درباره ایتالیا

اطلاعات عمومی - کشور ایتالیا -Italy-، یکی از کشورهای جنوب اروپاست. این کشور از یک شبه جزیره به نام ایتالیا و دو جزیره به نام های سیسیل و ساردنیا در دریای مدیترانه تشکیل شده است.
کشور ایتالیا بخشی از اتحادیه اروپا و یکی از مدرن ترین و توسعه یافته ترین کشورهای سراسر دنیا به شمار می رود. این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است. ایتالیا جزو هشت کشور صنعتی جهان به شمار می رود. شاید جالب باشد بدانید نقشه این کشور شبیه چکمه است.
واحد پول ایتالیا - از آنجا که کشور ایتالیا جزو اتحادیه اروپاست، واحد پول آن نیز یورو است. یورو واحد پول رایج سراسر اروپاست.
زبان مردم ایتالیا - زبان اصلی مردم ایتالیا، ایتالیایی است. بیش از 55 میلیون نفر در این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. این زبان شباهت بسیاری به زبان های لاتین و رومی دارد و کمتر می توان آن را به دیگر زبان های اروپایی شباهت داد. البته باید گفت، ایتالیایی شاخه ای از زبان های رومی به شمار می رود. به غیر از زبان ایتالیایی، زبان های دیگری نیز همچون آلمانی، فرانسوی، لومباردی، لیگوری، توسکانی، ناپلی، ساساری و ... در این کشور رواج دارند.
نژاد و قومیت های ایتالیا - قوم و نژاد ایتالیایی بخش اعظم این کشور و حدود 93 درصد از مردم این کشور را تشکیل می دهند. در کنار ایتالیایی ها، اقوام دیگری همچون رومی، آلبانیایی و آفریقای شمالی نیز زندگی می کنند. از همان ابتدا تشکیل کشور ایتالیا، این کشور محل زندگی نژادهای مختلفی همچون ژرمن، لومباردز، اوستروگوتس، نورمنز و بیزانس بوده است. ایتالیا در سال 1861 به یک پادشاهی متحد و شبه جزیره تبدیل شد. به همین دلیل این کشور، امروزه حدود چهار و نیم میلیون مهاجر را در خود جای داده است.
مذهب مردم ایتالیا - مذهب اصلی مردم ایتالیا مسیحی کاتولیک است. با اینکه بیشتر مردم این کشور به این دین اعتقاد دارند، اما نمی توان آن را به عنوان یک کشور مذهبی به شمار آورد.
حدود 88 درصد از مردم ایتالیا، کاتولیک هستند اما فقط یک‌سوم آنها مناسک مذهبی را به جای می آورند و عضو فعال دینی هستند. به غیر از ماتولیک، مذاهب دیگری نیز همچون پروتستان ها، یهودی ها و مسلمانان نیز در ایتالیا زندگی می کنند و بیشتر آنها مهاجر هستند. کمتر از یک و نیم درصد از مردم ایتالیا را مسلمان ها تشکیل می دهند. یعنی باید گفت حدود یک میلیون نفر مسلمان و نیم میلیون نفر یهودی در ایتالیا وجود دارند.
ادیان و مذاهب دیگری همچون بودائیسم، سیکیسم و هندوئیسم نیز به ندرت و بسیار کم در این کشور وجود دارند.
اطلاعات گردشگری -
 • کد کشور: ITA
 • مرکز: رم
 • ملیت: ایتالیایی
 • نوع حکومت: جمهوری
ساده ترین راه ارتباطی با ایتالیا، خط هوایی آن به نام Alitalia  است که همیشه برای دیگر کشورهای اروپایی پرواز دارد. در مراکز اصلی کشور ایتالیا، فرودگاه های بین المللی متعددی وجود دارد. برخی از آنها در شهرهایی همچون میلان، رم، ناپل، بولوگنا، ونیز، پیزا، تورین، باری، کاتانیا و جئونا قرار دارند. خطوط پروازهای داخلی این کشور نیز بسیار کامل هستند و برای مسافرت بین شهرهای مختلف ایتالیا می توان از هواپیما استفاده کرد.
علاوه بر هواپیما، می توان از وسایل نقلیه زمینی همچون قطار، اتوبوس و تاکسی استفاده کرد. این کشور از طریق ریل های راه آهن با کشورهای مجاور در ارتباط است. خطوط راه آهن بین ایتالیا و کشورهایی همچون فرانسه، کرواتیا،آلمان، اتریش، لهستان، اسپانیا، اسلوانی، سرویا و جمهوری چک کشیده شده اند.  مسافرت با قطار این مزیت را دارد که از مناظر زیبای مسیر می توان لذت برد.
ایتالیا از شما با کشورهای سوئیس، اتریش، فرانسه و اسلوانی هم مرز است. به همین دلیل می توان از ماشین های شخصی و تاکسی نیز برای مسافرت بین این کشورها کمک گرفت.
از آنجا که کشور ایتالیا راه دریایی نیز دارد، می توان با کشتی از کشورهای آلبانی، یونان، کروتیا و مونتنگرو به ایتالیا رفت. بندرهای مشهور کشور ایتالیا، آنکونا، بری، ونیز و بریندیزی نام دارند.
مسافرت های داخل شهری در کشور ایتالیا نیز بسیار آسان و بی دردسر است. هر نوع وسیله نقلیه ای که نیاز باشد از خطوط زیرزمینی مترو گرفته تا اتوبوس، تاکسی و قطار در بیشتر شهرهای این کشور وجود دارد.

