درباره تئاتر بزرگ بوردو

سالن تئاتر بزرگ بوردو -Le Grand Theatre- توسط فردی به نام ویکتور لوئیس ساخته شده است. این ساختمان فوق العاده زیبا در سال 1780 میلادی ساخته شده است. گراند تئاتر یکی از جذاب ترین و پربیننده ترین سالن های اپرا و تئاتر در شهر بوردو در کشور فرانسه است. این ساختار عظیم و زیبا با ستون های مختلف ساخته شده است و باید آن را یکی از بزرگ ترین بناهای معماری فرانسه به شمار آورد.

ساختمان تئاتر بزرگ بوردو یکی از نمونه های چشم گیر و زیبای معماری فرانسه است. طراحی این ساختمان به گونه است که 12 ستون مجزا دارد و هر کدام از این ستون ها با مجسمه الهه های یونان تزئین شده اند. تعداد الهه های شعر و موسیقی، 9 مجسمه و رب النوع های دیگر که ونوس، جونو و مینوروا نام دارند سه مجسمه دیگر را تشکیل داده اند.
بازسازی، نوسازی و طراحی داخلی سالن اپرا و سالن تئاتر در سال 1990 تا سال 1991 میلادی انجام شد. این بنا بیشتر برای طراحی نئوکلاسیک و معبدی از نور بودنش بسیار شناخته شده و مشهور است. نوسازی آن نیز به دلیل بازگرداندن طرح آبی و رنگ طلایی آن صورت گرفته است.

نام محلی تئاتر بزرگ بوردو در میان محلی ها با نام گراند تئاتر نیز شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

سالن تئاتر بزرگ در شهر بوردو در فرانسه قرار دارد. این محل یکی از جاذبه های دیدنی بوردو به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. شهر بوردو جذابیت های بسیاری دارد اما تئاتر بزرگ به دلیل ساختار و معماری منحصربه فرد جزو جذاب ترین مناطق گردشگری این شهر است. هتل ها و مسافرخانه های بسیاری در بوردو وجود دارند. مسافرانی که از نقاط مختلف دنیا به فرانسه مسافرت کرده اند، در طول سفر خود به شهر بوردو و بازدید از کارخانه های شراب سازی و سالن های تئاتر زیبا می توانند در هر هتل یا مسافرخانه ای که با بودجه شان جور در می آید، انتخاب کنند. به نظر بهتر است پیش از سفر به این شهر، هتل مورد نظر خود را به صورت تلفنی رزرو کنید تا با مشکل مکان مواجه نشوید.
تئاتر بزرگ برنامه های و ساعت های مختلفی برای اجرا و پخش برنامه هایش دارد به همین دلیل باید پیش از بازدید، از مسوول سالن در مورد ساعات بازدید سوال بکنید.

تاریخچه

تئاتر بزرگ بوردو در 17 آوریل سال 1780 میلادی افتتاح شد. دلیل محبوبیت و شهرت این تئاتر را باید تئاتر باله ای دانست که در سال 1789 میلادی برای نخستین بار در آنجا برگزار شد. تئاتر بزرگ بوردو بیشتر برای تئاترهای باله اپرا و اجرای ارکستر سمفونیک بزرگ بوردو مشهور است. یعنی در واقع در کنار همه زیبایی های معماری و منحصر به فرد بودن طراحی اش، باید به برنامه هایی که در آن اجرا می شود نیز توجه کرد.
طراحی این ساختمان به عهده ویکتور لوئیس بوده است. او برای طراحی زیبایش جایزه بزرگ رم را نیز دریافت کرد. لوئیس همچنین طراحی کاخ سلطنتی و تئاتر Francis را نیز انجام داده است.
در سال 1871 میلادی، ساختمان تئاتر را برای استفاده به عنوان مجمع ملی پارلمان فرانسه گرفتند اما به دلیلی یک سری مسایل، سالن دوباره به هویت قبلی خود بازگشت و از آن به عنوان خانه اپرا و تئاتر بوردو استفاده شد.
زیبایی معماری تئاتر بزرگ بوردو واقعا تحسین برانگیز است. این بنا در واقع ترکیبی از فرهنگ و پیشینه غنی کشور فرانسه به شمار می رود.
 
نام: اروپا » فرانسه » بوردو » تئاتر بزرگ بوردو
گروه: سرگرمی ها
 

مکان های دیدنی دیگر بوردو

کلیسای سنت میشل

کلیسای سنت میشل -Basilique Saint Michel- در بوردئو در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا را به عنوان نخستین هنر معماری رومانو در فرانسه می شناسند. این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده است و در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار دارد. این کلیسا در آنسوی سواحل نورماندی فرانسه قرار دارد.

کلیسای جامع سن آندره و تور پی برلند

یکی از بهترین نمونه های معماری فرانسه، کلیسای جامع سن آندره و تور پی- برلند -Cathedral Saint Andre - Tour Pey-Berland- است. این کلیسا در شهر بوردو در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا را باید یکی از بزرگ ترن کلیساهای شهر بوردو به شمار آورد. کلیسای جامع سن آندره و تور پی برلند نمونه بارز و عالی از طراحی گوتیگ معماری فرانسه است.

مارچه دو نوئل

مارچه دو نوئل -Marche de Noel- به معنای بازار کریسمس یکی از بازارچه های خیابانی است که پیش از تعطیلات سال نو برپا می شود. در این بازار انواع مواد غذایی و وسایل و کادوهای موردنیاز برای سال نو به فروش می رسد. این بازاراچه اصولا چهار هفته آخر سال یعنی در طول ماه دسامبر برپاست.

کاخ روهان

کاخ روهان -Le Palais Rohan- با نام هتل شهر نیز شناخته می شود و یکی از شاهکارهای معماری فرانسه به شمار می رود. این کاخ از جمله مکان های گردشگری زیباست که توریست ها به هیچ عنوان نمی خواهند دیدن آن را از دست بدهند.

پل سنگی

پل سنگی بوردو -Pont De Pierre- یکی از زیباترین پل های سنگی کشور فرانسه است. این پل روی رودخانه گارون ساخته شده است. پل سنگی سمت چپ رودخانه گارون را به de la Bastide وصل می کند.

درب کبود

در منطقه Gironde شهر بوردو، یک دروازه بزرگ قرار دارد که ارزش تاریخی دارد. این دروازه را با نام Burgundy یا Porte De Bourgogne می شناسند. این دروازه در واقع در ورودی بوردو از شهر پاریس قرار دارد. شاید به اصطلاح می ایرانی ها بتوان به آن دروازه پاریس هم گفت. این بنای زیبا جزو مکان هایی است که باید هنگام بازدید از بوردو از آن دیدن کنید.