درباره هتل شهر (کاخ روهان)

کاخ روهان -Le Palais Rohan- که روهان پالاز نیز نامیده می شود در واقع نام یکی از هتل های بسیار زیبای فرانسه از نظر معماری است. این هتل نمونه بارز و لوکس از معماری فرانسه به شمار می رود و با نام های تالار شهر یا هتل شهر نیز شناخته می شود.

هدف ابتدایی ساخت این بنا، به عنوان کاخی برای اسقف اعظم بوده است. معماری آن در طول زمان شاهد تغییرات فراوانی بوده است. این کاخ، نمونه یکی از بهترین و زیباترین معماری های شهری و معماری فرانسه است. امروزه بخشی از این کاخ به عنوان  موزه هنرهای زیبا استفاده می شود. این کاخ در حال حاضر در اختیار شهرداری است و به عنوان تالار شهر نیز شناخته می شود. ساختمان های کوچک تری در دوطرف ساختمان اصلی ساخته شده اند که با ستون های ردیفی به ساختمان اصلی وصل شده اند. نحوه قرار گیری این ساختمان ها فضایی حیاط مانند در وسط بنا ایجاد کرده است. نمای بیرونی این بنا پر از پنجره های مستطیلی بلند است که به خوبی به منظره بیرون اشراف دارند. این پنجره ها در همه نمای بیرونی ساختمان دیده می شوند. به طوری که می توان گفت، بیشتر معماری بیرونی آن را پنجره های مشبکی تشکیل داده اند که به خوبی در کنار هم چیده شده اند.
یکی از ویژگی های اصلی این ساختمان، راه پله بزرگ اصلی آن و اتاق هایی هستند که در طبقه همکف این کاخ به زیبایی با قاب های متنوع تزئین شده اند. همچنین ناهارخوری کاخ روهان نیز ویژگی های فوق العاده ای دارد. این اتاق شبیه trompe-l
œil است و به سبک های قدیمی آراسته شده است. این اتاق تصویری روشن از معماری فضای داخلی در زمان های دور در بوردو به بیننده القا می کند.

نام محلی کاخ روهان را با نام های روهان پالاز، تالار شهر یا هتل شهر نیز می شناسند.

اطلاعات گردشگری

کاخ روهان در شهر بوردو در کشور فرانسه واقع شده است. گردشگرانی که برای تفریح و لذت بردن از زیبایی های کشور فرانسه به آن شهرهای مختلف آن همچون بوردو مسافرت می کنند، می توانند در هتل های یا مافرخانه های بسیاری که در این شهرها وجود دارند، اقامت کنند. منظور این است که هر گردشگری با هر بودجه ای می تواند در هتل های مختلف سکنی گزیند. از نظر رفت و آمد نیز سهیلات فراوانی برای مسافران در نظر گرفته شده است. گردشگر می توان با هر وسیله نقلیه همچون اتوبوس یا تاکسی خود را به تالار شهر یا هتل شهر برساند.
به نظر ما خوب است پیش از مسافرت به هر شهر یا کشوری،  هتل موردنظر خود را از قبل رزرو کنید تا در آنجا با مشکل مواجه نشوید.

تاریخچه

ساخت بنای کاخ روهان یا همان تالار شهر، حدود 13 سال به طول انجامید. ساخت این ساختمان در قرن 18 از سال 1771 آغاز و در سال 1784 میلادی به پایان رسید. کاخ روهان به دستور اسقف اعظمFerdinand Maximilien Mériadec de Rohan ساخته شد. همان طور که گفتیم این بنا در واقع کاخ اسقف اعظم به شمار می رفت. البته در طول تاریخ موارد استفاده مختلفی داشته است و به مرور زمان نیز تغییرات بسیاری در آن صورت گرفته است. این کاخ در حال حاضر در بخش قدیمی شهر واقع شده است و به عنوان موزه هنرهای زیبا استفاده می شود.
منطقه ای که کاخ روهان در آن قرار دارد شامل برخی محله های قدیمی که قدمت آنها به قرون وسطی بر می گردد. البته بارها در طول تاریخ مورد نوسازی و بازسازی قرا ر گرفته است اما همچنان معماری اصلی  حفظ شده است.
 
نام: اروپا » فرانسه » بوردو » کاخ روهان
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر بوردو

کلیسای سنت میشل

کلیسای سنت میشل -Basilique Saint Michel- در بوردئو در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا را به عنوان نخستین هنر معماری رومانو در فرانسه می شناسند. این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده است و در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار دارد. این کلیسا در آنسوی سواحل نورماندی فرانسه قرار دارد.

کلیسای جامع سن آندره و تور پی برلند

یکی از بهترین نمونه های معماری فرانسه، کلیسای جامع سن آندره و تور پی- برلند -Cathedral Saint Andre - Tour Pey-Berland- است. این کلیسا در شهر بوردو در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا را باید یکی از بزرگ ترن کلیساهای شهر بوردو به شمار آورد. کلیسای جامع سن آندره و تور پی برلند نمونه بارز و عالی از طراحی گوتیگ معماری فرانسه است.

تئاتر بزرگ بوردو

گراند تئاتر -Le Grand Theatre- در واقع یکی از بزرگ ترین سالن های تئاتر و اپرا در شهر بوردو کشور فرانسه است. این سالن را باید یکی از بهترین و زیباترین معماری های فرانسوی دانست. نمای این سالن به شکل بیضی ساخته است و دریاچه ای در مقابل آن واقع شده است. این ترکیب در شب نمای فوق العاده ای به این ساختمان می بخشد. وقتی نیمه بیضی مانند نمای ساختمان در نور شب در دریاچه منعکس می شود به شکل یک بیضی کامل دیده می شود که بسیار جذاب است. در ستون های متعدد این بنا، مجسمه هایی ساخته شده است که هرکدان نماینده یکی از الهه ها یا خدایان یونانی است.

مارچه دو نوئل

مارچه دو نوئل -Marche de Noel- به معنای بازار کریسمس یکی از بازارچه های خیابانی است که پیش از تعطیلات سال نو برپا می شود. در این بازار انواع مواد غذایی و وسایل و کادوهای موردنیاز برای سال نو به فروش می رسد. این بازاراچه اصولا چهار هفته آخر سال یعنی در طول ماه دسامبر برپاست.

پل سنگی

پل سنگی بوردو -Pont De Pierre- یکی از زیباترین پل های سنگی کشور فرانسه است. این پل روی رودخانه گارون ساخته شده است. پل سنگی سمت چپ رودخانه گارون را به de la Bastide وصل می کند.

درب کبود

در منطقه Gironde شهر بوردو، یک دروازه بزرگ قرار دارد که ارزش تاریخی دارد. این دروازه را با نام Burgundy یا Porte De Bourgogne می شناسند. این دروازه در واقع در ورودی بوردو از شهر پاریس قرار دارد. شاید به اصطلاح می ایرانی ها بتوان به آن دروازه پاریس هم گفت. این بنای زیبا جزو مکان هایی است که باید هنگام بازدید از بوردو از آن دیدن کنید.