تعداد سالانه گردشگران - کشور ایتالیا سالانه میزبان حدود 44 میلیون مسافر از سراسر دنیاست.
درباره کشور ایتالیا - حکومت کشور ایتالی، جمهوری است. بیشتر شهرت این کشور برای میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و هنری آن است. بر اساس محاسبات یونسکو، کشور کوچک ایتالیا نیمی از میراث فرهنگی دنیا را در خود جای داده است. این کشور بیشترین تعداد سالانه مسافر و گردشگر را در اروپا و دنیا از آن خود کرده است. شاید بتوان گفت بیشتر درآمد این کشور از همین تعداد زیاد گردشگرانش تامین می شود. ایتالیا در زمینه های مختلف همچون، مد، تفریح و گردشگری، صنعت، هنر و ادبیات شهرت دارد.
معماری ایتالیایی نیز زیبایی و جاذبه فراوانی دارد. در این کشور، زیباترین بناهای تاریخی، معماری و فرهنگی را می توان پیدا کرد. ونیز و پیزا از جمله شهرهای بسیار مشهور کشور ایتالیا هستند و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا را به طرف ایتالیا می کشانند.
ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه واقع شده است. به همین دلیل تبادلات فرهنگی بسیاری با ملل مختلف همچون فنیقی ها، یونانی ها، اعراب و نورمن ها داشته است. بنابراین این کشور از نظر معماری و هنر بسیار غنی و کامل است.
در کنار معماری های فرهنگی و معماری زیبا، طبیعت این شبه جزیره نیز بسیار زیباست. غذاها و نوشیدنی های متنوع ایتالیا نیز در جذب گردشگر تاثیر بسیاری دارند.

تاریخچه ایتالیا - روم باستان یک جامعه کشاورزی بود که در 800 سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده بود. این جامعه کوچک به تدریج به یک تمدن بزرگ تبدیل شد. روم آن زمان مملو از آثار تاریخی، باستانی و هنری بود. این تمدن عظیم در طول تاریخ به کشورهای کوچک تر تقسیم شد یکی از آنها کشور ایتالیاست. در سال 1861 میلادی بود که  پادشاهی ایتالیا به صورت یک شبه جزیره به وجود آمد.
آب و هوای ایتالیا - از آنجا که ایتالیا شبه جزیره ای در دریای مدیترانه است، آب و هوای مدیترانه ای نیز دارد. البته آب و هوای آن در مناطق مختلف کشور با هم فرق دارند. تابستان های ایتالیا گرم و خشک و زمستان های معتدل دارد. جزایر سیسیل و ساردنیا آب و هوای گرم تر و خشک تری نسبت به بخش اصلی کشور دارند. کوه های آلپ و دره پو نیز زمستان های سردتر و مرطوب تری دارند.
تعطیلات رسمی -
 • روز اول ژانویه - سال نو
 • 6 ژانویه - ظهور و تجلی عیسی مسیح
 • عید پاک
 • دوشنبه عید پاک
 • 25 آوریل - سال‌روز آزادی
 • اول می - روز کار و کارگر
 • دوم ژوئن - روز جمهوری
 • 15 آگوست - Ferragosto/Assumption Day F
 • اول نوامبر - روز مقدس مسیحی ها
 • 8 دسامبر - Immaculate Conception
 • 25 دسامبر - روز کریسمس
 • 26 دسامبر - روز اسقف استفان

