درباره ساختمان پارلمان ملی تولوز

ساختمان پارلمان ملی تولوز-Capitole De Toulouse-، این بنا را شهرداری ساخته شده است و معماری متمایزی دارد. همان طور که از نام آن پیداست، محلی برای مدیریت امور شهر و مجلس است. این ساختمان یک بنای دولتی است و بسیاری از گردشگران، مشتاق بازدید از آن هستند.

ساختمان ملی مجلس به منظور ارائه مکانی بهتر و مناسب برای دولتی ها ساخته شده است تا در آنجا به تصویب قانون های دولتی بپردازند. این ساختمان در مرکز شهر ساخته شده ایت و به دیگر نقاط شهر دسترسی کامل دارد. هنگامی که ساختمان مجلس ساخته شد، یکی از بهترین و جذاب ترین معماری ها را داشت. هنوز هم بعد از گذشت چندین سال، همچنان یکی از بهترین و متفاوت ترین معماری ها را دارد. همین معماری خاص و قدمت ساختمان پارلمان، آن را به مکانی برای بازدید هزاران نفر در سال تبدیل کرده است. ساختمان ملی پارلمان، در قرن 20 میلادی بازسازی و تعمیر شد. این ساختمان در نمای بیرونی خود، 8 ستون دارد. این ستون ها نمایش دهنده 8 مجلس هستند. البته این بنا د ر سال 1995 میلادی دوباره از نو طراحی شد. در طراحی مجدد آن، محیطی برای پیاده روها نیزدر نظر گرفته شده است.
امروزه این ساختمان به شهرداری، شرکت های برگزار کننده اپرا و ارکستر سمفونیک ها تعلق دارد.

اطلاعات گردشگری

Capitole de Toulouse یا همان ساختمان پارلمان ملی تولوز، یکی از جاذبه های اصلی شهر تولوز است. بسیاری از افرادی که به فرانسه به منظور گردش و تفریح می روند، هنگام مسافرت به شهر تولوز حتما از این ساختمان نیز دیدن می کنند. شاید گفت یکی از اهداف گردشگران برای بازدید از تولوز، دیدن ساختمان مجلس است.معماری این ساختمان به گونه ای است که بیننده را به خود جلب می کند. به نوعی می توان گفت ابهت این بنا گردشگران را به سمت خود جذب می کند.
پیدا کردن ساختمان مجلس به هیچ وجه دشوار نیست. این مکان، شهرت زیادی دارد و از فرانسوی ساکن در تولوز آدرس را بپرسید به شما نشان می دهد. با انواع وسایل نقلیه همچون اتوبوس و تاکسی می توان به آنجا رفت. روزانه صدها پرواز به مقصد شهر پاریس به فرانسه می آیند. از آنجا می توان با پروازهای داخلی به تولوز رفت و از ساختمان ملی مجلس دیدن کرد.
این ساختمان در مرکز شهر تولوز قرار دارد و انواع هتل ها و مسافرخانه های ارزان و گران در اطراف آن ساخته شده اند.

تاریخچه

ساختمان پارلمان ملی تولوز، در سال 1190 ساخته شده است. این ساختمان نه تنها نشان دهنده کنگره ملی روم، بلکه محلی برای تصمیم گیری های دولتی نیز بوده است. ساختار این بنا، مساحتی حدود 2 هکتار را پوشش می دهد. این مساحت عظیم درست در مرکز شهر تولوز قرار دارد. معماری و دکور داخلی ساختمان ملی مجلس به قرن 16 میلادی بر می گردد. البته فقط ظاهر و داخل این ساختمان قدمت و کهنسالی آن را نشان نمی دهند، بلکه آثار دیگری نیز در ساختمان پارلمان هستند که وابستگی آن به سال های بسیار دور را تایید می کنند. نمای بلند 135 متری با آجرهای صورتی، نشان می دهد عمر این ساختمان به سال های حدود 1750 میلادی می رسد.
طراحی نمای ساختمان ملی پارلمان را فردی به نام Guillaume Cammas به عهده داشته است. برای اضافه کردن به ساختار بنا، برج ناقوس را در سال 1873 میلادی به آن اضافه کردند. Jean Calas در همین برج مورد بازجویی قرار گرفت.
 
نام: اروپا » فرانسه » تولوز » ساختمان پارلمان ملی تولوز
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر تولوز

کلیسا اس تی سرنین

کلیسا St Sernin در شهر تولوز، یکی از کلیساهای صومعه مانند در فرانسه است. این کلیسا با آجرهای بسیار عریض ساخته شده است و از جمله قدیمی ترین کلیساهای شهر تولوز به شمار می رود.

کانال میدی

کانال «میدی» -Du Midi- در شهر تولوز در جنوب فرانسه قرار دارد و یکی از طولانی ترین کانال های کشور فرانسه به شمار می رود. این کانال در واقع دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس به هم وصل می کند.