درباره کانال du Midi

کانال میدی -Du Midi-، از بلندترین کانال های فرانسه است و در شهر تولوز قرار دارد. این کانال از قدیمی ترین سازه های بشری در این کشور است. به طوریکه نام آن در سایت بین المللی میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شده است. این کانال برای اهداف مختلفی طراحی و ساخته شده است اما اصلی ترین دلیل ساخت آن اتصال دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است.

کانال du Midi حدود 240 کیلومتر درازا دارد. سالانه افراد بسیاری برای بازدید از این سازه قدیمی و زیبا به شهر تولوز فرانسه سفر می کنند. هدف اصلی ساخت این کانال، اتصال دو دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس بوده است. این کانال همچنین با رودخانه گارون در Etang de Thau نیز در ارتباط است. کانال du Midi و کانال گارون به کانال Deux Mers  شهرت دارند. این کانال در واقع اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه را به هم وصل می کند. این کانال حدود 90 پل دارد. بلندترین بخش کانال از سطح دریا حدود 190 متر است. کانال میدی جمعا 328 سازه مختلف دارد. این سازه ها نه تنها ‌پل بلکه سد، پل و تونل نیز هستند. شن ریزی این بنا در طول تاریخ بهبود یافته است و در حال حاضر حدو د 40 قنات در این کانال وجود دارد. این کانال مسیر بسیار طولانی را طی می کند و در طول مسیر خود از مکان های مختلف می گذرد.
کانال du Midi یکی از آثار میراث فرهنگی یونسکو به شمار می رود و از جمله زیباترین و دیدنی ترین آبراه های فرانسه و سراسر اروپاست.

نام محلی کانال du Midi میان محلی ها و فرانسوی ها بیشتر با نام کانال «میدی» شهرت دارد و یاد می شود.

اطلاعات گردشگری

کانال du Midi فرانسه علاوه بر رسالت پیوند دو دریا، سالانه گردشگران فراوانی نیز به خود جذب می کند. بنای این کانال بسیار قدیمی است و به دلیل همین قدمت و کهنسالی، افراد بسیار در دنیا مشتاق دیدن آن هستند. این کانال بلند و قدیمی، طراحی و معماری بسیار زیبایی دارد. ابتدای بنای این ساخت از تولوز شروع می شوود به همبن دلیل آن را متعلق به این شهر می دانند.
تولوز مکان های دیدنی متفاوتی دارد. بیشتر مردمی که برای بازدید از تولوز می آیند، از این کانال نیز دیدن می کنند. این کانال منظره بسیار شگفت انگیز و چشم نواز دارد.درختانی که در دو طرف کانال قد بر آسمان برافراشته اند، زیبایی فوق العاده به این کانال پیر بخشیده اند.
مسافرت به تولوز بسیار آسان است، مسافران می توانند با توجه به بودجه خود از هر سه مسیر دریایی، هوایی و زمینی برای رفتن به آنجا کمک بگیرند. از همه جای جهان به مقصد فرانسه پرواز وجود درد. شهر تولوز نیز فرودگاه دارد. بعد از رسیدن به پاریس نیز می توان به راحتی به تولوز سفر کرد.
کانال du Midi بسیار مورد توجه دوچرخه سواران است. ساحل کانای نیز برای پیاد روی بسیار مناسب است و افراد بسیار در آنجا از مناظر زیبا لذت می برند.

تاریخچه

پیشینه و قدمت کانال du Midi فرانسه به قرن ها پیش باز می گردد. همان طور که اشاره کردیم، این کانال جزو قدیمی ترین کانال های این منطقه است. پروژه ساخت du Midi به قرن 17 میلادی بر می گردد. طراحی آن را فردی به نام Pierre-Paul Riquet انجام داده است و در سال 1666 میلادی، ساخت آن توسط پادشاه، لویی چهاردهم تایید و تصویب شد. البته اولین سنگ بنای آن، یک سال بعد در سال 1667 میلادی گذاشته شد. حدود 14 سال طول کشید تا ساخت این شاهکار تاریخی به پایان برسد. درست در روز 15 می سال 1681 میلادی ساخت آن به پایان رسید.
این کانال، در واقع میان بری بین دو دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. همچنین به دیگر کانال ها همچون گارون لاترال، de Brienne و La Nouvelle نیز متصل است.
 
نام: اروپا » فرانسه » تولوز » کانال میدی
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر تولوز

کلیسا اس تی سرنین

کلیسا St Sernin در شهر تولوز، یکی از کلیساهای صومعه مانند در فرانسه است. این کلیسا با آجرهای بسیار عریض ساخته شده است و از جمله قدیمی ترین کلیساهای شهر تولوز به شمار می رود.

ساختمان پارلمان ملی تولوز

ساختمان پارلمان ملی تولوز -Capitole De Toulouse-، ساختمانی اداری در شهر تولوز در کشور فرانسه است. این ساختمان از جمله قدیمی ترین آثار معماری در تولوز است. این بنا در قلب شهر تولوز واقع شده است و به همه شهر دسترسی دارد.