جمعیت ایتالیا - بر اساس آماری که در سال 2008 میلادی از جمعیت ایتالیا منتشر شده است، بیش از 60 میلیون نفر در این کشور کوچک زندگی می کنند. بیش از 94 درصد از جمعیت کشور ایتالیا را مردم بومی ایتالیا تشکیل می دهند. بقیه آن را نیز نژادهای شمال آفریقا، آلبانیایی ها و رومی ها تشکیل می دهند.
امنیت و سلامت - میانگین جرم و جنایت در ایتالیا آن‌قدر که به نظر می‌رسد بالا نیست اما جرائم خرد به کرّات اتفاق می‌افتند و آمار را بالا می‌برند. کیف‌قاپی و جیب‌بری از جمله مرسوم‌ترین جرائم خرد در این کشور هستند. دسته‌ها یا گنگ‌های زیادی نیز در ایتالیا به فعالیت مشغول‌اند و در برخی از آنها کودکان نیز فعال‌اند. اغلب این گنگ‌ها بدین صورت به طعمه‌ی خود دست می‌یابند که ابتدا یکی از افراد گنگ سر فرد مزبور را گرم می‌کند، سپس نفر دوم وارد می‌شود و یواشکی جیب یا کیف او را خالی می‌کند.
وقتی که به رم سفر می‌کنید همواره مراقب اطراف خود باشید به خصوص اگر از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده می‌کنید و یا در مرکز شهر به سر می‌برید. ایستگاه مرکزی قطار رم  (Termini station) از خطرناک‌ترین مکان‌ها از لحاظ نرخ بالای جیب‌بری است. خط اتوبوس شماره 64 که متعلق به میدان سن پیترو (Piazza San Pietro) است نیز به همین اندازه خطرناک است، اکیداٌ از آن دوری کنید. هنگام ترانسپورت از فرودگاه (به خصوص از فرودگاه فیومیچینو) یا ایستگاه قطار به هتل نیز دوچندان مراقب باشید. قسمت تحویل بار فرودگاه‌ها نیز از نقاط موردعلاقه‌ی کیف‌قاپان و دزدان است. هرگز وسایل خود را از جلوی چشمان‌تان دور نکنید و در فرودگاه چمدان یا کیف‌تان را موقع خواب به حال خود رها نکنید بلکه سفت آن‌ها را بچسبید. در هتل محل اقامت‌تان نیز محتاط عمل کنید و هنگام خروج از هتل به منظور گردش در شهر وسایل گران‌قیمت و باارزش خود اعم از پاسپورت و پول نقد را داخل گاوصندوق اتاق قرار دهید.
پس از نوشیدن الکل حواس انسان مختل می‌شود و این امکان را برای دزدان فراهم می‌کند که با اندکی مهارت کیف شما را بزنند. پس در نوشیدن زیاده‌روی نکنید. هم‌چنین اگر به رستوران یا بار می‌روید لیوان نوشیدنی خود را به حال خود رها نکنید زیرا به دفعات مشاهده شده که فردی از سر میز بلند شده (تا فرضا به دستشویی برود) و وقتی برگشته با نوشیدن محتویات همان لیوان بیهوش شده و دزدانِ در کمین که داروی بیهوشی‌آور را به خورد او داده بوده‌اند محتویات کیفش را ربوده‌اند.
در خیابان‌ها و جاده‌های بین شهری ایتالیا، به خصوص جاده‌ی ناپل-سالرنو، مراقب رهگذران و رانندگان دیگر باشید و ابدا از آن‌ها کمک قبول نکنید و خودتان هم به ایشان کمک نکنید زیرا به دفعات مشاهده شده است که دزدان در جاده‌ها کمین کرده‌اند و با دیدن گردشگرانی که به کمک احتیاج دارند جیب آن‌ها را خالی کرده‌اند. برخی دزدهای حرفه‌ای لاستیک اتومبیل‌ها را به طرز نامحسوسی پنچر می‌کنند و بعدا از راننده‌ای که به منظور پنچرگیری در وسط جاده توقف می‌کند سرقت می‌کنند. اگر در جاده وسط راه توقف کردید حتما مراقب باشید کسی به اتومبیل شما نزدیک نشود. هم‌چنین حتی وقتی داخل اتومبیل‌تان نشسته‌اید درها را قفل کنید و وسایل گران‌قیمت و باارزش خود را در معرض دید قرار ندهید. اگر از اتومبیل‌تان خارج می‌شوید هیچ گونه کیف یا چمدانی داخل اتاق اتومبیل و یا صندوق عقب آن نگه ندارید.
