درباره کلیسا St Sernin

St Sernin،  که با نام Basilica of St Sernin نیز شهرت دارد یکی از شاهکارهای معماری در شهر تولوز کشور فرانسه است. این بنای تاریخی و مذهبی بسیار  زیبا در حدود سال 1100 میلادی ساخته شده است. شاید بد نباشد بدانید به کلیساهای قدیمی با سالن های بلند، باسیلیکا می گویند.

این کلیسا به سبک معماری رومی ساخته شده است. ساختمان کلیسا واقعا بزرگ و بلند است. دیوارهای آن با آجرهای بزرگ، عریض و سفیدرنگ ساخته شده است. طراحی و معماری کلیسای St Sernin، با دیگر کلیساها فرق دارد. سقف باسیلیکا، طراحی متمایزی از کلیساهای ساخته شده قبل از خود دارد. این بنا از بیرون بسیار چشم نواز و زیبا دیده می شود.در بالای این سقف، 5 ردیف طبقه گرد و باریک وجود دارد که تفاوت آن را نشان می دهد. داخل آن نیز ویژگی ها خاص خود را دارد. برج ناقوس کلیسا به قدری بلند است که از فاصله بسیار دور هم دیده می شود. همین ناقوس یکی از دلایل شهرت این کلیسا است.
سه طبقه از این برج در قرن 12 و دوتای دیگر در قرن 14 میلادی بالای سقف ساخته شده اند. جذاب ترین و زیباترین بخش این کلیسا را می توان محراب کلیسا دانست که قدیمی ترین بخش آن است. کلیسا دو در ورودی به نام های  Porte des Miegeville و Porte des Comtes دارد. در این کلیسا انواع آثار ارزشمند قدیسین را می توان دید.

نام محلی St Sernin، در یان محلی ها به نام باسیلیکای St Sernin شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

معماری فوق العاده زیبای درونی و بیرونی بنای کلیسا، نقاشی های دیواری و طراحی داخلی مواردی هستند که سالانه افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود جلب می کنند.
این کلیسا اگر چه محلی برای عبادت و ادای فرائض دینی است، اما به دلی قدمت و معماری شاهکارگونه ‌اش به یکی از جاذبه های اصلی شهر تولوز تبدیل شده است.
 با انواع وسایل نقلیه می توان به این کلیسا رفت. روزانه صدها پرواز از سراسر دنیا به سمت پاریس - مرکز کشور فرانسه - وجود دارد. مسافرانی که به قصد تفریح و گردش به این کشور سفر می کنند، مکان های دینی بسیاری برای بازدید دارند. از جمله آنها شهر تولوز است. تولوز نیز به نوبه خود گردشگاه های فراوان یدارد. از جاهای تاریخی و بناهای قدیمی گرفته تا بزرگ ترین کانال آب و قدیمی ترین کلیسای فرانسه را می توان در این شهر دید.
کلیسای St Sernin، فقط بخشی از زیبایی های شهر تولوز به شمار می رود. اما معماری داخلی و خارجی آن به معنای واقعی کلمه یک شاهکار اساسی است.

تاریخچه

کلیسای St Sernin به قدری قدیمی است که تاریخ دقیقی از آن در دست نیست. به احتمال زیاد، این بنا بین سال های 1080 تا 1120 میلادی ساخته شده است. محلی که کلیسا روی آن بنا شده است، مکانی است که جسد Saint Saturnin یا Saint Sernin به خاک سپرده شده است. نام آن نیز از saint (به معنای فرشته مقدس) گرفته شده است.
St Sernin از قدیمی ترین و کهنسال ترین کلیساهای فرانسه است. این بنا در قرن 19 میلادی توسط Viollet le Duc بازسازی شده است. در این کلیسا آثار قدیسین نگهداری می شود و یک مکان زیارتی جذاب است.
 
نام: اروپا » فرانسه » تولوز » کلیسا اس تی سرنین
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر تولوز

ساختمان پارلمان ملی تولوز

ساختمان پارلمان ملی تولوز -Capitole De Toulouse-، ساختمانی اداری در شهر تولوز در کشور فرانسه است. این ساختمان از جمله قدیمی ترین آثار معماری در تولوز است. این بنا در قلب شهر تولوز واقع شده است و به همه شهر دسترسی دارد.

کانال میدی

کانال «میدی» -Du Midi- در شهر تولوز در جنوب فرانسه قرار دارد و یکی از طولانی ترین کانال های کشور فرانسه به شمار می رود. این کانال در واقع دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس به هم وصل می کند.