم بگذارند، آنگاه در را باز کرده و نگه دارند تا بانوی همراهشان وارد شود. هنگام سلام و خداحافظی با یک آلمانی، با او دست داده و سعی کنید تماس چشمی نیز برقرار کنید. دست دادن باید کوتاه، محکم و با رعایت حق تقدم باشد.
هنگامی که در رستوران هستید، برای سفارش و خوردن از آلمانی ها پیروی کنید. اگر کمی هم آلمانی یاد گرفته  اید، زمان آن رسید که آموخته های تان را نشان دهید و با صدای بلند از منوی آلمانی غذایتان را سفارش دهید. چنانچه همراهتان آلمانی است قبل از اینکه شروع به غذا خوردن کنید، بگویید “Guten Appetit” یعنی نوش جان. هنگام نوشیدن یک ماءالشعیر بگوئید: Prost و برای نوشیدنی های دیگر بگویید Zum wohl. در آلمان هنگامی که لیوان شما خالی باشد، احتمالا سریع پر خواهد شد، خودتان را کنترل کنید و تنها زمانی که فکر میکنید زمان نوشیدن است این کار را بکنید. هنگامی که لیوانتان را پر یا نیمه پر نگه دارید برای خدمه رستوران آن را نشانه تمام شدن آن شب برای شما تلقی میکنند.
زبان و فرهنگ مردم آلمان - بسیاری میپندارند که مردم اروپا لزوما انگلیسی صحبت میکنند. این یک تصور اشتباه است. مردم بومی آلمان که به زبان آلمانی صحبت میکنند ممکن است اگر شما سریعا با آنها شروع به صحبت به زبان انگلیسی کنید، شما را نادیده بگیرند. برای جلوگیری از این مورد، ابتدا به آلمانی از آنها بپرسید که آیا ممکن است با آنها انگلیسی صحبت کنید :
Verzeihen Sie mir, Sie sprechen Englisch?”
چنانچه با استفاده از یک کتاب راهنمای زبان آلمانی میخواهید به زبان آنها صحبت کنید، قبل از هر چیز اصطلاحات و عبارات را با خودتان کاملا مرور کنید سپس از کسی سوالی بپرسید یا از او کمک بخواهید. اگر تمام سعی خود را بکنید تا به زبان آلمانی صحبت کنید، خواهید دید آلمانی ها با شما با لحن دوستانه تری صحبت خواهند کرد.
همچنین میتوانید از نرم افزار های تعلیم زبان آلمانی قبل از سفرتان کمک بگیرید و آلمانی خود را بهتر کنید. این روش نمیتواند روشی اساسی برای یاد گیری زبان آلمانی باشد اما به شما جرات میدهد تا بتوانید با آلمانی ها هم صحبت شوید.
امنیت و آسایش - مسافر قانونمندی باش و به قوانین و رسوم احترام بگذار. مقامات آلمانی رفتار های نا بهنجار اجتماعی را تحمل نخواهند کرد.
جرم و جنایت - وضعیت جرم جنایت در آلمان نه خیلی بالا و نه خیلی هم پائین است. همیشه مراقب جیب بر ها و کیف قاپ ها باشید. بخصوص در اماکن عمومی با حجم جمعیت بالا مانند فرودگاه، ایستگاه قطار و فروشگاهها، همیشه مراقب وسائل ارزشمند خود باشید. در صورتیکه پاسپورتتان را گم کردید به نزدیکترین پاسگاه پلیس رفته و گم شدن آن را گزارش دهید.
سفر های جاده ای - برای رانندگی در آلمان، باید گواهینامه بین المللی، بیمه و مدارک اتومبیل را به همراه داشته باشید. چنانچه اتومبیل متعلق به شما نیست، از مالک آن اجازه نامه امضاء شده دریافت کنید. حداقل سن رانندگی در آلمان 18 سال است. رانندگان مسابقات رانندگی و رالی ها مجاز به رانندگی در جاده های آلمان نیستند.
هنگام چراغ قرمز از خیابان عبور نکنید. متخلفین برگ های جریمه ای برای عدم اجرای قانون و عدم مسئولیت پذیریشان دریافت خواهند کرد. در برخی از مراکز شهر ها، تنها اتومبیل هایی مجاز به حرکت هستند که دارای اگزور استاندارد باشند، به این مناطق Umweltzone (منطقه حفاظت شده) گفته میشود.
تروریست - تروریست یکی از دغدغه های مهم سالهای اخیر شمرده میشود. هرکسی ممکن است قربانی یک حمله شود، این خطر در اماکن عمومی بیشتر است.
توصیه های ورود به کشور - قبل از سفر تاریخ اعتبار پاسپورتتان را چک کنید. اگر قصد اقامت 3 ماهه دارید نباید تاریخ پاسپورتتان کمتر از این موعد باشد، تمامی توصیه های ویزای خود را بدقت چک کنید و به زمان آن هم دقت فرمایید. اگر تابع کشوری هستید که نیاز به ویزای توریستی ندارید، اما قصد کار و یا تحصیل در این کشور را دارید، در این خصوص مسئولین را طی 3 ماه در جریان قرار دهید. برای آگاهی از وضعیت استخدام در آلمان و قوانین ضروری، با کنسولگری آلمان مشاوره نمایید.
سلامت - 2 ماه قبل از سفر با دکتر خانوادگی خود مشاوره کنید، تا به شما واکسن ها و پیشگیری های لازم را ارائه دهد. از به همراه داشتن بیمه مسافرتی مطمئن شوید. در هنگام نیاز به مراقبت های پزشکی با شماره 112 تماس بگیرید. در صورت نیاز گروه 112 برای شما آمبولانسی اعزام میکند، چنانچه نیازمند به مراقبت ها بخصوص پزشکی بصورت اورژانس باشید، سریعا با نماینده بیمه گر خود در آلمان تماس بگیرید.
پول - پول رایج آلمان یورو میباشد. از سال 2007 مقرارت جدیدی برای کنترل ورود پول نقد به کشور یا خارج کردن از اتحادیه اروپا اعمال شده است. هر کس که به این اتحادیه وارد یا خارج میشود باید مقدار پول نقدی را که به همراه دارد را اعلام نماید، این مبلغ نمیتواند از 10000 یورو بیشتر باشد – این پول شامل چک، چک مسافرتی، اوراق بها دار و غیره هم میشود. این قانون در مورد کسانی که فقط از کشورهای اتحادیه عبور میکنند تا به کشور مقصدشان برسند صدق نمیکند.
میهمانی - مهمانی های طولانی مدت در طول شب کاملا معمولی است، و این مدیون وسایل نقلیه حمل و نقل عمومیست که تمام شب در شهر سرویس میدهند. حالا که مهمانی تمام شده، اگر تا صبح بیدار هستید حتما کلوچه های خوشمزه ای را که نانوایی های آلمانی میپزند امتحان کنید.
انتخاب کفش - در آلمان پله ها و سنگفرش های زیادی در خیابان ها وجود دارد، بنابر این کفش های مناسب و راحت بهمراه داشته باشید تا در صورت پیاده روی اذیت نشوید. چمدانتان را از کفشهای پاشنه بلند پر نکنید، در عوض پوتین های راحت و تخت را انتخاب کنید و بهمراه داشته باشید.