در ایتالیا پول تقلبی رواج بسیار دارد. اگر پول خود را در صرافی‌های غیررسمی به یورو تبدیل می‌کنید یا از دست‌فروشان و دوره‌گردان کنار خیابان خرید می‌کنید مراقب باشید پول تبدیلی اصل باشد.
سفر داخل شهری - هرگز سوار تاکسی‌هایی که آرم‌دار نیستند نشوید. وقتی سوار تاکسی می‌شوید دقت کنید که راننده حتما تاکسیمتر خود را صفر کرده باشد و اگر نکرده بود از او بخواهید این کار را انجام دهد.
قبل از سوار شدن به وسایل حمل و نقل عمومی بلیط خود را بر روی دستگاه مخصوص اسکن کنید تا تأیید شود. این دستگاه‌ها در ایستگاه مترو یا قطار دقیقا قبل از گیت ورودی قرار دارند و در اتوبوس یا تراموا نیز کنار در ورودی نصب شده‌اند. افسران پلیس بر وسایل حمل و نقل عمومی نظارت می‌کنند و در صورتی که بلیط خود را تهیه نکرده باشید و یا آن را در دستگاه تأیید نکرده باشید حدود 50 یا 60 یورو شما را جریمه خواهند کرد. برای خرید بلیط اغلب وسایل حمل و نقل عمومی می‌توانید به دکه‌های سیگارفروشی و یا بارهایی که علامت "T" بر روی آن‌ها نصب شده است مراجعه کنید.
هنگام عبور از خط کشی عرض خیابان به راست و چپ خود با حواس جمع نگاه کنید و مراقب باشید چرا که هر لحظه امکان دارد موتور یا اتومبیلی با سرعت از جهت مخالف به سمت شما بیاید و جلوی خط کشی نیز توقف نکند. رانندگان ایتالیایی عموما قوانین راهنمایی و رانندگی را به درستی رعایت نمی‌کنند.
اعتصاب - ایتالیا نیز هم‌چون بسیاری کشورهای اروپایی مهد اعتصاب است. قبل از خروج از محل اقامت خود به قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی حتما اخبار و یا وبسایت شرکت مربوطه را چک کنید تا در صورت وقوع اعتصاب برنامه‌تان را متناسب با آن تغییر دهید و معطل نشوید.
سفر بین شهری - برای رانندگی در ایتالیا باید گواهینامه‌ی رانندگی بین‌المللی خود را همراه داشته باشید. اگر از کسی اتومبیلی قرض گرفته‌اید و یا کرایه کرده‌اید حتما اجازه‌ی کتبی از او بگیرید و بگویید پایین برگه را امضا کند. جرائم خردی از این دست معمولا جریمه‌ی ناچیزی نیز به دنبال دارند.
در ایتالیا آمار تصادفات جاده‌ای بالاست، این آمار حدودا سه برابر دیگر کشورهای اروپایی‌ست.
مرکز تاریخی شهرهای ایتالیایی اغلب به روی تردد اتومبیل‌ها بسته‌اند و داخل طرح حفاظتی محیط زیست قرار گرفته‌اند. اگر می‌خواهید اتومبیل خود را به این ناحیه ببرید و کنار مکان‌های دیدنی پارک کنید، باید از قبل مجوزهای مربوطه را درخواست کنید. اگر هتل محل اقامت‌تان در این ناحیه واقع باشد می‌توانید شماره پلاک اتومبیل‌تان را برای آن‌ها ارسال کنید تا برایتان مجوز تردد در طرح را بگیرند. در خیابان‌های ایتالیا طرح حفاظتی محیط زیست با تابلوی زردرنگی که با حروف مشکی علامت "ZTL" روی آن نوشته شده است مشخص می‌شود. از این علامت جلوتر نروید زیرا دوربین‌های کنترل ترافیک از پلاک اتومبیل‌تان عکس خواهند گرفت و جریمه خواهید شد. در میلان و رم این طرح‌ها با جدیت بسیار اجرا می‌شوند.
حمل بار زمینی - کامیون‌های حمل بار که بیش از 7 و نیم تن وزن دارند یکشنبه‌ها از 7 صبح تا 12 شب اجازه‌ی تردد در جاده‌ها را ندارند، البته اگر بار کامیون بنزین یا کالای فاسد شونده باشد می‌توان با کسب اجازه در این زمان نیز تردد کرد. این قانون برای جاده‌هایی که از ایتالیا به فرانسه می‌روند نیز برقرار است.
