درباره دروازه Bourgogne

بنای تاریخی دروازه Bourgogne در منطقه فرانسوی شهر بوردو قرار دارد. این دروازه در دوم ژوئن سال 1921 میلادی ساخته شده است. در حال حاضر این دروازه را به عنوان یک بنای تاریخی ارزشمند می دانند و از آن به خوبی محافظت می شود. دروازه Bourgogne، یکی دیگر از جاذبه های شهر بوردو است و سالانه افراد بسیار از آن دیدن می کنند. این دروازه در انتهای خیابان ویکتور هوگو قرار دارد.
این دروازه که درب کبود نیز نامیده می شود، در انتهای خیابان ویکتورهوگو واقع شده است. این دروازه از سال های بسیار دور در اینجا قرار دارد. دروازه به شکل یک قوس مربعی است. این دروازه در قرن 18 میلادی ساخته شده است. طراحی آن در خلال سال های 1750 تا 1775 میلادی به پایان رسیده است. طراح آن نیز معماری فرانسوی به نام آندره پورتر است. این دروازه رامی توان نمایی از شهر مدرن بوردو دانست. ساخت این بنا توسط معماری دیگر به نام ژاک گابریل نظارت می شد. این دروازه ابتدا با دو درب کناری احاطه شده بود تا فرم مربعی به آن بخشیده شود. سپس دو ستون به آن اضافه شد تا نظم مربعی شکل خود را حفظ کرده باشد.
قوسی که وسط فرم مربعی این بنا قرار دارد، زیبایی ویژه ای به آن بخشیده است. با اینکه که این بنا زرق و برق سلطنتی ندارد و از تزئینات خاصی در آن استفاده نشده است اما با این وجود، برای بسیاری از گردشگران اهمیت زیادی دارد و از تماشای آن لذت می برند.

نام محلی دروازه Bourgogne در میان محلی ها به نام دروازه کبود نیز شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

این بنای تاریخی در انتهای بلوار ویکتور هوگو قرار دارد. در اطراف آن هتل ها و مسافرخانه های بسیاری وجود دارد. مسافران با بودجه های مختلف می توانند در هر هتل و مسافرخانه ای که با بودجه اش جور در می آید، اقامت می کنند. در ضمن، حمل و نقل نیز در این شهر بسیار آسان است. مسافران با انواع وسایل نقلیه همچون ماشی، قطار یا اتوبوس می توانند از هر جای شهر ب.ردو خود را به دروازه Bourgogne برسانند.
محلی که در حال حاضر دروازه Bourgogne در آن قرار دارد، در انتهای بلوار ویکتورهوگوست و زمای برای خودش دروازه شهر به شمار می رفته است.

تاریخچه

دروازه Bourgogne در انتهای خیابان ویکتورهوگو قرار دارد. در اطراف آن پر از درختانی و گیاهان زیبا و سرسبز است. شهرداری بوردو سعی کرده این بنا را تا حد ممکن زیبا نشان دهد تا گردشگران به دیدن آن ترغیب شوند.
دروازه Bourgogne در انتهای خندق و در محل دروازه قدیمی شهر ساخته شده است. این دروازه ورودی شهر پاریس است . انتهای جاده قدیمی پاریس که به بوردو وارد می شود به این دروازه می رسد. در 24 ژانویه سال 1757 میلادی، این دروازه توسط Tourny به شاهزاده Monseigneur the Duke of Burgundy اختصاص داده شد. در سال 1808 میلادی نیز به شادباش ورود ناپلئون به بوردو در محل این دروازه جشن گرفته شد.
دروازه کبود Burgundy، در حاشیه خط آهن قرار دارد. این دروازه در انتهای خیابان ویکتورهوگو و در محل ورودی قدیم از شهر پاریس ساخته شده است.
 
نام: اروپا » فرانسه » بوردو » درب کبود
گروه: مکان های معروف
 

عکس های درب کبود

 

مکان های دیدنی دیگر بوردو

کلیسای سنت میشل

کلیسای سنت میشل -Basilique Saint Michel- در بوردئو در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا را به عنوان نخستین هنر معماری رومانو در فرانسه می شناسند. این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده است و در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار دارد. این کلیسا در آنسوی سواحل نورماندی فرانسه قرار دارد.

کلیسای جامع سن آندره و تور پی برلند

یکی از بهترین نمونه های معماری فرانسه، کلیسای جامع سن آندره و تور پی- برلند -Cathedral Saint Andre - Tour Pey-Berland- است. این کلیسا در شهر بوردو در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا را باید یکی از بزرگ ترن کلیساهای شهر بوردو به شمار آورد. کلیسای جامع سن آندره و تور پی برلند نمونه بارز و عالی از طراحی گوتیگ معماری فرانسه است.

تئاتر بزرگ بوردو

گراند تئاتر -Le Grand Theatre- در واقع یکی از بزرگ ترین سالن های تئاتر و اپرا در شهر بوردو کشور فرانسه است. این سالن را باید یکی از بهترین و زیباترین معماری های فرانسوی دانست. نمای این سالن به شکل بیضی ساخته است و دریاچه ای در مقابل آن واقع شده است. این ترکیب در شب نمای فوق العاده ای به این ساختمان می بخشد. وقتی نیمه بیضی مانند نمای ساختمان در نور شب در دریاچه منعکس می شود به شکل یک بیضی کامل دیده می شود که بسیار جذاب است. در ستون های متعدد این بنا، مجسمه هایی ساخته شده است که هرکدان نماینده یکی از الهه ها یا خدایان یونانی است.

مارچه دو نوئل

مارچه دو نوئل -Marche de Noel- به معنای بازار کریسمس یکی از بازارچه های خیابانی است که پیش از تعطیلات سال نو برپا می شود. در این بازار انواع مواد غذایی و وسایل و کادوهای موردنیاز برای سال نو به فروش می رسد. این بازاراچه اصولا چهار هفته آخر سال یعنی در طول ماه دسامبر برپاست.

کاخ روهان

کاخ روهان -Le Palais Rohan- با نام هتل شهر نیز شناخته می شود و یکی از شاهکارهای معماری فرانسه به شمار می رود. این کاخ از جمله مکان های گردشگری زیباست که توریست ها به هیچ عنوان نمی خواهند دیدن آن را از دست بدهند.

پل سنگی

پل سنگی بوردو -Pont De Pierre- یکی از زیباترین پل های سنگی کشور فرانسه است. این پل روی رودخانه گارون ساخته شده است. پل سنگی سمت چپ رودخانه گارون را به de la Bastide وصل می کند.