شهرهای آلمان

برلین

شاید بتوان گفت که سفر به آلمان هرگز بدون دیدار از برلین -Berlin- کامل نخواهد شد. اگرچه شهرها و دهکده های دیدنی زیادی در آلمان وجود دارند اما برلین شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی ، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

پوتسدام

پوتسدام -Postdam- شهری است که بواسطه دارا بودن قلعه های گوناگون و چشم اندازی بی نظیر، در ردیف میراث جهانی قرار دارد. این شهر که مرکز ایالت براندبورگ به شمار می رود شامل مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

دِرِسدِن

مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی درسدن برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد. جایگاه شهر دیدنی Dresden هرساله در جدول مقاصد بین المللی گردشگری در حال ارتقاء است.

شهرهای دیگر آلمان

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

فرانکفورت

فرانکفورت-Frankfurt- دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. وجود گذرگاه های قدیمی در اطراف قسمت های دیدنی فرانکفورت به زیبایی و عظمت این مکان افزوده است.

مونیخ

یقیناً سفر به آلمان بدون دیدن شهر معروف مونیخ، سفر کاملی نخواهد بود. مونیخ -Munich- یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است که جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی فراوان آن هر ساله مردم بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

هامبورگ

لقب شهر هامبورگ -Hamburg-، دروازه جهان است. بنابراین شما حتماً باید از این شهر که ثروتمندترین شهر اتحادیه اروپا محسوب می شود، دیدن کنید. چرا که این شهر شامل مکانهای گردشگری و دیدنی و معروف و مکانهای تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. علاوه بر این، هامبورگ مرکز رسانه ای و مقر اصلی صنایع هوافضای جهان به شمار می رود.

هایدِلبرگ

این واقعیت که شهر هایدلبرگ -Heidelberg- یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان می باشد را نمی توان نادیده گرفت. هایدلبرگ شهر کوچکی است اما این شهر از تاریخ غنی و تنوع فرهنگی بسیاری برخوردار است که داری مکانهای معروف و دیدنی از جمله اماگن گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی و غیره برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

کلن

کلن -Cologne-، چهارمین شهر بزرگ آلمان و یکی از مراکز فرهنگی اصلی در منطقه راین لند است که در کنار رود راین قرار دارد که می تواند مکانهای معروف و دیدنی زیادی مانند اماکن گردشگری، تاریخی، تفریحی، طبیعی و غیره را به گردشگران و بازدید کنندگان معرفی کند.

ویدیو ها ی آلمان

 

پرسش ها در باره آلمان