ورزش‌های زمستانی - اگر قصد اسکی در ایتالیا را دارید باید قبل از رفتن با هیئت گردشگری ایتالیا (Italian State Tourist Board) تماس بگیرید و درباره‌ی وضعیت آب و هوا و امنیت راه‌ها اطلاعات لازم را به دست آورید. اسکی صحرانوردی ورزش سختی‌ست که به مهارت بالایی در اسکی کردن احتیاج دارد و شرایط جوی نیز باید در نظر گرفته شود. ممکن است در حین این فعالیت ورزشی بهمن بر سر ورزشکاران فرو ریزد یا این که در مسیر گم شوند. به همین علت قوانینی وضع شده‌اند که اسکی‌بازان صحرانورد را موظف می‌کنند همواره دستگاه GPS به همراه داشته باشند.
شنا - ممکن است هنگام شنا در سواحل ایتالیا ستاره دریایی شما را بگزد. اگر گزیده شدید به راهنمایی مسئولین مشغول در تفریحگاه‌های آبی عمل کنید.
تروریسم - تروریسم در ایتالیا بیش از آن که یک تهدید جهانی باشد یک تهدید داخلی به شمار می‌رود. در گذشته جناح چپ و تجزیه‌طلب بمباران‌هایی علیه مقامات ایتالیایی ترتیب داده‌اند که خساراتی در پی داشته است. همواره هشیار و گوش به زنگ باشید. 
قوانین و آداب و رسوم محلی - زمانی که در ایتالیا به سر می‌برید همواره یک کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشید. بهتر است همیشه کپی صفحه اول پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. اگر مدارک‌تان را همراه نداشته باشید احتمالا پلیس شما را تا دم محل اقامت‌تان همراهی می‌کند تا مدارک خود را به ایشان نشان دهید و یا این که از شما خواهند خواست تا 12 ساعت آینده مدارک خود را تقدیم کنید. هنگام رانندگی بهتر است همواره اصل پاسپورت خود را به همراه داشته باشید.
در رم بسیاری از رستوران‌ها کپی منوی خود را به بیرون در نصب می‌کنند و اغلب نیز از مشتریان روی صورتحساب هزینه‌ی سرویس (coperto) درخواست نمی‌کنند. حواس‌تان باشد که ممکن است بسیاری از رستوران‌ها برای مواد تازه‌ی اضافی هم‌چون گوجه‌ی اضافه یا قارچ و پنیر اضافه بر روی پیتزا مبلغ زیادی درخواست کنند.
در ونیز و فلورانس در صورت ریختن زباله در خیابان جریمه خواهید شد. در فلورانس اجازه ندارید بیرون درب ساختمان‌های دولتی و یا کلیساها بر روی پلکان و یا داخل محوطه‌ی جلوی آن‌ها بنشینید و چیزی بخورید یا بیاشامید.
از فروشندگان غیرقانونی چیزی نخرید چرا که ممکن است اگر پلیس ببیند جریمه شوید.
بسیاری از شهرها در ایتالیا از توریست‌ها مالیات مختصری درخواست می‌کنند. هتل‌ها اغلب این مالیات را به صورت نقد دریافت می‌کنند. اگر مسئولین هتل از شما خواستند مالیات بدهید حتما از ایشان رسید دریافت کنید. اغلب آژانس‌های مسافرتی که بلیط شما را به شما می‌فروشند این مالیات را از قبل منظور نکرده‌اند و شما باید خودتان آن را هنگام ورود به هتل‌تان به یورو بپردازید.
روادید - قبل از سفر تاریخ انقضا پاسپورت خود را بررسی کنید و در صورت لزوم برای ویزای توریستی نیز اقدام کنید.
مسائل بهداشتی سلامتی - حتما قبل از سفر با دکتر خانوادگی خود موضوع سفرتان را در میان بگذارید تا او نکات ایمنی لازم را برایتان شرح دهد و در صورتی که به واکسن احتیاج دارید برایتان واکسن لازم را بزند. البته می‌توانید اطلاعاتی از این قبیل را با مشورت با شبکه‌ی بهداشت ملی کشورتان نیز دریافت کنید.
حتما پیش از سفر بیمه‌ی سفر برای خود و همراهانتان بگیرید و یا با شرکت بیمه‌تان صحبت کنید ببینید آیا خدمات لازم را در ایتالیا نیز ارائه می‌دهند یا خیر. هنگامی که در ایتالیا هستید می‌توانید برای موارد پزشکی اورژانسی با شماره‌ی 112 تماس بگیرید تا برایتان آمبولانس بفرستند یا در موارد مربوطه راهنمایی‌تان کنند.
بلاهای طبیعی - ایتالیا کشور زلزله‌خیزی است و آتشفشان‌هایی نیز همواره در این کشور فعال بوده‌اند. کوه اتنا (Etna) کوه آتشفشانی فعالی‌ست که به دفعات طغیان کرده است و دائماٌ خاکستر از آن بیرون می‌ریزد. جزایر استرومبولی (Stromboli Islands) نیز جزایری هستند آتشفشانی که آتشفشان‌های آن‌ها همواره فعال‌اند. بخش وسیعی از ایتالیا بر روی گسلی واقع شده است که به صورت روزانه لرزش‌های خفیفی دارد. هنگام سفر به ایتالیا گوش به زنگ باشید و مراقب مسائلی از این دست نیز باشید.
زبان - حتما قبل از سفر به ایتالیا کمی زبان ایتالیایی بیاموزید. البته ایتالیایی‌ها به احتمال زیاد با شما به زبان انگلیسی صحبت خواهند کرد اما شما می‌توانید با ایشان ایتالیایی صحبت کنید و هر دو زبان خود را تمرین کنید.
نحوه‌ی پوشش و رفتار - اگر قصد بازدید از کلیساهای ایتالیا را دارید لباس مناسب بر تن کنید. شانه‌ها، زانوها، سینه و ناف خود را بپوشانید. هنگام بازدید از موزه‌ها نیز لباس خیلی باز نپوشید. وقتی داخل موزه و کلیسا هستید تلفن همراه خود را خاموش کنید و سر و صدا نکنید. در مکان‌های دیگر آزاد هستید که هر چه خواستید بپوشید، اما با این حال بهتر است از نظر پوشش تا آن‌جا که می‌توانید شبیه خود ایتالیایی‌ها باشید تا مشکلی به وجود نیاید. ایتالیایی‌ها لباس‌های رسمی و شیک می‌پوشند. شما نیز از آن‌ها تبعیت کنید و چند عدد شلوار پارچه‌‎ای خوش‌دوخت، کت، دامن و پیراهن رسمی با خود به همراه آورید. برخی رستوران‌ها نیز نحوه‌ی پوشش خاصی را برای مشتریان‌شان الزامی کرده‌اند.
نحوه‌ی سلام و احوالپرسی - اغلب ایتالیایی‌ها به نشانه‌ی سلام و خداحافظی با دوستان و نزدیکان خود روبوسی می‌کنند، ابتدا یک بوسه بر گونه‌ی راست، سپس یک بوسه بر گونه‌ی چپ. اگر با این کار راحت نیستید بهتر است هنگام برخورد سریعا دست خود را دراز کنید تا فرد مقابل متوجه شود که شما مایل به روبوسی نیستید. در ایتالیا مردان نیز به راحتی با یکدیگر روبوسی می‌کنند و همدیگر را در آغوش می‌کشند.
آب و هوا - ایتالیا کشوری چهارفصل است و آب و هوای آن هر فصل تغییر می‌کند. ماه نوامبر باران‌خیزترین ماه و ماه ژوئیه خشک‌ترین ماه است. هم‌چنین ژوئیه گرم‌ترین ماه و ژانویه سردترین ماه سال است.
ساعات کاری - ایتالیا به مدت دو هفته در ماه آگست بالکل تعطیل است و همه‌ی ایتالیایی‌ها در این دو هفته به مسافرت می‌روند (البته این حرف تا حدی اغراق‌آمیز است و بیشتر به این منظور گفته می‌شود که توریست‌ها برنامه‌ی سفر خود را خارج از این ماه ترتیب دهند تا لذت بیشتری ببرند، وگرنه بسیاری از مکان‌های گردشگری در کلّ ماه آگست باز هستند). اغلب ایتالیایی‌ها هر روز از ساعت 2 تا 4 بعدازظهر چرت می‌زنند. بهتر است در این فاصله به دیدن کسی نروید. اغلب فروشگاه‌ها و برخی ادارات نیز در این فاصله برای صرف ناهار و خواب نیم‌روزی (siesta) تعطیل هستند.

شهرهای ایتالیا

پیزا

شهر پیزا -Pisa- در کشور ایتالیا واقع شده است و مرکز ایالت توسکانا در این کشور است. پیزا یکی از جاذبه های گردشگری کشور ایتالیاست و بیشترین دلیل معروفیت آن نیز وجود برج کج پیزاست. البته این شهر دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری نیز برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

رُم

رم -Rome- مرکز و بزرگ ترین شهر کشور ایتالیاست. رم در تمدن غربی ارزش و تاثیر فوق العاده ای دارد. تقریبا همه مردم دنیا این شهر تاریخی را می شناسند و آن را به عنوان مرکز هنر و معماری یاد می کنند. رم دارای جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران است.

شهرهای دیگر ایتالیا

از نبودن نام همه شهرها در سایت پوزش میطلبیم. مسئولین سایت با تلاش مستمر، در آینده نزدیک شهرهای بیشتری به این سایت اضافه خواهند کرد.

فلورانس

شهر فلورانس -Florence- مرکز منطقه توسکانی در کشور ایتالیا و یکی از شهرهای زیبا و تاریخی این کشور است. فلورانس در طول تاریخ مرکز پادشاهی ایتالیا به شمار می رفته است. امروزه دارای جاذبه ها و مکانهای معروف و دیدنی، گردشگری، تفریحی، تاریخی، طبیعی بسیاری برای گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

میلان

شهر میلان -Milan- در شمال ایتالیا واقع شده و مرکز استان میلان و منطقه ای به نام لومباردی است. میلان، دومین شهر بزرگ کشور ایتالیا شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

ونیز

ونیز -Venice- یکی از شهرهای زیبا ایتالیا و مرکز منطقه وِنتو –Veneto-است. این شهر یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کشور اسپانیاست. ونیز در بزرگداشت الهه رومی به عنوان یکی از رمانتیک ترین شهرهای جهان شناخته شده است که شامل جاذبه ها و مکانهای معروف و تفریحی، طبیعی، تاریخی و غیره برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد.

پرسش ها در باره ایتالیا

 

سفر نامه ها ی ایتالیا